Já, a to je moje zvláštnost, si svůj názor vždycky určuju sám!

18. 09. 2019 13:24:13
Kritika se v posledních dnech přímo vyřádila na novém poliiticko - indoktrinačním pořadu ČT "To se ví", který se má zabývat údajně falešnými a konspiračními teoriemi. Ale je v poslední době skutečně fake news vše, co se tak tváří?

Nejprve musím říci, že jsem tento pořad neviděl a ani se na něj dívat nestojím. To, protože ho považuji podobně jako nedávný seriál Most za politicko-indoktrinační pokus, kdy se někdo do širokých mas českého obyvatelstva snaží vpašovat nějakou politickou ideologii. Například v těchto případech tzv. politickou korektnost. Ale údajné konspirační teorie mne samozřejmě nenechávají chladnými, a to protože s tématy, které někteří s problematikou málo obeznámení jednotlivci též považují za konspirační teorie, se na svém blogu zabývám i já.

Těmito tématy jsou problematika UFO, mimozemských civilizací, archeoastronautiky a dalších záhad. Takže, jak to se mnou je? Asi tak, že já jsem od svých čtrnácti let (což je už cca 27 let) přečetl či jinak prostudoval cca na 200 publikací na tato témata. Když k tomu ještě přidám nespočet čísel nejrůznějších záhadologických časopisů, vím o této problematice tolik, že bych z ní mohl dělat i doktorát, kdyby to šlo. Když k tomu přidám i několik záhadných zážitků, které jsem dokonce osobně prožil, jsem o těchto věcech přesvědčený více než o existenci Ameriky. O níž samozřejmě také nepochybuji, ale s jejíž půdou jsem se narozdíl od záhad ještě nijak fyzicky nesetkal. (Dosud jsem na americkém kontinentu nebyl). Takže, kdyby mi chtěl někdo záhadologii prohlašovat za fake news, tak bych s ním teda pěkně vyběhl.

A obdobně to vidím i s dalšími otázkami dneška, například politickými. Za new fakes například považuji takové hypotézy, které našeho pana prezidenta Miloše Zemana pašují do role jakéhosi moskevského či pekingského přisluhovače. Zcela určitě to také není pravda. Jestliže nějaký vrcholný politik chce mít s nějakým státem dobré vztahy, tak je rozhodně více politikem na svém místě než ten, který chce mít s některými státy vztahy špatné.

Jiný příklad. Protože s vyšetřováním Andreje Babiše to dopadlo tak, jak to dopadlo, že státní zástupci zastavili jeho stíhání, tak by se dnes média měla už jen jako na fake news dívat na všechny hypotézy o údajném dotačním podvodu v kauze Čapí hnízdo ze strany našeho současného předsedy vlády.

A do třetice za fake news považuji i mnohé spekulace, které se v poslední době vynořily ohledně maršála Koněva. A zvláště ty, které ho chtějí nějak spojovat s podílem na invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Jsou to pouhé hypotézy a jsou naprosto neprokázané! Naopak jsem se už dokonce setkal i se zcela opačnou informací, a to tou, že maršál Koněv, jakožto přítel Ludvíka Svobody, se srpnovou invazí vůbec nesouhlasil! Proto jsem toho názoru, že, než se vyjasní ta či která hypotéza, tak by se na jeho sochu na Praze 6 nemělo vůbec sahat. Protože, kdyby se prokázala ta druhá varianta, tak by odstavení jeho pomníku nebyla pouze facka všem těm, kteří se ve 40. letech 20. století spojili v boji proti německému nacismu, a nakonec od něj Evropu i osvobodili, ale byla by to facka i všem těm, kteří nesouhlasili se vstupem vojsk VS v srpnu 1968 do Československa.

Proto odmítám věřit mnohým médiím, hlavně těm, které jsou zatížené na indoktrinaci nějaké politické ideologie, například politické korektnosti. Těm médiím, která jsou zatížené na nějakou politickou ideologii, těm nejde o seriózní a vyvážené zpravodajství, ale o indoktrinaci oné politické ideologie do lidí. A tak své názory si naopak snažím udělat já sám bez toho, aby mne chtěl někdo nějak indoktrinovat nějakou ideologií.

Související články:

Vy byste dokázali někoho někam nahlásit za jeho nesprávný názor? Je tedy ne!

Někdo z Evropské unie budovat vztahy s Čínou může a jiný ne?

Aféra Koňěv: Snaha o zviditelnění jednoho topkaře zneuctívá historii

Nemám rád, když mi někdo vnucuje nějakou politickou ideologii!

Autor: Libor Čermák | středa 18.9.2019 13:24 | karma článku: 37.95 | přečteno: 1158x

Další články blogera

Libor Čermák

Kontrolovat genderovou vyváženost literárních děl považuji za největší nesmysl současnosti

Včera jsem se dočetl, že studio Disney prý vyvinulo počítačový program, který kontroluje genderovou vyváženost příběhů pro děti. Ale nad takovým to nesmyslným požadavkem se nedá dělat nic jiného než kroutit hlavou.

14.10.2019 v 7:50 | Karma článku: 24.74 | Přečteno: 370 |

Libor Čermák

Může mít prastarý symbol H archeoastronautický původ?

Zarazilo vás někdy, že v dávnověkých památkách se často objevuje symbol písmene "H"? Všiml jsem si totiž jistou souvislost s moderní kosmonautikou. Mohlo tady něco takového být už před tisíci lety?

13.10.2019 v 7:29 | Karma článku: 17.01 | Přečteno: 493 |

Libor Čermák

Výstup na Králický Sněžník

Druhý den mé letošní dovolené v Dolní Moravě jsem se rozhodl, že vystoupím na Králický Sněžník a zpět to vezmu po hřebenech přes Stezku v oblacích. A tak vzhůru do hor!

5.10.2019 v 15:31 | Karma článku: 19.00 | Přečteno: 401 |

Libor Čermák

Co divného se ve sluneční soustavě dělo před 700 miliony lety?

Nedávno jsem na internetu četl zajímavou studii, podle které byla Venuše ještě před cca 700 miliony lety planetou přívětivou pro život. Panovaly tam teploty mezi 20 a 55 stupni Celsia. Ale pak zasáhla dosud neznámá katastrofa.

2.10.2019 v 8:45 | Karma článku: 20.43 | Přečteno: 826 |

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Životní úroveň a užitečnost politických stran II.

Vláda ČR vedená A. Babišem s excelentní ministryní financí A. Šilerovou je zde opravdu pro všechny ty, co si dovedou vážit skvělé práce druhých! Andrej Babiš předseda vláda ČR za sebe náhradu nemá!

19.10.2019 v 10:59 | Karma článku: 12.19 | Přečteno: 307 | Diskuse

Jan Dvořák

Rekondice pro každého, nejenom pro prezidenta - a ještě k tomu něco navíc

Nebýt prezidentova úsilí zavést rekondice pro všechny voliče nad pětasedmdesát let, byl by zdravotní stav většiny z nich sice stejně bezproblémový jako u prezidenta, avšak bez zocelení organismu, které rekondiční špitál poskytne.

19.10.2019 v 10:35 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 277 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Erdoganova vysoká, ale nebezpečná hra

Turecko opět vpadlo do Sýrie. Prezident Erdogan rozjel brilantní, notně riskantní plán. Nový pádný důkaz konce starých časů

19.10.2019 v 9:33 | Karma článku: 18.75 | Přečteno: 312 | Diskuse

Karel Januška

Pravda v ČT

Stav v naší justici je uspokojivý pouze pro "občany s právnickým" vzděláním. Statisíce občanů v dluhové pasti jim vyhovuje. Je to pro ně nevysychající zdroj příjmů. Pravda, jako kriterium soudu, se vytratila.

19.10.2019 v 9:12 | Karma článku: 15.42 | Přečteno: 400 | Diskuse

Lukáš Burget

Čína, Turecko, Španělsko: Tři země, tři masakry, tři přístupy

Čína versus Hongkong, Turecko versus Kurdové v Sýrii, Španělsko versus Katalánsko. Právě dnes a všem na očích státní moc masakruje národnostní skupiny za to, že si dovolují žádat sebeurčení.

19.10.2019 v 8:00 | Karma článku: 43.23 | Přečteno: 3079 | Diskuse
Počet článků 2278 Celková karma 31.60 Průměrná čtenost 1774

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz