Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

23. 05. 2019 12:00:13
Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

S loňskou sezónou záhadných obrazců v obilí jsem se rozloučil článkem "Jak vypadal závěr letošní letní sezóny kruhů v obilí?". Článek jsem psal 1. října 2018. Ale to jsem ještě netušil, že loňský říjen nám přinese ještě dva obrazce v trávě. Proto jsem také jejich schéma vytvořil zeleně. První se objevil 15. října 2018 u nizozemského Hoevenu a má tvar klasického keltského kříže, tedy centrálního kruhu se čtyřmi menšími satelitními kroužky uspořádané do kříže. (Samozřejmě, že v souladu s autorským zákonem uvedu i zdroj: https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/10/15/NL20181015_A.html). Proč zrovna tvar keltského kříže? A zrovna v tento den? Také jsem se nad tím zkusil zamyslet. A tak jsem si zkusil otevřít PC Night Vision, který dokáže v ten, či který den a hodinu simulovat noční oblohu. A tam jsem zjistil, že čtyři planety zrovna vytvořily netypický tvar kříže v souhvězdí Panny a Vah. Ve středu se nalézal Merkur Ve Váhách. Kříž pak tvořilo Slunce a Venuše (oba se nalézaly v souhvězdí Panny) a Jupiter v souhvězdí Vah. Domnívám se, že kříž může dokreslovat hvězda Arkturus v Pastýři (úplně nahoře mapky hvězdné oblohy.

Jen o čtyři dny později, 19. října 2018, se objevil další obrazec v trávě, a to u švýcarského hlavního města Bernu. Obrazec to byl docela složitý. Skládal se ze šesti propletených kruhů a znázorněno tam bylo i dvanáct os obrazce. (viz zdroj: https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2018/10/19/CH20181019_A.html). A co se na jeho možnou interpretaci podívat podobně jako v předešlém případě? V tento den se totiž planeta Saturn nalézala přesně uprostřed v kruhu hvězdokup v souhvězdí Střelce. Náhoda?

Nyní se přesuňme zpět do Nizozemí, tentokrát k Bosschenhoofdu. Tady se totiž 1. února 2019 objevil další obrazec v trávě. Tentokrát ve tvaru stonožky, jejíž tělo tvoří sedm kruhů. (https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2019/02/01/NL20190201_A.html) A co myslíte, že jsem udělal já? Otevřel jsem PC program Night Vision. A co myslíte, že jsem tam objevil? 1. února 2019 se na pomezí souhvězdí Hadonoše, Střelce a Kozoroha vytvořilo seskupení sedmi těles sluneční soustavy v řadě! V Hadonoši se zrovna nalézal Jupiter. Ve Střelci pak Venuše, Měsíc, Saturn a Pluto. A Kozorohu Slunce s Merkurem. Zajímavá to náhoda. Ze tří obrazců v obilí, které popisuji v tomto článku již po třetí se obrazec nějak podobá aktuálnímu rozložení planet na obloze.

Nyní však záhadní tvůrci změnili druh plátna a své výtvory začali tvořit na sníh a led. Hned o den později totiž dostala Anglie svůj první obrazec této sezóny. Stalo se tak na jednom z tradičních míst vzniku klasických obrazců v obilí, u Roundway Hill ve Wiltshiru. 2. února 2019 se tam vydal 59letý Chris Barrow udělat záběry zasněžené krajiny a přitom si všimnul obrovského obrazce ve sněhu ve tvaru hlavy sovy. Byl to úžasný a naprosto symetrický obrazec. V době, kdy ho Chris objevil, k němu vedla pouze jedna řada lidských stop. Ovšem já se domnívám, že je vyloučeno, aby takovéto dílo bylo výtvorem pouze jediného člověka. To v jednom člověku určitě udělat nejde. (viz zdroje: https://www.metro.news/snow-joke-walker-astonished-by-owl-shaped-circle/1421322/, http://www.cropcircleconnector.com/2019/snowowl/snowowl2019a.html). Nyní se ovšem pojďme podívat, zda moje hypotéza, že by nejnovější obrazce mohly nějakým způsobem zobrazovat postavení planet na obloze, by se dala nasadit i na tento obrazec. Všiml jsem si, že zobák oné sněžné sovy se nápadně svým tvarem podobá souhvězdí Kozoroha. A v tom se zrovna dva objekty sluneční soustavy nalézaly. Slunce a Merkur. Ale pokračujme dále. Seskupení Saturnu, Měsíce a Pluta, které jsem popisoval v předchozím případě, totiž mělo svůj symetrický protějšek, planetu Neptun ve Vodnáři. A osu této symetrie tvořilo zrovna souhvězdí Kozoroh.

Nyní se přenesme k nám do České republiky. Pamatujete na loňský obrazec v ledu a sněhu na jablonecké přehradě Mšeno? Tak si představte, že tento obrazec měl svého bratříčka i letos! Hodně málo se o něm psalo. Dozvěděl jsem se o něm jen z blogu Toničky Plíškové na idnes a z videa https://www.youtube.com/watch?v=mJ5DWu6h6oI. Objevit se měl 10. února 2019 A shodou okolností, podobně jako o několik dní v Nizozemí, to byl nějaký podlouhlý hmyz složený ze šesti koleček v řadě. Že by to opět poukazoval na seskupení planet v řadě na obloze, které se vyskytlo právě začátkem února a o kterých jsem psal i předchozích případech?

A do třetice led a sníh. Musel by to být sakra odvážný a riskující padělatel, který by si troufl vstoupit na právě tající led v čínském jezeře Quinghai Lake. Právě tam se objevil 12. dubna 2019 podivný obrazec v ledu složený s kruhů a dalších podivných obrazců. Můžete si o něm dočíst z http://www.cropcircleconnector.com/2019/icecircle/icecircle2019a.html, který sem dávám nejen proto, aby bylo vidět, že si tyto případy necucám z prstů, ale i proto, že dle autorského zákona ho uvádím jako svůj zdroj informací. A zajímavé, že i tam už si autoři stránek všimli toho, co jsem zjistil u všech výše uvedených případů, že jeho tvar nějak koresponduje s aktuálním uspořádáním planet. Badatelé z oněch stránek říkají, že jednotlivé objekty odpovídají postavení planet, ale tentokrát jejich pozice na oběžných drahách v rámci sluneční soustavy.

Já bych však měl opět svojí vlastní hypotézu. Obrazec v ledu na čínském jezeře obklopovaly prstence, na kterém se vyskytovaly čtyři kružnice do kříže. A tak jsem si představil, že se jedná o čtyři tzv. královské hvězdy: Regulus, Antares, Fomalhaut a Aldebaran, které symbolicky dělí oblohu na čtyři přibližně velké sektory. A tak jsem si představil, že rozpůlené kolečko by mohlo znamenat Měsíc. A ten byl zrovna v pátek 12. dubna 2019 v první čtvrti a skutečně mezi Aldebaranem a Regulusem. Ale co ta skupina symbolů (prázdný kruh, plný kruh a sedmička) dole? Podle hvězdné oblohy by se tak nějaké planety měly vyskytovat poblíž Fomalhautu. A skutečně se v ten den tam vyskytovaly tři planety. Merkur, Venuše a Neptun. A mimochodem, jeden z alternativních symbolů Neptunu má velmi podobný tvar, jako obrácená sedmička (viz https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neptune_symbol_alternate.svg)

Když už jsem se zmínil o stránce http://www.cropcircleconnector.com/2019/icecircle/icecircle2019a.html, která se tímto případem zabývá, měl bych se ještě zmínit o něčem. Badatelé

z této stránky zkusili na mapě spojit čínský obrazec v ledu a anglický obrazec sněžné sovy. A vyšlo jim, že prodloužení této linie směřuje k Velkému Medvědímu jezeru v Kanadě. To vyvolalo myšlenky, zda náhodou se na tomto jezeře také náhodou nějaký obrazec letos neobjevil. Neslyšel jsem o tom. Ale když jsem si prohlédl tu jejich linii, nemohl jsem si nevšimnout, že prochází i Českou republikou. A tak by se dalo říci, že se vlastně všechny tři ledovo-sněhové obrazce nalézají na jedné přímce. Opět náhoda?

Letošní duben přinesl ještě jeden obrazec, a to v trávě. Stalo se tak 17. dubna 2019 u nizozemského Sint Willerbrord. Byl to kruh, který obklopovalo deset menších kroužků. Na obrazci bylo zajímavé to, že se objevil na velikonoční Škaredou středu (viz https://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2019/04/17/NL20190417_A.html)

Ale jsem přesvědčený, že vy čtenáři se asi nejvíce těšíte na ty anglické kruhy v obilí, které jsou svým složitým tvarem nejproslulejší. Zřejmě to bylo počasí, které jejich sezónu zpozdilo o více než měsíc. A tak samozřejmě všichni cerealogové byli napjatí. Vypukne vůbec letošní anglická sezóna záhadných agrosymbolů? Když pomineme únorovou sněžnou sovu z Roundway Hill, tak vypukla včera, 22. května 2019. A to obrazcem v mladém zeleném obilí u Norridge Wood, poblíž Warministeru, a to na dohled Cley Hillu, hradišti z doby železné. Obrazec se skládal z centrálního kruhu, dvou prstenců a dvou dalších kruhů. Měl snad ukazovat na seskupení Měsíce, Saturnu a Pluta, které v tento den nastalo v souhvězdí Střelce? A od zajímavosti jistě není ani to, že na stejném poli a na velmi podobných místech se objevil obdobný a obdobně orientovaný obrazec i vloni 14. srpna. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2019/NorridgeWood/NorridgeWood2019a.html)

Závěrem svého článku bych chtěl udělat takovou malou rekapitulaci. U sedmi obrazců z osmi, které v článku popisuji, jsem nalezl nějaké souvislosti s aktuálním uspořádáním planet na obloze. Pokud by za tím byli nějací padělatelé, je možné, aby všichni jak v Anglii, tak v Nizozemí, tak ve Švýcarsku, tak v Číně, tak v České republice, měli naprosto stejné společné vnuknutí, udělat obrazec podle planet na obloze? Pokud ano, je to jistě záhada sama o sobě. Ale spíš se domnívám, že za tím bude něco trošku jiného, než padělatelé.

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 23.5.2019 12:00 | karma článku: 22.70 | přečteno: 1298x

Další články blogera

Libor Čermák

Proč bych pro mariánský sloup na Staroměstském náměstí hlasoval "ano"?

Není pravdou, že mariánský sloup byl nějakým hlavním symbolem habsburského režimu, který bylo potřeba svrhnout. Naopak v jeho významu jsem nalezl i výrazné prvky nejen vlastenectví, ale dokonce i mystična.

21.6.2019 v 6:24 | Karma článku: 25.88 | Přečteno: 519 |

Libor Čermák

V souhvězdí Skopce objeveny dvě blízké a možná i obyvatelné planety

V uplynulých dnech mne hned 2 x potěšil internetový zpravodaj exoplanety.cz. Jednak podpořil mou 9 let starou hypotézu a pak informoval o objevu dvou nově objevených blízkých planet v jednom systému, které jsou v zóně života.

19.6.2019 v 12:42 | Karma článku: 14.08 | Přečteno: 383 |

Libor Čermák

Brusel ani západní Evropa už nejsou pro nás vzorem demokracie!

Jak jsem se dočetl na Foru24, tak přímo v Bruselu se prý má proti nám dnes konat jakási demonstrace. Hm, zajímavé. Jenže Brusel ani západní Evropa už v současné době nejsou pro nás Čechy žádným vzorem svobody a demokracie.

18.6.2019 v 13:37 | Karma článku: 39.63 | Přečteno: 1452 |

Libor Čermák

Do mediálních rad by to chtělo vybírat takové lidi, aby tam přišla změna

V poslední době se hodně mluví o obsazování nejrůznějších rad veřejnoprávního zpravodajství. Nechci propagovat žádné jméno. Jen si přeji, aby v médiích přišla tolik potřebná změna, která už nebude zaměřena jen na jednu pravdu.

18.6.2019 v 8:32 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 323 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Mýty kolem jaderné energetiky - škody, které může způsobit zemětřesení

Jak jsou vlastně zajištěné elektrárny proti zemětřesení? Mohou se poškodit pohybem zemské kůry? (délka blogu 10 min.)

24.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 22.66 | Přečteno: 390 | Diskuse

Julius Maksa

Vítr na Zemi i na jiných planetách.

O větru bylo napsáno mnoho knih vědeckých i nevědeckých. Většinou se uvádí, že hlavní zdroj větru je tepelná energie pocházející ze slunce. Je tato teorie pravdivá? Na tuto a jiné otázky se pokusím odpovědět.

23.6.2019 v 21:43 | Karma článku: 3.87 | Přečteno: 161 | Diskuse

Dana Tenzler

Hyalitové sklo

Co je to vlastně hyalitové sklo? Dávná historie dnes už nepříliš rozšířeného druhu černého skla. Na dnešní poměry je jeho výroba příliš drahá. (délka blogu 10 min.)

20.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 25.29 | Přečteno: 553 | Diskuse

Zdenek Slanina

Hniloba akademických nepřístojností : Po AVČR, ZČU, UK, atd. apod., se provalila i na UPOL

Hniloba akademických nepřístojností sice začala takříkajíc od hlavy, tedy v Akademii. Ale nyní vzkvétá na dalších vědeckých a vzdělávacích institucích. Čerstvě se, po více jak dekádě tutlání, provalila i na olomoucké univerzitě.

19.6.2019 v 15:33 | Karma článku: 25.96 | Přečteno: 4530 |

Libor Čermák

V souhvězdí Skopce objeveny dvě blízké a možná i obyvatelné planety

V uplynulých dnech mne hned 2 x potěšil internetový zpravodaj exoplanety.cz. Jednak podpořil mou 9 let starou hypotézu a pak informoval o objevu dvou nově objevených blízkých planet v jednom systému, které jsou v zóně života.

19.6.2019 v 12:42 | Karma článku: 14.08 | Přečteno: 383 |
Počet článků 2236 Celková karma 29.16 Průměrná čtenost 1767

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz