Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Další nové případy UFO

17. 06. 2009 14:59:48
Že UFO v poslední době nejsou jen pozorování oranžových světel létajících thajských lampionů, to pozorný čtenář mého blogu jistě dobře ví. A tak bych ho zde chtěl seznámit i s dalšími podivnými pozorováními.
ilustracni foto
ilustracni fotomysteries.com

První zajímavý případ, kterému bych se chtěl v tomto článku věnovat, se odehrál 26. května 2009 ve městě Greenville v americkém státě Jižní Karolína. Jeho svědkem se stal v ten den kolem půl jedné odpoledne jistý C. Salvo. Zrovna fotografoval nedaleké bouřkové mraky v domnění, že se mu podaří pořídit snímek blesku. Místo toho se však stal svědkem něčeho zvláštního. Od severu se najednou objevilo velice podivné letadlo, které mělo tvar černého trojúhelníku. Nebyl slyšet žádný zvuk motoru a přitom to dále pokračovalo ve svém letu směrem na jih. Pokud zrovna nešlo o zkoušky nějakého nového vojenského letounu, tak si tento případ nedokáže vysvětlit. Další podrobnější informace na tomto odkazu: http://www.ufocasebook.com/2009b/greenvillesc052609.html

Další případ, kterému bych se chtěl věnovat, je o to zajímavější, že se jeho svědky stali piloti mexických aerolinií. Chtěl bych jen připomenout, že piloti jsou lidé, kteří se ve vzduchu nacházejí prakticky denně a není pro ně problém rozeznat jakýkoliv konvenční letící předmět. O to je to zajímavější, když piloti začnou popisovat setkání s něčím neznámým, jako se to stalo letos 7. června. Bylo 16 hodin 10 minut, když se jejich letadlo se zrovna nalézalo 10 kilometrů nad Cerro de la Estrella, východní čtvrtí Mexico City. Vtom si všimli podivného objektu ve tvaru zářící koule, která vypadala, jako by byla vyrobena z leštěné platiny. V průměru mohla mít něco kolem 10 metrů a jeho výška nad terénem mohla být něco kolem 8000 metrů. Ještě bych se měl zmínit o tom, že bylo slunečné bezmračné počasí. Detailní popis tohoto objektu na www.ufocasebook.com/2009b/mexicoairlinerjune2009.html

Nyní se opět vraťme do letošního ledna a jak jsem psal v článku Lednová vlna UFO, letošní leden byl na ufologické události mimořádně bohatý. Tato událost se však odehrála v místech, kde ufologie nemá zrovna dvakrát na růžích ustláno, a to mezi muslimy, pro něž je cokoliv, co by bylo v nějakém rozporu s Koránem, špatné. Toto se událo v saudskoarabské provincii Al Qasim. Ve večerních hodinách dne 7. ledna 2009 byl najednou slyšen z nebe velký hluk, které následovalo silné intenzivní modrozelené světlo letící od západu. Mnoho lidí tvrdí, že slyšelo velký výbuch a že se objekt i zřítil. Někteří badatelé se domnívají, že šlo o satelit nebo asteroid. Jenomže saudská vláda nechala místo dopadu uzavřít a dosud neuvolnila o tomto případu žádné informace. Zdroj této zprávy: http://www.ufocasebook.com/2009b/saudiwitnesses.html

A teď Vám představím něco, co trochu vzdáleně připomíná ony létající lampiony. Ovšem jen vzdáleně. Létající lampiony se vypouštějí zpravidla po setmění, ale tohle bylo zachyceno dne 27. března 2009 v 10 hodin, 48 minut dopoledne. Jde tedy o denní pozorování. Případ se stal ve městě Rio Bravo v mexickém státě Tamaulipas poblíž amerických hranic s Texasem. Jose Alonso Galicia Fabela zde zachytil na videokameru trojici stříbrných (nikoliv tedy oranžových) objektů, jak v trojúhelníkové formaci přeletěla kolem helikoptéry mexické armády. Bližší popis včetně videa na: www.ufocasebook.com/2009b/rb032709.html .

Závěrem tohoto dílu věnovaným nejnovějším případům neidentifikovaných létajících objektů bych se chtěl zmínit ještě o jedné čerstvé události. Není to sice klasické UFO, ale o neobvyklý atmosférický jev se jedná určitě. Možná jste již slyšely o záhadných deštích žab či podobných živočichů. Tak podobný jev se od počátku června vyskytuje v Japonsku v Ishikawské prefektuře. Z oblohy se tam totiž vznášejí pulci. Stalo se tak například v městě Nanao nebo v Hakusan. (viz V Japonsku z nebe "pršeli" pulci na novinky.cz) Tento podivný jev se zatím nikomu nepodařilo vysvětlit. Nejčastější vysvětlení, které používají skeptikové, je to, že nějaký poryv větru někde nabere vodu i se všemi živočichy, co v ní žijí a přenesou je dál. Tato hypotéza má však zásadní nedostatek. Proč z oblohy padají pouze příslušníci jednoho živočišného druhu a nikoliv kromě žab třeba k tomu ještě ryby, brouci, či nejrůznější další obojživelníci? Navíc zde v té době žádná meteorologická stanice nezaznamenala žádný výskyt silných větrů, které by toto dokázaly způsobit. Podobný případ s deštěm žab se stal před čtyřmi lety i v srbském městě Odazči. (V srbském městě padaly z nebe žáby na novinky.cz) .Co je zajímavé, že i tento případ se odehrál začátkem června. Nevím, ale třeba to má spolu díky tomu nějakou souvislost.

Jinak opět můžete navštívit i mojí googlemapu s aktuálními případy neidentifikovaných létajících objektů doplněnými i o případy z tohoto článku.

Zdroj: http://www.ufocasebook.com/

www.novinky.cz

Související články:

Jsou i jiná UFO než jen skupiny oranžových světel

Nejnovější ufologicko-záhadologické události

Anglie, země UFO zřejmě zaslíbená

Nových zpráv o UFO opět přibývá

Lednová vlna UFO

Autor: Libor Čermák | středa 17.6.2009 14:59 | karma článku: 21.77 | přečteno: 4693x

Další články blogera

Libor Čermák

Ještě, že u nás se letos nevolí. Kvůli rouškám nemám koho bych volil

V našem volebním obvodě letos žádné volby neprobíhají. Ale kdyby byly. Mám koho volit? Opoziční strany komunistů a tzv "liberálů" by to u mne nebyly z principu. A co strany vládní? Kvůli rouškám by to teď nebyly ani ony.

29.9.2020 v 6:10 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 394 |

Libor Čermák

Bezrouškový cyklovýlet do Mnichovic a zpět

Komu podobně jako mně vadí roušky na výletech apod, tomu doporučuji cyklovýlety. Například včera jsem podnikl cyklovýlet z Uhříněvse přes Říčany po nové cyklostezce do Mnichovic a zpět. A zažil jsem i něco z Josefa Lady a Mikeše.

13.9.2020 v 15:16 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 339 |

Libor Čermák

Prestiž filmových Oskarů končí. Už nebude o umění, ale o politice

Protože jsem tvrdý zastánce svobody slova i svobody, a to i v umění, tak jsem s otevřenými ústy zíral na nová pravidla pro předávání Oskarů za nejlepší film, která se mají řídit jakými si kvótami za "rozmanitost".

10.9.2020 v 8:01 | Karma článku: 35.04 | Přečteno: 842 |

Libor Čermák

Vážená ARD, já nejsem ten Čech, který by se za našeho pana prezidenta styděl!

Podle německé ARD se prý lidi za našeho pana prezidenta M. Zemana stydí. Co? Já tedy v žádném případě! Já bych se styděl jen v případě, kdybychom za prezidenta měli nějakého sluníčkáře. Ale to přece není případ Miloše Zemana.

18.8.2020 v 10:49 | Karma článku: 44.38 | Přečteno: 2579 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Výlet na noční stranu Europy

Jak se bude cítit astronaut na neosvětlené, noční straně Europy? Nové experimenty ukazují, že tam dochází k zajímavým optickým jevům. (délka blogu 8 min.)

23.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 301 | Diskuse

Zdenek Slanina

Získá akademie na už osmý pokus vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?

Akademie si volí nové vedení každé 4 roky, a teď v prosinci to bude už poosmé. Osmička - toť v Japonsku i jinde šťastné číslo. Získá akademie na tento už 8. pokus konečně vedení, co bude proti podvodům a perzekuci whistleblowerů?!

20.11.2020 v 15:33 | Karma článku: 20.28 | Přečteno: 4218 |

Roman Polach

Odpůrci strategie kolektivní imunity připomínají sektu

Ruku na srdce. Tahle epidemie mohla být už dávno za námi, kdybychom si nehráli na "poručíme větru, dešti" a nesnažili se zabránit šíření koronaviru za každou cenu.

20.11.2020 v 9:05 | Karma článku: 24.39 | Přečteno: 723 | Diskuse

Dana Tenzler

Co je nového na Marsu?

Co právě dělají sondy na sousední planetě? Díky pozemským sondám je poslední dobou na Marsu pěkně rušno (délka blogu 5 min.)

19.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.74 | Přečteno: 354 | Diskuse

Dana Tenzler

Zirkon - kámen mnoha barev

Je to přírodní minerál, který si laik často plete se zirkonií - umělou imitací diamantu. Co je to zirkon a jak vypadají šperky, které jsou z něho zhotovené? (délka blogu 5 min.)

16.11.2020 v 8:00 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 398 | Diskuse
Počet článků 2350 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1829

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz