Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina

UFOpřípady na počátek léta

7. 07. 2009 17:59:24
Léto a prázdniny jsou zvláštní doba. Lidé často vysedávají venku dlouho do noci a tam pod hvězdnou oblohou začne nejeden člověk i tak trochu filozofovat. Tento strhující pocit nekonečnosti vesmíru na něj zapůsobí tak, že začne být otevřený i k takovým věcem, které by ho v našem přetechnizovaném světě ani nenapadly. Nejednou tak začne přemýšlet třeba o záhadách, co kdyby se nad ním například vynořil nějaký ten neidentifikovaný létající objekt? Když bude mít člověk trochu štěstí i to se však může stát. Vždyť zprávy o pozorování takových to předmětů přicházejí každý den. Pojďme si teda nějaké další případy z poslední doby připomenout.
ilustracni foto
ilustracni fotomysteries.com
A začněme jedním obzvlášť zajímavým případem, který se stal v červnu letošního roku ve Virginii ve Spojených státech. Je natolik zajímavý, že si ho všiml i britský deník Telegraph. Kings Dominion je zábavní park u městečka Doswell.Lidé si zde, jako obvykle užívají nejrůznější zábavy. Horské dráhy, kolotoče a vůbec spousta dalších atrakcí. Vtom se však nad jejich hlavami objevilo cosi neobvyklého. Jakýsi letící prstenec. Podrobnosti: Unknown Ring Object Videotaped over King's Dominion, VA . Vyskytl se pokus vysvětlit úkaz pomocí kouře, pocházejícího z jedné ze zdejších atrakcí. Jenomže se podívejte na video, na které se podařilo zvláštní jev zachytit. (Video: UFO spotted over theme park in Virginia) Prstenec má zcela ostré okraje a stále drží tvar, tohle dle mého názoru žádný kouř není.

Předešlý případ se stal u městečka Doswell. Pozor nezaměňovat ho s jiným významným místem spojeným s UFO, a to s Roswellem. Zde se začátkem července, stejně jako každý rok, konaly tradiční oslavy UFO. Před dvaašedesáti lety zde došlo k údajné havárii UFO, kterou se ještě nikomu nepodařilo spolehlivě vysvětlit. Ovšem je docela možné, že podobná záležitost jako tenkrát se odehrála letos v červnu na jiném místě naší planety. V Austrálii, nedaleko města Gin-Gin v centrální části státu Queensland. Do nedalekých kopců sem dopadla velká ohnivá koule. I když je možné, že by v tomto případě mohlo jít o meteorit, zdejší ufolog Michael Cohen se domnívá, že by při obdobných případech měli lidé dávat pozor, kdo se objeví na místě události během několika dalších dnů. Pokud by se zdálo, že takový případ by přitahoval více pozornosti (např. armáda apod.), tak by bylo podezření na něco více exotického než jen na pouhý kamínek z vesmíru. Zdroj: http://www.allnewsweb.com/page6946948.php

Nyní se ale pojďme podívat do Amsterodamu, zde se také vyskytl zajímavý případ. Dne 9. června 2009 zde byl zachycen na videokameru podivný létající předmět. Vypadal jako rotující trojúhelník. Otáčel se na tmavém nočním pozadí a pozvolna letěl nad zdejšími budovami. Najednou se to však rozjasnilo a prudce vystřelilo pryč. Během okamžiku to prostě zmizelo. Kdyby se jednalo o pouhou laserovou projekci, tak tou by se dle mého názoru nic takového udělat nedokázalo nebo jen velice obtížně. Celé to je možné shlédnout na odkaze: www.ufocasebook.com/2009b/amsterdam060909.html. Když se však tak nad tím zamýšlím, s podobnou věcí jsme se již letos v mých článcích setkali. Stalo se to 10. května v Bristolu, kde se podobný rotující trojúhelník podařilo nafilmovat za bílého dne. (viz Jsou i jiná UFO než jen skupiny oranžových světel). Takže letící a rotující trojúhelníky jsou tak možná novým typem UFO. A jsem toho názoru, že by se na ně proto měli badatelé o něco více zaměřit.

Poslední případ výskytu neznámých létajících předmětů, o kterém se v tomto díle mého seriálu zmíním, se odehrál pravděpodobně kolem 22. června 2009 i když za tento časový údaj neručím, ale na videosnímku se nalézá. O co jde. Po celém světě se v posledních měsících objevují hlášení o pozorování flotil podivných oranžových světel na noční obloze. Čtenáři mého seriálu ale jistě ví, že se jedná o mylná pozorování thajských létajících lampionů. Ale co když někdo pozoruje letící flotilu za bílého dne? Nejde však také o žádné oranžová světla, ale o bílé nebo stříbrné body. O podobných případech, které se objevily v Mexiku, jsem se zmínil i v posledním díle „Další nové případy UFO“. Tento další případ byl nafilmovaný jistým Christianem Soldanem v Argentině nad Buenos Aires. Video i zpráva je na www.ufocasebook.com/2009b/argentinaflotilla.html .

A co říci závěrem? Případy, které vybírám, to nejsou samozřejmě všechny případy pozorování UFO, které se v posledních dnech na světě vyskytly. Na www.ufocasebook.com se denně objevují případy nové a já sem vybírám jen některé, které mne nejvíc zaujmou. I skeptici by si měli pomalu začít zvykat na to, že UFO je jev, který ne že jen existuje, ale je prostě na denním pořádku. Dokonce se nedávno o tomto fenoménu kladně vyjádřili i první astronauti na Měsíci. Viz První muž na Měsíci věří v UFO na tn.cz. Následovali tak své kolegy Edgara Mitchella, Gordona Coopera nebo Vladimíra Kovalenka. K nim by se dali zařadit také James Carter, Ronald Reagan nebo bývalý demokratický kandidát na amerického prezidenta Dennis Kucinich a mnoho dalších. Jak je vidět, s tímto jevem se již setkalo i plno významných a důvěryhodných osobností. Proto už jen hlupák může v dnešní době udělat z tohoto fenoménu předmět výsměchu.

Jinak opět můžete navštívit i mojí googlemapu s aktuálními případy neidentifikovaných létajících objektů doplněnými i o případy z tohoto článku.

Zdroj: http://www.ufocasebook.com/

Související články:

Další nové případy UFO

Jsou i jiná UFO než jen skupiny oranžových světel

Nejnovější ufologicko-záhadologické události

Anglie, země UFO zřejmě zaslíbená

Nových zpráv o UFO opět přibývá

Lednová vlna UFO

Autor: Libor Čermák | úterý 7.7.2009 17:59 | karma článku: 19.82 | přečteno: 2721x

Další články blogera

Libor Čermák

Ještě, že u nás se letos nevolí. Kvůli rouškám nemám koho bych volil

V našem volebním obvodě letos žádné volby neprobíhají. Ale kdyby byly. Mám koho volit? Opoziční strany komunistů a tzv "liberálů" by to u mne nebyly z principu. A co strany vládní? Kvůli rouškám by to teď nebyly ani ony.

29.9.2020 v 6:10 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 394 |

Libor Čermák

Bezrouškový cyklovýlet do Mnichovic a zpět

Komu podobně jako mně vadí roušky na výletech apod, tomu doporučuji cyklovýlety. Například včera jsem podnikl cyklovýlet z Uhříněvse přes Říčany po nové cyklostezce do Mnichovic a zpět. A zažil jsem i něco z Josefa Lady a Mikeše.

13.9.2020 v 15:16 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 339 |

Libor Čermák

Prestiž filmových Oskarů končí. Už nebude o umění, ale o politice

Protože jsem tvrdý zastánce svobody slova i svobody, a to i v umění, tak jsem s otevřenými ústy zíral na nová pravidla pro předávání Oskarů za nejlepší film, která se mají řídit jakými si kvótami za "rozmanitost".

10.9.2020 v 8:01 | Karma článku: 35.04 | Přečteno: 842 |

Libor Čermák

Vážená ARD, já nejsem ten Čech, který by se za našeho pana prezidenta styděl!

Podle německé ARD se prý lidi za našeho pana prezidenta M. Zemana stydí. Co? Já tedy v žádném případě! Já bych se styděl jen v případě, kdybychom za prezidenta měli nějakého sluníčkáře. Ale to přece není případ Miloše Zemana.

18.8.2020 v 10:49 | Karma článku: 44.38 | Přečteno: 2579 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Výlet na noční stranu Europy

Jak se bude cítit astronaut na neosvětlené, noční straně Europy? Nové experimenty ukazují, že tam dochází k zajímavým optickým jevům. (délka blogu 8 min.)

23.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 301 | Diskuse

Zdenek Slanina

Získá akademie na už osmý pokus vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?

Akademie si volí nové vedení každé 4 roky, a teď v prosinci to bude už poosmé. Osmička - toť v Japonsku i jinde šťastné číslo. Získá akademie na tento už 8. pokus konečně vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?!

20.11.2020 v 15:33 | Karma článku: 20.28 | Přečteno: 4218 |

Roman Polach

Odpůrci strategie kolektivní imunity připomínají sektu

Ruku na srdce. Tahle epidemie mohla být už dávno za námi, kdybychom si nehráli na "poručíme větru, dešti" a nesnažili se zabránit šíření koronaviru za každou cenu.

20.11.2020 v 9:05 | Karma článku: 24.39 | Přečteno: 723 | Diskuse

Dana Tenzler

Co je nového na Marsu?

Co právě dělají sondy na sousední planetě? Díky pozemským sondám je poslední dobou na Marsu pěkně rušno (délka blogu 5 min.)

19.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.74 | Přečteno: 354 | Diskuse

Dana Tenzler

Zirkon - kámen mnoha barev

Je to přírodní minerál, který si laik často plete se zirkonií - umělou imitací diamantu. Co je to zirkon a jak vypadají šperky, které jsou z něho zhotovené? (délka blogu 5 min.)

16.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 398 | Diskuse
Počet článků 2350 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1829

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz