Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Záhady amerického státu Kansas

3. 02. 2018 6:01:13
Rád bych po delší době pokračoval v záhadologickém putování po státech USA. Tentokrát přijde na řadu Kansas, kde se můžeme setkat se zajímavými případy UFO, kruhy v obilí a dalšími záhadami.

Americký stát Kansas se nalézá v centrální části Spojených států Amerických. Jeho rozloha je cca 213 tisíc kilometrů čtverečních. A tak by se s porovnáním s evropskými státy nalézal někde mezi Běloruskem a Rumunskem. I přes takovouto rozlohu v něm žije jen necelých tři milionů obyvatel. Stát sousedí na severu s Nebraskou, na východě s Missouri, na jihu s Oklahomou a na západě s Coloradem. Je to téměř rovinatá země. Jeho hlavním městem je Topeka. Mezi další jmenujme města Wichita, Overland Park nebo Olathe. Zvláštní polohu má též město Kansas City. To je zvláštní tím, že leží na hranicích s Missouri. Ačkoliv se jmenuje Kansas City, tak v Kansasu se nalézá zhruba jeho čtvrtina (cca 150 tisíc obyvatel), zatímco zbylé tři čtvrtiny (cca 450 tisíc obyvatel) leží v Missouri. Tedy něco podobného, jako je u nás Těšín.

Z indiánských kmenů žili na jeho území Poniové, dále Lakotové, Čejeni nebo Arapahové. Stát pak přistoupil do unie v roce 1861, a to jako 34. stát. Právě proto jsem ho opět podbarvil mapou divokého západu a na ní barevně vynesl nejdůležitější zdejší záhady, na které bych se chtěl v článku zaměřit.

V televizním seriálu „Odhalení: Mimozemské spisy“ bylo uvedeno, že stát Kansas je tzv. UFO hot spotem, to znamená, že tento jev se zde vyskytuje častěji, než jinde. A jak je vidět, od tohoto fenoménu se též odvijí i celá řada zdejších záhad. Pozorování UFO (zeleně), havárie UFO (zeleně), agrosymboly (žlutohnědě), dávné záhady (modře) a ostatní záhady (hnědě).

UFO případy

27. března 1897: Topeka

Z nějakého důvodu bylo na pozorování UFO v Kansau bohaté jaro 1897. Například 27. března bylo ve městě Topeca pozorováno krvavě ohnivé světlo. Druhý den bylo zpororováno opět. Lidé popisovali podivnou vzducholoď.

Fiebag J.: UFO – únosy lidí, ETC Publishing, Praha, 1995

20. dubna 1897 : Le Roy

I jedna z prvních dochovaných zpráv o záhadném mrzačení dobytka pochází z roku 1897. Alexandr Hamilton z kansaského Le Roy nebyl jen tak někdo. Byl členem americké Sněmovny reprezentantů. I přesto tento velevážený muž podepsal přísežné prohlášení, že on, jeho syn a několik dalších lidí spatřili temě rudý doutníkový předmět dlouhý zhruba jako hřiště na americký fotbal a měl jakousi kabinu ze skla. V ní prý bylo vidět šest jakýchsi ohyzdných bytostí. Pozorovatelé si všimli i jakého si lana, které z něj viselo. A skrz něj objěkt ukradl z ohrady jalovici. Druhý den byly nedaleko nalezeny její ostatky.

Zdroj: Spencer J.: Encyklopedie UFO, Etna, Praha, 1994

3.-5. října 2011: Kansas City

Jak jsem už psal, město Kansas City leží na hranici dvou amerických států Kansasu a Missouri. A 7. října 2011 vyšel na novinkách.cz článek, že v týdnu předtím byla nad Kansas City pozorována celá řáda záhadných atmosférických jevů. Nejvíce jiích bylo v pondělí 3.- až ve středu 5. října. Světla se chaoticky pohybovala na obloze. Televize FOX 4 uvedla, že mohlo jít o akrobatická letadla, ale i tak je mnoho pozorování zatím bez vysvělení.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/246787-nad-kansas-city-se-objevilo-ufo-videly-ho-desitky-lidi.html

Havárie UFO

10. listopadu 1964: Fort Rilley

Podle svědka s iniciály „AK“, byl 10. prosince 1964 u Fort Rilley nalezen disk o velikosti 11-15 metrů v průměru a 3,5-5,5 metrů na výšku. Měl hladký povrh, jako hliník, ze kterého při okraji vyčníval o 25 cm černý pruh čtverců. Jak jsem zjistil na www.ufoevidence.org, údajně zde bylo nalezeno 9 těl neznámých bytostí

Zdroj: http://www.cseti.org/crashes/037.htm , http://www.ufoevidence.org/documents/doc1683.htm, https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=375337

Záhady dávnověku

Póniové a Sirius

Ve státě Kansas odedávna žil indiánský kmen Poniů. Tento kmen možná znáte z mayovek, jako kmen, který skalpoval Sama Hawkinse. Kmen má však své pradávné mýty spojené s hvězdou Síruis ve Velém psu, nejjasnější hvězdy oblohy. O této relativně blízké hvězdě říká, že je to Vlčí hvězda a současně také Bílá hvězda. My říkáme Siriusu "Psí hvězda", to proto, že leží v souhvězdí Velkého psa. Jak je ale možné, že severoameričtí indiáni viděli v tomto souhvězdí obdobný obrazec (psovitou šelmu), jako zde v Evropě a Asii? Ukazuje to snad na dávné mezikontinentální styky? Snad nějak podobně, jako se tímto fenoménem zabývám v článku "V souhvězdích je ukrytá prastará záhada". A druhá věc "Bílá hvězda": dnes na základě studium Siriova spektra víme, že v něm převládá bílá barva. A navíc ho doprovází hvězda Sirius B, což je bílý trpaslík. Ale jak to to všechno věděli tito indiáni?

(zdroj: http://myty.info/view.php?cisloclanku=2009120001)

Kruhy v obilí

25. srpen 1952: Pittsburg

Kruhy v obilí a nejrůznější agrosymboly se objevily i v Kansasu. První zřejmě byl už 25. srpna 1952 u městečka Pittsburg. Neplést se známějším stejnojmenným městem v Pensylvánii. Tento Pittsburg se nalézá na jihovýchodě státu Kansas. Onen den brzy ráno zde spatřil svědek William Squyres modrou kouli, která vydávala bzučivý zvuk. A v místech, nad kterým se koule vznášela, se objevil v trávě cca dvacetimetrový kruh (viz http://www.iccra.org/bystate/Kansas/ICCRA%20-%20KS%20-%20Pittsburg,%20Crawford%20County%20(August%2025,%201952).htm)

2. listopadu 1971: Delphos

Chlapec Ronnie Johnson, syn farmářů Johnsonových se svěřil svým rodičům, že při při krmení ovcí spatřil UFO houbovitého tvaru, jak se vznáší nad stomy. Objekt vyzařoval barevná světla, jenž chlapce oslepil a paralizoval. Po čtvt hodině se mu vše vrátilo do původního stavu. Poté šel oznámit svojí událost rodičům. Všichni pak v místech, kde UFO vznášelo objevilo okruh podivbého bílého prášku, na který, pokud se sáhlo, tak z něj znecitlivěly prsty.

Zdroj: Spencer J.: Encyklopedie UFO, Etna, Praha, 1994

Oskaloosa: 21. srpna 1990

Další tři kruhy se objevily ve vysoké trávě 21. srpna 1990 u obce Oskaloosa. Dva z nich měřily cca 22 metrů, třetí byl prý menší. (zdroj: http://www.iccra.org/bystate/Kansas/ICCRA%20-%20KS%20-%20Oskaloosa,%20Jefferson%20County%20(September%2021,%201990).htm)

28. září 1991: Highland

V ten den došlo k objevení několika symbolů v kukuřici u obce Highland na severovýchodě Kansasu. (viz http://www.iccra.org/bystate/Kansas/ICCRA%20-%20KS%20-%20Highland,%20Doniphan%20County%20(September%2028,%201991).htm)

21. června 1994: Garnett

Elipsa o rozměrech 3 x 4,5 metrů se objevla v pšenici o letním slunovratu roku 1994 u obce Garnett. Obrazcem se zabývail dr. Levengood, jenž zjistil změněné detaily rostlin v dutinách a kolínkách stébel. (viz http://www.iccra.org/bystate/Kansas/ICCRA%20-%20KS%20-%20Garnett,%20Anderson%20County%20(June%2021,%201994).html)

16. června 1995: Inman

16. června 1995 se objevila formace ve formě čínky, doplněná prvkem "L". Stalo se tak v pšeničném poli u obce Inman. Někteří svědkové dokonce tvrdili, že krátce před objevením formace se nad polem objevilo několik kulových objektů.

Nové tisíciletí pak ještě přineslo dva kruhy u Herringtonu 2. června: 2006, dále kruh v trávě 9. září téhož roku u obce Beloit a dvojici malých kruhů v trávě (cca 1,8 a 2,4 metrů velikých), které se objevily 21. května 2007 u obce Mision.

(zdroj: https://www.cropcircle-archive.com/archive/index.php?search_year=&search_month=&search_city=&search_county=kansas&search_country=&language=&thumb=&decade=2000&year=13&month=12&sortby=,day&sort=,2&id=5514&i=7) včetně použitých obrázků.

Další záhady

Kansas City

Pojďme se na závěr opět podívat do Kansas City, které se nalézá na hranici Kansasu a Missouri. V roce 1873, jak tehdy psal článek ve Scientific American, došlo při bouři k podivnému dešti žab. Takovéto deště se čas od času skutečně objevují a tento jev nebyl dosud stoprocentně vysvětlen. (zdroj http://rycinka.blog.cz/0903/nejvetsi-zahady-planety-zeme)

Takže, to je americký stát Kansas z hlediska záhad. Myslím si, že je to docela zajímavý UFO hot spot. Co myslíte?

Další použité zdroje: wikipedia

Další články o záhadách států USA:

Záhady Havaje

Záhady státu Wisconsin

Záhady ve státě New Hampshire

Záhady státu Kalifornie

Záhady státu New York

Záhady Washingtonu D.C.

Záhady státu Texas

Záhady státu Utah

Záhady amerického státu Georgia

Záhady státu Florida

Záhady státu Kentucky

Záhady Aljašky

Záhady státu Wyoming

Záhady státu Ohio

Záhady státu Colorado

Záhady státu Nevada

Záhady Arizony

Záhady Nového Mexika

Autor: Libor Čermák | sobota 3.2.2018 6:01 | karma článku: 14.59 | přečteno: 525x


Další články blogera

Libor Čermák

Méně známé údajné havárie UFO v USA

Roswell, Kingman, Kecksburg, Aztec, Aurora apod. To jsou případy amerických havárií UFO, se kterými se můžeme setkat v mnoha ufologických knížkách. Ale při svém blogerském zahádologickém putování státy USA jsem narazil na další.

25.2.2018 v 9:13 | Karma článku: 6.53 | Přečteno: 217 |

Libor Čermák

Jsou i v Česku nějaké pradávné podzemní mezikontinentální tunely?

O možnách pradávných mezikontinentálních tunelech se v poslední době mezi záhadology hodně diskutuje. Zda jsou i v Česku, nemám zprávu. Ale našel jsem tu velice zajímavé souvislosti, které s těmi tunely můžou mít dost společného.

24.2.2018 v 18:13 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 1760 |

Libor Čermák

Chystáte se do komunální politiky? A budovat nebo politikařit?

Pomalu se blíží volby do zastupitelstev obcí a městských částí. Možná i vy přemýšlíte o tom, že byste šli kandidovat. Ale, přátelé, ruku na srdce. Chcete jít do komunální politiky budovat vaše město? A nebo tam naopak politikařit?

23.2.2018 v 5:52 | Karma článku: 15.45 | Přečteno: 243 |

Libor Čermák

Egypt, země Panně Marii zaslíbená

Tak. A teď se řada muslimů určitě urazí, když prohlásím, že země, kterou ovládá jejich náboženství, je zaslíbená Panně Marii. Jenomže víte, že zde došlo k sérii zajímavých mariánských zjevení?

22.2.2018 v 9:00 | Karma článku: 10.33 | Přečteno: 314 |

Další články z rubriky Věda

Jita Splítková

Hledala počítačové brouky

Do pomyslné počítačové síně slávy patří mnoho osobností, jednou z nich je Grace Murray Hopper - matematička a programátorka.

25.2.2018 v 10:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Libor Čermák

Méně známé údajné havárie UFO v USA

Roswell, Kingman, Kecksburg, Aztec, Aurora apod. To jsou případy amerických havárií UFO, se kterými se můžeme setkat v mnoha ufologických knížkách. Ale při svém blogerském zahádologickém putování státy USA jsem narazil na další.

25.2.2018 v 9:13 | Karma článku: 6.53 | Přečteno: 217 |

Michal Kurfirst

Stín dokonalosti Apple aneb paradox, který přišel s finančním úspěchem firmy

S narůstajícím úspěchem iPhonu přišel Apple o největší přednost, jakou vždy měl - o "user friendly", uživatelskou jednoduchost. Nahradila ji jednoduchost vizuální a přístroje od Applu se najednou ovládají mnohem hůř než dřív.

24.2.2018 v 19:24 | Karma článku: 6.99 | Přečteno: 204 | Diskuse

Libor Čermák

Jsou i v Česku nějaké pradávné podzemní mezikontinentální tunely?

O možnách pradávných mezikontinentálních tunelech se v poslední době mezi záhadology hodně diskutuje. Zda jsou i v Česku, nemám zprávu. Ale našel jsem tu velice zajímavé souvislosti, které s těmi tunely můžou mít dost společného.

24.2.2018 v 18:13 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 1760 |

Michal Grešlik

Záchrana jeleňa, alebo hromada pokrytectva a nevedomosti.

Rozhodol som sa napísať tento blog z dôvodu, že hromada ľudí, ktorá spisuje petície vôbec netuší, o čom je vlastne reč. Alebo zase o vlkoch a mýtoch...

24.2.2018 v 0:38 | Karma článku: 28.59 | Přečteno: 1221 | Diskuse
Počet článků 1771 Celková karma 22.44 Průměrná čtenost 1767

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.