Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Pestrost červencových agrosymbolů

16. 07. 2009 18:40:02
Krása a tajuplnost záhadných obrazců v obilí se rozrůstá snad každý den. Tolik překvapení, jako tento fenomén, hned tak jen žádný podobný jev neskýtá. A události posledních dnů na nejen anglických polích tomu jen dosvědčují. A protože, jak to s tímto jevem obvykle bývá, sdělovací prostředky o něm informují jen sporadicky, tak bych chtěl tuto mezeru zacelit.

silburyhill.jpg
Silbury Hill
, ten mysteriozní cca čtyřicetimetrový umělý pravěký pahorek, o kterém jsem se zmiňoval v článku Avebury – místo zasvěcené záhadám, se tyčí k nebi nedaleko Avebury. Snad není rok, že by se v jeho okolí neobjevil záhadný obrazec v obilí. A letošek, na agrosymboly mimořádně bohatý, přeci nemůže zůstat pozadu. A tak 5. července se na poli, které se nalézá pouze přes silnici od této památky, objevil nádherný obrazec ve tvaru jakési indiánské čelenky nebo spíše možná páva s roztaženým ocasem. Schválně se na tento agrosymbol zadívejte. Co vám bude více připomínat? Nebo to snad bude něco úplně jiného? Celý si ho nejlépe prohlédnete na jeho stránce na Silbury Hill

allcanning2.gif
Obdobný obrazec vznikl též u
Allingtonu dne 10.července 2009. jeho poloha je u nedalekého Kennetsko-Avonského kanálu, který teče i kolem známého a nedalekého centra cerealogů –hostince a kempu v Barge Inn. Zde se jedná také nejspíše o nějaký opeřený kruh, avšak vepsaný do fraktálové hvězdy. Tento obrazec se může pochlubit i pěknými malými kroužky. Více Cannings Cross

honeystreet1.jpg
Když už mluvíme o Barge Inn a
Honeysteet u Alton Barnes, nesmím zapomenout na další obrazec. V minulém dílu „Kruhy v obilí v dalších třech evropských státech“ jsem psal o jednoduchém kruhu, který se kousek odtud na konci června objevil. Tak už to není pravda. Od 6. července se totiž již o žádný jednoduchý kruh nejedná!. V tu noc zde totiž kolem tohoto kruhu přibyl složitý pentagram ve tvaru pětilisté květiny. A obrazec hned zase o něco více zaujal. Více na Honey Street

P1050033b.jpg
Ovšem jeden z nejzajímavějších obrazců u Alton Barnes, který mě mimořádně upoutal, vznikl v noci na 14. července na
East Field. Svým tvarem to sice není žádný přeborník, je to jen obyčejný kruh, ze kterého vycházejí dva oblouky ve tvaru jakési spirální galaxie. To co, mne na něm tak zaujalo je prazvláštní položení klasů. U takových to kruhů je obvyklé, že jsou klasy položené do víru. Jenomže zde nikoliv. Zde jsou jednotlivé trsy obilí položeny způsobem, že vypadají jak upletená slaměná dečka! Podívejte se i vy na tuto cerealogickou zvláštnost: East Field, Nr Alton Barnes

grey.jpg
Ve stejnou noc jako předešlý obrazec vznikl v anglickém Wiltshiru ještě jeden obrazec. Stalo se tak v
Grey Wethers nedaleko vesničky Temple. Je to jakýsi trojlístek, jehož listy jsou zakončeny symboly jang a jin. Další info o tomto zajímavém obrazci na Grey Wethers.

chesterton.jpg
Jenomže tento jev nezasáhl v posledních dnech pouze hrabství Wiltshire. To by byl omyl tvrdit, že se omezuje pouze na jednu oblast. Stejný jev zasáhl i o něco severnější hrabství, a to Warwickshire. Zde se totiž hned dva obrazce objevily v noci na 7. července v okolí vesnice
Chesterton, a to v okolí zdejšího větrného mlýna ze 17. století. Byl to jeden malý obrazec ve tvaru klíče, který se nalézá nedaleko silnice a jeden obrovský, nádherný obrazec, který znázorňuje trojúhelník a tříúběžníkovou perspektivu. Více o těchto obrazcích na Chesterton Windmill.

radford.jpg
V hrabství Warvickshire ještě chvíli zůstaneme a přemístíme se asi o pět kilometrů severněji, k
Radford Hill. Právě toto místo navštívil onen tajuplný jev v noci na 11. července. Obrazec, který zde vznikl, vypadá jako prstenec 27 kroužků, které ovšem začínají malými a postupně se zvětšují do největšího. V plné kráse, je ke shlédnutí na Radford Hill.

hamp.jpg
A třetí anglické hrabství s letošními novými obrazci v obilí a též i z minulých let hodně bohaté na agrosymboly je Hampshíre. Zde vznikli hned dva obrazce. Jeden v noci na pondělí 13. července. Stalo se tak jednak u
Chilcombu poblíž Winchesteru. Zdejší obrazec není nic jiného než keltský kříž v prstenci. Bližší info je ke zhlédnutí na Chilcomb Down.

admiral.jpg
Druhý hampshirský obrazec vznikl o den později, 14. července, nedaleko pobřežního města New Milton, u místa, které se jmenuje
Hinton Admirál. Obrazec trochu vzdáleně připomíná hvězdu, jakou má ve znaku Severoatlantická aliance. Takovouto: Hinton Admiral

standa.jpg
Jenže kruhy v obilí nejsou záležitostí jen britských ostrovů, to ví každý čtenář, který o tomuto fenoménu, alespoň trošku ví. V minulém díle jsem psal o piktogramu u nizozemského
Standaardbuiten. Tak tomuto obrazci přibyl bratříček dne 2. července 2009 solární systém se třemi oběžnými dráhami. Viz Standaardbuiten (2)

tlamce.jpg
Kruhy v obilí se objevili dne 9. července 2009 také na Slovensku. Stalo se tak u obce
Tlamče u Lipníku. Jednoduchý piktogram se skládá z třech menších kruhů a jednoho většího s prstencem. Více viz Tlmače, časť Lipník.

cher.jpg
Asi s měsíčním zpožděním přišla zpráva také z francouzských obilných lánů u
Bourges, kde 8. června vznikl piktogram ve tvaru jakéhosi oka. Více na Bourges.

barterode.jpg
Čerstvá zpráva o novém obrazci dorazila z německého Dolního Saska, kde se u obce
Bartrode objevily 12. července dvě spojené spirály. Viz německý Archive '09

Další čerstvá zpráva dorazila ze Švýcarska, ale to je tak čerstvé, že o ní mám jen minimum informací.

Jak je vidět i letos nám tento fenomén přináší nejedno překvapení a jsem zvědavý, čeho se v této sezoně kruhů v obilí ještě dočkáme.

Na závěr Vám znova překládám odkaz na mojí googlemapu , která zde zachycuje rozmístění tohoto fenoménu v tomto roce v Evropě.

Zdroje:

www.cropcircleconnector.com (i foto)

www.cropcircle-archive.com (i diagramy)

Související články:

8. díl: Kruhy v obilí v dalších třech evropských státech

7. díl: Co den, to nový obrazec v obilí

6. díl: Červnové agrosymboly zdobí Anglii a Itálii

5. díl: A další zprávy o nových obrazcích v obilí

4. díl : Záhadné agrosymboly: už nejen v Anglii

3. díl: Tajemné agrosymboly vstoupily do letošní druhé fáze

2.díl: Jarním kruhům v obilí dominuje řepka

1.díl: Šokující start letošní sezony agrosymbolů

seriál Kruhy v obilí - rok 2008

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 16.7.2009 18:40 | karma článku: 19.06 | přečteno: 3970x

Další články blogera

Libor Čermák

Ještě, že u nás se letos nevolí. Kvůli rouškám nemám koho bych volil

V našem volebním obvodě letos žádné volby neprobíhají. Ale kdyby byly. Mám koho volit? Opoziční strany komunistů a tzv "liberálů" by to u mne nebyly z principu. A co strany vládní? Kvůli rouškám by to teď nebyly ani ony.

29.9.2020 v 6:10 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 394 |

Libor Čermák

Bezrouškový cyklovýlet do Mnichovic a zpět

Komu podobně jako mně vadí roušky na výletech apod, tomu doporučuji cyklovýlety. Například včera jsem podnikl cyklovýlet z Uhříněvse přes Říčany po nové cyklostezce do Mnichovic a zpět. A zažil jsem i něco z Josefa Lady a Mikeše.

13.9.2020 v 15:16 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 339 |

Libor Čermák

Prestiž filmových Oskarů končí. Už nebude o umění, ale o politice

Protože jsem tvrdý zastánce svobody slova i svobody, a to i v umění, tak jsem s otevřenými ústy zíral na nová pravidla pro předávání Oskarů za nejlepší film, která se mají řídit jakými si kvótami za "rozmanitost".

10.9.2020 v 8:01 | Karma článku: 35.04 | Přečteno: 842 |

Libor Čermák

Vážená ARD, já nejsem ten Čech, který by se za našeho pana prezidenta styděl!

Podle německé ARD se prý lidi za našeho pana prezidenta M. Zemana stydí. Co? Já tedy v žádném případě! Já bych se styděl jen v případě, kdybychom za prezidenta měli nějakého sluníčkáře. Ale to přece není případ Miloše Zemana.

18.8.2020 v 10:49 | Karma článku: 44.38 | Přečteno: 2579 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Výlet na noční stranu Europy

Jak se bude cítit astronaut na neosvětlené, noční straně Europy? Nové experimenty ukazují, že tam dochází k zajímavým optickým jevům. (délka blogu 8 min.)

23.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 300 | Diskuse

Zdenek Slanina

Získá akademie na už osmý pokus vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?

Akademie si volí nové vedení každé 4 roky, a teď v prosinci to bude už poosmé. Osmička - toť v Japonsku i jinde šťastné číslo. Získá akademie na tento už 8. pokus konečně vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?!

20.11.2020 v 15:33 | Karma článku: 20.28 | Přečteno: 4218 |

Roman Polach

Odpůrci strategie kolektivní imunity připomínají sektu

Ruku na srdce. Tahle epidemie mohla být už dávno za námi, kdybychom si nehráli na "poručíme větru, dešti" a nesnažili se zabránit šíření koronaviru za každou cenu.

20.11.2020 v 9:05 | Karma článku: 24.39 | Přečteno: 721 | Diskuse

Dana Tenzler

Co je nového na Marsu?

Co právě dělají sondy na sousední planetě? Díky pozemským sondám je poslední dobou na Marsu pěkně rušno (délka blogu 5 min.)

19.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.74 | Přečteno: 354 | Diskuse

Dana Tenzler

Zirkon - kámen mnoha barev

Je to přírodní minerál, který si laik často plete se zirkonií - umělou imitací diamantu. Co je to zirkon a jak vypadají šperky, které jsou z něho zhotovené? (délka blogu 5 min.)

16.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 397 | Diskuse
Počet článků 2350 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1829

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz