Jaké jsou nejnovější kruhové obrazce v obilí?

15. 07. 2017 14:37:13
Na přelomu června a července obvykle začíná vyvrcholení sezóny záhadných obrazců v obilí. Letos jich sice není tolik, ale i tak jsou poměrně zajímavé. A jaké jsou ty poslední?

V noci z 25. na 26. června 2017 se u Thorn Hillu v anglickém Wiltshiru objevil další letošní obrazec v obilí, který mi tak trochu připomíná mravence. Te to taková trojčinka s obloučky. Jižní kruh však, jako kdyby z oka vypadl kroužku u West Kennett, o němž jsem psal v minulém agrosymbolovém zparvodajství "Za tajemstvím červnových obrazců v obilí" .Bylo v něm totiž zvláštním způsobem poskládáné obilí. Zhruba do třetiny kruhu bylo obilí stočeno pravotočivě. V

mezikruží ve druhé třetině kruhu bylo polořeno směrem ven a v poslení třetině opět pravotočivě. Povšiml jsem se i toho, že obrazec se nalézal na stejném poledníku, jako 2 km na sever vzáldílený kamenný kruh The Sanctuary a asi 5 km na jih vzdálený vrch Woodborough Hill. A tak se se všemi těmito třemi místy dá vést jeden a tentýž poledník. Co se týká smyslu obrazce trojčinky? Podíval jsem se na PC program Night Vision, a zjistil jsem, že 25, června se v souhvězdí Blíženců vytvořilo seskupení Slunce, Merkuru a Marsu (viz přiložená mapka. Má to snad nějakou souvislost? Další podrobnosti a hypotézy o tomto obrazci si můžete přečíst ma jeho stránce "Thorn Hill, Nr East Kennett,"

Na polohu Slunce v souhvězdí Blíženců možná odkazuje i další

obrazec v obilí. Ale začneme od počátku. 1. července 2017 se objevily hned dva obrazce v obilí. A to hned vedle sebe u dvou lesíků u Borehamu. Jednak to byl obrovský obrazec ve tvaru krychle v sedmicípé hvězdě a několik metrů vedle ní další málý obrazec ve tvaru sluneční soustavy. Pojďme se ale podívat zsehora na tvary obou lesíků. Vypadají jako jakési dvě líbající postavičky. Až to vypadá, že te název "Boreham", vymyslel nějaký Čech, podle tvaru těchto lesíků. Ale teď si představme, že by tyto dvy lesíky představovaly souhvězí Blíženců, bratry Polluxe a Kastora. Vždyť to podle mne vypadá tak, že poloha toho většího obrazce s krychlí odpovídá poloze Slunce 1. července 2017 v souhvězdí Blíženců.

Další informace a hypotézy o smyslu tohoto agrosymbolu si můžete prohlédnout na jeho stránce "Boreham Wood"

Nyní se přemistěme východně od města Warminister. Tady se totiž na pouhých dvou kilometrech nalézají hned tři hradiště z doby železné. Je to Battlesbury Hill, Middle Hill a Scratchbury Hill. A snad právě proto a přesně mezi dvěma prvně jmenovanými hradištmi se 5. července 2017 objevil obrazec ve tvaru keltského kříže. Byl ovšem ohraničen jakýmsi uzlem. Není bez zajímavosti, že i uzel je dalším významným keltským symbolem. Takže tady máme keltský kříž s uzlem mezi dvěma hradištmi z doby železné. Je to snad málo na to, abychom se začali hloběji zajímat o to, jaké že hlubší souvislosti má pradávná keltská kultura se současným jevem kruhů v obilí? Podrobnosti o tomto obrazci na jeho stránkách "Battlebury Hill".

8. července 2017 se objevil další obrazec v obilí, tentokrát u bílého koně u Hackpenu. A nebyl to žádný jednoduchý obrazece, ale šesticípá vytrojúhelníkovaná hvězda. Nejzajímavější na ní je ovšem to, že se objevila jen několik metrů vedle od místa, kde se vloni nalézal obrazec z 16. července 2016 (viz Sezóna kruhů v obilí se v červenci konečně rozjela). Při této příležitosti, jsem též upozornil na zajímavou linii, Barbury Castle - Liddington Castle, na které se v loňském roce v řadě vytvořilo hned několik obrazců v obilí. Že by to upozorňování na tuto ley lines pokračovalo i letos? (viz podrobnosti o obrazci na Hackpen Hill, nr Broad Hinton)

Už jsem se zmíňil o souvislosti s keltskou kulturou. O dalším obrazci v obilí to možná platí ještě víc než u Battlesbury Hill. Tentokrát se však musíme z Anglie přemístit do Švýcarska, kde se 27. června 2017 v pšenici objevil obrazec ve tvaru trojitého víru, což je opět starý keltský symbol. Ovšem ještě zajímavější je to, kde se tento obrazec objevil. Stalo se tak u Delley-Portaalban, které se nalézá na břehu Neuchatelského jezera. A mimochodem, na břehu toho samého jezera se nalézá i slavné archeologické naleziště La Tene, podle kterého se nazývá jedno celé keltské období, "doba laténská". Další informace viz "Delley-Portalban".

3. července se objevil další letošní nizozemský obrazec v obilí, a to centrální velký kruh, který obklopovalo dest menších kroužků. Stalo se tak na dosud neupřesněném místě v Severním Brbantsku. (viz http://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2017/07/03/NL20170703_A.html)

5. července 2017 se objevil obrazec v květiny v obilí ve státě, který dosud nepatří mezi tradiční oblasti výskytu agrosymbolů. A to v Bulharsku a hned přímo u hlavního města Sofie. Viz na "Sofia, Bulgaria" .

5. července 2017 nevznikly obrazce pouze v Bulharsku a u Battlesbury Hill. Ale také na dosud neupřesněném místě v Itálii. jedná se o trojúhelníkovou formaci s vepsanými kružnicemi a třemi trojicemi kroužků. (viz http://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2017/07/05/IT20170705_A.html)

V tomto díle jsme navštívili celkem obrazce v obilí v pěti evropských státech. V Anglii, ve Švýcarsku, Nizozemí, Bulharsku a Itálii. Z předešlých částí bychom ještě přidali Francii. Takže v šesti evropských zemí se již letos objevily obrazce v obilí. V tuto chvíli nám nezbývá jen čekat, jednak na to, kde se objeví dál. A také na to, zda se náhodou v příštích dnech či týdnech neobjeví i na poli někde v České republice.

Použité zdroje: http://www.cropcirclecenter.com, http://www.cropcircleconnector.com/2017/2017.html, www.google.com/maps

související články:

Kruhy v obilí rok 2016

Kruhy v obilí - rok 2015

Kruhy v obilí - rok 2014

Kruhy v obilí - rok 2013

Kruhy v obilí - rok 2012

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Reportáže z letošního agrosymbolového zpravodajství

Za tajemstvím červnových obrazců v obilí

Květen plný zajímavých obrazců v obilí

Letošní sezona obrazců v obilí začala nečekaně brzy

Dále:

Jaká byla sezona kruhů v obilí v roce 1999?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí roku 1998?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí v roce 1997?

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Libor Čermák | sobota 15.7.2017 14:37 | karma článku: 20.95 | přečteno: 2406x

Další články blogera

Libor Čermák

Už zase se navážej do sympatizantů našeho pana prezidenta

Kde se u těch pražskokavárenských přívržencích bere ten zlozvyk navážet se do příznivců našeho pana prezidenta Miloše Zemana? Jindy to jsou jím ocenění, jindy sympatizanti. A teď se například začali navážet do Jaromíra Jágra.

17.4.2019 v 17:37 | Karma článku: 31.74 | Přečteno: 636 |

Libor Čermák

Inlajnový duch: Velikonoční hry na inlajnech

Bylo Velikonoční pondělí odpoledne. Zatím co dopoledne chodili kluci koledovat, odpoledne se jako nic už dít nemělo? Ale ano. David totiž moc dobře věděl, že dřív Velikonoce koledou nekončily. Odpoledne kluci totiž hráli hry.

16.4.2019 v 12:03 | Karma článku: 5.38 | Přečteno: 96 |

Libor Čermák

Inlajnový duch: Velikonoční koledování na bruslích

Nastalo Velikonoční pondělí. Den, na který se Rosťa s Martinem těšili. A ten letošní zvlášť. Zkusí totiž nově koledování na kolečkových bruslích. Bude to jistě zajímavý zážitek, na který dlouho nezapomenou.

15.4.2019 v 12:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 |

Libor Čermák

Jak si představuji seriózní veřejnoprávní zpravodajství?

Politická korektnost je pro mnohé jistě zajímavá ideologie. Ale nezapomeňme, že to není ideologie jediná. V každé správné demokracii přeci má být politických směrů co nejvíc. A stejně by tomu mělo být i u veřejnoprávních médií.

15.4.2019 v 8:13 | Karma článku: 26.84 | Přečteno: 547 |

Další články z rubriky Věda

Jan Mestan

Několik důvodů, proč má expanze Země (EE theory) potenciál stát se miliardovým byznysem

Svět se stále vyvíjí a proměňuje. Studium expanze Země má potenciál stát se miliardovým byznysem. Hovoříme samozřejmě o dolarech.

18.4.2019 v 22:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Jan Mestan

Evoluce započala před více než 13 miliardami lety

Jako evoluce jsou vnímány děje, které vedly ke vzniku a vývoji života na Zemi. Kdy evoluce započala?

18.4.2019 v 15:08 | Karma článku: 9.34 | Přečteno: 226 | Diskuse

Dana Tenzler

Jak se chránit před radioaktivitou - alfa zářením

Odkud se bere alfa záření, jak reaguje s hmotou a proč je zároveň nejméně a nejvíce nebezpečným druhem “radioaktivity”? Délka blogu (15 min.)

18.4.2019 v 8:00 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 219 | Diskuse

Karel Tejkal

Biblická potopa v údolí Vltavy

Uvědomuji si, že přinášet další důkazy pravdivosti biblického příběhu o Potopě je nošením dříví do lesa. V USA se však podobnými tématy pár pisálků slušně živí, proč to tedy nezkusit? Má neznalost geologie zde bude spíše výhodou.

16.4.2019 v 20:40 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Švadlenka

Současná představa o evoluci člověka

Poslední dobou se na blogu iDNES vyskytlo větší množství článků, které poněkud zmatečně popisují lidskou evoluci. Tento článek proto shrnuje současný pohled evolučních biologů.

15.4.2019 v 9:12 | Karma článku: 18.69 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 2195 Celková karma 27.95 Průměrná čtenost 1769

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz