Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Červnové agrosymboly zdobí Anglii a Itálii

20. 06. 2009 19:31:32
Tak jsem tady opět s čerstvými přírůstky do rodiny tajuplných kruhů v obilí. Tentokrát zabrousíme do dvou zemí. Asi bychom nepsali o kruzích v obilí, kdyby tou první nebyla Anglie, a to konkrétně hrabství Wiltshire a Oxfordshire. Tou druhou zemí je Itálie, kde se letos záhadné obrazce neomezují jen na jednu konkrétní oblast, ale vyskytují se po celém území tohoto jihoevropského státu.

Yatesbury2.jpg
A začněme tentokrát u obrazce v
Yatesbury, o kterém jsem psal v minulém díle A další zprávy o nových obrazcích v obilí. Jednalo se o obrazec jakého si okřídleného hmyzu, o kterém jsem napsal, že si myslím, že může být falešný. Dne 12. června 2009 se však jen několik metrů od něj objevil další obrazec. Vzhledem k blízkosti k onomu obrazci a lokalitě Yatesbury, kde se to dle mého názoru padělky dost hemží, jsem si myslel, že ze stejné dílny bude i tento nový obrazec ve tvaru ptáka fénixe. Když jsem však viděl fotografie detailů piktogramu, musel jsem svůj úsudek malinko přehodnotit. Na fotografiích jsou totiž zachycené obilné jevy, které se jen tak nevidí. Vůbec si neumím představit, jak by šlo za pomocí klacků a provázků vytvořit, třeba , třeba takovýto propletený sloup obilí. A tak se teď domnívám, že tento yatesburský fénix bude spíše něčím jako odpovědí tajuplných autorů na ten první obrazec. Podrobnosti o tomto obrazci jsou na Yatesbury nr Cherhill. Ovšem tím, že jsem svoje tvrzení trochu poopravil, nechci říci, že tvrdím za každou cenu, že je pravý. Yatesbury, jak již jsem psal, je dle mého názoru oblast, kde se padělky vyskytují. Tento svůj názor na tuto lokalitu jsem si vytvořil díky specifickým druhem agrosymbolů, který se vyskytuje pouze zde. Vyznačujeme tenkými nerovnými pásy rostlého obilí a vyloženě přízemními motivy. Typickým příkladem je tento krystal a nebo tahle kočka a bohužel i oba letošní obrazce. Ovšem tato padělaná díla nás nesmí nijak odradit. Padělané obrazce se vyskytují ve značném procentu každou sezonu, ale tím samozřejmě nechci říci, že neexistují i jiné obrazce, které by vznikly tím jiným dosud neznámým způsobem než za pomoci klacků a provázků. Pravost obrazce však dokáže jednoznačně určit jen detailní rozbor rostliny a hlavně její buněčné struktury.

wayland2.jpg
Na další prohlídku zajímavého piktogramu Vás zvu o něco severněji do hrabství Oxfordshire k dlouhé megalitické hrobce
Wayland's Smithy. O této podivuhodné památce jsem již psal ve svém článku V kraji Bílého koně, tak jen připomenu, že tento nový obrazec ve tvaru labyrintu, složený z centrálního kruhů a čtyř částečných prstenců, který vznikl v noci na 12. června, je v této oblasti již letošním druhým obrazcem. Nedaleko odtud se na konci května objevila již ta fantastická medúza, o které jsem psal v části Záhadné agrosymboly: už nejen v Anglii. Existuje už i jedna zajímavá hypotéza ohledně smyslu tohoto nového obrazce. Dle jednoho z názorů se jedná o znázornění tzv. Fibonacciho čísel, což je číselná řada, kde každé následující číslo je součtem dvou předchozích. V tomto případě by se tak jednalo o řadu 1, 1, 2, 3, 5. Další podrobnosti o tomto piktogramu jsou na cropcircleconnectoru na odkazu Wayland's Smithy Long Barrow.

milkhill2.jpg
Třináctý den v měsíci v sobě vždy skrývá nádech jakési tajuplnosti a totéž by se dalo říci i o sobotě 13. června 2009. Tento den totiž tento tajuplný jev, zvané kruhy v obilí, obcházel hned dvakrát pole v okolí
Alton Barnes ve Wiltshiru. Zdejší obraz křídového bílého koně tu na svahu vrcholku Milk Hill hledí do výšky i dálky bezmála dvě století (viz Po stopách obřích křídových postav), a tak není divu, že přitahuje i tajuplné tvůrce záhadných kruhů v obilí. První vznikl na poli přímo pod vrcholem, kde se letos již dva obrazce nalézají. O těch jsem psal také v části Záhadné agrosymboly: už nejen v Anglii. Vlastně se tento obrazec ve tvaru šesticípé hvězdy obepínající šest kruhů nalézá opět jen pár metrů od těch dvou předešlých. Ale co je nejzajímavější, nalézá se přesně v místech, kde se vloni 8.8.2008 objevila ta fantastická osmička. Připomenu jí fotem paní Pringleové. O letošním zdejším piktogramu více na Below Milk Hill (2)

altonpriors.jpg
Druhý obrazec z této noci (13.6.2009) se objevil asi dva kilometry odtud, východně od
Alton Priors, na poli s pšenicí South Field. Jenom připomenu, že je to to samé pole, které vloni hostilo onen fantastický obrazec ve tvaru 12 vlaštovek a který jsem měl tu čest osobně navštívit. V krátkosti ho opět připomenu - a to zde , opět na fotografii pí Pringleové. Tento nový obrazec je také nádherný. V jeho středu se nalézá půlměsíc, jehož obklopuje čtveřice jakých si složitých křídel. A podrobnosti opět na cropcircleconnectoru na Tawsmead Copse.

BarburyCastle2.jpg
Následující den, 14. června 2009, se objevil nový obrazec přímo pod
Barbury Castle, pevností z doby železné, o kterém jsem se také zmínil v článku V kraji Bílého koně. Na poli s pšenicí, které se od tohoto hradiště nalézá zhruba na severovýchod, se v tu noc objevil ptačí agrosymbol. Tento ptáček však byl znázorněný v jakémsi indiánském stylu. Doslova jde o znázornění aztéckého ptačího ducha. Bohužel, jak to někdy bývá, majitel pole zakázal přístup na své pole, a tak se detailní fotografie povedly jen hrstce vyvolených. Můžete si je prohlédnout na stránkách věnovaným tomuto obrazci na Barbury Castle.

westkennet.jpg
Poslední anglický obrazec, o kterém se zmíním v tomto díle, se objevil ve dnech 15.-17. června na pšeničném poli u
West Kennett nedaleko Avebury. Je to trochu zvláštní obrazec, neboť se každý den trochu pozměnil. První den se zde objevil hlavní kruh ozdobený jakousi spletí čar. Následující den k němu přibil dlouhý ocas. Nyní to vypadalo spíš na kometu nebo na spermii. Ovšem třetí fáze ho domodelovala do konečné podoby, a tak si zde můžeme prohlédnout něco jako další potvoru z moře vytaženou. Jen bych chtěl upozornit, že podobný obrazec vznikl již v červenci 2004, a to několik kilometrů odtud pod vrcholkem Tan Hill. A co je ještě zajímavější, dle fotografií na odkazu, tak tento obrazec vznikal obdobně! Více o tomto obrazci na West Kennett Avenue.

castelfranco.jpg
A nyní, jak jsem slíbil, se podíváme do Itálie. Minule jsem psal, že se skrz Apeninský poloostrov táhne linie, která směřuje zhruba na jihozápadní Anglii a podél které se zde objevují kruhy v obilí. Podél této linie se 16. června objevil i další agrosymbol, tentokrát u Moie u Ancony. Skládá se ze třech kruhů.
více. Ovšem to nebyl jediný obrazec, který se zde v posledních dnech objevil. Vyskytly se tu ještě tři další, které jakoby vytvořily další italskou linii táhnoucí se přibližně po rovnoběžce o 44,6 stupni severní šířky. První bod této linie je Nonantola u Modeny, o které jsem se již zmínil již v minulém díle A další zprávy o nových obrazcích v obilí. Psal jsem, že o tomto obrazci tehdy ještě nebylo dost informací. Nyní už víme, že se jedná o velký trojúhelník, jenž má v každém svém vrcholu další kruh. Více Castelfranco-Nonantola.

torrech.jpg
Pokud
se od tohoto místa budeme pohybovat směrem na západ, tak zhruba po šedesáti kilometrech narazíme na mohutný hrad Torrechaira z 15. století, jenž se nalézá na vrchu u stejnojmenné obce. A přímo pod tímto hradem se dne 9. června 2009 objevil složitý obrazec složený ze čtyř propletených kruhů. Více o obrazci na: Torrechiara.

Po dalších asi 200 km směrem na západ narazíme na další místo, kde se 11. června 2009 objevil jednoduchý prstenec. Stalo se to u obce Monforte d'Alba u Cuena. A dalších sedm kilometrů na západ se nalézá město Narzole, kde se dle posledních zpráv měl též objevit nový obrazec v obilí.

Pokračování zase příště

Viz též mapa letošních agrosymbolů

Zdroj:

www.cropcircleconnector.com

www.cropcircle-archive.com

http://www.cropfiles.it/cropcircles2009.html

www.lucypringle.co.uk

wikipedie

Související články:

5. díl: A další zprávy o nových obrazcích v obilí

4. díl : Záhadné agrosymboly: už nejen v Anglii

3. díl: Tajemné agrosymboly vstoupily do letošní druhé fáze

2.díl: Jarním kruhům v obilí dominuje řepka

1.díl: Šokující start letošní sezony agrosymbolů

seriál Kruhy v obilí - rok 2008

Autor: Libor Čermák | sobota 20.6.2009 19:31 | karma článku: 20.11 | přečteno: 5723x

Další články blogera

Libor Čermák

Ještě, že u nás se letos nevolí. Kvůli rouškám nemám koho bych volil

V našem volebním obvodě letos žádné volby neprobíhají. Ale kdyby byly. Mám koho volit? Opoziční strany komunistů a tzv "liberálů" by to u mne nebyly z principu. A co strany vládní? Kvůli rouškám by to teď nebyly ani ony.

29.9.2020 v 6:10 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 394 |

Libor Čermák

Bezrouškový cyklovýlet do Mnichovic a zpět

Komu podobně jako mně vadí roušky na výletech apod, tomu doporučuji cyklovýlety. Například včera jsem podnikl cyklovýlet z Uhříněvse přes Říčany po nové cyklostezce do Mnichovic a zpět. A zažil jsem i něco z Josefa Lady a Mikeše.

13.9.2020 v 15:16 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 339 |

Libor Čermák

Prestiž filmových Oskarů končí. Už nebude o umění, ale o politice

Protože jsem tvrdý zastánce svobody slova i svobody, a to i v umění, tak jsem s otevřenými ústy zíral na nová pravidla pro předávání Oskarů za nejlepší film, která se mají řídit jakými si kvótami za "rozmanitost".

10.9.2020 v 8:01 | Karma článku: 35.04 | Přečteno: 842 |

Libor Čermák

Vážená ARD, já nejsem ten Čech, který by se za našeho pana prezidenta styděl!

Podle německé ARD se prý lidi za našeho pana prezidenta M. Zemana stydí. Co? Já tedy v žádném případě! Já bych se styděl jen v případě, kdybychom za prezidenta měli nějakého sluníčkáře. Ale to přece není případ Miloše Zemana.

18.8.2020 v 10:49 | Karma článku: 44.38 | Přečteno: 2579 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Výlet na noční stranu Europy

Jak se bude cítit astronaut na neosvětlené, noční straně Europy? Nové experimenty ukazují, že tam dochází k zajímavým optickým jevům. (délka blogu 8 min.)

23.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 19.52 | Přečteno: 298 | Diskuse

Zdenek Slanina

Získá akademie na už osmý pokus vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?

Akademie si volí nové vedení každé 4 roky, a teď v prosinci to bude už poosmé. Osmička - toť v Japonsku i jinde šťastné číslo. Získá akademie na tento už 8. pokus konečně vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?!

20.11.2020 v 15:33 | Karma článku: 20.28 | Přečteno: 4218 |

Roman Polach

Odpůrci strategie kolektivní imunity připomínají sektu

Ruku na srdce. Tahle epidemie mohla být už dávno za námi, kdybychom si nehráli na "poručíme větru, dešti" a nesnažili se zabránit šíření koronaviru za každou cenu.

20.11.2020 v 9:05 | Karma článku: 24.39 | Přečteno: 720 | Diskuse

Dana Tenzler

Co je nového na Marsu?

Co právě dělají sondy na sousední planetě? Díky pozemským sondám je poslední dobou na Marsu pěkně rušno (délka blogu 5 min.)

19.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.73 | Přečteno: 354 | Diskuse

Dana Tenzler

Zirkon - kámen mnoha barev

Je to přírodní minerál, který si laik často plete se zirkonií - umělou imitací diamantu. Co je to zirkon a jak vypadají šperky, které jsou z něho zhotovené? (délka blogu 5 min.)

16.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 396 | Diskuse
Počet článků 2350 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1829

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz