Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Záhady ve státě New Hampshire

3. 01. 2017 6:37:13
Dnes bych takto blogersky navštívil americký stát New Hampsire, kde se také vyskytuje mnoho záhad. Ať už to jsou podivné UFO příběhy, včetně jednoho z nejslavnějších únosů Hillových, záhdané kruhy nebo záhady dávné historie.

Dnes navštívíme americký stát, který se nalézá v tzv. Nové Anglii, a tak se také jmenuje New Hampshire podle hrabství v jižní Anglii. A ten patří rozlohou mezi ty nejmenší státy USA. Má sice jen cca 24 tisíc čtverečních kilometrů, čímž je až na 46. místě v pořadí států USA. Pro představu, je to asi podobná rozloha, jakou má Morava nebo Středočeský a Jihočeský kraj dohromady. Žije zde asi 1,3 milionů lidí, což je asi jako obyvatel v Praze. Stát má na jihovýchodě asi dvacetikilometrové pobřeží Atlantského oceánu. Dále sousedí se státem Maine na východě, Massachusetts na jihu, Vermontem na západě (od kterého ho odděluje řeka Connecticut) a kanadskou provincií Quebec na severu. Jeho největším městem je Manchester se 110 tisíci obyvateli. Druhá je Nashua z 90. tisíci. Na třetím místě je Concord se 40 tisíci obyvateli, který je současně i hlavním městem státu. Následují Derry, Dover, Rochester a Salem, které mají každý kolem 30 tisíc obyvatel. Uprostřed státu se nalézá pohoří White Mountain, neboli Bílé hory, jejichž nejvyšší vrchol Mount Washington meří 1917 metrů nad mořem. Takže celkově je toto pohoří o něco málo vyšší než naše Krkonoše.

Území samozřejmě obývali původně američtí indiáni. Zde to byli Abenakiové na severu a Pennacookové na jihu. Jde o kmeny Algonkinů, které jsem zvýraznil i do své mapky (viz níže). New Hampshire, jakožto původně anglická kolonie, vznikla na přelomu 20. a 30. let 17. století. To je ve stejné době, kdy Evropu svírala 30tiletá válka. A později se stal jako jeden ze třinácti zakládajících států USA.

A záhady? I přes menší rozlohu, než jaké mají jiné státy, to tady na jejich počet vůbec není nijak slabé. Z tohoto státu pochází například celá řada nejrůznějších UFO případů, z nichž asi nejznámější je únos manželů Hillových. UFO případy jsem jak v článku, tak na mapě označil zeleně. Podařilo se mi vypátrat i dvě údajné havárie UFO (ozn. červeně). Záhady dávné historie jsou modré a agrosymboly okrové.

A tak můžeme začít.

UFO případy:

Zima 1870: Mt. Washington

Na internetu jsem nalezl fotografický snímek, který byl pořízen při fotografování oblačnosti v zimě 1870 u hory Mt. Washington v New Hampshire (http://www.ufoevidence.org/photographs/section/pre1940/Photo134.htm, kde je zachycen neznámý objekt doutníkového tvaru.

Zdroj: http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=169993

19. září 1961 únos manželů Hillových

Ve státu New Hampshire došlo k jednomu z nejslavnějších únosů do UFO všech dob, a to únos manželů Hillových. 19. září 1961 se oba manželé, tedy Barney (byl tmavé pleti) a Betty (běloška) Hillovi vraceli z dovolené v Kanadě. Když kolem 22:30 projeli Lancasterem, povšimli se jasného světla na obloze, které se zvětšovalo. To pozorovali i dál během jízdy, a to až k hoře Cannon ve White Mountain. Ačkoliv si původně mysleli, že je to letadlo nebo vrtulník, tady se z objektu vyklubala loď se dvěma řadami okének. Barney vystoupil z vozu a šel si záhadný objekt, který se vznášel na úrovni korun stromů, prohlédnout. Dalekohledem si všiml i podivných členů posdáky, kteří ho také sledovali. Lekl se běžel zpět k autu, Oba pak upadli do bezvědomí a probrali se kupodivu o mnoho kilometrů jižněji, cca 27 km od Concordu, kam se dostali neznámo jak. Po deseti dnech měla Betty nepříjemné noční sny o únosech do ufo. Oba manželé se později podrobili hypnóze, při které se prokázalo, že skutečně byli tenkrát uneseni mimozemšťany. Ti byli menšího vzrůstu, měli velké hlavy a výrazné oči a šedou pleť. Naopak jim chyběl nos. Manželům odebrali vzorky kůže, nechtů, vlasů a krve. Dokonce jim ukázali jakousi třírozměrnou hvězdnou mapu. Tu později Betty namalovala. V roce 1969 ji zkoumala amaterská astronomka Marjorie Fishová, která přišla na to, že že se jedná o Slunce a další hvězdy v jeho okolí, a to z pohledu dvojhvězdy podobné našemu Slunci, a to Zeta Reticuli, vzdálené 39 světelných let od nás. Toto jsou v kostce základní informace tohoto složitého případu. Zkoumalo ho mnoho badatelů, a to včetně Ericha von Dänikena, který Betty osobně v roce 1977 navštívil a udělal s ní rozhovor, který zveřejnil až nedávno ve své knize "Co jsem tajil desítky let.

zdroj: Spencer J. Encyklopedie UFO, Etna, Praha,1994, https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Anos_Betty_a_Barneyho_Hillov%C3%BDch, Daniken E.: Co jsem tajil desítky let, Dialog, Liberec 2016

1965: Vlna UFO v Exeteru

V roce 1965 došlo v oblasti města Exeter na jihovýchodě státu k vlně pozotování UFO, kterou zkoumal a ve své knize "Incident at Exeter" popsal novinář John G. Fuller. Co zde bylo pozorováno? Například 3. září 1965 18tiletý mladík Norman J Muscarell spatřil v noci ve 2 hodiny skupinu pěti červených světel seřazených do přímky. Světla letěla přímo kolem něho, že měl hoch strachm že ho zasáhnou. Jeho svědectví potvrdil i hlídkující policista E. Bertrand, který tu také projížděl.

zdroj: Spencer J. Encyklopedie UFO, Etna, Praha,1994

2. června 2009 co pozorovali při reportáži o Hillových?

Vraťme se ještě jednou k únosu manželů Hillových. Tak například 2. června 2009 natáčeli ufologové Stanton Friedman a Kathleen Marden televizní dokument o únosu do UFO manželů Betty a Barneye Hillových. Během noční reportáže stáli v místech, kde se tato událost tehdy odehrála. Vtom se za nimi objevila dvě podivná světla, která se tak podařilo i nafilmovat. Více viz zde

Zdroj: http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=87607 a odkaz http://www.ufocasebook.com/2009b/hilldocu.html

Laconia: 20. března 2010

Jak uvedl televizní dokument v 8. části seriálu Hangár 1 - akta UFO II, který uvedla Prima ZOOM, tak 20. března 2009 se stalo, že u Laconia v New Hampsire došlo ke zvláštní události. Dva mladí zamilovaní (chlapec a dívka) spolu seděli v noci v autě, když se před nimi objevil podivný létající objekt. Ten se najednou velkou rychlostí přiblížil k autu a zacílil na něj paprsek světla. Mladíci zkoušejí autem ujet, jenom že to nešlo a kola se jim protáčela. Pak se začal automobil odlepovat od země a UFO ho začalo přitahovat. Chlapci se přitom v hlavě ozvala výzva, aby nepanikařil. Přitom nebylo nic slyšet, jen auto najednou z neznámého důvodu začalo troubit. Pak najednou vše skončí a UFO mizí. Policisté, kteří nejprve nevěřili, poté nalezli stopy na obrubníku, že tam na něj skutečně něco z výšky spadlo. Mimochodem, opět se vrátím k únosu manželů Hillových, když jsem odhadoval, kde se po svém únosu měli cca 27 km od Concordu objevit, vychází mi, že to mohla být právě oblast v okolí Laconia. Náhoda?

hangár I UFO http://play.iprima.cz/hangar-1-akta-ufo/hangar-1-akta-ufo-ii-8

Havárie UFO

10. ledna 1977: Wakefield

Zprávu o možné havárii UFO ve státě New Hampshire jsem nalezl na odkazu http://www.cseti.org/crashes/054.htm. Tehdy zde údajně spadl neznámý černý čtvercový objekt do zaledněného rybníka.

Další zdroj: http://www.iccra.org/bystate/New%20Hampshire/ICCRA%20-%20NH%20-%20Wakefield,%20Carroll%20County%20(January%2012,%201977).htm

5. prosince 2000: Salisbury

Svědkové spatřili, jak nad okrajovou částí města Salisbury v New Hampshire letí obrovská koule a směřuje směrem k zemi. Avšak nepovedlo se předmět nalézt a ani experti se nedokážou shodnout, čím ta koule vlastně byla. Kdyby to byl meteor takových rozměrů, jako byl spatřen, tak by po dopadu zanechal kráter. Kdyby zas zapadl do bažin, tak by byl slyšet výbuch. Nic z toho se však nekonalo.

Zdroj: Viděno, natočeno, popsáno, Magazín 2000 záhad, č. 21, roč. 2001, http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=435470

Záhady dávné historie
Americké Stonehenge

Na jihovýchodě státu, nedaleko města Salem se nalézá prehistorické místo zvané Záhadný kopec nebo nazvaný také Americké Stonehenge. Je staré minimálně 4 tisíc let, a je tak vůbec jedno z nejstarších staveb v USA. Je to labyrint podzemních komor, chodeb a kamenných struktur. Přesný účel je neznýmý.

zdroj: http://cs.thecircumference.org/americas-stonehenge, https://en.wikipedia.org/wiki/America's_Stonehenge

Záhadný kámen z jezera Winnipesaukee

Zajímavou zprávu o nálezu zvláštního předmětu jsem objevil na stránce http://www.dsl.cz/clanky/3165-5-technologickych-zahad-historie. Tam se píše, že v roce 1872 vylovili dělníci na břehu podivnou sošku z křemence ve tvaru vejce o velikosti 10 x 6 cm. Byla zdobená různými indiánskými motivy a tehdejší vědci odhadli její stáří na několik století. Ovšem nalézaly se v ní otvory, které šly vyrobyt až nástroji v 19. a 20. století. Otázkou je: Kdo měl v dávnověku takto modrní nástroje?

Záhadné agrosymboly

Jestliže se nějaký stát jmenuje New Hampshire, tedy po anglickém hrabství, které je proslavené i záhadnými obrazci v obilí, musím se ptát, zda nějaký ten agrosymbol se v průběhu minulých let nevyskytl i zde. Když jsem se o to zajímal, zjistil jsem, že jich tu také několik bylo. První se údajně vyskytl v roce 1965, tedy ve stejném roce, jako došlo k vlně pozorování u Exeteru. Ten rok se totiž objevil malý kruh trávě u Jaffrey na jihu státu, a to po té, co svědkové hlásili, že tam pozorují neidentifikovaný létající objekt (viz http://www.iccra.org/bystate/New%20Hampshire/ICCRA%20-%20NH%20-%20Jaffrey,%20Cheshire%20County%20(1965).htm)

Nyní se přesuneme asi o třicet kilometrů víc na západ až na samé hranice s Vermontem, k městu Hinsdale. Avšak do července roku 1973. To se tam totiž v rákosí objevila elipsa položených rostlin o velikosti 6 x 9 metrů. (viz http://www.iccra.org/bystate/New%20Hampshire/ICCRA%20-%20NH%20-%20Hinsdale,%20Cheshire%20County%20(July%201973).htm)

O dva roky později, v roce 1975, se objevil prstenec v trávě u města Walpole, které se nalézá též při hranicích s Vermontem, ale asi o třicet kilometrů severněji, než předešlá lokalita. (viz http://www.iccra.org/bystate/New%20Hampshire/ICCRA%20-%20NH%20-%20Walpole,%20Cheshire%20County%20(1975).htm)

Jednoduchý kruh se také objevil 1. května 1997 u města Rye na západním pobřeží státu. (viz http://www.iccra.org/bystate/New%20Hampshire/ICCRA%20-%20NH%20-%20Rye,%20Rockingham%20County%20(May%201,%201997).html)

17. prosince 2004 se objevil zatím poslední kruh ve státě New Hampshire. Měřil v průběhu necelých 9 metrů a nalézal se opět v trávě a rákosí, a to poblíž Surry. (podrobnosti viz http://www.iccra.org/bystate/New%20Hampshire/ICCRA%20-%20NH%20-%20Surrey,%20Cheshire%20County%20(December%2017,%202004).html). Když jsem si ale jednotlivé lokality vynesl na mapu, nemohl jsem si nevšimnout jedné zvláštní věci. Čtyři z pěti zdejších lokalit se nalézají v jihozápadní části státu. A aby tomu nebylo málo, vytvoří navzájem pravoúhlý trojúhelník s vrcholy Jaffrey - Hinsdale - Walpole. A Surry se navíc nalézá na spojnici Jaffrey - Walpole. Náhoda?

Co říci závěrem? Že, pokud jako Čech, jsem se pustil do hledání nejrůznějších záhad států USA, tak je to docela zajímavé dobrodružsřtví. Člověk si přitom připadá tak trošku, jako Rychlé šípy ve Stínadlech, které tam hledají informace, o kterých by pak psali pro kamarády z Druhé Strany do svého časopisu Tamtamu. A tak věřím, že i v tomto vpořadí 16. "Tamtamu" o záhadách států USA jste si našli něco, co vás zaujalo.

Další zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/New_Hampshire

Další související články:

Záhady státu Kalifornie

Záhady státu New York

Záhady Washingtonu D.C.

Záhady státu Texas

Záhady státu Utah

Záhady amerického státu Georgia

Záhady státu Florida

Záhady státu Kentucky

Záhady Aljašky

Záhady státu Wyoming

Záhady státu Ohio

Záhady státu Colorado

Záhady státu Nevada

Záhady Arizony

Záhady Nového Mexika

Autor: Libor Čermák | úterý 3.1.2017 6:37 | karma článku: 14.93 | přečteno: 598x

Další články blogera

Libor Čermák

Proti obnově mariánského sloupu tedy určitě nejsem!

V době, kdy se z fotek mažou kříže na kostelech, aby se náhodou vyznavači podivných náboženských kultů z ještě nesmyslnějších důvodů neurazili, se může naopak v Praze obnovit úžasná mariánská památka,která možná nemá jinde obdoby.

17.9.2017 v 5:33 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 679 |

Libor Čermák

Pěší výlet kolem Františkových Lázní

V pořadí druhý pěší výlet, který jsem udělal během své dovolené na Chebsku, vedl z Františkových Lázní přes Motýlí dům, přírodní rezervaci SOOS do města Skalná. I to byl velice zajímavý výlet.

14.9.2017 v 8:04 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 370 |

Libor Čermák

Lidice a Libice. Podobnost čistě náhodná?

Historie se opakuje. Říká se, že kdo ji zapomene, bude ji muset prožít znova. Souvislosti, které bych vám dnes nabídl, svědčí o tom, že vše je možná ještě daleko hlubší. A to až přímo záhadné. Lidice a Libice. Co pak vám to říká?

13.9.2017 v 0:13 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 768 |

Libor Čermák

Hrad Vildštejn

V dnešním fotoblogu bych vás rád pozval na jeden z nejstarších českých hradů, a to románský hrad Vildštejn v západočeském městě Skalná. A kupodivu má cosi společného i s Krkonošskými pohádkami.

4.9.2017 v 5:52 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 611 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Tekoucí písek – dá se v něm utopit?

Původně pevná země se najednou otevře, aby spolkla dům. Fikce nebo realita? Tekoucí písek je skutečně schopný pohltit celé domy. Dá se v něm utopit? (délka blogu 3 min.)

19.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 384 | Diskuse

Pavel Suk

Mochovce – jaderná elektrárna, nebo past na peníze

Dnešní článek bude věnován slovenské jaderné elektrárně Mochovce, která je ve výstavbě již od roku 1981. Podle plánů měly být v komplexu 4 jaderné reaktory VVER-440 ale během let došlo k událostem, které vedly ke zpoždění výstavby

18.10.2017 v 20:02 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 242 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii-8.Bunkový genóm ako báseň. Posunieme „hranice“ života?

Ukázalo sa, že na procesy genetických zmien je možné, ba nutné, aplikovať princípy informatiky a kombinatoriky. Aké sú niektoré závery týchto empirických vied pre biológiu? - Je živá už molekula RNA? Kde vlastne začína život?

16.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 83 | Diskuse

Jan Fikáček

Dnešní fyzice trochu chybí.... fyzika, aneb proč je matematika někdy fyzikálně slepá

Matematika je náš nejlepší "smysl", kterým vidíme nejhlouběji do světa elementárních částic, či nejostřeji do minulosti vesmíru. Tento superiorní "smysl" má ale, bohužel, i své "optické klamy" a nedostatky.

16.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 19.95 | Přečteno: 507 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč jsou stopy v mokrém písku nakrátko suché?

Když se procházíte po mokrém písku, můžete si všimnout zajímavého jevu. Písek, na kterém právě stojíte, se zdá být světlejší a sušší než zbytek pláže. Je to trik nebo optický klam? (délka blogu 5 min.)

16.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 516 | Diskuse
Počet článků 1702 Celková karma 22.31 Průměrná čtenost 1753

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.