Inlajnový duch: Velikonoční koledování na bruslích

15. 04. 2019 12:00:13
Nastalo Velikonoční pondělí. Den, na který se Rosťa s Martinem těšili. A ten letošní zvlášť. Zkusí totiž nově koledování na kolečkových bruslích. Bude to jistě zajímavý zážitek, na který dlouho nezapomenou.

Tento díl navazuje na „Inlajnový duch: Jak David učil kluky plesést pomlázky

Proto se ráno Rosťa opět obul do svých inlajnů i chráničů. Vzal si pomlázku, kterou si upletli s Davidem a Martinem. Dále košíček a vyrazil ven. Před brankou ho čekal stejně ustrojený Martin. A ten najednou, jak vítr, vtrhl do domu, kdy bydlel Rosťa.

„Tak kde máš mamku!“

„Maminka vyšla ven před branku. Martin začal a Rosťa se k němu hned přidal. „Hody, hody, doprovody, dejte vejce malované....“

„No krásné to bylo, chlapci. Tady máte ode mně vajíčka a nějaké sladkosti. A hlavně se na těch bruslích nikde nezmrzačte!“

Kluci poděkovali. Vyšli ven na ulici, kde je čekal ještě David. Ten sice bez pomlázky. Ale kdyby nastal nějaký problém, tak by poradil.

A pak si to zamířili do domku, kde bydlel Martin. „Kluci pořádně mne svojí pomlázkou pomlaďte, ať jsem zase mladší.“ Vyzvala kluky Martinova maminka. A kluci tedy pořádně koledovali a Martinovu maminku na její přání pořádně vyšlehali. I tady na ně za to čekala odměna v podobě kraslic a čokoládových sladkostí.

Takhle oba prošli jak celou ulici, tak celou jejich čtvrť. A vykoledovali tolik vajec, že ani nevěděli, co s nimi. Někde dostali čokoládu, jinde také bonbony. Někde je dokonce holky zkusily polít vodou. Ale když viděly, že jsou kluci na bruslích, naopak jim vysmekly obdiv.

Kluci koledovali dál, až přišli k domu, který stál na rohu ulice, naproti parku. A z něj se ozvaly známé hlasy: „Hody, hody, doprovody, dejte pití malovaný. Nedáte-li malované, dejte alespoň bílé, tetička z Moravy vám přiveze jiné."

„Blek s Čárlím!“ vyhrkl Martin.

„Železňáci, vykřikl Rosťa.

Ano, bylo to tak. Ta nechvalně známá parta výrostků, která našim chlapcům ztrpčuje život. Ale díky ní se Rosťa vlastně seznámil s inlajnovým duchem Davidem.

David se za poslouchal, a pak prohlásil: „Zřejmě už přešli na koledu pro dospělé.“

Mezitím Železňáci se svou koledu v břiše i v krvi vyšli ven. A jeden přes druhého se překřikovali: „Hele naši prckové. A na bruslích! Přepadneme je a ukořistíme od nich to, co oni vykoledovali. To bude koleda! Co říkáte?“

„Ale to se přeci při koledě nedělá!“ Zavolal na ně Martin.

„Ale dělá“, zavolal Blek.

A tak David zavelel: „kluci, opřete se do bruslí a rychle od nich pryč. Když od nich ujedete co nejdál, nic se vám nestane. Oni sotva stojí na nohou. Ale vy jste střízliví a bruslit už umíte.“

A tak kluci vystartovali. Jejich sprint na bruslích je dostal až do další čtvrti města, kde zas vykoledovali jak další vejce, tak sladkosti. A protože se blížilo poledne, kdy už se nekoleduje, vydali se domů. Ale co s tak bohatou koledou, kterou získali i díky svým inline bruslím? David je vyzval, ať přijdou jak s pomlázkou, tak s bruslemi a několika vajíčky odpoledne do parku k altánu. Že má pro ně ještě nějaké velikonoční překvapení.

Další díly seriálu:

Vložený příběh "b" „Inlajnové Velikonoce“: b1) Jak zabrzdit na inlajnech? , b2) Jak David učil kluky plesést pomlázky (nalézá se zhruba mezi díly 6 a 7)

Vložený příběh "a" „Historie inlinebruslení“ :a1): Zákaz vstupu na bruslích, a2) Chyťte zloděje!, a3) Jak bruslař rozbil zrcadlo , a4) Od vzniku inline bruslí až do jejich budoucnosti (nalézá se zhruba mezi díly 21 a 22)

Původních sedm příběhů rozdělených na 32 dílů:

Sedmý příběh: Inlajnové závody: 32. díl: Ať žije malý bráška, 31. díl: Loučení s Davidem, 30. díl: Rosťův vytrvalostní inlajnový závod, 29. díl: Freestalový slalomový závod na inlajnech, 28. díl: Inljanové závody ve sprintu, 27. díl: Zahájení inlajnových závodů, 26. díl: (Ne)Šťastné číslo,

Šestý příběh: Společné setkání: 25. díl: Úžasný zážitek na Blade Night, 24. díl: Hromadná jízda na bruslích, 23. díl: Jak zachránit bruslení v parku?), 22. díl: Nechceme v parku inline bruslaře!,

Pátý příběh: Inlajnový výlet: 21. díl: Dobrodružství v jeskyni, 20. díl: Konečně před tajemnou jeskyní, 19. díl: Kopec na cyklostezce, 18. díl: Ztracená baterka na výpravě,

Čtvrtý příběh: Můžeme ještě do altánu?: 17. díl: Oddílový zázrak, 16. díl: Boj o altán, 15. díl: Jaká budou pravidla?, 14. díl: Obsazený altán,

Třetí příběh: Velký oheň:13. díl: Rosťovo ocenění, 12. díl: Záhadný poplach, 11. díl: Poničené stromy v parku,

Druhý příběh: Tajemství zámeckého sklepení:10. díl: Objev tajuplného sklepení, 9. díl: Překvapení

při jarním úklidu parku, 8. díl: Dopis zlatým písmem ,7.díl: Hodně tvrdý trénink,

První příběh: Poprvé na inlajnech: 6. díl: První trénink s duchem, 5. díl: Setkání s duchem Davidem, 4. díl: A zase ti Železňáci!, 3. díl První krůčky na bruslích, 2. díl: Dárek k narozkám je tu!, 1. díl: Rozmíška v parku, Inlajnový duch (úvodní písnička)

A také rubrika Inline bruslení. A další seriály pro děti a mládež na mém blogu: „Inlajnový duch“

,“Hrdinové Čeksasu“, „Vánoční doba“, Páťa a kolo Zláťa (seriál)

Text i kresby: Libor Čermák

Autor: Libor Čermák | pondělí 15.4.2019 12:00 | karma článku: 4.41 | přečteno: 83x

Další články blogera

Libor Čermák

Lázně Kudowa - Zdrój

Původně česká ves, dnes polské lázeňské město. To je Kudowa - Zdrój, která se nalézá jen asi dva kilometry za Náchodem. Většina Čechů sem dnes jezdí hlavně na trhy. Ale já jsem si prošel a nafotografoval i lázně.

26.5.2019 v 8:57 | Karma článku: 10.88 | Přečteno: 133 |

Libor Čermák

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

23.5.2019 v 12:00 | Karma článku: 17.39 | Přečteno: 618 |

Libor Čermák

Jde brankáři Haškovi o všechny lidi nebo jen o novináře?

Na včerejší předvolební demonstraci řekl Dominik Hašek věc, která by měla rozzlobit každého běžného člověka v naší zemi. Mluvil tam o hrozbě propuštěných novinářů. To, co tam řekl, muselo přece urazit i samotné novináře.

22.5.2019 v 12:01 | Karma článku: 38.42 | Přečteno: 1293 |

Libor Čermák

Pražská kavárna straší zemanovskou nesvobodou. Ale pouze imaginární.

Prý nám podle pražskokavárníků ze strany našeho prezidenta Miloše Zemana a spol. hrozí nějaká nesvoboda. Ale jaká? Za co bych se se například já, Libor Čermák, mohl stát obětí této nesvobody? To jsem se ještě od nich nedozvěděl.

22.5.2019 v 7:27 | Karma článku: 38.53 | Přečteno: 960 |

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Záchrana muflona

Muflon je jediný volně žijící zástupce rodu ovce v evropské i české přírodě. Muflon je lovným druhem, jehož odstřel je u nás povolen v posledních pěti měsících roku.

25.5.2019 v 7:30 | Karma článku: 5.72 | Přečteno: 125 |

Filip Vracovský

Beko Fresh Festival 2019 v Plzni pohledem účastníka aneb kde se berou ty hory jídla....

To si tak vždycky počátkem zimy sedíte a stýská se vám po jaru, létu... A v tu chvíli s tím můžete bojovat jen dvěma způsoby.

25.5.2019 v 6:43 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 505 | Diskuse

Metoděj Skřeček

Uděláme si radost Marto?

Jsem starý a již unavený mistr zvuku, tedy po třech dnech stavění podia, zvučení a následném bourání celého toho cirkusu, kterému říkáme: "Postav nám jenom takovou malou stejdž, Méďo". Dnešní blog bude celý takový zasněný.

24.5.2019 v 21:55 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 384 | Diskuse

Zdeněk Sotolář

Na maturanty jeden metr nestačí

Výsledky maturitních testů ukazují gymnazisty se štítem a absolventy maturitních nástaveb na štítech. Jak bychom tyto výsledky měli číst? Jako impuls ke změně.

24.5.2019 v 21:18 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 340 | Diskuse

Karel Sýkora

Nevíte koho volit? Pomůže vám Volební kalkulačka!

Volební kalkulačka (anglicky voting advice application) je jednoduchý, zpravidla internetový test porovnávající Vaše politické postoje s postoji politických stran či osob (zákonodárců, kandidátů ve volbách atd.).

24.5.2019 v 9:19 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 396 |
Počet článků 2223 Celková karma 26.76 Průměrná čtenost 1766

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz