Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

28. 10. 2011 7:03:00
Toť otázka! Ale ještě zajímavější je odpověď. „Těžko říci“. Ale v každém případě se v tomto poměrně velkém státě USA něco podivného odehrálo, či možná dokonce pořád odehrává.

Nové Mexiko je stát velký asi jako Polsko. Před tisíci lety tu žili Anasaziové (viz můj článek Indiánský kmen Anasaziové – velká záhada). Později další indiánské kmeny, jako jsou Apačové, Mescalerové, Chiricahua, Kíovové, Navahové nebo Jicarillové (viz moje MAPA DIVOKÉHO ZÁPADU). K nim se později přidali přistěhovalci z Evropy pronikající na západ, jenž postupně osídlovali celé území dnešních Spojených států Amerických. Kdo viděl film na motivy Karla Maye - Vinetou, mohl například vidět bitvu mezi tzv. „bílými“ a „rudými“, která se odehrávala v okolí městečka Roswell.

88-49full.jpgCo čert nechtěl, o sto let později, než se odehrávaly westerny, se však toto město zapsalo do historie úplně jinak než jen scénou z mayovek. V roce 1947 zde totiž došlo k asi nejznámější havárii údajného UFO, která dosud nebyla nikým spolehlivě vysvětlena. Je až podivné, jak ti, kteří by měli být o celé události nejlépe zasvěceni, tedy letectvo americké armády, během času měnili různé verze vysvětlení tohoto případu. Nejdříve šlo o havárii létajícího talíře, pak šlo podle nich o havárii meteorologického balonu, pak zase platila verze o špionážním balonu Mogul a podle jednoho z posledních vysvětlení šlo o tajné cvičení za použití jakýchsi figurín. To, že se tyto figuríny začaly v armádě používat až na konci 50. let se však pro jistotu nikde nepsalo. V každém případě je takovéto střídání nejrůznějších verzí od někoho, kdo by měl být k tomto případu nejzasvěcenější, krajně podivné. Žádná z takovýchto vysvětlujících nebyla nikdy dokázána! A to ještě nemluvím o jednom z posledních kuriózních vysvětlení, že prý šlo o havárii ruské lodě s trpaslíky stvořeným nacistickým válečným zločincem Josefem Mengelem. Zkrátka a dobře všichni skeptici se snaží co nejvíc lámat přes kolena všechna ta vysvětlení, a to jen proto, aby náhodou přeci jen nešlo o havárii lodě z jiné planety. Toto skeptické „pavysvětlování“ tohoto případu už mi začíná být k smíchu, neboť vše naznačuje, že šlo skutečně o havárii něčeho nekonvenčního.

A co víc. Ani zdaleka nešlo o jediný případ tohoto druhu, a to ani na území tohoto amerického státu. A tak přikládám výčet všech podobných událostí, ke kterým zde údajně mělo na území Nového Mexika dojít. U všech opět připojuji zdroje, kde jsem se o případech dozvěděl, a tak mne nikdo nemůže obvinit z toho, že jsem si případy vymyslel. Psalo se o nich, jsou tady, mám je ve své sbírce a zde je předkládám veřejnosti.

31. května 1947: Socorro

Když si večer dvanáct indiánských dětí hrálo na vodárenské věži u železnice do Santa Fe, tak najednou nad nimi přeletěla obrovská koule, která směřovala k Socorru. Tam pak rančer Fred Strozzi pozoroval pád podivného meteoru. Druhý den sem přicestuje záchranný tým v domnění, že se jedná o sestřelený sovětský špionážní letoun. Když sem přijeli, bylo zde uzavřeno celé území a místo špionážního letounu zde by nalezen spadlý disk, jenž měl v průměru 30 metrů a výšku 10 m a který zde zřejmě narazil do skály. Byly zde údajně nalezeny i tři ještě živé a naříkající bytosti a jedna mrtvá. Jeden z mimozemšťanů prý žil až do roku 1949.

Zdroj: Hesemann M.: Zřícení UFO, Etna, Praha, 1997

Barnett J.:Pravda o havárii u Socorra, Magazín 2000 č. 12, Etna, Praha, roč. 1995

2. července 1947: Roswell

Manželé Wilmotovi seděli na své verandě v Roswellu, když v tom uviděli na obloze velký žhnoucí objekt velký 5-7 m, jenž vypadal jako „dva obrácené talíře těsně u sebe.“ Obyvatelé často uváděli, že slyšeli že přitom slyšeli zvuk hromu, který byl od normálního bouřkového hromu značně odlišný. Tento případ má pokračování i v následující události, neboť podle mého názoru zde v tyto dny havarovali možná i dva objekty – ne-li více. Začíná tak nejdiskutovanější případ UFO v dějinách, při kterém došlo minimálně ke dvěma obdobným incidentům. Dosvědčuje to i ten fakt, že se v okolí Roselu vyskytovaly dvě místa, kde byly nalezeny trosky neznámého objektu. V knížce M. Hesemanna je dokonce mapka Nového Mexika, kde jsou označeny. Já je na své mapce (viz níže) označuji písmenem „A“ a „B“.

4. července 1947: Roswell

Obyvatelé Roswellu (např. františkánské sestry z nemocnice Saint Mary, rančer Wiliam Woody a jeho otec) pozorovali planoucí objekt, jenž se velkým obloukem snesl dolů severně od Roswellu. Rančer William Brazel, nájemce na Fosterově ranči uslyší společně se svými sousedy explozi. Další svědek Jim Ragsdale, který se svojí přítelkyní tábořili 70 km od Roswellu pozorovali zřícení jasného objektu. Když se druhý den vydal Brazel v doprovodu sousedova sedmiletého syna Williama „Dee“ Proctora, podívat na škody, které způsobila bouře, nalezli pole podivných trosek neznámého objektu velké 1200 x 200 metrů. Všude tam ležel podivný materiál, jenž vypadal jako kovová fólie, která když se zmuchlala, tak se opět narovnala do původního tvaru. Dále zde byly profily ve tvaru „T“, jenž byly nehořlavé a obsahovaly podivné hieroglyfy, které nikdo neznal. Některé úlomky si Mac. Brazel vzal sebou. 6. července se vydal do Roswllu, ohlásit nález do kanceláře místního šerifa George Willcoxe. Pak o události informuje leteckou základnu v Roswellu, a to konkrétně důstojníka zpravodajské služby majora Jesseho A. Marcela. Následně se o události dozvídá velitel základny plukovník Blanchard, jenž o tom informuje svého nadřízeného, brigádního generála Rogera Rameye, velitele 8. letecké armády z Fort Worthu. Okolo 15. hodiny plukovník Thomas Jefferson DuBose společně s gen. Clementsem McMullenem z Petagonu nechává Brazelův materiál převést na základnu Andrew Air Fields u Washingtonu a dále na Wright Field v Daytonu. V 19 hodin byl objeven vrak neznámého objektu s jeho posádkou. Nalezla ho skupina archeologů pod vedením W. Curryho Holdena, jenž zde prováděla výzkumy předkolumbovských kultur. Na místě se nalézaly čtyři 1,20 – 1,30 m vysoké bytosti z velkými hlavami, čtyřmi prsty a stříbrnými kombinézami. Jedna z nichž jedna ještě žila. 7. července nařizuje plukovník Blanchard uzavřít všechny příjezdové silnice. Glennu Dennisovi, zaměstnanci místního pohřebního ústavu telefonuje nějaký důstojník z letecké základny s dotazem, jaké nejmenší rakve má na skladu. Později mu opět telefonuje s dotazem, jak se preparují těla, které ležela dlouho na poušti. Večer sesbírali důstojníci letectva většinu částí vraku. Major Jesse Marcel je ukazuje svému tehdy jedenáctiletému synovi Jesemu a své ženě Viaud a říká jim, že to nepochází z tohoto světa. Materiál se údajně skládal z 99 procentního hliníku se stopami železa. Byly údajně objeveny další údajné fragmenty. Jeden z nich se skládá z 96 % ze stříbra a je pokrytý mědí. Další se skládají z ryzího hliníku s příměsí silikonu, další fragment se stává z vizmutu, s vrstvami hořčíku a zinku. Původní vrak byl vrak byl dlouhý 7 – 8 m, široký 5 m a vysoký 2m.

Zdroj:Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswellu, Etna, Praha 1995

Hesemann M: Zřícení UFO, Etna, Praha 1997

25. března 1948: Aztec

Aztec. Místo spojené především s tajuplným indiánským národem Anasaziů (viz Indiánský kmen Anasaziové – velká záhada). Ale také místo údajné havárie UFO z roku 1948. Že by nějaká archeoastronautická souvislost? I přesto, že o autentičnost události se dnes i mezi ufology vedou spory, tento případ byl popsán Frankem Scullym v knize „Behind the Flying Saucers“. Vládní radary tehdy zachytil neznámé objekty, když vtom se jeden z nich zřítil. Vědci, policie a vojáci ho pak našli u Aztécu v severním Novém Mexiku. Těleso bylo popsáno jako objekt diskového tvaru s průměrem asi 30 metrů a s kruhovými otvory. Materiál, z kterého byl vyroben, svými vlastnostmi připomínal hliník. Protože některé z otvorů byly rozbité, šlo nahlédnout dovnitř. Údajně zde bylo až 16 těl vysokých kolem jednoho metru. Měly velké hlavy úzké oči, úzké a tenké tělo. Oblečeny byly v jednodílných oděvech. Nacházela se tam také palubní deska s přístroji, popsaná podivnými hieroglyfy. Armáda pak objekt i těla odstranila a převezla je k dalšímu zkoumání.

Zdroj: Schmidt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswellu, Etna, Praha 1995

Hesemann M.: UFO –Důkazy, Etna, Praha 1992

1948: základna White Sands

Poblíž této základny údajně havaroval diskovitý objekt, jehož výška byla 10 metrů a průměr 30 metrů. Následkem havárie se prý i udusila jeho posádka. Údajně šlo o tentýž druh mimozemšťanů jako v Roswellu.

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

O případu jsem nalezl dokonce podrobnější informace v češtině na http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=70&Itemid=35, kde je rozhovor s mužem jménem Virgil Armstrong, jenž tento případ dosvědčuje.

30. ledna 1949: Roswell

Novomexické město Roswell asi zřejmě leží pro UFO na nějaké špatné geopatogenní zóně, neboť na http://www.ufoevidence.org/documents/doc1683.htm jsem našel zmínku, že v roce 1949 zde mělo dojít k další záhadné havárii něčeho neidentifikovaného. Údajně zde prý byla nalezena jedna živá bytost. A tak jsem se pustil do hledání, co o tomto případu najdu na internetu. A zjištění je takové, že 30. ledna 1949 zde několik svědků spatřilo výbuch zeleného ohnivého míče. (viz http://invisionfree.com/forums/e2wufos/ar/t708.htm) Zkrátka a dobře, kolem Roswellu se na konci 40. let nejspíš skutečně něco podivného dělo.

10. září 1950: Albuquerque

Albuquerque je největší město Nového Mexika. Žije v něm zhruba půl milionů lidí. Jak jsem nalezl například na http://www.ufoevidence.org/documents/doc1683.htm, tak v jejím okolí mělo 10. září 1950 dojít k další obdobné události, která by se dala zařadit mezi údajné havárie UFO. Údajně při ní byla nalezena tři těla neznámých bytostí.

Zdroj: www.ufoevidence.org, http://fierycelt.tripod.com/xposeufotruth/crashes01.html

1953: Nové Mexiko

V některém zkušebním vojenském prostoru v Novém Mexiku, byl údajně nalezen havarovaný létající talíř, který byl nepoškozený. Byl s otevřenými dveřmi a nepoškozený. Opodál leželi čtyři mrtví humanoidi o velikosti 90 – 120 cm.

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

12. dubna 1954: Roswell

Městečko Roswell zřejmě něčím tajuplné UFO přitahuje víc, víc než co jiného. Další údajná roswellská havárie UFO se zde měla odehrát začátkem dubna roku 1954. Byl zde údajně nalezen havarovaný létající talíř zapíchnutý do písku. Měl průměr asi 15 metrů a byl vyroben ze stříbřitého materiálu. Vedle něj pak leželi čtyři mrtví humanoidi a další dva uvnitř. Disk byl pak údajně převezen na Walkerovu leteckou základnu. Případ dosvědčují jistý muž označovaný K.A., jenž byl v té době kameramanem USAF. Který byl k místu zřícení dopraven vrtulníkem.

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002 a další zmínku o něm jsem nalezl na: http://ufocasebook.conforums.com/index.cgi?board=crashes&action=display&num=1284948843

24. dubna 1954: Bandelier

O lokalitě Bandelier jsem se zmínil i ve svém článku Indiánský kmen Anasaziové – velká záhada. Před tisíci lety tu žil tento podivuhodný národ. A stejně jako u Aztécu toto místo spojují nejen Anasaziové, ale i údajná havárie UFO. Zmínku o ní jsem našel v knize Velká kniha otázek a záhad od J. Lenkové, V. Šišky, I Mackerleho a J. Zemana.

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

Červenec 1957: Carlsbad

Vždy, když ve Spojených státech nalezneme něco, co bylo inspirováno něčím českým, můžeme být právem hrdi, že se zde o nás ví. Jedním z těchto míst je město Carlsbad, jehož název se inspiroval Karlovými Vary. To proto, že se i zde nalézají léčivé minerální prameny. Ovšem to není všechno. V červenci 1957 zde prý údajně došlo k další obdobné události, popisované jako „údajná havárie UFO“, při níž zde bylo nalezen neznámý objekt se čtyřmi mrtvými těly podivných bytostí.

Zdroje: http://fierycelt.tripod.com/xposeufotruth/crashes01.html

12. červen 1962 základna Holloman

Jistý svědek údajně viděl havarovaný neznámý objekt diskového tvaru v Novém Mexiku zapíchnutý do písku.

Armáda z něj vytáhla dvě malá těla, která měla na hlavě nějaké pásky. Vše pak bylo odvezeno na leteckou základnu Holloman a zkoumáno.

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

Zdroje: http://www.ufoevidence.org/documents/doc1683.htm , http://fierycelt.tripod.com/xposeufotruth/crashes01.html

kolem roku 1968: Alamogordo

Agentura Reuter přišla ze zprávou, kterou jí poskytl jistý F. P. Koráb vyrobený z tvrdého kovu byl nalezen v Alamogordo. Nacházelo se v něm šest tvorů podobných lidem. Všechny byly oblečené do modrých kovových a průhledných obleků s vysokou odolností proti mechanickým a tepelným vlivům.

Zdroj: ZAZ č. 1, roč. 1997, str,28

Květen 1974, Chili

Město Chili je malé městečko v horách na severu Nového Mexika. A dle http://fierycelt.tripod.com/xposeufotruth/crashes01.html zde byl nalezen velký kovový předmět zřejmě mimozemského původu. Záchranný tým, který ho zajišťoval ho údajně převezl na základnu Kirtland.

1. prosince 2001: Tucumcari

Několik svědků z města Tucumcari na západě Nového Mexika vidělo několik zářících objektů, jak letí obrovskou rychlostí směrem k Texasu. Pronásledovaly je stíhačky F16 . Podle svědků vypálily osm až deset střel vzduch-vzduch a zřejmě některé z objektů zasáhly. Objekty se následně zřítily.

Zdroj: Útok na světla, Magazín 2000 záhad č. 3, roč. 2002

Konec srpna 2005: Standing Rock

V posledním srpnovém týdnu roku 2005 sledoval jistý sedmnáctiletý student Jeff Lyle pět dní po sobě přelet objektu tvaru „V“ svítící žlutě, červeně a oranžově. Spolu s ním objekt pozorovalo i několik desítek dalších místních lidí. Objekt se pohyboval pomalu a na jeho povrchu střídavě blikala světla. Podle svědků neznámý stroj poslední noc klesl více než během předchozích pozorování, a tak mnozí si myslí, že přistál, nebo dokonce havaroval. Nalézt se ho však prý nepodařilo.

Zdroj: UFO na dosah, Magazín 2000 záhad č. 21, roč. 2005

Je geometrické rozmístění důkazem těchto událostí?

gbufohavarie.jpgToto byl výčet mé sbírky, která představuje zprávy o údajných haváriích UFO na území Nového Mexika. V médiích se o nich objevila zpráva či zprávy, což zapříčinilo to, že se staly součástí mé rozsáhlé sbírky údajných havárií UFO. Jsou tyto zprávy skutečné nebo se jedná o mystifikace? Představte si však, že naleznete nějaké souvislosti, které ona místa nějak spojují. To se pak na tyto události začnete dívat pod novým úhlem. V mé badatelské činnosti se mi to v souvislosti s údajnými haváriemi UFO stalo už několikrát. Například, Když jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO. Na další zajímavou věc jsem narazil, když jsem zkoumal údajné havárie na území Velké Británie, v článku nazvaném prozaicky: Údajné havárie UFO na území Velké Británie. Kdo si ho přečetl jistě ví, že rozmístění oněch havárií vytvoří zajímavý geometrický obrazec, jenž je navíc souměrný! A když se něco takového děje ve Velké Británii, co když něco podobného je i zde v Novém Mexiku? A tak jsem si i zdejší případy vynesl na mapu. A výsledek je opět velice zajímavý. Nejpatrnější jsou dvě linie, které jsou tvořeny hned čtyřmi údajnými haváriemi. První čtyřčlennou linii tvoří Socorro – Albuquerque - Bandelier – Chili. Pokud si prohlédneme mapu Nového Mexika, zjistíme, že tato linie vlastně kopíruje i tok řeky Rio Grande. Tato řeka teče ze severu z coloradských hor. Novým Mexikem proteče kolem anazaiských kivů v bandelierském parku, přes Albuquerque, Socorro a opouští ho u El Pasa. Poté tvoří přirozenou hranici mezi Texasem a Mexikem dokud se u Brownsville nevlije do Mexického zálivu.

havarieufonovemexiko.jpgDruhou linii tvoří tyto údajné havárie UFO: Aztec – Albuquerque – Roswell (místo A) – Carsbad. Linie vede ve směru severozápad – jihovýchod. Navíc Roswell (místo A) leží přesně uprostřed mezi Carsbadem a Albuquerquem. Pokud linii prodloužíme dále, zjistíme, že směřuje na texaské Laredo, v jejíhož okolí opět došlo údajně k několika údajným haváriím UFO (ale o tom zas někdy jindy). A shodou okolností jím protéká řeka Rio Grande, jejichž tok zde opět linie kopíruje. Tvoří snad tato řeka nějaký podivný koridor pro neidentifikované létající objekty?

Hold máme tu skutečná „Akta X“. A písmenko „X“ tvoří i místa zdejších údajných havárie UFO. A že se čirou náhodou překřižuje právě v největším novomexickém městě v Albuquerque?

Ale to pořád není všechno. Pokud si rozmístění havárií prohlédneme podrobněji, zjistíme, že se zde nalézají další čtyři místa údajných havárií, která s touto druhou výše zmíněnou linií tvoří rovnoběžky. První rovnoběžkou je Socorro – Alomagordo a druhou Roswell (místo B) – Bandelier. Má snad tento směr nějaký zvláštní význam? Že ho mají linie zdejších havárií dispozice k tomu, aby ho kopírovaly.

A pak zde máme ještě pravoúhlý rovnoramenný trojúhelník, jehož přeponu tvoří Socorro - Roswell (místo A) – Roswell (Místo B) a jeho vrchol Alomagordo.

Je to opět jen náhoda, že v této geometrické sítě údajných havárií figuruje většina zmíněných novomexických údajných havárií UFO? Že bychom tak opět byli na stopě nějakých ufo koridorů? Jde však také o další souvislost, která většinu těchto případů spojuje. V každém případě jsou to všechno fenomény, kterým bychom měli věnovat zvláštní pozornost, abychom už měli konečně jasno v tom, co se to tady vlastně děje.

Související články:

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | pátek 28.10.2011 7:03 | karma článku: 19.90 | přečteno: 4869x

Další články blogera

Libor Čermák

Budou současní umělci stejně odvážní jako tvůrci "Takové normální rodinky"?

Na internetu jsem narazil na článek, který se zabýval tím, proč už nepokračovalo natáčení nových dílů seriálu "Taková normální rodinky". Kvůli požadavkům ČST seriál zpolitizovat. A tím by se ale měli inspirovat i současní umělci!

14.11.2018 v 6:38 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 417 |

Libor Čermák

Autoři příběhů by se měli postavit proti ideologii genderismu-multikulturalismu

Genderismus-multikulturalismus představuje v současné době největší ohrožení svobody slova. A ohrožuje i literární tvorbu, zvláště chlapeckou, protože jí chce přikazovat, jak má správně ideologicky vypadat dobová prezentace.

13.11.2018 v 10:45 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 551 |

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Libor Čermák

Přístup k některým spisovatelům je barometrem stavu svobody a demokracie ve společnosti

Erich von Däniken a Jaroslav Foglar. Dva spisovatelé, kteří na první pohled spolu nemají téměř nic společného. Ale na ten druhý pohled zjistíme, že toho mají možná společného více, než si myslíme. Ukážu vám to:

10.11.2018 v 18:33 | Karma článku: 33.11 | Přečteno: 965 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 414 |

Jan Fikáček

Kterak zařídit, aby zítra nevyšlo Slunce

Že nepochybujete o tom, že zítra vyjde Slunce? Že je to naprostá jistota? Ano! Je dobré si uvědomit, že je to tak extrémně jisté, že o tom nikdo trochu při smyslech vůbec nebude pochybovat. Nicméně...

12.11.2018 v 9:21 | Karma článku: 27.74 | Přečteno: 1123 | Diskuse

Dana Tenzler

Fyzika na jezírku … co o ní víme my a co vodoměrky?

Vypadá to, jako by běhaly po tenké fólii, napnuté na vodní hladině. Nikdy ji neprošlápnou a nenamočí se. Jak se hmyz (vodoměrka nebo bruslařka) udrží na hladině, vysvětluje (jak jinak) fyzika. (délka blogu 3 min.)

12.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 23.98 | Přečteno: 576 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Tajemství svobodné vůle

Celý vesmír i život má být jeden řetězec příčin a následků. S tímto tvrze­ním se nedá nesouhlasit. Při pohledu zpět zjistíme, že vše, co se nám v životě přihodilo, co jsme udělali i neudělali, bylo nějak podmíněno.

11.11.2018 v 17:30 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jan Mestan

Vidět Zemi růst

Chile je zemí, kde jsou častá zemětřesení. Dokonce tam nastalo to nejsilnější naměřené v roce 1960 o síle 9.5. Takové zemětřesení pak vede k vertikálním zdvihům. A to dost značným. Jednorázově se jedná o decimetry až metry.

10.11.2018 v 14:08 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 354 | Diskuse
Počet článků 2038 Celková karma 29.23 Průměrná čtenost 1775

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz