Inlajnový duch: Velikonoční hry na inlajnech

16. 04. 2019 12:03:13
Bylo Velikonoční pondělí odpoledne. Zatím co dopoledne chodili kluci koledovat, odpoledne se jako nic už dít nemělo? Ale ano. David totiž moc dobře věděl, že dřív Velikonoce koledou nekončily. Odpoledne kluci totiž hráli hry.

Tento díl navazuje na „Inlajnový duch: Velikonoční koledování na bruslích

A s čím? No přece s vykoledovanými vejci! A jestliže se chce Rosťa naučit dobře jezdit na inlajnech, co kdyby se ty jejich hry konaly přímo na kolečkových bruslích? V tom byl David vážně mistr. Vymýšlet nejrůznější věci, jak Rosťovi jeho učení bruslit zpestřit. A proto Rosťa i Martin odpoledne dorazili za ním k altánu. Jen jim nešlo do hlavy, proč mají přijet i s pomlázkami. Ale nechme se překvapit.

Když oba hoši dorazili odpoledne k Altánu, David je přivítal. „Ahoj kluci. Je dobře, že jste přijeli. Protože Velikonoční pondělí v dřívějších dobách vrcholilo ne koledou, ale odpoledními hrami s vykoledovanými vejci. Ale vy, abyste se naučili dobře jezdit, je budete hrát pěkně s bruslemi na nohou.“

Rosťa s Martinem nic nenamítali. Naopak, byli zvědaví, jak to dopadne. A David začal s vysvětlováním první hry: „Víte, že v některých jiných zemích je zvykem velikonoční vajíčka schovávat a děti je pak musí hledat? A tak si teď každý z vás vezme jedno své vajíčko a kamarádovi ho schová. Začne Martin. A Rosťa, aby neviděl kam, na něj počká v altánu. A kdo ho najde, může si ho ponechat.“

A tak Martina napadlo jeho vajíčko schovat do nedaleké vykotlané lípy. Schválně jestli ho Rosťa najde. Rosťovi to sice chvíli trvalo, ale našel ho. Pak Martinovi na oplátku schoval své vajíčko do koše. Ale když Martin nemohl vajíčko nalézt pod žádným stromem, keřem ani za altánem, napadlo se ho podívat do koše. A tak soutěž v hledání vajíček skončila jedna, jedna.

Druhá hra byla trošku jiná. David u cesty nalezl malou mosaznou lžičku, kterou si kdosi na zdejším zámku koupil jako suvenýr a pak ji ztratil. Ale jako duch ji nemohl zvednout. A tak k tomu vyzval Rosťu. Ten ji zvedl. A měl za úkol dát své vejce na lžíci a běžet s ním až k vrbě, ze které mají kluci proutky na pomlázku. A pak se vrátit. Jenže Martinovi vejce spadlo, když se u vrby otáčel a Rosťovi dokonce asi deset metrů před vrbou. Zkrátka a dobře, po této hře měli oba kluci o vejce méně. I když Martin byl o něco lepší, protože své vejce donesl o něco dál.

Třetí hra, kterou pro ně David připravil, se jmenuje „velikonoční ťukání“. Rosťa a Martin si stoupli proti sobě. Každý vzal do ruky jedno vejce. A špičkou je měli proti sobě ťuknout. A protože tentokrát ho měl Rosťa ťuknuté méně, vyhrál.

„Ale Davide“, zeptal se Rosťa. „Proč jsme si měli přinést ty pomlázky?“

„Rostíku. Co ty vlastně chceš se svojí pomlázkou po pomlázce udělat?“

„Asi ji vyhodím, Davide. Co jiného?“

„Co jiného?“ Odpověděl David. „Náš park vám proutky dal. Co kdyby byste je vrátili na oplátku zas našemu parku nazpět? Támhle u potoka své pomlázky zasadíte do země a oni vám za pár měsíců obrostou listím. A možná, že za několik let z nich budou i velké stromy, které budou zdobit břeh našeho potoka.“

„A to jde?“ zeptal se Martin.

„Samozřejmě, že to jde.“ Odpověděl David.

A tak se kluci vydali k potoku, tam na břehu vyhloubili dvě díry. A své pomlázky do nich zapíchli. A David pak prohlásil: „A protože je tu s námi Rosťa, tak ať nám tady ty vrbičky pěkně rostou.“

Konec velikonočního příběhu.

Další díly seriálu:

Vložený příběh "b" „Inlajnové Velikonoce“: b1) Jak zabrzdit na inlajnech? , b2) Jak David učil kluky plesést pomlázky , Velikonoční koledování na bruslích (nalézá se zhruba mezi díly 6 a 7)

Vložený příběh "a" „Historie inlinebruslení“ :a1): Zákaz vstupu na bruslích, a2) Chyťte zloděje!, a3) Jak bruslař rozbil zrcadlo , a4) Od vzniku inline bruslí až do jejich budoucnosti (nalézá se zhruba mezi díly 21 a 22)

Původních sedm příběhů rozdělených na 32 dílů:

Sedmý příběh: Inlajnové závody: 32. díl: Ať žije malý bráška, 31. díl: Loučení s Davidem, 30. díl: Rosťův vytrvalostní inlajnový závod, 29. díl: Freestalový slalomový závod na inlajnech, 28. díl: Inljanové závody ve sprintu, 27. díl: Zahájení inlajnových závodů, 26. díl: (Ne)Šťastné číslo,

Šestý příběh: Společné setkání: 25. díl: Úžasný zážitek na Blade Night, 24. díl: Hromadná jízda na bruslích, 23. díl: Jak zachránit bruslení v parku?), 22. díl: Nechceme v parku inline bruslaře!,

Pátý příběh: Inlajnový výlet: 21. díl: Dobrodružství v jeskyni, 20. díl: Konečně před tajemnou jeskyní, 19. díl: Kopec na cyklostezce, 18. díl: Ztracená baterka na výpravě,

Čtvrtý příběh: Můžeme ještě do altánu?: 17. díl: Oddílový zázrak, 16. díl: Boj o altán, 15. díl: Jaká budou pravidla?, 14. díl: Obsazený altán,

Třetí příběh: Velký oheň:13. díl: Rosťovo ocenění, 12. díl: Záhadný poplach, 11. díl: Poničené stromy v parku,

Druhý příběh: Tajemství zámeckého sklepení:10. díl: Objev tajuplného sklepení, 9. díl: Překvapení

při jarním úklidu parku, 8. díl: Dopis zlatým písmem ,7.díl: Hodně tvrdý trénink,

První příběh: Poprvé na inlajnech: 6. díl: První trénink s duchem, 5. díl: Setkání s duchem Davidem, 4. díl: A zase ti Železňáci!, 3. díl První krůčky na bruslích, 2. díl: Dárek k narozkám je tu!, 1. díl: Rozmíška v parku, Inlajnový duch (úvodní písnička)

A také rubrika Inline bruslení.

A další seriály pro děti a mládež na mém blogu: „Inlajnový duch“

,“Hrdinové Čeksasu“, „Vánoční doba“, Páťa a kolo Zláťa (seriál)

Text i kresby: Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=702798

Autor: Libor Čermák | úterý 16.4.2019 12:03 | karma článku: 5.94 | přečteno: 109x

Další články blogera

Libor Čermák

Lázně Kudowa - Zdrój

Původně česká ves, dnes polské lázeňské město. To je Kudowa - Zdrój, která se nalézá jen asi dva kilometry za Náchodem. Většina Čechů sem dnes jezdí hlavně na trhy. Ale já jsem si prošel a nafotografoval i lázně.

26.5.2019 v 8:57 | Karma článku: 10.47 | Přečteno: 124 |

Libor Čermák

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

23.5.2019 v 12:00 | Karma článku: 17.39 | Přečteno: 617 |

Libor Čermák

Jde brankáři Haškovi o všechny lidi nebo jen o novináře?

Na včerejší předvolební demonstraci řekl Dominik Hašek věc, která by měla rozzlobit každého běžného člověka v naší zemi. Mluvil tam o hrozbě propuštěných novinářů. To, co tam řekl, muselo přece urazit i samotné novináře.

22.5.2019 v 12:01 | Karma článku: 38.42 | Přečteno: 1293 |

Libor Čermák

Pražská kavárna straší zemanovskou nesvobodou. Ale pouze imaginární.

Prý nám podle pražskokavárníků ze strany našeho prezidenta Miloše Zemana a spol. hrozí nějaká nesvoboda. Ale jaká? Za co bych se se například já, Libor Čermák, mohl stát obětí této nesvobody? To jsem se ještě od nich nedozvěděl.

22.5.2019 v 7:27 | Karma článku: 38.53 | Přečteno: 960 |

Další články z rubriky Sport

Miroslav Gruner

Krátce o porážce s Kanadou: Prohrál zápas trenér?

Myslím si, že příčinou porážky bylo postavení Bartošáka. Předpokládal jsem, že chytat v semifinále bude ten, kdo NHL zná. Ale nechat ho tam trčet až do chvíle když byl zápas rozhodnut? Bylo vidět, že je pomalý a orientuje se málo.

26.5.2019 v 9:02 | Karma článku: 13.05 | Přečteno: 437 | Diskuse

Lubomír Stejskal

V sobotu večer se rozhodne (Aktualizováno)

Pětadvacátého května ve večerních hodinách vyvrcholí letošní sezona Premier League. Nikoli v Anglii, ale v Izraeli. Ledacos už je jasné, vítězem ročníku je Maccabi Tel Aviv. Přesto nebude nouze o adrenalin.

25.5.2019 v 14:15 | Karma článku: 8.35 | Přečteno: 353 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Nudáááá k ubrečení a (ne)konec ligy

Tak jsme dorazili skoro do konce nadstavbové části: sešívky mají titul, Plzeň druhej plac a my oči pro pláč. Teda pardon, třetí flek. Jenom si myslím, že předsezónní cíle ležely někde vejš. Jenže kdo by se tím teď zabejval.

21.5.2019 v 1:16 | Karma článku: 12.21 | Přečteno: 234 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kdo sestoupí z Premier League? V neděli večer padlo rozhodnutí

V Izraeli vrcholí boje v nejvyšší fotbalové lize, Premier League neboli Ligat Haal. Zatímco mistr soutěže je už znám, je to Maccabi Tel Aviv, o další pozice se povede boj do 25. května, kdy končí play off skupiny o titul.

12.5.2019 v 21:44 | Karma článku: 6.51 | Přečteno: 174 | Diskuse

Vladislava Chourová

Přivezou kluci ze Slovenska zlato?

Už se nemohla dočkat tak jako spousta hokejových fanoušků až to celé na Slovensku vypukne. Hokejové šílenství co nás opět spojí v jednoho muže a ženu, mladíka i starce. Po letech marného čekání oprášíme národní vlajku,

12.5.2019 v 0:16 | Karma článku: 7.14 | Přečteno: 318 | Diskuse
Počet článků 2223 Celková karma 26.75 Průměrná čtenost 1766

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz