Jarním kruhům v obilí dominuje řepka

8. 05. 2009 14:21:30
Je nádherné jaro. Všude to kvete, ptáčci zpívají, zelenají se louky. Jenom to obilí na polích je zatím moc mladé. Ale jak je vidět, záhadní tvůrci tajemných agrosymbolů nezahálejí, místo klasického obilí využívají řepku, která v těchto týdnech zdobí lány nádhernou žlutou barvou.
Zatím nejvetsi jarni agrosymbol. Clatford.Zatím nejvetsi jarni agrosymbol. Clatford.www.cropcircleconnector.com

Tak tomu je například v anglickém hrabství Wiltshire, kde se počet letošních agrosymbolů vyšplhal již na devět. Což, jak jsem psal minule (Šokující start letošní sezony agrosymbolů), když jich tam bylo pouze pět, je na tuto roční dobu nebývalé množství. Ten, kdo také pozorně sleduje moji mapu agrosymbolů (agrosymboly09 – kam zaznamenávám každý nový případ), jistě ví, které nové obrazce tam přibyly od minula. Ten kdo ne, může se o tom dočíst v tomto článku.


05roundway.jpgNedaleko Devizes směrem k městu Calne nalézá se hradiště z doby železné známé pod jménem Olivers Castele. Zhruba 1,5 kilometru od něj na východ u obce Roundway, tam, kde se nalézá křídová hillfigura bílého koně, jsou na poli dva tumuly, tedy pravěké mohylové hroby. A právě mezi nimi se objevil 29. dubna 2009 šestý letošní obrazec. Objeven byl z letadla pilotem Olivierem Morelem a nalézal se stejně, jako všechny jeho letošní předchůdci v řepkovém poli. A právě odtud, je na něj nejhezčí pohled, protože jedině odtud lze vidět pohromadě jak piktogram, tak bílého koně, tak oba tumuly. Tvar agrosymbolu je také velice zajímavý. Vypadá jako prstence sluneční soustavy až po Mars obklopené jakýmsi vírem. Navíc si badatelé všimli toho, že oba tumuly odpovídají vůči této sluneční soustavě i případné poloze myšleného Jupiteru a Saturnu. Takže jeho poloha určitě nebude náhodná. Další info a fotografie o tomto posledním dubnovém obrazci naleznete na Roundway Hill, nr Devizes.


eastkennetlongbarrow.jpgNastal květen a prvního májového agrosymbolu se Anglie dočkala 3. května. To se objevil nový obrazec na řepkovém poli u obce East Kennett (3 km jihovýchodně od Avebury). Tedy abych to upřesnil. Nalézá se zde dlouhá hrobka East Kennett Long Barrow, což je menší obdoba známější West Kennett Long Barrow, jež se odtud nalézá asi kilometr na severozápad a u které, jak jsem psal minule, se také objevil letos 19. dubna agrosymbol v řepce. Že by souvislost? Tvar tohoto obrazce se skládá ze čtyř kruhů ze stojícího obilí a ze čtyř kruhů z ležícího obilí. Všechny tyto kruhy jsou navíc jaksi propleteny do jakési květiny. Jeho tvar tak trošku připomíná vnitřní část onoho obrazce u West Kennett Long Barrow, takže další možná souvislost. A já jsem si navíc všiml ještě jedné zajímavé souvislosti, oba dva obrazce byly objeveny ve stejný den v týdnu - v neděli. Další info tomto obrazci naleznete na East Kennett Longbarrow, nr Avebury.


07clatford.jpgDalší piktogram na sebe nenechal dlouho čekat, objevil se hned následující den - 4. května 2009 u Clatfordu, nalézající se asi dva kilometry na západ od města Marlborough. A svým tvarem mne opravdu překvapil, neboť co do délky se jedná o dosud nejdelší obrazec letošní sezony. Měří cca 240 metrů na délku a cca 75 metrů na šířku. Svým dlouhým tvarem hodně připomíná legendární obrazce typu „činky“ či „insektogramy“, které se hojně tvořily v první polovině 90. let. Ovšem tento obrazec je doplněný ještě o jakousi soustavu několika „keltských křížů“. Dle některých názorů se může jednat například o symboliku umístění čaker na lidském těle. Kdo by si tento nádherný piktogram chtěl prohlédnout důkladněji, doporučuji mi opět stránky cropcircleconnectoru.com , a to konkrétně Clatford, nr Manton.


allcanning.gifV pořadí devátý letošní obrazec v obilí hlásí 5. května 2008 All Cannings, nalézající se zhruba mezi městy Devizes s Pewsay. Tudy také protéká dlouhý umělý Kennettsko-Avonský kanál, díky kterému se dá doplout z Bristolu do Londýna. Pravda, není nijak široký. Vejdou se sem akorát úzké houseboaty. Ale i tak je to nepřehlédnutelné vodní dílo. A právě na jeho protilehlém břehu u All Cannings se objevil onen další obrazec v řepce. Má tvar jakési květiny. Ale co mne zde ohromilo, byly fotografie detailu postiženého obilí (viz zde). Takto dokonale ohnuté stonky ukazují, jaká mohutná síla zde asi působila. Myslím, že by si je měl hlavně prohlédnout každý, kdo si stále ještě myslí, že za celým fenoménem jsou pouze party padělatelů. Více detailů na stránkách All Cannings Bridge, nr Stanton St Bernard.


A to navíc přišla zpráva o údajném agrosymbolu z italské Sardegny, ale mnoho informací o něm zatím není. Co to, že se již takhle brzo objevuje tolik agrosymbolů? Devět obrazců v obilí bylo v loňském roce v Anglii až někdy v polovičce června a letos máme teprve začátek května. Může nám toto zjištění něco napovědět o případných autorech těchto obrazců? Budete se divit, ale může. Ty podivně zahnuté vzorky z piktogramu u All Cannings ukazují na to, že zde působila nějaká jiná síla, než prkna a provázky. Hypotéza circlemakerů-padělatelů tak zde selhává. Toto by dokázala jen nějaká zvláštní technologie, která je nám zatím neznámá. Má tedy ten, kdo nevěří na nadpozemský původ obrazců v obilí, ještě nějakou šanci najít nějakou pozemskou hypotézu? No jedna se nabízí a také se o ní hodně diskutuje. Nabízí se totiž hypotéza, že za celým jevem by mohly stát nějaké tajné pokusy nějakých laboratoří ať už pro vojenské nebo vědecké účely. Takovéto laboratoře by už mohly vyvinout nějakou takovou technologii, která by dokázala s obilím dělat takové divy, jako jsou na fotografii nebo jaké jsem popisoval v loňském seriálu. K jejím vznikům by se pak mohlo používat třeba bezdrátového přenosu energie, stratosféry či tajných satelitů. Jenomže je tu jedno ale. Svět od USA přes Evropu (včetně Velké Británie), Rusko, Japonsko a vůbec celý svět v současné době prožívá hlubokou ekonomickou krizi. V takové situaci je běžné že se z důvodu nedostatku financí snižuje výroba snad ve všech odvětvích. Jenomže množství záhadných kruhů v obilí se nejen, že se nesnižuje, ale naopak, jak píšu v posledních dvou dílech seriálu, se zvyšuje. To ve mne vzbuzuje domněnku, že ekonomická krize se tohoto fenoménu netýká. Vznik agrosymbolů je tedy dle mého názoru nezávislý na ekonomice, a tak vzbuzuje hypotézu, že by za ním mohlo být i něco, co nemá s naší na ekonomice závislé civilizací nic společného.


Zdroj: www.cropcircleconnector.com

www.cropcircle-archive.com

Související články:

Šokující start letošní sezony agrosymbolů

Kruhy v obilí - rok 2008

Autor: Libor Čermák | pátek 8.5.2009 14:21 | karma článku: 24.15 | přečteno: 3578x

Další články blogera

Libor Čermák

Na Národní třídě se dnes vyskytli cestovatelé z paralelního antivesmíru

Marně přemýšlím, zda dát tento článek do rubriky věda, anebo politika. Protože když sleduji, jak se chovají dnes lidé na Národní třídě při výročí 17. listopadu, mám dojem, že přicestovali z nějakého paralelního vesmíru.

17.11.2019 v 16:24 | Karma článku: 37.85 | Přečteno: 1068 |

Libor Čermák

Pod junáckou vlajkou

Výročí 17. listopadu, a tedy 30 let od revoluce bych chtěl připomenout něčím, co mělo přímo vliv na mne, jako tehdy na jedenáctiletoho chlapce. A to tím, že se tehdy obnovilo vydávání knížek spisovatele a skauta Jaroslava Foglara.

17.11.2019 v 12:26 | Karma článku: 12.01 | Přečteno: 154 |

Libor Čermák

Přístup ČT k dnešním událostem se mi nelíbí!

Chtěl bych vám povědět, jak jsem si dnes pustil Českou televizi a jak jsem se přitom rozčílil na nejvyšší míru. Tak by se podle mého názoru veřejnoprávní médium vůbec chovat nemělo.

16.11.2019 v 16:01 | Karma článku: 42.53 | Přečteno: 2061 |

Libor Čermák

Děkuji, ale Fokus Václava Moravce skutečně o pravdě nebyl!

V posledních dnech se snesla tvrdá kritika na úterní Fokus Václava Moravce s podtitulem "Boj za pravdu". Dovolte, abych i já přidal několik svých postřehů z tohoto pořadů a rozhodně mu nehodlám leštit kliku u dveří.

14.11.2019 v 11:53 | Karma článku: 42.20 | Přečteno: 2099 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Co vlastně obsahuje vyhořelé jaderné palivo (díl 2.)

... pokračování minulého blogu. Co se dá nalézt ve vyhořelém palivu - a proč je tento “odpad” zároveň cennou surovinou? (délka blogu 10 min.)

18.11.2019 v 9:02 | Karma článku: 14.42 | Přečteno: 186 | Diskuse

Robert Brinda

Elon Musk na Marsu.

Je pravda, že Mars je potencionálně jediný kolonizovatelný objekt v sluneční soustavě. Souvisí s tím ovšem celá řada problémů, jedním z nich pak je, že atmosférqa Marsu obsahuje pouze 0,6 % kyslíku.

17.11.2019 v 11:26 | Karma článku: 6.65 | Přečteno: 146 | Diskuse

Dana Tenzler

Fyzika a chemie v kuchyni, v kuchařkách a internetu

Předvánoční pečení cukroví, kreativita a internetové kuchařky. Emocionální blog na téma “každá šmudla, které zdědila tři hrnce je na internetu profesionálkou”. (délka blogu 8 min.)

14.11.2019 v 8:00 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 434 | Diskuse

Aleš Zelinka

Síra dočasně nedostupná, aneb Jak si ekzém přivodil astma.

Proč chronické nemoci nechodí samy a jak změny v metabolismu tvorby sulfátů mohou způsobit řadu zdravotních obtíží.

14.11.2019 v 7:44 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 472 | Diskuse

Jan Mestan

Průlet Zemí

Hypocentra zemětřesení nejsou rozmístěna náhodně - soustředí se do míst hlubokých zemských ruptur a také místy lemují kontinentální bloky - kry, na kterých žijeme. Expandující kulové těleso, jehož rigidní povrch je protkán...

13.11.2019 v 15:34 | Karma článku: 13.21 | Přečteno: 270 | Diskuse
Počet článků 2293 Celková karma 32.44 Průměrná čtenost 1778

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz