Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. března 2020 Arnošt

Byl Alexandr Veliký ve spojení s mimozemšťany?

4. 11. 2018 12:49:13
Víte o tom, že celý život známého makedonského vojevůdce Alexandra Makedonského byl obestřen záhadami? Až to vypadá, že byl ve spojení s někým, kdo nebyl z tohoto světa. Dovolil bych si vypsat ty nejzajímavější jeho záhady.

Záhada první: Měl mimozemské předky?

Alexandr Veliký nebo též Alexandr III. Makedonský se narodil 20. nebo 21. července 356 před naším letopočtem. Jeho otcem byl Filip II. Makedonský, král Makedonie. Matkou zas Olympas neteř épeirského krále a bývalá kněžka dyonýských mystérií. Oba měly před jeho narozením podivné sny, ze kterých jim bylo vyvěštěno, že se jim narodí potomek s povahou lva. Ovšem řecký spisovatel Plutarchos o něm tvrdil, že jeho otcem byl Zeus. Proč? Olympas, jakožto kněžka se nechala obklopovat hady, ale její muž se jich bál a bál se s ní tak i usínat. Ať tomu bylo tak i tak. Božské předky prý ale měli i jeho rodiče. Épeirský rod odvozoval svůj původ od bájného hrdiny Achylea, syna bohyně Thetys. Argeovci, ze kterých zas pocházel otec Filip Makedonský, zas svůj původ odvozovali od hrdiny Herakla, jenž byl opět synem nejvyššího řeckého boha Dia. Vzhledem k tomu, že dávnověcí bohové zřejmě nejsou nic jiného než dnešní mimozemšťané, mohl mít Alexandr Makedonský mimozemské předky?

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandr_Velik%C3%BD

Záhada druhá: UFO nad městem Tyros

Když se stal panovníkem Makedonie, započal vojenské tažení, při kterém postupně dobyl tzv. "půl světa" V roce 322 před naším letopočtem dobýval fénické město Tyros. Sedm měsíců jeho vojsko toto město obléhali. Už to vypadalo, že i odjedou. Najednou se nad městem objevilo pět zázračných létajících štítů, které vytvořily formaci "V". Z jednoho štítu pak vyjel blesk, který zasáhl část hradeb. A další blesky rozbořily i další stavby. Štíty pak kroužily nad městem, dokud nebylo zcela dobyto. A Alexandr Veliký měl vstup do města volný.

Zdroj: Hausdorf H.: Nevyřešené záhady posledních 5000 let, Pragma, Euromedia Group, Praha, 2017

Záhada třetí: draci nad Egyptem

Své kroky vojsko Alexandra Velikého zavítalo do Egypta. Alexandrův přítel a pozdější vládce Egypta Ptolemaios Soter, říkal, že jim cestu do pouště ukazovali dva draci, kteří se objevili v čele jejich vojska. A ti draci s Alexandrem dokonce prý mluvili. Že by další UFO nebo rovnou mimozemští návštěvníci?

Zdroj: Hausdorf H.: Nevyřešené záhady posledních 5000 let, Pragma, Euromedia Group, Praha, 2017

Záhada čtvrtá: poloha Egyptské Alexandrie

Když Alexandr Veliký dobyl Egypt a zdejší vládu svěřil Ptolemaiovi, založili zde na jeho počest město Alexandrie, nové hlavní město zdejší říše. Později tu dokonce vznikl i maják na Ostrově Faros jeden ze sedmi divů světa (viz https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=317524). Když jsem se podíval na mapu, zjistil jsem, že pokud spojíme spojnici z egyptských pyramid v Gize a věštírnu v Delfách, tato spojnice vede právě přes Alexandrii.

Záhada pátá: UFO nad řekou Beás

Se svým tažením se roku 326 před naším letopočtem dostává Alexandr Veliký až do Indie. Když se dostali k řece Beás, opět se nad jejich hlavami objevily létající štíty, podobné jako u Tyru. Ale tentokrát nalétávali na makedonskou armádu. A vítězné Alexandrovo tažení bylo u konce.

Zdroj: Hausdorf H.: Nevyřešené záhady posledních 5000 let, Pragma, Euromedia Group, Praha, 2017

Záhada šestá: Kde má Alexandr Veliká hrob?

Alexandr Veliký zemřel v červnu roku 323 před naším letopočtem v Babylóně. O příčině jeho smrti se diskutuje. Ale, co se skutečně neví, kde byl pochovaný. I když občas se objeví někdo, kdo tvrdí, že jeho hrob nalezl (například nedávno polští archeologové v Alexandrii), skutečnost je taková, že místo jeho posledního odpočinku, zatím nebylo definitivně nalezeno. Když k tomu přičtu to, co víme o jeho tajemném božském původu a jeho spojení se záhadnými létajícími předměty a bytostmi, co když se jeho tělo na naší planetě vůbec nenalézá?

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandr_Velik%C3%BD

Další články na témata dávnověkých záhad viz rubrika "archeoastronautika "

Autor: Libor Čermák | neděle 4.11.2018 12:49 | karma článku: 24.97 | přečteno: 1564x

Další články blogera

Libor Čermák

Krajní pravici? Krajní levici? Krajní liberalismus? Děkuji ne!

Celý život jsem odpůrcem jakýchkoliv krajních politických ideologií, které chtějí jiné lidi z ideologických důvodů trestat. A to jak těch, které naše země sužovaly ve 20. století, tak i těch, které by rády nastoupily nyní.

28.3.2020 v 8:37 | Karma článku: 24.55 | Přečteno: 343 |

Libor Čermák

Jaké čtení teď pořídit dětem? Co takhle příběhy z Klárova?

Je možné, že teď, když jsou děti doma, mají za úkol si přečíst nějakou knížku. Rád bych vám nějaké doporučil. Kromě foglarovek, na které dělám na blogu recenze, mne také zaujmula čtveřice knížek příběhů z Klárova.

27.3.2020 v 14:41 | Karma článku: 8.74 | Přečteno: 136 |

Libor Čermák

Současná filmová, seriálová a zábavná tvorba nestojí za nic!

Na Reflexu jsem si přečetl, jak někomu prý naskakuje vyrážka z nového doč. programu ČT3. Prý jsou tam samé prošlé konzervy a něco, co dotyčný nazývá pseudozábavou. Vy víte o pohodovějších pořadech, než jaké tam jdou? Já tedy ne.

26.3.2020 v 14:29 | Karma článku: 37.34 | Přečteno: 1157 |

Libor Čermák

Co když bifurkace Casiquiare vznikla uměle někdy v dávnověku?

Vždy když slyším o známé jihoamerické bifurkaci Casiquiare mezi veletoky Orinoko a Rio Negro, dozvím se, že se jedná o přírodní jev. Ale mne už několikrát napadlo: Co když tento tok vznikl někdy v dávnověku uměle?

25.3.2020 v 17:02 | Karma článku: 19.21 | Přečteno: 535 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Víme, co je vesmír? Blogová kniha o vesmíru (2)

Několik kapitol z blogové knihy o vesmíru. Co je vesmír, kde končí - a co je za ním? Jak to, že velká část vesmíru chybí? (délka blogu ca. 100 min.)

30.3.2020 v 8:00 | Karma článku: 9.21 | Přečteno: 162 | Diskuse

Jan Fikáček

Nadsvětelná rychlost, obrácení směru čas? Jak prosté, milý Watsone.

"Povídá se", že se při nadsvětelné rychlosti obrací směr času. Dosadíme-li ji ale do vzorců speciální teorie relativity, dostaneme čas imaginární. Tachyony jsou velká záhada. Vše jde ale vysvětlit jednoduchým způsobem.

29.3.2020 v 19:47 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 975 | Diskuse

Karel Wágner

Jak Tomio Okamura předběhl SÚKL

Stav pacienta, kterému je podáván experimentální lék Remdesivir, se zlepšil. Mohl tak být již odpojen od mimotělního oběhu.

28.3.2020 v 9:09 | Karma článku: 25.63 | Přečteno: 789 | Diskuse

Jiří Václavík

Rychlokurz historické geologie - co mají společného velká vymírání?

V průběhu existence Země docházelo k extrémním výkyvům klimatu, složení atmosféry, povrchu, teploty apod. Pojďme se podívat na několik zajímavých souvislostí.

28.3.2020 v 8:16 | Karma článku: 12.69 | Přečteno: 166 | Diskuse

Jan Tomášek

Cesty elektrické energie 5 (spínače VN)

Co se týče rozvodů vysokého napětí možná by nebylo od věci se zastavit u některých jednotlivostí trochu podrobněji. Například takové spínače vysokého napětí.

28.3.2020 v 7:14 | Karma článku: 8.28 | Přečteno: 322 | Diskuse
Počet článků 2323 Celková karma 32.18 Průměrná čtenost 1806

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Byznys s rouškami a gely. Zákazníci zavolali na Nelu Slovákovou hygienu

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) prodává na svém e-shopu roušky a dezinfekční gely. Na...

Pomalá epidemie koronaviru. Česko nehodlá nákazu zastavit, ale modifikovat

Česká republika se v příštích týdnech nebude snažit epidemii způsobenou koronavirem COVID-19 za každou cenu zastavit....

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Transatlantická pohroma. Podívejte se na vývoj koronaviru v grafech

Různé země volí ke koronaviru rozličné přístupy. V základních grafech vás provedeme situací v několika státech, které...