Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdy v historii planety Země na ni mohla působit podobná civilizace, jako jsme teď my?

Osobně jsem přesvědčen, že naše současná technická civilizace na této planetě není první podobnou civilizací. Je možné, že před tisíci a miliony lety na ni mohly být také podobné civilizace nějakého inteligentního živočicha.

Co mne k této myšlence dovedlo? Jednak je to hypotéza o tom, že pokud by se naše současná civilizace z nějakého důvodu zničila a většina lidstva by zanikla, tak pořád je pravděpodobné, že hrstka lidí přežije, a ta bude muset celou pozemskou civilizace postavit znovu od pravěku přes starověk, středověk až opět k další vyspělé civilizaci. Tato budoucí civilizace bude mít možná určitým způsobem zachovalé i naše historické události, ale už jen jako své mýty a pověsti, které nikdo nebude brát vážně a které si lidi budou předávat z generace na generaci. A pokud toto by se mohlo stát v budoucnu, otázkou samozřejmě je, zda už se to tady náhodou někdy v minulosti nestalo.

Za druhé. Představte si, že kdyby naše civilizace zanikla, tak za pár stovek let po ní nezůstane téměř nic. Stavby a technika zreznou, rozpadnou se a příroda si je vezme zpět. Proto i my máme pramalou šanci současnou technologií zjistit, zda se tady už někdy taková civilizace byla. Ale, to, že my to neumíme nalézt, ještě neznamená, že se tak nestalo. 

A za třetí přece jen se stane a nějaká dobře zakonzervovaná věc se tu a tam objeví, a to třeba v geologické vrstvě, která je tisíce či miliony let stará. A právě na tyto věci bych se chtěl v této úvaze zaměřit, protože se domnívám, že na základě nich by právě mohlo jít vystopovat, kdy v minulosti by zde na Zemi mohla být taková civilizace, jejíž příslušníci uměli vyrábět nějaké věci. A tak se pojďme podívat do dávnověké historie, kdy by se takové civilizace mohly tady objevit. Mohli bychom to totiž poznat podle těch nálezů, o nich ž víme z jak staré vrstvy nebo v jak staré hornině byly nalezeny. A tak jsem zapátral v mé bohaté zahádalogické knihovně a našel jsem tam toho docela dost. A navíc jsem si zkusil takovou věc, že jsem si nalezené potencionální historické civilizace dokonce zkusil i pojmenovat, a to podle nejzajímavějšího místa nálezu. Tak tedy: 

Plzeňská civilizace: cca před 300 miliony lety

Podle spisovatele Ludvíka Součka byl v 19. století v salzburském muzeu k vidění zvláštní kovový (snad železný) předmět ve tvaru koule nebo spíše kostky či kvádru se zaoblenými rohy. Nejzajímavější by však měl být původ tohoto předmětu. Byl prý údajně vytěžen společně s uhlím v některém antracitovém dolu na Plzeňsku. To by odpovídalo, že stáři tohoto předmětu bude minimálně neuvěřitelných cca 300 milionů let. A tak tedy konečně máme první nadějný nález? Jediný problém je v tom, že předmět se ze sbírek onoho muzea ztratil, a tak není možná jeho detailnější analýza. A je náhoda, že právě v období kolem 300 milionů let dochází též k rozhraní mezi Karbonem a Permem? že by i na tom měla nějaký podíl i ona tehdejší civilizace?

Je možné, že ze stejné civilizace mohl pocházet i tzv. železný "pohár z Oklahomy", který byl v roce 1912 nalezen v městské elektrárně v Thomasu, a to tak, že když se tam pokusili palicí rozbít jeden velký kus uhlí, tak jim pohár z něj vypadl. Uhlí pocházelo z dolu Willburton v Oklahomě a bylo staré asi 312 milionů let.

zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha, 2002

Dona K., Habeck R.: Zakázaní archeologie, dialog, Liberec, 2008

Glenroseská civilizace: cca před 140 miliony lety

V roce 1934 nalezla Američanka Emma Hahnová během horské túry u texaské obce Glen Rose podivnou skálu, ze které vyčuhovala podivná kovová věc. Protože byla zvědavá o co jde, druhý den, se svými přáteli rozhodli, že věc ze skály vysekají. Když onen kus skály i s věcí vytáhli na světlo boží, nevěřili vlastním očím. Do skály byla „zalita“ věc, která se podobala sekerce. A to v hornině staré 140 milionů let! To byla doba odpovídající přibližně přelomu jury a křídy. Že by zakonzervovaný pozůstatek na nějakou tehdejší pradávnou civilizaci? Městem Glen Rose také protéká i řeka Paluxy River. A ta je známá tím, že v jejím korytě se zachovala celá řada stop dinosaurů vzniklých před 113-140 miliony lety. Dokonce by se tu měly objevovat i stopy takových zvířat, jejichž stopa se nápadně podobá stopě lidské.

Zdroje:  Zimler H-J.:Darwinův omyl, Euromedia Group, Praha, 2001,https://cs.wikipedia.org/wiki/Paluxy,

Saintjeanská civilizace: cca před 70 - 65 miliony lety

Co když i za zánik dinosaurů před 65 miliony let může nějaká pradávná civilizace? V publikaci českých badatelů (J. Lenkové, V. Šišky, I. Mackerlehoa J. Zemana) Velká kniha otázek a záhad jsem nalezl zajímavou zprávu. Kolem roku 1968 mělo údajně dojít k objevu podivných zploštělých trubek v křídové sloji v lomu Saint-Jean de Livet na severu Francie. Jejich stáří je odhadováno stejně jako stáří materiálu, ve kterém se nalézaly, tedy na 65 milionů let. Ve stejné knížce jsem nalezl zmínku o události, kterou zažil jistý coloradský rančer, kdy mu z kusu uhlí starého 70 milionů let vypadl železný náprstek. Že by další atrefakt z tohoto období?

Kindgoodská civilizace: cca před 60 miliony let

Opět je to knížka českých badatelů (J. Lenkové, V. Šišky, I. Mackerleho a J. Zemana) Velká kniha otázek a záhad, kde jsem nalezl zprávu, že ve skotském Kindgoodie Quary byl v 60 milionů let starém husu uhlí nalezen železný hřebík.

Australská civilizace: cca před 30 miliony lety

V roce 1854 bylo Austrálii ve 30 milionů let starých vrstvách nalezeno opracované meteoritické železo.

zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha, 2002

Krušnohorská civilizace: 15 milionů let

Zvláštní exponát mají v Technické univerzitě Báňské akademie ve Freiburgu. Říká se jí uhelná lebka. Je vytvořena z půlky z uhlí a z druhé půlky magnetitem a hnědelem. Poprvé se o ni psalo už v roce 1842 a údajně pochází z dolu v Krušných horách. A její stáří? Tamější uhlí je staré 15 milionů let.

zdroje: http://paramag.eu/tajuplna-uhelna-lebka/, Dona K., Habeck R.: Zakázaní archeologie, dialog, Liberec, 2008

Napská civilizace: cca 2 miliony let.

Stalo se při vrtání studny v americké Nampě ve stádě Idaho, že ve vrstvě staré 2 miliony let byly nalezeny jílové koule o průměru přes 5 cm se silným povlakem oxidu železa a soška podobná tzv. "venuším" ze stejného materiálu.

zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha, 2002

Coská civilizace: cca 500 tisíc let

V roce 1961 se tři majitelé obchodu z drahými kameny (Wally Lane, Mike Mikesell a Virginia Maxeyová) vydali do kalifornského pohoří Coso nedaleko pověstného Údolí smrti. A nalezli tam podivné kameny, ve kterých bylo jakési kovové jádro v průměru 2 cm a uzamčené v jakémsi keramickém pouzdře. Vypadalo to něco jako startovací svíce. Stáří předmětů bylo odhadnuto podle fosilií obsažených v geodě na 500 tisíc let.

zdroj: Childres D.: Neuvěřitelné technologie starověku: nakl. Ivo Železný, Praha, 2004, https://en.wikipedia.org/wiki/Coso_artifact

Illinoiská civilizace: cca před 200 - 400 tisíc let

Několik zvláštních předmětů bylo nalezeno v americkém státě Illinois. A to měděné "mince", které byly nalezeny při dvou vrtech studny v hloubce přibližně 35 a 40 metrů v Lavn Ridge v roce 1870. V podobné hloubce byly nalezeny i velký měděný kroužek podobný velkému prstenu a předmět podobný lodnímu háku. A předpokládané stáří vrstev? 200 - 400 tisíc let

zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha, 2002 a Childres D.: Neuvěřitelné technologie starověku: nakl. Ivo Železný, Praha, 2004

Na závěr však musím uvést, že výše uvedené civilizace na naší planetě jsou stále ještě jakousi pracovní verzí. Protože jsem v mé dostupné literatuře nacházel i zmínky o dalších podobných artefaktech, ale buď tam nebylo stáří vrstvy uvedeno vůbec anebo naopak větší časový úsek, a to podle mého názoru je málo, abych nález zařadil do nějaké konkrétní civilizace. Ale i tak si myslím, že výše uvedené pozemské civilizace by mohly tvořit jakousi kostru k budoucím pátráním po podobných záhadných artefaktech a podobných civilizacích.

Související články:

Co když bifurkace Casiquiare vznikla uměle někdy v dávnověku?

Co divného se ve sluneční soustavě dělo před 700 miliony lety?

S čím by se také mělo počítat v Drakeovy rovnici?

Kolik už bylo na zeměkouli před námi vyspělých civilizací?

Kdo před miliony let řezal stromy pilou?

Co když můžou za vymírání druhů nám předešlé civilizace?

Přemýšlel Albert Einstein i o archeoastronautice?

Byl už u nás nalezen fragment dřívějších civilizací?

Existují nějaké stopy po předešlých technických civilizacích?

Co když existovala v druhohorách civilizace?

Autor: Libor Čermák | pátek 17.4.2020 15:28 | karma článku: 22,34 | přečteno: 956x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53 | Přečteno: 151x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 231x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Podvod století za 2,4 miliardy. Ortinskému hrozí osm let a peněžitý trest 25 milionů

29. dubna 2024  6:21,  aktualizováno  13:19

Luxusní auta, zlaté cihly, diamanty a drahé nemovitosti. To vše si kupoval osmadvacetiletý Jakub...

Člověk v tísni poprvé sbírá peníze na Palestince. Hamásu nepůjdou, slibuje

29. dubna 2024  15:35

Největší a nejznámější česká humanitární organizace se odhlodala k bezprecedentnímu kroku. Poprvé...

Exprezident Klaus nepovažuje dvacet let Česka v EU za úspěšné období

29. dubna 2024  11:35,  aktualizováno  15:30

Exprezident Václav Klaus vystoupil silně kriticky ke dvacátému výročí vstupu České republiky do...

OBRAZEM: Dvě různá řešení příkladu s cukrovím. Řešte hlavolamy přijímaček

29. dubna 2024  15:28

Na vyhodnocení jednotné přijímací zkoušky budou uchazeči o střední školy a víceletá gymnázia čekat...

Lidé radši vystupovali dřív. Za jízdu v opilosti dostal autobusák podmínku

29. dubna 2024  15:20

Podmínkou potrestal Okresní soud v Lounech šoféra autobusu, který loni v červnu vezl silně opilý...

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám