Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Atomové výbuchy už v prehistorických dobách?

V srpnu si každoročně připomínáme svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Je ale možné, že podobné události se už na naší planetě staly někdy v dávnověku? Jsou záhady, které se tomu docela podobají.

Koho toto může napadnout? Vždyť první pokusný jaderný výbuch se odehrál 16. července 1945 na White Sands v Novém Mexiku. A jeho použití jako zbraně pak v srpnu téhož roku v Japonsku. Ale že by něco takového proběhlo už o staletí či tisíciletí dřív? Kdo to kdy slyšel? Co pak v takovýchto dávných dobách mohl mít někdo už takovouto technologii?

Budete se divit, ale mít ji mohl. Nebyl to ale určitě někdo, kdo by byl součástí naší, tehdy ještě primitivní pozemské civilizace. A kdo to tedy byl? Jak známo z nejrůznějších náboženských spisů a mytologických legend, tak na naší planetě po celá tisíciletí už někdo využívá nejrůznější vyspělou technologii. Dávní lidé jim říkali "bohové". A tak se k nim i modlili. Neuměli si totiž představit, že by nějaká jiná společnost mohla být na vyšší civilizační úrovni než oni. S tím mají koneckonců některé kultury problém i dnes. A jak pak takovým kulturám vysvětlit to, že tak vyspělá technologie může existovat? Vždyť oni kolikrát odmítají i sebemenší tušení i o tom, že někde ve vesmíru může existovat planeta podobná Zemi s mimozemskou civilizací. A právě odtamtud tito jejich dávní "bohové" zřejmě přišli. A tak se v nejrůznějších legendách dochovaly zprávy nejen o bozích sestupujících z oblohy, ale i o výbuších "jasnějších než tisíc sluncí". A kromě toho existují i podivné archeologické nálezy. Pojďme se tedy tím vším projít.

Civilizace Hindu.

"Jedna rána, která v sobě nesla sílu a moc celého vesmíru. Skrývala v sobě svítící sloup kouře a ohně a zářila víc než tisíc sluncí na obloze. Svislý výbuch se svými vlajícími oblaky se po zásahu rozprostíral jako slunečník. Byla to neznámá pomsta, železný blesk, obrovský posel smrti, který je obrátil na prach. Mrtvoly byly tak spálené, že nebylo možné je rozeznat. Keramika se rozlila a ptáci ochlupení. Po zásahu bylo všechno napadené. Lidé ztráceli vlsay a nechty a bojovníci se darmo stavěli vody, posel smrti si stejně po čase vzal jejich životy" (zdroj: http://zahadyajevy.blogspot.cz/2013/05/atomova-bomba-neni-zadna-novinka.html , http://romanbaros.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=568094). Toto není líčení přeživších v Hirošimě, v Nagasaki či v Černobylu. Toto je výňatek z indického eposu Mahabharata, který vznikl ve čtvrtém století před naším letopočtem. Kdy? Ještě jednou, ve 4. století před Kristem. Největší sranda je ale to, že v Indii jsou místa s rozvalinami, jejichž města zanikla neznámým či podivným způsobem někdy kolem roku 1900 před naším letopočtem. Je to Mohendžodáro a Harappa. A aby tomu nebylo málo, tak v kostrách zdejších lidí byla nalezena 50 x vyší radioaktivita, než je obvyklé (http://extrastory.cz/nuklearni-vybuchy-udajne-smetly-nekolik-prehistorickych-civilizaci-na-nasi-planete.html)

Sodoma a Gomora

V 19. kapitole knihy Genesis se píše o zkáze Sodomy a Gomory. A toto:

"Hospodin začal chrlit na Sodomu a Gomoru síru a oheň; od Hospodina z nebe to bylo. Tak podvrátil ta města i celý okrsek a zničil všechny obyvatele měst, i co rostlo na rolích. Lotova žena šla vzadu, ohlédla se a proměnila se v solný sloup. Za časného jitra se Abraham vrátil k místu, kde stál před Hospodinem. Vyhlížel směrem k Sodomě a Gomoře a spatřil, jak po celé krajině toho okrsku vystupuje ze země dým jako dým z hutě. Ale Bůh, když vyhlazoval města toho okrsku, pamatoval na Abrahama: poslal Lota pryč ze středu zkázy, když vyvracel města, v nichž se Lot usadil. Lot pak vystoupil ze Sóaru a usadil se se svými dvěma dcerami na hoře, protože se bál usadit se v Sóaru. Usadil se s oběma dcerami v jeskyni."

I toto mnozí archeoastronautičtí badatelé přirovnávají k možnému dávnověkému atomovému výbuchu.

Nový Zéland

Kmen Maorů na Novém Zélandu má báji, jak před dávnými časy byl ohrožen nepřátelskými válečníky. A tak prosil o pomoc boha Rongamaie. Ten se objevil v záři jako slunce. Rozryl zemi, na níž zahalily výhled oblaky prachu. Následoval hluk jako hrom a nakonec šumění jako z mušle.

zdroj: Dopatka U.: Velká Encyklopedie Ericha von Dänikena, Vašut, Praha, 1999

Oklo (Gabon)

Velice zvláštní a ojedinělý přírodní úkaz se nalézá v Gabonu. Říká se mu "přírodní jaderný reaktor". To proto, že vědci nemají žádné jiné vysvětlení jevu, který ze všeho nejvíc připomíná úložiště vyhořelého paliva, které sa nalézá v oblasti zdejších nalezišť uranu. Nejzajímavější je ovšem jeho stáří. Je přibližně dvě miliardy let starý. Já se ptám, zda je to skutečně přírodního původu? Anebo tady tenkrát působila nějaká dávnověká civilizace?

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADrodn%C3%AD_jadern%C3%BD_reaktor

Oko Sahary?

Závěrem jsem si nechal jště jednu velice podivnou geologickou strukturu, která též nemá obdobu nikde na světě. Byla objevena až díky satelitům. Jmenuje se "Oko Sahary neboli Rišat. Je to soustava soustředných kruhů o průměru 40 - 50 kilometrů. Nalézá se v Mauretánii, zhruba 100 km od hranic ze Západní Sahariou. Když jste tam na zemi, jako vůbec nic vám to nepříjde. Ale když se díváte z vesmíru, tak už tuto obří strukturu spatříte. Jak vznikla? Vědci ji považují za tzv. geologický dóm. Ale jak to ve skutečnosti bylo, o tom se stále vedou spory. A nic přesně se o jejím původu neví. Mohla snad někdy v dávnověku vzniknouit i uměle? 

http://www.zahadyazajimavosti.cz/historie/712-atlantida-v-africe

Záhadné podzemní prostory?

Atomové výbuchy v dávnověku? Když se tak nad tím zamyšlým, po celém světě také nalézáme i záhadné podzemní prostory, jejichž význam dosud neznáme. Podrobně jsem se jimi zabýval v článku "Záhada tajuplných prehistorických podzemních prostorů.". A jak pak se dnes chráníme my před případnou atomovou válkou? Stavíme podzemní bunkry. Co když už o těchto věcech měli lidé nějaké povědomí v oněch dávných dobách? A tak vznikly vznikly ony destítky takovýchto záhadných staveb. Nevím jak vám, ale mne to do sebe zapadá.

Související články:

Záhada tajuplných prehistorických podzemních prostorů.

Pradávné vzpomínky na science fiction války

Mohly znát starověké civilizace moderní palné zbraně?

Co když můžou za vymírání druhů nám předešlé civilizace?

rubrika archeoastronautika

 

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 17.8.2017 5:53 | karma článku: 25,74 | přečteno: 1661x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,51 | Přečteno: 148x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 230x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 186x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza

Libor Čermák

Proč jsem přestal fandit politickým ideologiím

A to nejen nějakým těm mnou vybraným, čím bych se stal antiixxxistou, ale všem. Schválně, už jste se někdy zkusili zamyslet nad tím, co že vlastně mají všechny politické ideologie současnosti společného?

10.2.2023 v 7:20 | Karma: 26,09 | Přečteno: 599x | Politika

Libor Čermák

Vzhůru do Nového Mexika

Sci-fi western "Cesta za tajemnou čelenkou" naše přátele zavede do Nového Mexika, které musí procestovat celé až téměř na sever. A i tam zažijí mnoho tajuplných až záhadných dobrodružství.

4.2.2023 v 7:07 | Karma: 7,11 | Přečteno: 152x | Poezie a próza

Libor Čermák

Vytušil J. Verne i Bermudský trojúhelník?

O spisovateli J. Vernovi se říká, že ve svých knihách napsaných v 19. století předpověděl celou řadu vynálezů běžně používaných až ve stoletím 20. A tak bych se dnes zamyslel nad jeho příběhem Vynález zkázy.

15.1.2023 v 8:24 | Karma: 17,06 | Přečteno: 390x | Věda

Libor Čermák

Jak to, že jsi tam neudělal žádné postavy tmavé pleti?

Nedávno jsem pro děti z mých kroužků udělal deskovou hru. Doplnil jsem ji i figurkami. Co mne ale během hry zaskočilo, byla poznámka jednoho dítěte. „Libore, proč jsi tam neudělal žádného černocha? To jsi rasista?"

13.1.2023 v 9:53 | Karma: 38,72 | Přečteno: 1200x | Společnost

Libor Čermák

Kandidáty pražské kavárny vždy jen přecházím a nevolím

Vždy, když jsou nějaké volby, tak ty kandidáty, které kandidují nebo je podporují strany tzv. pražské kavárny, tak je vždy přejdu a nevolím je. Jedním z důvodů je například to, jaký mají postoj k otázce tzv. "pravdy a hodnot."

12.1.2023 v 10:23 | Karma: 36,53 | Přečteno: 1183x | Politika

Libor Čermák

Legenda o Manitouovi a jeho pomocnících

Dnes začíná můj nový seriál ze žánru sci-fi western. „Cesta za tajemnou čelenkou“, kde se budete setkávat s mladým kovbojem Tomem a jeho indiánským kamarádem Tokakuou. A nejen s nimi, ale i se záhadnými a tajuplnými úkazy.

1.1.2023 v 11:51 | Karma: 7,07 | Přečteno: 213x | Poezie a próza

Libor Čermák

Letní Vánoce Páti a Zláti

Dnes na Štědrý den bych sem dal další vánoční pokračování mého cyklisticko - cestovatelského seriálu pro děti a mládež "Páťa a kolo Zláťa". Tentokrát se vydáme do Orlických hor do dělostřeleckých pevností a k pohyblivému betlému.

24.12.2022 v 6:24 | Karma: 10,02 | Přečteno: 131x | Cestování

Libor Čermák

Zásadně vyjmenovávám třináct planet sluneční soustavy. Propadl bych také u dětí?

To byla zase aféra. Jeden z kandidátů na prezidenta před dětmi špatně vyjmenoval planety sluneční soustavy. Kdyby se ale zeptali mně, já bych jim planet vyjmenoval rovnou třináct. A je mi jedno, zda se jim to bude líbit nebo ne.

20.12.2022 v 6:20 | Karma: 34,40 | Přečteno: 1186x | Společnost

Libor Čermák

Záhadné tajemství českých vulkánů

Komorní hůrka, Říp, Bezděz, Zebín a další. To jsou místa, která spojují dvě věci. Jednak to jsou hory sopečného původu a pak se k nim vážou lidové pověsti, které odkazují na skutečný původ těchto hor a předhonily tak i vědce.

6.12.2022 v 9:45 | Karma: 16,37 | Přečteno: 537x | Věda

Libor Čermák

Používal někdo v dávnověku podobné zeměpisné souřadnice jako my?

Zajímavost, která mě v poslední době fascinuje, se nazývá 50. rovnoběžka. U nás v Česku na ni můžeme vysledovat velmi zajímavé archeologické lokality, které se navíc nalézají poblíž křížení s významnými poledníky. Co to?

1.10.2022 v 10:36 | Karma: 22,77 | Přečteno: 1631x | Věda

Libor Čermák

Páťa a Zláťa ve Foglarově ráji Sluneční zátoky

Dnes bych pokračoval se svým seriálem "Páťa a kolo Zláťa". Teď bude naše přátelé čekat folglarovské dobrodružství u Sázavy v okolí Ledče nad Sázavou. Co tam asi vše zažijí?

22.9.2022 v 9:45 | Karma: 10,37 | Přečteno: 234x | Poezie a próza

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci bojovat proti populismu". Já: "Takže vlastně proti lidem?"

Každou chvíli mi na FB vyběhne placená propagace nějakého prezidentského kandidáta, který se chce stavět proti tzv. populismu. A co si mám o takovém kandidátovi, který se bije do hrudi, že bude bojovat s populismem, myslet?

20.8.2022 v 16:25 | Karma: 31,16 | Přečteno: 701x | Politika

Libor Čermák

Cesta do okolí Miličína za Foglarem a záhadami

Dnes bych vám chtěl vyprávět o své cestě na Českou Sibiř, kde jsem navštívil bývalé tábořiště Pražské Dvojky a město Miličín, kterému se přezdívá český Roswell, neboť se k němu váže mnoho záhad, včetně pozorování UFO.

16.8.2022 v 11:04 | Karma: 17,30 | Přečteno: 537x | Cestování

Libor Čermák

Z politického slovníku bych rád zrušil slovo "Elita"

To proto, že pojem "elita" zkrátka a dobře vyvolává pocit nadřazenosti někoho nad někým. A já jsem na jakékoliv nadřazenecké ideologie byl vždy velmi alergický.

14.8.2022 v 8:13 | Karma: 23,66 | Přečteno: 448x | Politika

Libor Čermák

Nad naším městem bylo pozorováno UFO

Událost, o které chci psát se stala před necelým měsícem, lidé tu pozorovali letět cosi, o čem nevěděli, co to je. Své pozorování dali na FB. Ale, jak se k tomu postavili někteří další jedinci, nad tím lze jen rozum stát.

12.8.2022 v 7:38 | Karma: 16,93 | Přečteno: 617x | Věda
  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám