Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Souvislosti afrických havárií UFO

28. 09. 2014 12:35:01
Afrika je pro nás stále ještě hodně tajuplný kontinent. A i zde je zaznamenáno několik zajímavých údajných havárií UFO. A i tady jsem nalezl minimálně jednu zvláštní geometrickou souvislost.

Dovolte, abych nejprve se zmínil o jednotlivých případech, kde opět uvádím zdroje a případně další odkazy na mé studie, jež se oním případem také zabývají.

1 . s t o l e t í n . l . , b ř e h N i l u , E g y p t

Řecký filosof Plutarch se zmiňuje o zřícení „nebeské bárky“ na břehu Nilu. A ještě dlouho po této události tam bylo možné spatřit trosky ze zlatočerného kovu. Podle něho to byly zbytky jakési sluneční lodi, kterou přicestoval do Egypta bůh Osiris.

(Zdroj: Habeck R.: 10 000 let UFO, Chvojkovo nakladatelství, Praha 2001)

Dokumenty o historických haváriích UFO

10. července 1953: Johannesburg, JAR

Zmínku o této možné havárii UFO jsem našel v knize Velká kniha otázek a záhad od J. Lenkové, V. Šišky, I Mackerleho a J. Zemana.. Na www.ufoevidence.org jsem dále nalezl, že zde bylo údajně nalezeno pět těl neznámých bytostí.

Zdroj: : Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002, http://www.ufoevidence.org/documents/doc1683.htm

Kolik už zahynulo mimozemšťanů při haváriích UFO?

4. srpna 1962: Bogou, Burkinea Faso

Ve zdejší buši byl pozorován disk, jenž pozvolna letěl po obloze. Pak se najednou prudce zakolébal, naklonil a za ohlušujícího rachotu spadl na zem, kde explodoval. Po výbuchu zůstaly v okolí pouze ohořelé pahýly stromů. Podle vědecké expedice, jež se sem vypravila, se nalezly pozůstatky velice zvláštního meteoritu. V troskách však prý byly nalezeny zbytky neznámých součástek a podle nepotvrzených zpráv i zcela ohořelá těla nějakých neznámých tvorů. Vše bylo prý převezeno do Spojených států amerických k výzkumu, ale už nikdy vráceno.

Zdroj: Vašíček A.: Planeta záhad – Bytosti odjinud, Baronet, Praha 1999

Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?

17. srpna 1967: Kutum, Sudán

Podle odkazu byl cca 50 mil od města Kutum v Súdánu nalezen podivný krychlový objekt, který vážil cca 3 tuny.

Zdroj: http://www.cseti.org/crashes/040.htm

7.5.1989: Kalahari, JAR

Britskému ufologovi a bývalému policistovi Anthonymu Doddovi se dostala do rukou tajná zpráva, podle které sestřelili dva letouny typu Mirage FIIG ze základny Valhalla u Pretorie neidentifikovatelný létající objekt, neboť pronikl do vzdušného prostoru JAR. Objekt měřil 20 metrů a měl tvar míče na americký fotbal. Kromě toho měl po stranách okénka a vystrčenou přistávací nohu. Měl na sobě i podivný znak ve tvaru šipky mířící k nebi obklopenou půlkruhem. Vevnitř se nacházeli dvě 130 cm vysoké ještě žijící bytosti s šedomodrou kůží, velkou hlavou a velkýma mandlovitýma očima. Vše pak bylo přepraveno na americkou základnu Wright Patterson.

Zdroj: Hesemann M.: tajné věc UFO II, Etna, Praha 1995

Záhadné písmo z havárií UFO

Měsíc ovlivňuje i havárie doutníkových UFO

Červen 1989: Jižní Afrika

Údajně zde došlo k nálezu 2 těl neznámých bytostí a kosmické lodi tvaru disku.

Zdroj: (http://www.ufoevidence.org/documents/doc1683.htm)

Kolik už zahynulo mimozemšťanů při haváriích UFO?

9.července 1992: ostrov Tennerife, Španělsko

V půl deváté večer sledovalo mnoho místních obyvatel a turistů velké letadlo, které se zřítilo do moře a zmizelo pod hladinou. Bylo modré se šikmým bílým pruhem. Jenomže nikdo nenahlásil ztrátu žádného letounu a kompletní byla i místní letka ostrahy vzdušného prostoru. Nebylo zaznamenáno žádné volání o pomoc a bezvýsledné bylo i pátrání Civilní gardy přímo na místě.

Zdroj: Přízračné letouny, Magazín 2000 záhad č. 15, ročník 2004

12.10.1992: Tennerife, Kanárské ostrovy, Španělsko

Místní obyvatelé sledovali, jak se v národním parku Las Canadas u sopky Teide cosi zřítilo do údolí Ucanca. Armáda pak oblast uzavřela na 26 dní a odvezla odtud obrovské armádní kontejnery.

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

30.1. 2004: Lekki, Nigérie

Obyvatelé nigérijského města Lekki sledovali zřícení malého modro–bílo-žlutého hořícího letounu do vod Atlantického oceánu zhruba jeden km od pobřeží. Podle svědků se za ním táhl kouř. A když spadl do vody, byla slyšet silná exploze. Ovšem podle leteckých dispečerů nebyl tou dobou žádný letecký provoz a ani žádné z leteckých společností žádný svůj stroj nepohřešovaly. Záhadu ještě umocnilo to, že povolaná záchranářská četa nenašla žádný vrak a ani těla obětí. Celé to nakonec ještě více obestřela tajemstvím nigerijská vláda, protože přes odpor leteckých úřadů celé pátrání zastavila.

Zdroj: (Letadlo nikomu nechybí, Magazín 2000 záhad, č. 11, roč. 2004

Tak opět zde máme několik případů, které vykazují charakteristiky možných havárií neidentifikovaných létajících objektů. A jaké jsem si zde všiml souvislosti? Opět jsem si jednotlivé případy vynesl na mapu Afriky. A zjistil jsem, že jednotlivé případy vytváří takový obří, téměř pravoúhlý trojúhelník.

mapahavufoaf.jpg

Horní odvěsna, spojujících Tennerife a Egypt, kopíruje cca 30 stupeň severní šířky. Mimochodem v obou těchto lokalitách se nalézají i dávné pyramidy. Že by další náhoda?

Jak známo, tak pyramidami v Gíze prochází poledník, jenž vede nejdéle po pevnině (viz Záhady egyptských pyramid v Gize). Tento poledník vede i Jihoafrickou republikou, kde též se podle výše uvedených zdrojů došlo k několika údajným haváriím UFO. Tento poledník tak tvoří druhou odvěsnu.

A přeponu tvoří spojnice Tennerife – Jižní Afrika. Kromě těchto míst poblíž ní leží i Lekki v Nigérii a Burkinea Faso. Tedy čtyři lokality na spojnici.

Nyní bych udělal takový pokus. Protože jde o spojnici vedoucí mnoho tisíc kilometrů, napadlo mne ji prodloužit a podívat se, kudy by vedla, kdybychom ji obepnuli podél celé planety kolem dokola. A výsledek? Vede místy, které jsou zajímavé, jak z hlediska historického a tedy i archeoastronautického, tak z hlediska údajných havárií UFO. Když ji povedeme na druhé straně zeměkoule, protne nejdřív Nový Zéland, pak souostroví Tonga (Archeoastronautické souostroví Tonga), potom Kiribati (viz Dänikenova kniha „Cesta na Kiribati“). Linie potom pokračuje přes Havajské ostrovy (viz Havajské ostrovy z pohledu archeoastronautiky) a zhruba v oblasti Seattle a Vancouvru pronikne na Severní Ameriku. a přes Azorské ostrovy se vrací zpět ke Kanárským ostrovům.

Zde bych si chtěl povšimnout další souvislosti. Ve výčtu údajných havárií UFO, ke kterým mělo dojít na africkém kontinentu, jsou dvě, které se týkají jakýchsi přízračných letounů. K jedné mělo dojít na Kanarských ostrovech v červenci 1992 a ke druhé v Nigérii v lednu 2004. Obě tato místa jsem ve výčtu údajných havárií popsal a obě leží na výše popisované linii. Je jen náhoda, že k podobné události, tedy zmizení neznámého letounu, došlo v květnu 2003 i na Novém Zélandě?

Začátek května 2003: Tauranza, Nový Zéland

Příslušníci policie a pobřežní stráže dostali četná hlášení o podivně letícím předmětu, který se pak zřítil do Tichého oceánu. Ale nenašla se ani stopa po žádných pozůstatcích onoho tajuplného stroje. A dokonce nikdo nehlásil zmizení žádného stroje, tak otázka, co spadlo do moře zůstala otevřená.

Zdroj: Přízračné letouny, Magazín 2000 záhad č. 15, ročník 2004

A stejný článek se věnuje záhadné události, ke které mělo dojít během útoku na Pearl Harbor 8. prosince 1942. Dvě americké stíhačky zde údajně spatřily jinou americkou stíhačku p-40, jejíž trup byl proděraven střelami a její podvozek byl úplně zničen. Uvnitř stroje byl spatřen zakrvácený pilot, jenž se na ně dokonce usmál. Poté letoun začal klesat a roztříštil se o zem. Když na místo přijeli vojáci, nenašli zde po žádném letounu ani památky. (Zdroj: Přízračné letouny, Magazín 2000 záhad č. 15, ročník 2004)

Je jen náhoda, že všechny tyto čtyři popsané příhody se staly právě na této linii obkružující celou zeměkouli? Je to snad klíč k řešení těchto a podobných případů?

Související články a další studie údajných havárií UFO:

Historie je plná havárií UFO

Dopadlo to jako u Roswellu

Jihoamerické havárie UFO

Jsou to návraty antických bohů?

Měsíc ovlivňuje i havárie doutníkových UFO

Z čeho jsou vyrobená UFO?

Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?

Jak velké jsou létající talíře?

Záhadné písmo z havárií UFO

Skandinávské havárie UFO

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | neděle 28.9.2014 12:35 | karma článku: 18.18 | přečteno: 3723x

Další články blogera

Libor Čermák

Páťa a kolo Zláťa: Morseovka na Kocábě

Naučit se morseovku? Tedy to je něco! Zvládne to Páťa? Peřeje Kocáby v trampské osadě vesele šuměly o kameny a Páťa se přitom učil pomocná slova, kde dlouhá slabika znamená čárku a krátká tečku.

24.3.2017 v 5:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 77 |

Libor Čermák

Že by i návraty římských bohů?

Apeninský poloostrov je jeden z mála poloostrovů, který je z vesmíru nápadný svým tvarem nohy či boty. A právě tady vznikla ve starověku jedna z nejstarších civilizací. A i dnes je tady častý výskyt UFO. Náhoda?

23.3.2017 v 15:54 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 183 |

Libor Čermák

Páťa a kolo Zláťa: Mezi trampy

Páťa se rozhlížel po celém Utahu, vlastně tedy po dnešní osadě Havran. Přes kameny v korytě klokotala Hadí řeka. A přímo před nimi osadní domek s hřištěm. A tady se dokonce připravovalo i ohniště na večer. To bude něco!

23.3.2017 v 5:13 | Karma článku: 5.56 | Přečteno: 152 |

Libor Čermák

Školy by se měly naučit odolávat multikulturním pokušením

Je dobře, že se opět médiemi omílá ten případ z jedné brněnské školy, kde rodiče protestují proti multikultiakcím, kterou tam pořádají. Jen ať to je pěkně varováním i pro jiné školy, které by o něčem takovém chtěly také uvažovat.

22.3.2017 v 19:07 | Karma článku: 34.66 | Přečteno: 1027 |

Další články z rubriky Věda

Petr Bajnar

Matematika: ano či ne?

Jedno z nejčastěji diskutovaných témat z oblasti školství je povinná či nepovinná maturita z předmětu, který už tradičně patří ve škole k nejobávanějším, z matematiky.

24.3.2017 v 12:06 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 197 | Diskuse

Jakub Kouřil

Nejrychlejší motýl

Letí motýl. Mává křídly, letí a letí a chce zrychlit. Chce být nejrychlejším motýlem. Chce být rychlejší než všechen hmyz a ptáci. Zrychluje ...

24.3.2017 v 11:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 81 | Diskuse

Pavel Suk

Jaderná elektrárna Kudankulam

Další článek je věnován indické jaderné elektrárně Kudankulam, která se pyšní svými vylepšeními oproti klasickým jaderným elektrárnám generace II.

24.3.2017 v 7:02 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 244 | Diskuse

Irena Vránová

Pokus o odpověď na záhadu pana Stratila 2.

Tentokrát se o to pokouším více názorně - tak trochu pohádkově. Omylem jsem ty obrázky nakreslila tak trochu obráceně, tak to berte, jakože se na ty mravence díváme přes tu zed.

24.3.2017 v 0:03 | Karma článku: 7.59 | Přečteno: 244 | Diskuse

Libor Čermák

Že by i návraty římských bohů?

Apeninský poloostrov je jeden z mála poloostrovů, který je z vesmíru nápadný svým tvarem nohy či boty. A právě tady vznikla ve starověku jedna z nejstarších civilizací. A i dnes je tady častý výskyt UFO. Náhoda?

23.3.2017 v 15:54 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 183 |
Počet článků 1618 Celková karma 17.46 Průměrná čtenost 1738

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.