Nejzajímavější setkání s "muži v černém"

7. 08. 2018 14:36:13
Fenomén UFO je podle některých badatelů už po léta doprovázen prý i výskytem zvláštních lidí, tzv. "mužů v černém". Pojďme se tedy na některé zajímavé případy jejich výskytu společně podívat. A mám i jednu hypotézu na závěr.

Tito muži (MIB - men in black) podle svědectví jsou oblečení v tmavých oblecích, mívají černé klobouky, tmavé brýle, podivnou robotickou mluvu, často se vyskytují ve dvojicích či ve skupinách, jezdí v podivných limuzínách s podivnými espézetkami a často navštěvují pozorovatele nebo výzkumníky UFO, které zastrašují. A protože se umějí objevit najednou, jako by vnikli do našeho časoprostoru, podle některých hypotéz to můžou být dokonce samotní mimozemšťani, kteří vypadají jako tajní agenti. Tak by se v krátkosti daly shrnout základní znaky tzv. mužů v černém. Pojďme se například podívat na některé případy podrobněji.

Rok 1953: Connecticut

Ufolog Albert Bender byl v roce 1953 ředitelem organizace International Flying Saucern Bureau (Mezinárodní výbor pro létající talíře) se sídlem v americkém státu Connecticut. A zrovna se chystal vydat knihu o UFO. Jenže dříve, než ji připravil, dostal ve své ložnici doma krátkou závrať. A přitom se mu tam objevili tři muži v černém. Muži se na něj upřeně dívali. Telepaticky mu sdělili, že jeho teorie o UFO jsou sice správné, ale že chtějí, aby činnost své organizace ukončil a nic o tom už nevydával.

zdroj: Day M.: Aliens, Rebo, Praha, 1998

60. léta: Můří muž z Point Pleasant s dalšími jevy UFO

V Západní Virginii se nalézá město Point Pleasant. A v okolí tohoto města bylo často hlášeno setkávání se s hodně podobnou bytostí. V roce 1961 byla pozorována asi dvoumetrová bytost s třímetrovými křídly, která se vznášela ve vzduchu. Říkalo se mu "můří muž". Ale největší pozornost si vyžádalo pozorování Rogera Scarberryho 15. listopadu 1966 v půl dvanácté v noci místního času. Hrůzu nahánějící stvoření mělo žhnoucí oči a obrovská křídla. Scarberry a jeho přátelé jeli zrovna vozem kolem opuštěné továrny na střelný prach, když je stvoření začalo pronásledovat. Až u Point Pleasant zmizelo. Ale to není zdaleka všechno. Během následujících třinácti měsíců se s touto bytostí setkalo minimálně sto dalších lidí. Zajímavé ovšem je, že toto období v okolí Point Pleasant doprovázelo i zvýšené hlášení výskytu UFO, mrzačení zvířat i údajných mužů v černém. Ano i muži v černém se tu tenkrát také skutečně vyskytovali. Někteří z nich navštívili v kanceláři jistou paní Mary Hire, kde se jí ptali na případy UFO. Až koncem roku 1967 hlášení případů můřího muže i mužů v černém přestalo. Stalo se tak po zřícení zdejšího mostu Silver Bridge 15. prosince 1967. Mimochodem svědectví ženy, která bydlela v blízkosti mostu, dosvědčuje i to, že v noci před tragédií viděla na most lézt dva tyto muže. Mají snad z tragédií něco společného?

Zdroj:Shuker K.: Světový atlas záhad, Knižní klub Balios, Praha, 1998, http://mysteriously.blog.cz/1510/mothman-muri-muz, Day M.: Aliens, Rebo, Praha, 1998

11. září 1976: Old Orchard Beach,Maine

Ze státu Maine je datován jeden z nejznámějších případů výskytu mužů v černém. Poblíž Old Orchard Beach žil ufolog dr. Herbert Hopkins, který zrovna vyšetřoval jistý únos do UFO. Když 11. září 1976 trávil večer sám doma, v tom mu zavolal telefonem jistý muž a zeptal se ho, zda k němu může přijít a popovídat si o tom případu. Když ufolog souhlasil a položil sluchátko, objevila se na jeho verandě záhadná postava muže v černém obleku s kravatou a kloboukem. Muž měl bledou pokožku a jasně červené rty. Když si spolu chvíli o tom případu povídali, začal muž mluvit pomaleji, jako by mu začala docházet energie. Dopotácel se ke dveřím a doktor ze ním ze strachu rychle zabouchl dveře.

zdroj: http://www.magazin2000.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=970:existuji-mui-v-ernem&catid=87:ma-15-2014&Itemid=17

http://www.strangenewengland.com/podcast/men-black-maine-1976-herbert-hopkins-case/

7. prosinec 1979, Cengy-Pontoise, Francie

Setkání s muži v černém se nevztahují jen na Spojené státy americké či americký kontinent. K podobným případům došlo i jinde. Například v Evropě. V roce 1979 došlo k sedmidennímu únosu mimozemšťany Franka Fonteina z francouzského města Cengy-Pontoise. Když si o tom vyprávěl s dalšími svědky, a to Jeanem-Pierrem Prévostou a Salomonem N ́Diayeovem, zazvonili na ně tři muži. Prý neměli klasické oči, ale místo nich nějakou bílou hmotu. Muži pak začali svědkům vyhrožovat, že už toho o Fonteinově případu řekli mnoho a aby s tím přestali. Jinak se jim prý stane nehoda či dokonce horší osud. A pak prý najednou zmizeli.

zdroj: Day M.: Aliens, Rebo, Praha, 1998

Rok 1980: Pensylvánská univerzita, Philadelphia

S muži v černém se osobně setkal také jeden vážený profesor. Jmenuje se Peter Rojcewicz a je psychologem a profesorem folkloristiky na Julliardově škole v New Yorku. V roce 1980 se dostal do knihovny pensylvánské univerzity, kde se pročítal jednou knihou o UFO, kterou mu doporučil jeho kolega. Zajímal se o ní proto, že byl folklorista. Najednou se před ním objevil jeden muž v černém, a to v klasické podobě v černých šatech. Muž se profesora zeptal, zda UFO někdy viděl a zda se o ně zajímá. Profesor odpověděl záporně, čehož ho muž napomenul, že by se o ně zajímat měl, že je to prý nejdůležitější věc století. Pak profesora vzal za rameno a řekl mu, aby šel za svým cílem. A potom odešel. Mimochodem o mužích v černém slyšel Rojcewicz až později. Ale při vzpomínce na svůj zážitek se stal jedním s předních badatelů, kteří se o touto problematikou zabývají.

zdroj: Evans. H: S Jiných světů, Knižní klub, Praha, 2000, http://realmib.tripod.com/petermib.html

90. léta: Byli muži v černém i v Česku a na Slovensku?

Jak už jsem psal, muži v černém se vyskytují i v jiných státech než jen v USA. Popisoval jsem například případ z Francie. Je možné, že někdy zabloudili i do takových zemí jako je Česká republika nebo Slovensko? Možná se budete divit, ale zřejmě ano. A tyto informace jsem našel v záhadologické publikaci "Odkud přicházejí", jejímž autorem není nikdo menší než, dnes již bohužel zesnulý český záhadolog Ivan Mackerle. I ten se v jedné kapitole této knížky zabývá případy mužů v černém. A dokonce se zmiňuje o dvou případech odtud. Jak Ivan Mackerle píše, tak se mu v roce 1993 svěřil slovenský ufolog ing. Gustav Sedláček, že prý měl s muži v černém několik konfliktů. A druhý případ se měl odehrát v roce 1996, kdy podobné problémy s nimi měl údajně i plzeňský ufolog Karel Houška.

zdroj: Mackerle I.: Odkud přicházejí: nakladatelství Mht, Hořovice, 1996

Rok 2009, hotel Sheraton u Niagarských vodopádů

Setkání s muži v černém se pojí i k novější historii ve 21. století.14. října 2008 byl nad Niagarskými vodopády pozorován přelet podivného trojúhelníkového UFO. Tím však celý případ neskončil. V roce 2009 zaznamenala bezpečnostní kamera hotelu Sheraton na kanadské straně Niagarských vodopádů, jak do dveří vházejí dva typičtí muži v černém. Prý hledali zaměstnance hotelu, kteří ono UFO viděli. Na zmíněný film se můžete podívat například na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=cVxr9oAtLrM

zdroj: https://www.theodysseyonline.com/real-men-black

A na závěr jedna zajímavá souvislost

Zpráv o setkání s muži černém je mnoho. Toto je jen výběr toho nejznámějšího. V literatuře i na internetu naleznete mnoho dalších případů (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Mu%C5%BEi_v_%C4%8Dern%C3%A9m). Jenže v poslední době se šíří pověsti ještě o něčem podobném. O setkání se zvláštními tzv. černookými dětmi. Tedy dětmi, které nemají v očích bělmo, ale místo toho mají celé černé oči. Jsou to případy samy o sobě a těmto případům by se hodil nějaký jiný podobný článek. Po jejich setkání prý hrozí dotyčným lidem, kteří s nimi mluvili, nějaké neštěstí. Říká se, že je to sice jen tzv. městská legenda. Ale zaráží mne podoba černookých dětí právě s muži v černém. I tyto děti se mají pohybovat ve dvojicích či trojicích, mají nezvykle robotickou mluvu a podivně bledou kůži, která nevypadá jako lidská. Dokonce jsem slyšel o případech, kdy se v okolí těchto dětí pohybovali právě lidi, kteří vypadali jako muži v černém. A tak mne napadá, zda náhodou tyto černooké děti nejsou jakási mláďata těchto mužů v černém.

Autor: Libor Čermák | úterý 7.8.2018 14:36 | karma článku: 20.72 | přečteno: 1116x

Další články blogera

Libor Čermák

Lázně Kudowa - Zdrój

Původně česká ves, dnes polské lázeňské město. To je Kudowa - Zdrój, která se nalézá jen asi dva kilometry za Náchodem. Většina Čechů sem dnes jezdí hlavně na trhy. Ale já jsem si prošel a nafotografoval i lázně.

26.5.2019 v 8:57 | Karma článku: 10.47 | Přečteno: 124 |

Libor Čermák

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

23.5.2019 v 12:00 | Karma článku: 17.39 | Přečteno: 617 |

Libor Čermák

Jde brankáři Haškovi o všechny lidi nebo jen o novináře?

Na včerejší předvolební demonstraci řekl Dominik Hašek věc, která by měla rozzlobit každého běžného člověka v naší zemi. Mluvil tam o hrozbě propuštěných novinářů. To, co tam řekl, muselo přece urazit i samotné novináře.

22.5.2019 v 12:01 | Karma článku: 38.42 | Přečteno: 1293 |

Libor Čermák

Pražská kavárna straší zemanovskou nesvobodou. Ale pouze imaginární.

Prý nám podle pražskokavárníků ze strany našeho prezidenta Miloše Zemana a spol. hrozí nějaká nesvoboda. Ale jaká? Za co bych se se například já, Libor Čermák, mohl stát obětí této nesvobody? To jsem se ještě od nich nedozvěděl.

22.5.2019 v 7:27 | Karma článku: 38.53 | Přečteno: 960 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

23.5.2019 v 12:00 | Karma článku: 17.39 | Přečteno: 617 |

Dana Tenzler

Komu vděčíme za objev kofeinu?

Za kofein vděčíme především pilným sběračům na plantážích, kde se pěstují kávovníky. Látku “kofein” pro nás pro změnu objevil před 200 roky vědec, který má na kontě nejeden objev v oblasti chemie. Uhodnete jeho jméno?(délka 5 min)

23.5.2019 v 8:00 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 410 | Diskuse

Karel Tejkal

Uveďme kosmologii na pravou víru

V půlnočním království žije kreacionista Vendelín Dobrotivý. Jeho koníčkem je kosmologie. Poté, co vrchní inkvizitor vyobcoval téměř všechny heretiky, stal se Vendelín Dobrotivý v půlnočním království zásadní vědeckou autoritou.

22.5.2019 v 16:21 | Karma článku: 9.01 | Přečteno: 327 | Diskuse

Lukas Plachy

Střelba do vlastních řad: Živit se v IT poctivě? Nemožné...

Dnes není nejmenších pochyb o tom, jak báječně se informační technologie rozšířily mezi nás a do našich životů. Obdobně se v jisté báji radovali obyvatele Tróje nad jedním dřevěným koněm. A tím nemám na mysli počítačové viry.

21.5.2019 v 16:17 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 1228 | Diskuse

Zdenek Slanina

Problém zatím ještě pod obzorem: Oslabení ozónové vrstvy stratosférickou leteckou dopravou

Oslabování ozónové vrstvy utlumil Montreálský protokol. Ukazuje se ale, že pokud by měl nastat rozmach letecké dopravy ve stratosféře ve výškách kolem 20 km, mohly by tam uvolňované spaliny vést k oživení problémů s úbytkem ozónu.

21.5.2019 v 15:33 | Karma článku: 23.35 | Přečteno: 2701 |
Počet článků 2223 Celková karma 26.75 Průměrná čtenost 1766

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz