Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Záhady Západní Virginie

10. 02. 2018 9:13:13
Setkání s UFO a se záhadnými bytostmi, kruhy v obilí, tajuplné nálezy i záhadné signály z vesmíru. To vše se vyskytlo v americkém státu Západní Virginia. Pojďme se tedy projít jejími záhadami.

Americký stát Západní Virginie je se svojí rozlohou necelých 63000 km čtverečních o něco menší, než naše Česká republika. Ale žije tu jen 1,8 milionů obyvatel. Sousedí na východě s Ohiem a Kentucky, na severu s Pensylvánií a Marylendem a na východě a jihu s Virginií. Jejím hlavním a zároveň největším městem je Charleston s 50 tisíci obyvateli. Ale pozor, nezaměňovat s městem podobného jména, a to Charles Town. Ten se také nalézá v Západní Virginii, avšak v jeho nejvýchodnějším výběžku. Má sice něco kolem 5 tisíc obyvatel, ale proč o něm píšu? Protože právě tam byl popraven 2. prosince 1859 kapitán John Brown, o kterém se zpívá ve známé písničce (viz https://www.youtube.com/watch?v=GQ4uvkEx6Kw).

Dalšími velkými městy jsou Huntington s 49 tisíci obyvateli, Morgantown, Parkersburg (v obou případech cca 31 tisíc obyvatelů) a Wheeling s 28 tisíci obyvateli. Nejvyšším bodem je Spurce Knob s 1482 metrů nad mořem. Je tedy o devět metrů nižží než Praděd v Jeseníkách. Nejdelším tokem je řeka Ohio, která tvoří jeho hranici se stejnojmenným státem. Z indiánských kmenů, které tu žili, jsou nejvýznamější Cherokee, Shawnee, Saponi a Tutelo. Viz mapa.

A nyní se konečně dostáváme k místním záhadám. Jsou odtud známé příběhy spatření UFO, a to ve spojení s pozorováním podivných bytostí. Ty jsem ozančil zeleně. Záhady dávnověku jsem označil modře, agrosymboly okrově a zachycení neznámých signálů z vsemíru na zdejší observatoři Green Bank hnědě.

Pozorování UFO a záhadných bytostí

12. září 1952: Monstrum z Flatwoods

Toho dne kolem čtvrt na osm místního času večer hrálo sedm chlapců ve věku 10-17 let kopanou u základní školy ve Flatwoods. Přitom si všimlo pruhu jasného světla na obloze. Zdálo se, že přistálo u nedaleké farmy, a tak se k ní vydali. Přitom si všimli kulového objektu, který se vznášel nad zemí. Přitom spatřili velkého tvora o velikosti mezi 2 - 3,5 metrů. Ten se vznášel vedle nedalekého dubu. Měl zelený krunýř, černou kapuci a zářící červené oči. Vždy, když vidím jeho obrázek, napadne mne podobnost s nějakou ježibabou. Protože se chlapcům, zdálo, že se k nim bytost začala přibližovat, utekli zpět do města. Avšak Gene Lemon, nejstarší z hochů, se vrátil a s přáteli začal pátrat na místě. Nalezeny byly: zápach síry, stopy v trávě ve tvaru elipsy a dvou rovnoběžných obdélníků. A kousky podobné černé gumě. Jenomže členům této skupiny se poté objevily zdravotní potíže. V souvislosti s tímto případem se často spekuluje i o možné havárii UFO.

zdroj: http://www.zahadyazajimavosti.cz/ufo/574-mimozemstan-z-braxton-county

http://www.iccra.org/bystate/West%20Virginia/WV-Flatwoods_Braxton_September-12-1952.htm

60. léta: Můří muž z Point Pleasant s dalšími jevy UFO

Flatwoodské monstrum není jediné pozorování podivné bytosti v Západní Virginii. Asi sto kilometrů západně od onoho města se nalézá Point Pleasant. A v okolí tohoto města bylo často hlášeno setkávání se s hodně podobnou bytostí. V roce 1961 byla pozorována asi dvoumetrová bytost s třímetrovými křídly, která se vznášela ve vzduchu. Ale největší pozornost si vyžídalo pozorování Rogera Scarberryho 15. listopadu 1966 v půl dvanáctém v noci místního času. Hrůzu nahánějící stvoření mělo žhnoucí oči a obrovská křídla. Scarberry a jeho přátelé jeli zrovna vozem kolem opuštěné továrny na střelný prah, když je stvoření začalo pronásledovat. Až u Point Pleasant zmizelo. Ale to není zdaleka všechno. Během následujících třinácti měsíců se s totuo bytostí setkalo minimálně sto dalších lidí. Až koncem roku 1967 hlášení můřího muže přestalo. Zajímavé ovšem je, že toto období v okolí Point Pleasant doprovázelo i zvýšené hlášení výskytu UFO, mrzačení zvířat i údajných mužů v černém.

Zdroj: Shuker K.: Světový atlas záhad, Knižní klub Balios, Praha, 1998

Záhady dávné historie

Vaflová Skála

Opravdu záhadná skála vysoká cca tři metry se nalézá u jezera Jennigs Randolph na řece Potomac při hranici s Marylandem v Západní Virginii. Objevila ji ve 30. letech 20. století Betty Webster Bishopová, která si všimla balvanu, na jejíž jedné straně je zobrazena a vyryta podivná trojúhelníková mřížka. Protože se tato struktura podobala oblíbené pochoutce, začalo se ji řikat Vaflová skála. Co je za totuto podvnou strukturou? Podle geoologů je stará na 300 milionů let. Existuje mnoho teorií. Buď by se mohlo jednat o postupné zvětrávání. Ale v takto dokonalých geometrických obrazcích? A pouze n jedné straně? Nebo se může jednat o výtvor nějakách dávných indiánů. Existuje i hypotéza, že se jedná o otisk kůže neznámého dinosaura. A také o stopu po mimozemském korábu. V každém případě je záhada Vaflové skály dosud nerozluštěna. Mimochodem v roce 1984 hrozil tomuto sklnímu útvaru zánik zaplavením, když byla napouštěna přehrada. Naštěstí byl celý balvan přenesen na bezbečné místo, a tak nad jejími záhadami můžeme přemýšlet i nadéle.

zdroj: https://www.denik.cz/magazin/vaflova-skala-v-zapadni-virginii-otisk-mimozemske-lodi-20150409.html
Zdroj: https://www.denik.cz/magazin/vaflova-skala-v-zapadni-virginii-otisk-mimozemske-lodi-20150409.html

Kruhy v obilí

Flatwoods:12. září 1952

V Západní Virginii je též zaznamenáno několik obrazců v obilí. První se zřejmě objevil s výše popsaným pozorováním podivného mosnstra u Flatwoods. A tak v krátkosti připomenu: stopy v trávě ve tvaru elipsy a dvou rovnoběžných obdélníků.

zdroj: http://www.iccra.org/bystate/West%20Virginia/WV-Flatwoods_Braxton_September-12-1952.htm

Point Pleasant:8. července 2002

I Point Pleasant, kde v 60. letech také docházelo k pozorování podivného můřího muže, mělo své kruhy v obilí. Bylo to ale až v roce 2002, kdy se tu v pšeničném lánu objevil zhruba 20metrový kruh s prstencem.

zdroj: http://www.iccra.org/bystate/West%20Virginia

/ICCRA%20-%20WV%20-%20Point%20Pleasant,%20Mason%20County%20(July%208,%202002).html

Oakville: duben 2004

A v Západní Virginii se objevil ještě jeden kruh v trávě. Bylo to na konci dubna 2004. Zajímavé, že před objevením kruhu se v této oblasti též objevovaly zprávy o pozorování UFO a neobvyklých světel.

Zdroj: http://www.iccra.org/bystate/West%20Virginia/ICCRA%20-%20WV%20-%20Oakvale,%20Mercer%20County%20(April,%202004).html

Další záhady

Green Bank: Kdo se ozval z Epsilon Eridani?

Je ráno 8. dubna 1960 a nalézáme se na observatoři Green Bank v Západní Virginii. Pan profesor Frank Drake právě spouští projekt OZMA, jeden z prvních pokusů o nalezení signálů cizích civilizací. Cílem tohoto projektu, pojmenovaném po bájném pohádkovém království OZ, jsou dvě blízké hvězdy a navíc podobné našemu Slunci. Jde o Tau Ceti a Epsilon Eridani, které jsou od nás vzdálené přibližně 11 a 12 světelných let. První přišla na řadu Tau Ceti. Radioteleskop však zaznamenával jen běžný kosmický šum. Po obědě Drake zaměřil teleskop na druhý cíl – Epsilon Eridani. I zde se nejprve nedělo nic mimořádného. Najednou se však přihodilo něco! Grafický záznam začal poskakovat a začal na papír tak osmkrát za vteřinu vyklepávat rytmické ťukání. Všichni přítomní zpozornili. Co když právě nastala ta dlouho očekávaná situace a lidstvo zachytilo signál mimozemské civilizace? Frank Drake se nenechal strhnout k předčasným závěrům, a tak nařídil, aby teleskop odklonil ze směru hvězdy. Pokud nezmizí, je velká pravděpodobnost, že pochází odněkud ze Země. Ale co když zmizí? A signál skutečně zmizel! A tak Drake přikázal ho natočit zpět v kurz Epsilon Eridani. Jenže už nic slyšet nebylo. A tak to vydrželo po dalších devět dnů. Až desátého dne se signál vrátil, ale tentokrát nejspíš už šlo o něco pozemského. Ale tato událost všem nepochybně vlila do žil nové nadšení pro hledání rádiových signálů. „Nikdy jsme se ve skutečnosti nedozvěděli, co to opravdu bylo. Nikdy jsme nepřišli na to, s kým jsme vlastně prvního dne navázali kontakt.“ Komentoval výsledky projektu OZMA pan profesor Frank Drake.

Zdroj: Blum H.: Odtamtud, Sfinga, Ostrava, 1993 https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=105020

Green Bank: Volal někdo ze souhvězdí Vozky?

Od roku 2007 do roku 2012 bylo současně na dvou teleskopech (v Green Bank a Arecibo na Portoriku) zachyceno celkem 17 podivných signálů, které vycházely ze zdroje, který se nalézá v oblasti 3 miliardy let od Země vzdáleného zdroje v souhvězdí Vozky. Vědci netuší, o co by se mohlo jednat. Vyloučena není ani vzdálená mimozemská civilizace.

zdroj: http://extrastory.cz/astronomove-zachytili-nezname-signaly-ze-souhvezdi-vozky-neni-to-poprve.html, http://www.osel.cz/9538-kolosalni-zahada-z-tajemneho-zdroje-priletlo-15-novych-radiovych-zablesku.html

další použité zdroje v článku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1padn%C3%AD_Virginie

Další články o záhadách států USA:

Záhady amerického státu Kansas

Záhady Havaje

Záhady státu Wisconsin

Záhady ve státě New Hampshire

Záhady státu Kalifornie

Záhady státu New York

Záhady Washingtonu D.C.

Záhady státu Texas

Záhady státu Utah

Záhady amerického státu Georgia

Záhady státu Florida

Záhady státu Kentucky

Záhady Aljašky

Záhady státu Wyoming

Záhady státu Ohio

Záhady státu Colorado

Záhady státu Nevada

Záhady Arizony

Záhady Nového Mexika

Autor: Libor Čermák | sobota 10.2.2018 9:13 | karma článku: 14.85 | přečteno: 534x


Další články blogera

Libor Čermák

Jezero Kozjak - největší z Plitvických jezer

Dnešní fotoblog zasvětím jezeru Kozjak. Toto jezero je ze všech Plitvických jezer to největší. A jako na jediném z jezer je i lodní doprava. A tak se pojďte spolu se mnou po něm projet.

19.7.2018 v 5:37 | Karma článku: 10.13 | Přečteno: 260 |

Libor Čermák

Je to občanský aktivista a nebo udavač?

Všimli jste si, že jsou dva druhy občanských aktivustů? Jednak jsou ti, co chtějí, aby se nám žilo lépe. A pak to jsou tzv. udavači, co by naopak rádi dostávali lidi do problémů. Já bych se chtěl zaměřit na tu druhou skupinu.

18.7.2018 v 8:35 | Karma článku: 36.17 | Přečteno: 2007 |

Libor Čermák

Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?

Je možné, že řada tzv. uvědomělých pedagogů a vedoucích řeší problém, zda do svých svěřenců indoktrinovat multukulturalismus a nebo v nich pěstoavat vlastenectví. Jenže u mne se ale děti indoktrinace multikullturalismu nedočkají.

17.7.2018 v 12:43 | Karma článku: 34.45 | Přečteno: 1022 |

Libor Čermák

Cože? Na tábor s keramickým talířem?

"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.

17.7.2018 v 5:44 | Karma článku: 21.00 | Přečteno: 618 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Einstein měl … zase jednou… pravdu

Je to pozitivní nebo negativní zpráva? Teorie relativity byla znovu potvrzena, tentokrát v extrémních podmínkách. (délka blogu 3 min.)

19.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 19.03 | Přečteno: 559 | Diskuse

Jan Fikáček

Je Země placatá a objevili jsme černé díry v roce 1783?

Víte, kdo formuloval představu černé díry v roce 1783 a že si stále myslíme, že je Zem placatá a nehybná? To a mnoho dalšího se dovíte ve fyzikálních a filosofických komentářích první kapitoly/přednášky knihy Carla Rovelliho.

16.7.2018 v 9:08 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 1176 | Diskuse

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - jak vyčistit stříbro?

Proč se stříbro špiní - Kde vzít v kuchyni elektrony - Malé drama v hrnci - Další metody. (délka blogu 5 min.)

16.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 21.65 | Přečteno: 452 | Diskuse

Libor Čermák

Obrazce v obilí i v Česku. A konečně i fraktál!

Co přinesly události v oblasti obrazců v obilí poslední dva týdny? Nejen nádherný fraktálový obrazec v Anglii,nejen dva nové agrosymboly v Česku. Ale i další zajímavosti. O tom všem v mém novém vydání agrosymbolového zpavodajství.

15.7.2018 v 7:08 | Karma článku: 17.96 | Přečteno: 780 |

Libor Čermák

Jak by měl vypadat záhadologický kroužek pro děti?

Tak. Teď určitě začnou skeptikové zas křičet. Jak někoho může napadnout vytvořit záhadologický kroužek pro děti? Tak, ať se to někomu líbí či ne, tak mne už to napadlo. A myslím si, že to jistě není pro děti nezajímavá aktivita.

13.7.2018 v 9:13 | Karma článku: 12.90 | Přečteno: 260 |
Počet článků 1901 Celková karma 28.18 Průměrná čtenost 1791

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz