Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jsou nejnovější kruhové obrazce v obilí?

15. 07. 2017 14:37:13
Na přelomu června a července obvykle začíná vyvrcholení sezóny záhadných obrazců v obilí. Letos jich sice není tolik, ale i tak jsou poměrně zajímavé. A jaké jsou ty poslední?

V noci z 25. na 26. června 2017 se u Thorn Hillu v anglickém Wiltshiru objevil další letošní obrazec v obilí, který mi tak trochu připomíná mravence. Te to taková trojčinka s obloučky. Jižní kruh však, jako kdyby z oka vypadl kroužku u West Kennett, o němž jsem psal v minulém agrosymbolovém zparvodajství "Za tajemstvím červnových obrazců v obilí" .Bylo v něm totiž zvláštním způsobem poskládáné obilí. Zhruba do třetiny kruhu bylo obilí stočeno pravotočivě. V

mezikruží ve druhé třetině kruhu bylo polořeno směrem ven a v poslení třetině opět pravotočivě. Povšiml jsem se i toho, že obrazec se nalézal na stejném poledníku, jako 2 km na sever vzáldílený kamenný kruh The Sanctuary a asi 5 km na jih vzdálený vrch Woodborough Hill. A tak se se všemi těmito třemi místy dá vést jeden a tentýž poledník. Co se týká smyslu obrazce trojčinky? Podíval jsem se na PC program Night Vision, a zjistil jsem, že 25, června se v souhvězdí Blíženců vytvořilo seskupení Slunce, Merkuru a Marsu (viz přiložená mapka. Má to snad nějakou souvislost? Další podrobnosti a hypotézy o tomto obrazci si můžete přečíst ma jeho stránce "Thorn Hill, Nr East Kennett,"

Na polohu Slunce v souhvězdí Blíženců možná odkazuje i další

obrazec v obilí. Ale začneme od počátku. 1. července 2017 se objevily hned dva obrazce v obilí. A to hned vedle sebe u dvou lesíků u Borehamu. Jednak to byl obrovský obrazec ve tvaru krychle v sedmicípé hvězdě a několik metrů vedle ní další málý obrazec ve tvaru sluneční soustavy. Pojďme se ale podívat zsehora na tvary obou lesíků. Vypadají jako jakési dvě líbající postavičky. Až to vypadá, že te název "Boreham", vymyslel nějaký Čech, podle tvaru těchto lesíků. Ale teď si představme, že by tyto dvy lesíky představovaly souhvězí Blíženců, bratry Polluxe a Kastora. Vždyť to podle mne vypadá tak, že poloha toho většího obrazce s krychlí odpovídá poloze Slunce 1. července 2017 v souhvězdí Blíženců.

Další informace a hypotézy o smyslu tohoto agrosymbolu si můžete prohlédnout na jeho stránce "Boreham Wood"

Nyní se přemistěme východně od města Warminister. Tady se totiž na pouhých dvou kilometrech nalézají hned tři hradiště z doby železné. Je to Battlesbury Hill, Middle Hill a Scratchbury Hill. A snad právě proto a přesně mezi dvěma prvně jmenovanými hradištmi se 5. července 2017 objevil obrazec ve tvaru keltského kříže. Byl ovšem ohraničen jakýmsi uzlem. Není bez zajímavosti, že i uzel je dalším významným keltským symbolem. Takže tady máme keltský kříž s uzlem mezi dvěma hradištmi z doby železné. Je to snad málo na to, abychom se začali hloběji zajímat o to, jaké že hlubší souvislosti má pradávná keltská kultura se současným jevem kruhů v obilí? Podrobnosti o tomto obrazci na jeho stránkách "Battlebury Hill".

8. července 2017 se objevil další obrazec v obilí, tentokrát u bílého koně u Hackpenu. A nebyl to žádný jednoduchý obrazece, ale šesticípá vytrojúhelníkovaná hvězda. Nejzajímavější na ní je ovšem to, že se objevila jen několik metrů vedle od místa, kde se vloni nalézal obrazec z 16. července 2016 (viz Sezóna kruhů v obilí se v červenci konečně rozjela). Při této příležitosti, jsem též upozornil na zajímavou linii, Barbury Castle - Liddington Castle, na které se v loňském roce v řadě vytvořilo hned několik obrazců v obilí. Že by to upozorňování na tuto ley lines pokračovalo i letos? (viz podrobnosti o obrazci na Hackpen Hill, nr Broad Hinton)

Už jsem se zmíňil o souvislosti s keltskou kulturou. O dalším obrazci v obilí to možná platí ještě víc než u Battlesbury Hill. Tentokrát se však musíme z Anglie přemístit do Švýcarska, kde se 27. června 2017 v pšenici objevil obrazec ve tvaru trojitého víru, což je opět starý keltský symbol. Ovšem ještě zajímavější je to, kde se tento obrazec objevil. Stalo se tak u Delley-Portaalban, které se nalézá na břehu Neuchatelského jezera. A mimochodem, na břehu toho samého jezera se nalézá i slavné archeologické naleziště La Tene, podle kterého se nazývá jedno celé keltské období, "doba laténská". Další informace viz "Delley-Portalban".

3. července se objevil další letošní nizozemský obrazec v obilí, a to centrální velký kruh, který obklopovalo dest menších kroužků. Stalo se tak na dosud neupřesněném místě v Severním Brbantsku. (viz http://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2017/07/03/NL20170703_A.html)

5. července 2017 se objevil obrazec v květiny v obilí ve státě, který dosud nepatří mezi tradiční oblasti výskytu agrosymbolů. A to v Bulharsku a hned přímo u hlavního města Sofie. Viz na "Sofia, Bulgaria" .

5. července 2017 nevznikly obrazce pouze v Bulharsku a u Battlesbury Hill. Ale také na dosud neupřesněném místě v Itálii. jedná se o trojúhelníkovou formaci s vepsanými kružnicemi a třemi trojicemi kroužků. (viz http://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2017/07/05/IT20170705_A.html)

V tomto díle jsme navštívili celkem obrazce v obilí v pěti evropských státech. V Anglii, ve Švýcarsku, Nizozemí, Bulharsku a Itálii. Z předešlých částí bychom ještě přidali Francii. Takže v šesti evropských zemí se již letos objevily obrazce v obilí. V tuto chvíli nám nezbývá jen čekat, jednak na to, kde se objeví dál. A také na to, zda se náhodou v příštích dnech či týdnech neobjeví i na poli někde v České republice.

Použité zdroje: http://www.cropcirclecenter.com, http://www.cropcircleconnector.com/2017/2017.html, www.google.com/maps

související články:

Kruhy v obilí rok 2016

Kruhy v obilí - rok 2015

Kruhy v obilí - rok 2014

Kruhy v obilí - rok 2013

Kruhy v obilí - rok 2012

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Reportáže z letošního agrosymbolového zpravodajství

Za tajemstvím červnových obrazců v obilí

Květen plný zajímavých obrazců v obilí

Letošní sezona obrazců v obilí začala nečekaně brzy

Dále:

Jaká byla sezona kruhů v obilí v roce 1999?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí roku 1998?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí v roce 1997?

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Libor Čermák | sobota 15.7.2017 14:37 | karma článku: 20.14 | přečteno: 2001x


Další články blogera

Libor Čermák

Co, že je za propadem ČR ve svobodě tisku? Zeman?

ČR se prý propadla ve svobodě tisku. Dle novinářů je za tím prý pan prezident Zeman. Mám zcela jiný názor a myslím si, že jsem daleko blíž pravdě. Ale takové, ze které prokavárenští opinion makers určitě radost mít nebudou.

25.4.2018 v 17:44 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 595 |

Libor Čermák

Cože? Gender, to je jako věda?

Dnes jsem v Dobrém ránu ČT zaznamenal rozhovor o letošním Festivalu populárně vědeckých filmů AFO. A prý tam má být rozhovor s vědcem přes genderové studie. Cože? Gender má být jako vědecký obor?

23.4.2018 v 12:05 | Karma článku: 37.48 | Přečteno: 1631 |

Libor Čermák

Záhady poutního místa Chimayo

Víte, jaké je nejnavštěvovanější poutní místo ve Spojených státech amerických? Je to El Santuario de Chimayo v sev. části Nového Mexika, přezdívané "americké Lourdy". A i k němu se váže několik zajímavých legend či dokonce záhad.

22.4.2018 v 14:13 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 211 |

Libor Čermák

Jaké jsou nejznámější kryptozoologické záhady v USA?

Spojené státy americké jsou se svojí rozlohou téměř 10 milionů kilometrů čtverečních třetím největším státem na světě. A na takovém to území se nalézá i celá řada zpráv o výskytu dosud neprokázaných živočišných druhů.

21.4.2018 v 5:36 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 478 |

Další články z rubriky Věda

Martin Rexa

Datlík tříprstý a jeho ochrana jako silně ohroženého druhu v ČR

Seminární práce v rámci kurzu Ochrana biodiverzity. Jaký je význam ochrany datlík tříprstého v České republice?

25.4.2018 v 22:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 |

Jan Fikáček

Teorie relativity pro ty, kdo si myslí, že ji nikdy nepochopí

Byly pro vás všechny výklady speciální teorie relativity příliš nepochopitelné a složité? Tak zkuste ještě přístupnější výklad, který vám relativitu přiblíží paralelami s důvěrně známými jevy jako jsou stín nebo déšť.

24.4.2018 v 9:13 | Karma článku: 25.22 | Přečteno: 1436 | Diskuse

Dana Tenzler

Nechte si se mnou nechat zajít chuť na … pizzu

Co mají společného pizza a hamburger? Jsou to jednoduché pokrmy, zhotovené z levných přísad. Někdy až moc levných. Pojďme se podívat, co se dá najít v průmyslové pizze. (délka blogu 10 min.)

23.4.2018 v 8:00 | Karma článku: 35.22 | Přečteno: 3975 | Diskuse

Libor Čermák

Záhady poutního místa Chimayo

Víte, jaké je nejnavštěvovanější poutní místo ve Spojených státech amerických? Je to El Santuario de Chimayo v sev. části Nového Mexika, přezdívané "americké Lourdy". A i k němu se váže několik zajímavých legend či dokonce záhad.

22.4.2018 v 14:13 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 212 |

Jakub Kouřil

Kdo kouří, nepochopil funkci plic

Věta jak z mramoru: Kdo kouří, nepochopil funkci plic. Kdo zná, jak fungují plíce? Vdechneme dým jako opium, a dostáváme se do božské zahrady (klidu). Kouříme, a je nám skvěle. Plíce jsou obrovskou možností.

22.4.2018 v 13:16 | Karma článku: 11.40 | Přečteno: 538 | Diskuse
Počet článků 1827 Celková karma 24.22 Průměrná čtenost 1778

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.