Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 10. srpna 2022 Vavřinec

Jaké nové obrazce v obilí se objevily v první půlce července?

20. 07. 2019 12:29:13
Sezóna záhadných obrazců v obilí právě zažívá svůj vrchol. Jenže na místo tradičního anglického hrabství Wiltshire, letos dominuje anglické hrabství Hampshire a Francie. A jeden agrosymbol se už objevil i u nás v Česku.

V Anglii se letos objevuje nejvíc obrazců v obilí v hrabství Hampshire, a to především z okolí města Winchester. Například 1. července 2019 se objevil tvarem velice zajímavý obrazec, a to u Danebury, což je hradiště z doby železné, které se nalézá zhruba 20 km, severozápadně od Winchesteru. Měří cca 5 hektarů a pochází pravděpodobně z období kolem roku 6. století před naším letopočtem. Jeho centrum bylo pravděpodobně používáno i jako svatyně. A u něj se objevil obrazec, který dělal velmi zajímavý symbol. Tvořily ho trojúhelníčky, které byly uspořádány do čtyř hvězd, které jakoby byly promítnuty na kulové ploše. Zajímavé je, že jeho osa byla rovnoběžná s vchodovou cestou hradiště Danebury. A co význam obrazce? Hvězdy na kulové ploše? Mimochodem všiml jsem si, že v ten den se Slunce pohybovalo na takovém hvězdném poledníku, k němuž je protilehlý ten hvězdný poledník, na kterém se nalézá hvězda Vega, nejjasnější hvězda severní oblohy. Další informace viz zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/Danebury/danebury2019A.html

Hradiště z doby železné si vybral i druhý anglický červencový obrazec. Tentokrát se záhadný agrosymbol objevil 3. července 2019 u Yarnbury Castle v hrabství Wiltshire. U něj se objevil obrazec, který mi trošku připomínal berušku nebo nějakého brouka. Objevil se v noci krátce po zatmění slunce. Takže možná že ta hlava, středový kroužek a kroužek mezi nimi má odkazovat právě na zatmění Slunce Měsícem. Zajímavé je, že mimo formaci se vyskytoval ještě jeden kroužek, kde však obilí bylo poskládáno velmi zvláštním způsobem. Do jakého si andílka anebo opět brouka. (viz zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/Yarnbury/Yarnbury2019a.html)

Další červencový obrazec z 8. července 2019 se sice neobjevil u pevnosti z doby železné, ale u místa, které seshora působí velice podobně. A to je kopec Farley Mount, který se nalézá zhruba šest km západně od Winchesteru. Podle legendy pochozí z roku 1734 a byl postaven jako pomník koně, který byl pod ním pohřbený. Je však zajímavé, že k mnoha pravěkým mohylám se váže pověst o pohřbeném koni. A zde se objevil obrazec z čoček uspořádaných do kříže a čtverečků, který opět dělal dojem třírozměrného obrazce. (viz zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/farleymount/farleymount2019a.html)

A pak tu máme ještě jeden hampshirský obrazec, který stejně jako ty předešlé, dělají dojem třírozměrného tělesa. Tentokrát se obrazec objevil 16. července 2019 u Rodfield Line a skládal se z 27 trojúhelníků, které dohromady dělaly celkový dojem krychle z kosoúhlého pohledu. Zajímavé je, že, když jsem si tento obrazec a předešlý obrazec u Farley Mount nakreslil na mapu, vyšlo mi, že jsou umístěné přesně na opačných stranách centra Winchesteru. A vůči tomuto centru jsou orientované i další letošní obrazce (Červnovým kruhům v obilí kralovala tentokrát Francie a Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019 viz můj geometrický rozbor umístění letošních obrazců v obilí v okolí Winchesteu. Náhoda? (další informace viz zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/Rodfield/Rodfield2019a.html)

Tak to by byla prozatím Anglie. A nyní se podíváme do sousední Francie, kde to opět jelo. A protože jich zas bylo větší množství, vyřeším to jedním obrázkem se schématy jednotlivých agrosymbolů jako v předešlém článku "Červnovým kruhům v obilí kralovala tentokrát Francie". A přitom budu sledovat, jak obrazce zapadají do geometrických zajímavostí, které jsem nastínil minule. Připomenu, že jsou zde nápadné hlavně severojižní a východozápadní směry mezi jednotlivými obrazci. Tak například obrazec, který se objevil 3. července u Pouilloux, byla opět řada kroužků, v tomto případě šest, která byla doplněna dvěma ohnivými jazyky. Tato formace se dle mého zjištění vyskytla na východ od červnového obrazce u Chauvigny. (viz zdroj a další informace http://www.cropcircleconnector.com/2019/thomasse/thomasse2019a.html)

Ve stejný den, tj. 3. července 2019, se objevila další podobná formace u Louans. Ta se dle mého zjištění nalézala na severojižní spojnici červnové formace u Tours a již zmíněné formace u Chauvigny. (vizhttp://www.cropcircleconnector.com/2019/Louans/Louans2019a.html)

7. července se u Sundhoffenu na východě Francie objevila další podlouhlá formace, která mi připomněla jakousi myšku se dvěma ušima. Jen tak mimochodem, podíval jsem se na PC program Night Vision, jak 7. července byly na pozemské obloze postaveny planety. A hle, horní část obrazce odpovídá aktuálnímu postavení Venuše, Slunce a Merkuru a Marsem, které byly na obloze seřazené právě tak, jako v obrazci. (další informace a zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/Sundhoffen/Sundhoffen2019a.html)

V pořadí čtvrtá francouzská červencová formace se objevila 16. července u Auchy-Les-Mines a vypadala jako dvě písmena "C" otočená zrcadlově proti sobě. (viz zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/Auchy/Auchy2019a.html)

A pátou formaci ze stejného dne, tj. 16. července 2019 u Treuzy-Levelay tvořilo jakési písmeno "S", které bylo na své ose doplněno dalšími dvěma kolečky. Co to může znamenat? Že by nějaké upozornění na Mléčnou dráhou! Když jsem se podíval na Night Vision, zjistil jsem, že Jupiter a Saturn s zrovna nalézaly u centra naší Mléčné dráhy v souhvězdí Střelce, a to zrovna symetricky! Tak, jak jsou ty dvě kolečka ve formaci. A když jsem navíc zjistil, že formace se nalézala na jih od červnového obrazce u Houdain a západně od červnového obrazce u Saint Hyppolyte, začal jsem uvažovat, že na tom mém zjištění, že francouzské obrazce jsou letos umísťované na rovnoběžkách a polednících, něco bude. (Zdroj a další informace o obrazci viz http://www.cropcircleconnector.com/2019/Treuzy/Treuzy2019a.html)

Dva obrazce zavítaly i do Švýcarska. 27. června 2019 se

objevily tři propletené kruhy uLüstlingenu (viz zdroj:http://www.cropcircleconnector.com/2019/Aarefeld/Aarefeld2019a.html).

A 1. července 2019 zas obrazec ve tvaru šestilistého květu, a to severně od Bernu u Büren an der Aare. Je zajímavé, že tento obrazec, se nalézá na jih od francouzského obrazce Saint Hyppolyte. Že by tedy i letošní švýcarské obrazce zapadaly do systému letošních francouzských obrazců? (viz zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2019/Buren/Buren2019a.html)

Svůj první obrazec v obilí zaznamenali také Poláci. Stalo se tak u obce Wolka Orchowska 29. června 2019. Byl to jakýsi symbol jin a jang bez středových kroužků. Ale jeden další kroužek se nalézal mimo. O obrazci jsem se dozvěděl z odkazu "http://www.cropcircleconnector.com/2019/wolka/wolka2019a.html", kde je přiložen i odkaz na mapu. Když jsem si na ni klikl, a dostal jsem se na fotogooglemapu, zjistil jsem, že na tom poli, kde se obrazec objevil, je na fotomapě vidět obrys dalšího obrazce, který se tam objevil pravděpodobně v roce 2014. Takže zřejmě na tomto poli se obrazce v obilí neobjevily poprvé.

A na závěr si nechám Českou republiku. Letošní první obrazec v obilí a po jablonecké přehradě Mšeno celkem druhý obrazec se objevil 5. července 2019 mezi obcemi Březina a Osek na Rokycansku. (viz https://rokycansky.denik.cz/zpravy_region/rokycansko-vzrusil-vzkaz-v-obili-20190712.html). Skládal se ze spirály, obrazce, který připomínal rybku a pak z jakého si útvaru, kterému si pro sebe říkám "miminko". O jeho významu můžeme jen diskutovat. Ale zajímavé je jeho umístění. A to protože je na jedné přímce s nedalekou zříceninou hradu Salon a dvěma hradišti, a to hradiště Březina a Bílá Skála. A kdybyste se od obrazce vydali přesně na východ, tak cca po 15 km dorazíte k tajuplnému plešiveckému viklanu. (viz Plešivecký viklan)

S použitím zdrojů a odkazů, uvedených v článku, https://www.cropcirclecenter.com, http://www.cropcircleconnector.com, PC programu Night Vision, www.google.com/maps a www.mapy.cz

Související články:

Červnovým kruhům v obilí kralovala tentokrát Francie

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Autor: Libor Čermák | sobota 20.7.2019 12:29 | karma článku: 22.45 | přečteno: 1966x

Další články blogera

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci spojovat lidi." Já: "Děkuji od vás nechci"

S blížící se prezidentskou volbou se objevují kandidáti, kteří o sobě tvrdí, že chtějí lidi spojovat. Je to sice hezké, ale v současném politickém systému nereálné. V systému založeném na politických ideologiích tohle nejde.

9.8.2022 v 7:13 | Karma článku: 29.02 | Přečteno: 860 |

Libor Čermák

Propagace LGBT do pohádek nepatří

To snad není pravda. Norský remake slavné české pohádky "Tři oříšky pro Popelku" obsahuje scénu s líbáním dvou mužů. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale něco takového do pohádek v žádném případě nepatří.

4.12.2021 v 7:36 | Karma článku: 38.27 | Přečteno: 1100 |

Libor Čermák

Pravda? Ta je jen někde tam venku

Určitě jste si všimli, jak mnoho rádoby tzv. "uvědomělých" aktivistů šermuje s pojmem pravda. Jenže já tvrdím, že žádná univerzální pravda neexistuje a že každý máme jen tu pravdu svou.

4.11.2021 v 8:01 | Karma článku: 27.96 | Přečteno: 603 |

Libor Čermák

Pěší výlet po válečných památkách Benešovska

V sobotu 12. září 2021 jsem podnikl jeden z dalších svých pěších výletů. Moje cesta tentokrát vedla z Olbramovic do Bystřice u Benešova a na této cestě jsem potkal mnoho zajímavých míst.

7.10.2021 v 10:00 | Karma článku: 18.44 | Přečteno: 400 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Syndrom zmizelé ruky aneb když se vám rozdvojí ruka

Ve čtvrtek (4.8.2022) se mi přihodil zcela fascinující zážitek. Zažili jste někdy stav, ve kterém jste nemohli najít vlastní ruku, i když jste ji měli? A to bez drog, bez alkoholu a za zcela střízlivého stavu?

9.8.2022 v 9:07 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 524 | Diskuse

Dana Tenzler

Jak by se dalo přežít na Merkuru?

Přežít na Merkuru by nemuselo být tak složité, jak se to na první pohled zdá. Trénink na přežití budeme mít už díky kolonizaci Měsíce - i na něm chybí atmosféra. (délka blogu 5 min.)

8.8.2022 v 8:00 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 222 | Diskuse

Dana Tenzler

Co by obnášel život na Merkuru?

Merkur není na první pohled moc atraktivním cílem pro kolonizaci. Jak by vypadal život v kolonii na Merkuru? (délka blogu 5 min.)

4.8.2022 v 8:00 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 374 | Diskuse

Jan Fikáček

Proč se vesmír vyvíjel podle zákonů, které neexistovaly

Když si představíme, co se dělo po velkém třesku, je tak nějak intuitivně jasné, že se tento vývoj musel řídit fyzikálními zákony, z nichž alespoň některé už známe. Ale přece se dá se říci, že žádné zákony v té době ještě nebyly.

3.8.2022 v 9:23 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Zdenek Slanina

Stále živá aktivita Pacifického ohňového kruhu: Teď jako erupce japonské sopky Sakuradžima

Japonsko nabízí bezkonkurenčně pestrý výběr živlů: tajfuny, zemětřesení, cunami, přívalové deště, sesuvy, sopečné erupce. Výskyt sopek je zde nejbohatší na planetě, je zde umístěno kolem desetiny všech aktivních světových vulkánů.

3.8.2022 v 6:22 | Karma článku: 30.26 | Přečteno: 370 |
Počet článků 2364 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1878

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz