Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Záhady státu Massachusetts

9. 05. 2018 11:13:13
I americký stát s krkolomným názvem Massachusetts přispěl světu několika zajímavými záhadami. Pocházejí odtud zajímavé případy UFO, zvláštní archeologické nálezy, kruhy v obilí a další zajímavé záhady.

Když píšu něco o státě Massachusetts, nikdy nevím, zda jsem ho napsal správně nebo ne. Pro Čecha je to hodně krkolomný název. Pochází z názvu místního indiánského kmene Mesečusetů, což v překladu znamená "lid velkých kopců". Pro nás Čechy je tento americký stát asi nejznámější z písně Václava Neckáře "Massachusetts" (viz https://www.youtube.com/watch?v=osqWNNPTHHo).

Stát Massachusetts je se svojí rozlohou cca 27 tisíc kilometrů čtverečních (srovnatelné s Albánií nebo Makedonií) sedmým nejmenším státem USA. Ovšem ze svými cca 7 miliony obyvateli je zas 15. nejlidnatějším státem. Na východě má pobřeží s Atlantským oceánem, na jihu sousedí s Rhode Islandem a Connectucutem. Na západě z New Yorkem a na severu s New Hampshire.

Hlavním a zároveň největším městem je Boston s 673 tisíci obyvateli. Druhým v pořadí je Worcester ze 185 tisíci obyvateli. Třetím je Springfield ze 154 tisíci obyvateli. A následují Cambridge a Lowell s cca 111 tisíci obyvateli. Když slyšíme název města Cambridge, nemůžeme si nevybavit stejnojmenné anglické město se slavnou univerzitou. Jenomže i tento massachusettský Cambridge je významné univerzitní město. Sídlí tady například Harvardova univerzita, Massachusettský technologický institut a dalších šest univerzit či vysokých škol.

Co se týká historie tohoto státu, má pro celou historii USA mimořádný význam. Kromě již zmíněného indiánského kmene Mesečusetů, zde žily i kmeny Mahican, Mohegan a Wampanoag. Bylo to kolem roku 1620, kdy se v Massachusettské zátoce usadili první tzv. "Otcové poutníci", kteří sem z Evropy připluli na lodi Mayflower, odkud odešli z náboženských důvodů. Tady založili město Plymouth, stejnojmenné podle města anglického, odkud pocházeli. Kolem roku 1692 zde vypukly tzv. Salemské inkviziční procesy, které vznikly na základě rozšíření fámy, že město ovládla skupina čarodějnic. Životem za ně zaplatilo 24 lidí. V roce 1773 se na protest proti britskému impériu v Bostonu konal tzv. "Bostonský čajový dýchánek", kdy zde bylo v přístavu zničeno cca 342 beden lisovaného čaje. V roce 1776 se pak Massachusetts stal 6. státem, který ratifikoval Ústavu Spojených států amerických, a tak se stal jedním ze třinácti zakládajících států USA. A v neposlední řadě město Boston mělo svůj význam i při teroristických útocích 11. září 2001 na New York, neboť z místního letiště odstartovaly v ten den lety United Airlines 175 a American Airlines 11, které později narazily do Světového obchodního centra v New Yorku.

A jak je to se záhadami? Těch nejvýznamějších je opět několik. Opět jsem je barevně rozdělil. A to jak na mapě tak v článku. Havárie UFO červeně, případy UFO zeleně, záhady dávnověku modře, záhadné agrosymboly okrově a ostatní záhady hnědě.

UFO Případy:

Říjen 1846: Lowell

Tehdy údajně přeletěl město Lowell podivný blýskavý disk, po kterém následoval pád na zem podivného rosolovitého tělesa.

Zdroj: Patrovský V. : UFO stále záhadné, Radost, 1991

25. ledna 1967, Ashburham, Massachusetts, USA, Betty Andersonová

Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších případů únosů do UFO. Když byla 25. ledna 1967 v podvečer doma se svými dětmi, spatřila za oknem podivné pulzující světlo. Pak k ní skrz zdi domu začaly přicházet podivné bytosti, které mimochodem spatřil i její otec. Na víc událostí z toho večera si už nevzpomněla. Až se v roce 1977 podrobila regresivní hypnóze, vzpomněla si, že bytosti vešly do do její kuchyně a prohlásily, že potřebují duchovní potravu. Jejich vůdce jménem Quazgaa si tedy přečetl Bettinu Bibli. Žena pak s nimi odešla do jakého si oválného objektu, jenž se vznášel nad jejich zahradou. Tam pak musela podstoupit jaskési lékařské vyšetření v jasně osvětleném sále. Mimozemšťani ji zavedli do těla dva implantáty. Jeden do nosu, druhý do pupíku. Poté ji provedli dalšími místnostmi, kde se setkala s tvory podobnými plazům. Též prý letěli nad jakýmsi křišťálovým městem. Pak ji vrátili zpět domů, kde členové její rodiny byli v jakémsi paralizovaném stavu.

zdroj: Spencer J. Encyklopedie UFO, Etna, Praha,1994, https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=656006

Záhady dávnověku

Pohár z Dorchesteru

Podle zprávy z časopisu Scientific American z roku 1851 byl v létě tohoto roku u Dorchesteru učiněn zajímavý objev. Když zde byla expolzí vyražena pevná skála, přitom z ní vylétla a rozlomila se na dva kusy podivná nádoba z neznámého kovu ve tvaru poháru či zvonu. Byla zdobena květinovou dekorací ze stříbrné intarzie. Kde se však vzala zalitá v miliony let staré skále?

zdroj: Childres D.: Neuvěřitelné technologie starověku, Ivo Železný, Praha, 2004

Hřebík ze Springfieldu

Téhož roku, tedy roku 1851 si jistý Hiram de Witt ze Springfieldu přivezl z Kalifornie kus zlatonosného křemene o velikosti pěsti. Když ho náhodou upustil a kámen se pádem rozbil, nalezl vevnitř pěticentimetový železný lehce zrezivělý hřebík. Byl prý úplně rovný a měl neporušenou hlavičku. Informaci o tom přinesl časopis Times of London.

zdroj: Childres D.: Neuvěřitelné technologie starověku, Ivo Železný, Praha, 2004

Agrosymboly

1957: South Lee

První kruh v trávě ve státě Massachusatts byl údajně objeven v roce 1957 u South Lee (zdroj: http://www.iccra.org/bystate/Massachusetts/ICCRA%20-%20MA%20-%20South%20Lee,%20Berkshire%20County%20(Oct,%2024%201957).htm)

11. ledna 1991: Waltham

K zajímavému nálezu záhadných kruhů došlo na řece Charles River u města Waltham. Po sněhové bouři se tam na ledě objevilo několik soustředných kruhů o průměru cca 7 metrů. Nebyl zde nalezen žádný zdroj, který by vyvolal případný vír, jenž skutenčně dokáže podobné jevy udělat. (zdroj: http://www.iccra.org/bystate/Massachusetts/ICCRA%20-%20MA%20-%20Waltham%20(Charles%20River),%20Middlesex%20County%20(January%2011,%201991).htm)

5. srpna 1993: Chelmsford

Zvláštní obrazec připomínající jablko se objevil 5. srpna 1993 u Chelmsfordu

(zdroj: http://www.iccra.org/bystate/Massachusetts/ICCRA%20-%20MA%20-%20Chelmsford,%20Middlesex%20County%20(August%205,%201993).html)

20. srpna 1993: Amherst

K objevu zhruba desetimetrového trojúhelníku došlo u města Amherst dne 20. srpna 1993. Nejzajímavější na totmto nálezu ovšem bylo to, že k výskytu agrosymbolu došlo v kapradinovém porostu. (zdroj: http://www.iccra.org/bystate/Massachusetts/ICCRA%20-%20MA%20-%20Amherst,%20Hampshire%20County%20(August%2020,%201993).html)

19. května 2003

K zatím k poslednímu nálezu záhadného agrosymbolu ve státě Massachutetts došlo 19. května 2003, kdy se v poli s mladou kukuřicí objevil cca 70metrový kruh v obilí. Jak bylo zjištěno, všechny postižené rostliny byly mrtvé. (zdroj: http://www.iccra.org/bystate/Massachusetts/ICCRA%20-%20MA%20-%20Northfield,%20Franklin%20County%20(May%2019,%202003).html)

Další záhady

Doverský démon

Z okolí města Dover v Massachusetts je hlášeno několik setkání se záhadnou bytostí, které se říkalo "Doverský démon". Poprvé se s ní setkal sedmnáctiletý hoch Bill Barlett, když se 21. dubna 1977, v půl jedenácté večer, projížděl Doverem. U jedné kamenné zídky se najednou začalo plížit zvláštní stvoření s velkou hlavou ve tvaru melounu, s velkýma oranžově zářícíma očima, bez úst nosu a uší, s malám tělem a dlouhými hubenými končetinami. Barva těla byla broskvová a na hlavě nebyly žádné vlasy. Její výška byla asi jeden metr. Bill však nebyl jediným člověkem, který se tu noc s bytostí setkal. S obdobnou bytostí se setkal necelé dva kilometry daleko i patnáctiletý hoch Jon Baxter. Ten, když na ni zavolal, tak bytost zmizela v příkopu. Když ji pak uviděl, jak se drží kmene stromu, raději odešel pryč. O den později, 22. dubna 1977, se s bytostí setkala patnáctiletá Abby Brabhamová a krátce i její 18letý přítel Will Taintor. O co se mohlo jednat? O mimozemšťana? O bytost z jiné dimenze? O neznámého živočicha? Zajímavé, že indiánský kmen Kríové má legendu o trpaslíkách zvaných Mannegishiové, kteří strašili pocestné. Popis se na ně docela hodí. Nebo to snad bylo ještě něco jiného? Zaujalo mne však, že se s bytostí setkali jen samí teenageři.

Zdroj: Shuker K.: Světový atlas záhad, Knižní klub Balios, Praha, 1998

Další zdroje k článku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Massachusetts

Související články se záhadami států USA:

Záhadu státy Louisiana

Záhady státu Maine

Záhady New Jersey

Záhady státu Indiana

Záhady Portorika

Záhady amerického státu Kansas

Záhady Havaje

Záhady státu Wisconsin

Záhady ve státě New Hampshire

Záhady státu Kalifornie

Záhady státu New York

Záhady Washingtonu D.C.

Záhady státu Texas

Záhady státu Utah

Záhady amerického státu Georgia

Záhady Západní Virginie

Záhady státu Florida

Záhady státu Kentucky

Záhady Aljašky

Záhady státu Wyoming

Záhady státu Ohio

Záhady státu Colorado

Záhady státu Nevada

Záhady Arizony

Záhady Nového Mexika

Autor: Libor Čermák | středa 9.5.2018 11:13 | karma článku: 13.17 | přečteno: 503x


Další články blogera

Libor Čermák

Samozřejmě, že odebírání dětí od rodičů je vždy zvrácenost

V USA vypukla aféra s odebíráním dětí rodičům, kteří ilegálně překročili jejich státní hranice. To bylo řevu! Jen by mne zajímalo, zda ti sami lidi by se též zastali obětí zvrácení praktik juvenilní justice tady v Evropě.

23.6.2018 v 15:15 | Karma článku: 27.77 | Přečteno: 526 |

Libor Čermák

Koho autorská práva porušují autoři badatelé v oblasti kruhů v obilí?

Nedávno se mi přihodilo, že mi jeden čtenář napsal myšlenku, zda náhodou tím, že, když se zabývám záhadnými obrazci v obilí, neporušuji autorská práva někoho toho, kdo je vytváří. A to je kdo?

23.6.2018 v 14:13 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 456 |

Libor Čermák

Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

23.6.2018 v 7:42 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 339 |

Libor Čermák

Už chtějí zakazovat i modelářské stavebnice!

Firma na modelářské stavebnice Revell prý musela stáhnout jednu ze svých nových stavebnic. Proč? Přišla s velice zajímavým nápadem udělat stavebnici létajícího talíře, což je pro mne naprosto fantastický nápad.

22.6.2018 v 6:13 | Karma článku: 34.68 | Přečteno: 2819 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Koho autorská práva porušují autoři badatelé v oblasti kruhů v obilí?

Nedávno se mi přihodilo, že mi jeden čtenář napsal myšlenku, zda náhodou tím, že, když se zabývám záhadnými obrazci v obilí, neporušuji autorská práva někoho toho, kdo je vytváří. A to je kdo?

23.6.2018 v 14:13 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 456 |

Libor Čermák

Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

23.6.2018 v 7:42 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 340 |

Jiří Turner

Kurvovec!

Kůrovci, brouci čeledi Scolytidae žijí téměř všude tam, kde rostou stromy. Kurvovci žijí asi jenom v České republice. Vyvinuli se jako mutace pod dohledem Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí.

23.6.2018 v 6:56 | Karma článku: 19.25 | Přečteno: 567 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ako historici zistia, čo sa udialo v dávnej minulosti – 2.časť

Prečo sa stredovekí európski a arabskí učenci venovali opisovaniu antických prác? A ako sa historici vyporiadajú s protirečivými svedectvami antických autorov?

21.6.2018 v 18:31 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 198 | Diskuse

Dana Tenzler

Jsou v mléce opravdu opiáty?

Chemické laboratoře vylepšují náš jídelníček už po celá desetiletí. Zašly by ale tak daleko, aby do jídla míchaly opiáty? (délka blogu 2 min.)

21.6.2018 v 8:00 | Karma článku: 22.11 | Přečteno: 542 | Diskuse
Počet článků 1877 Celková karma 27.47 Průměrná čtenost 1783

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz