Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konspirační hypotéza: Proč, že se světoví politici často zastávají islámu?

5. 08. 2017 0:13:13
Clintnová se v předvolební kampani na muslimy pořád dovolávala, Macron se nechal podpořit tzv. "velkou mešitou" a o Merkelové ani nemluvě. Co na těchto ideologiích všichni pořád vidí? Jedna silně konspirační hypotéza mne napadla.

Osobně zastávám názor, že většina pozemských náboženství (možná až na křesťanství, možná i na buddhismus) vzniklo tzv. jako cargokult. Tedy setkáním primitivních lidí s nějakou pro ně nadřazenou kulturou, například s vyspělými mimozemskými astronauty z jiné planety, kterou tenkrát ještě nedokázali zařadit jako nic jiného, než jako něco božského. Zabýval jsem se tím ve svém článku (Že by křesťanství odolávalo cargokultové hypotéze o původu náboženstvích?) Osobně se tedy domnívám, že tato náboženství byla jimi vymyšlena hlavně proto, aby tyto mimozemské civilizace tehdejší primitivní pozemské lidstvo nějak ovládaly. A tak se po celé zeměkouli v průběhu věků rozšířilo mnoho nejrůznějších kultů vyznávajících někoho, kdo přišel odněkud zeshora z vesmíru, tedy lidově řečeno z nebe.

Až dosud se pobybujeme na poli archeoastronautiky. Ale je možné, že tento pradávný pokus dávnověkých astronautů o ovládnutí lidstva se nějak dochoval až do současnosti? Napadlo mne něco, co na první pohled vypadá naprosto šíleně. Ale když se nad tím zamyslíme na druhý pohled, mohlo by to vše do sebe zapadat jak ozubená kolečka v soukolí. To protože jinak té "elitářské" fascinací onou nábožensko-politickou idologií, uslující o o svojí nadvládu nad světem, vůbec nerozumím.

Mezi badateli v oblasti ufologie se už několik desetiletí vypráví podivná konspirační hypotéza. Podle této hypotézy měl americký prezident Dwight Eisenhower v únoru 1954 na Edwardsově letecké základně v Kalifornii údajně podepsat jakousi dohodu se zástupci mimozemšťanů o výměně technologií a únosu lidí do UFO. (Záhady státu Kalifornie). Myslete si o této konspiranční teorii co chcete, klidně i to, že je to úplný nesmysl. Ale tehdy skutečně prezident při návštěvě Kalifornie na několik hodin zmizel z očí veřejnosti a nikdo nevěděl, kde je. Mohl tehdy něco řešit na této vojenské základně, jak se později mezi ufology rozšířilo? Zdroj: http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=576790.

Zkusme se tedy na chvíli ponořit do toho, že doopravdy může existovat nějaká tajná dohoda mezi představiteli pozemské a mimozemské civilizace. Myslíte si, že by se mimozemšťané při ní vzdali svého dávnověkého vynálezu, jak nás ovládat pomocí jimi vytvořené náboženské ideologie? S největší pravděpodobností určitě ne. Naopak pozemské představitele by určitě donutili hrát tu svojí hru. A to by možná mohlo být vysvětlení i toho, proč se tak přední světoví politici tak vehementně zastávají nejrůznejších náboženských sekt a ideologií, a to i přesto, že velká většina obyvatel naší planety (až na věřící ovečky) má s oněmi ideologiemi osobní problém. To aby náhodou ta tzv. pozemská "elita" nešla proti těm, kdo nás ve skutečnosti po celá staletí a tisíciletí řídí a proti těm, s nimiž mají tu dohodu.

Může to být i ono vysvětlení politicko-sluníčkářské fascinace islámem a dalšími podobnými kulty? Možná ano, protože když se náhodou objeví politik, který glorifikaci těchto kultů odmítne (jako například Donald Trump, nebo náš prezident Zeman), tak najednou proti němu všichni ze všech sil jedou, nejspíš proto, aby jim v tom jejich zhoubném plánu nepřekážel. I když nejsem velkým příznivcem všech možných konspiračních teorií, ale při pohledu na výše popsné události mi tato má hypotéza krátka do sebe zapadá.

Související článek:

Že by křesťanství odolávalo cargokultové hypotéze o původu náboženstvích?

Prorok Mohamed byl zřejmě unesený mimozemšťany

Mohamedův Alláh nebyl žádný bůh, ale mimozemšťan

Můžou za islámský zákaz zobrazování bytostí mimozemšťané?

Jsou tyto havárie UFO neúspěšné návraty anunnakiů a islámských džinů?

Pomáhaly Mohamedovi létající talíře?

Co když černý kámen muslimů pochází z havárie UFO?

Byl Prorok Mohamed kontaktérem s mimozemšťany?

Autor: Libor Čermák | sobota 5.8.2017 0:13 | karma článku: 32.39 | přečteno: 2794x

Další články blogera

Libor Čermák

Proti obnově mariánského sloupu tedy určitě nejsem!

V době, kdy se z fotek mažou kříže na kostelech, aby se náhodou vyznavači podivných náboženských kultů z ještě nesmyslnějších důvodů neurazili, se může naopak v Praze obnovit úžasná mariánská památka,která možná nemá jinde obdoby.

17.9.2017 v 5:33 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 679 |

Libor Čermák

Pěší výlet kolem Františkových Lázní

V pořadí druhý pěší výlet, který jsem udělal během své dovolené na Chebsku, vedl z Františkových Lázní přes Motýlí dům, přírodní rezervaci SOOS do města Skalná. I to byl velice zajímavý výlet.

14.9.2017 v 8:04 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 370 |

Libor Čermák

Lidice a Libice. Podobnost čistě náhodná?

Historie se opakuje. Říká se, že kdo ji zapomene, bude ji muset prožít znova. Souvislosti, které bych vám dnes nabídl, svědčí o tom, že vše je možná ještě daleko hlubší. A to až přímo záhadné. Lidice a Libice. Co pak vám to říká?

13.9.2017 v 0:13 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 768 |

Libor Čermák

Hrad Vildštejn

V dnešním fotoblogu bych vás rád pozval na jeden z nejstarších českých hradů, a to románský hrad Vildštejn v západočeském městě Skalná. A kupodivu má cosi společného i s Krkonošskými pohádkami.

4.9.2017 v 5:52 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 611 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Tekoucí písek – dá se v něm utopit?

Původně pevná země se najednou otevře, aby spolkla dům. Fikce nebo realita? Tekoucí písek je skutečně schopný pohltit celé domy. Dá se v něm utopit? (délka blogu 3 min.)

19.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 17.50 | Přečteno: 385 | Diskuse

Pavel Suk

Mochovce – jaderná elektrárna, nebo past na peníze

Dnešní článek bude věnován slovenské jaderné elektrárně Mochovce, která je ve výstavbě již od roku 1981. Podle plánů měly být v komplexu 4 jaderné reaktory VVER-440 ale během let došlo k událostem, které vedly ke zpoždění výstavby

18.10.2017 v 20:02 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 243 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii-8.Bunkový genóm ako báseň. Posunieme „hranice“ života?

Ukázalo sa, že na procesy genetických zmien je možné, ba nutné, aplikovať princípy informatiky a kombinatoriky. Aké sú niektoré závery týchto empirických vied pre biológiu? - Je živá už molekula RNA? Kde vlastne začína život?

16.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 83 | Diskuse

Jan Fikáček

Dnešní fyzice trochu chybí.... fyzika, aneb proč je matematika někdy fyzikálně slepá

Matematika je náš nejlepší "smysl", kterým vidíme nejhlouběji do světa elementárních částic, či nejostřeji do minulosti vesmíru. Tento superiorní "smysl" má ale, bohužel, i své "optické klamy" a nedostatky.

16.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 19.95 | Přečteno: 507 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč jsou stopy v mokrém písku nakrátko suché?

Když se procházíte po mokrém písku, můžete si všimnout zajímavého jevu. Písek, na kterém právě stojíte, se zdá být světlejší a sušší než zbytek pláže. Je to trik nebo optický klam? (délka blogu 5 min.)

16.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 516 | Diskuse
Počet článků 1702 Celková karma 22.31 Průměrná čtenost 1753

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.