Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opět doplňuji další historické havárie UFO

25. 01. 2015 14:39:05
Jev UFO se táhne celou historií lidstva jako červená niť. A to samé platí i o jeho haváriích. A tak dnes předkládám další sérii údajných havárií UFO těch z nejstarších dob.

První sérii takovýchto událostí jsem publikoval v článku „Dokumenty o historických haváriích UFO“.

Další sérii v článku „Historie je plná havárií UFO“ A nyní se zmíním o dalších takovýchto případech.

Informace o těchto pradávných událostech se podle mého názoru dají najít jak ve starých kronikách, bájích a pověstech, tak v dalších faktorech. Zde tak publikuji další sérii historických havárií něčeho, co by se dnešním pohledem dalo nazvat UFO.

Hora Kailas,Tibet

K vrcholu Kailas v Tibetu se váže mnoho pověstí. A v mnohých z nich jsou i archeoastronautické aspekty. V jedné z nich jsem dokonce nalezl odkaz na možnou dávnou havárii objektu tvaru podobného létajícímu talíři. Tak poslouchejte: Kdysi dávno mezi sebou soupeřili mág Mil Räpa a šaman Bon-po. Druhý jmenovaný chtěl ukázat svojí moc, a tak v bubnu vyletěl na horu Kailas. Mág ho však očaroval a buben sestřelil.

Zdroj: Dopatka U.: Velká encyklopedie Ericha von Danikena: Vašut, Praha, 1999

Tibet z hlediska archeoastronautiky

Jezero Titicaca, Peru/Bolivie

Tajuplný národ Uros, je lid, který ještě nedávno žil na rákosových ostrovech v jezeře Titicaca na hranici Peru a Bolivie. Tito lidé o sobě doslova tvrdili, že jsou potomci nějakých bohů, sestoupavších seshora. Lidé Uros také měli trochu jinou krev, a to v tomto případě krev černé barvy. Jsou to snad potomci nějakých mimozemšťanů, kteří zde kdysi dávno havarovali a už se nemohli vrátit zpět domů?

http://en.wikipedia.org/wiki/Uru_people

Údolí Hunza, Pákistán

Ve 30. letech 20. století byl v nepřístupném údolí Hunza v horách Karakorum objeven zvláštní národ, který by sem jakoby vůbec nepatřil. Světlou pletí, vlasy a modrými očima se spíš podobají Evropanům. Jazyk, kterým hovoří naprosto odlišný od jakýchkoliv jiných jazyků. A co je nejzajímavější, tito lidé dokonce stárnou pomaleji, než normální lidé. Naprosto běžně se dožívají sto let i víc. A tak jedna z hypotéz říká, že může jít o potomky nějakých mimozemšťanů, kteří v údolí v dávných dobách havarovali. Nemohli se tak vrátit, a tak se začali křížit s běžnými lidmi.

Zdroj: Národ Hunzů: Jak horalé dosáhli své neuvěřitelné dlouhověkosti? Článek v publikaci Mimozemšťané mezi námi, Enigma, RF Hobby, Praha 2015

Sibiř, Jakutsko, Rusko

Podle staré legendy Sibiřanů v Jakutsku proti sobě kdysi dávno jejich bohové na nebi uspořádali jakousi mýtickou bitvu. Mohli to být například mimozemšťané? A jsou snad pozůstatkem po této bitvě tajuplné kovové budovy, kterým se podle jejich tvaru obráceného hrnce říká kotle? Mají být veliké 5-10 metrů a jsou z kovu červené barvy. Jsou ukryty hluboko v sibiřské tajze a každému kdo se k nim přiblíží, hrozí záhadná nemoc, nebo dokonce smrt. O tom se osobně přesvědčil i český badatel Ivan Mackerle, jenž sem v roce 2006 uspořádal průzkumnou expedici. Jeho expedice nalezla jezera v přesně v kruhovém tvaru. Na jejich dnech se nalézalo něco tvrdého a hladkého, v jednom případě i zaoblená kopule. Šlo snad skutečně o kotle, které se vlivem podmáčené půdy ponořily pod terén?

Zdroj: Kotle ze Sibiře: Jde o havarované mimozemské stroje? Článek v publikaci Mimozemšťané mezi námi, Enigma, RF Hobby, Praha 2014

http://www.mackerle.cz/udoli-smrti

Egypt

Z doby vlády faraóna Thutmose III., jenž panoval v letech 1504 – 1450 před naším letopočtem se dochovala zpráva na papyru, který vlastnil profesor Albert Tulli, bývalý ředitel Egyptského muzea ve Vatikánu. Na něm je uvedena tato zpráva:

„Ve dvacátém druhém roce, ve třetím zimním měsíci, o šesté hodině denní písaři z Domu Života spatřili , jak z nebe přichází ohnivá koule. I když neměla hlavu, její dech byl smrdutý. Tělo měla sáh dlouhé a sáh široké. Neměla hlas.“ Mnozí si možná myslí, že se mohlo jednat o meteor, ale když byl v roce 1993 proveden nový překlad papyru, vyšlo najevo, že se v něm nehovoří o kouli, ale kotouči či disku. A kromě toho stejný zdroj hovoří i o tom, že v té době se nad Egyptem vznášely další ohnivé objekty, které byly jasnější než Slunce. Jde snad o jeden z nejstarších záznamů o havárii UFO?

zdroj: Vašíček A.: Vesmírné přízraky, Mystery film, Ostrava 2014

Olymp, Řecko

Staré řecké báje se zmiňuje o bájném okřídleném koni Pegasovi. Vzhledem k tomu, že žádný savec na světě nemá tři páry údů (ale jen dva - přední a zadní končetiny), domnívám se, zda se v této báji neschovává zpráva o nějakém zvláštním létajícím objektu, který by se vzhledem k tomu, že existoval ve starověku, kdy žádná letadla ještě neexistovala, mohl klidně být i jakýmsi neidentifikovaným létajícím objektem. Prý uměl létat rychle jako vítr a žil ve vysokých horách. Jednou na něm chtěl na Olymp vylétnout i Bellerofontés, což však rozhněvalo Dia. Proto stihnul Pegase náhlou zuřivostí. Bellerofontés se na něm neudržel a spadnul z něj dolů.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pegas

Tarsus, Turecko

Pegas, ten Diovu zuřivost přežil. Později byl navíc pak proměněn v souhvězdí Pegasa. Ale jeho křídla dopadla na zem v blízkosti města Tarsus v dnešním Turecku. A tak se ptám, zda nemůže v této řecké pověsti jít o další dvě zprávy o havárii dalšího starověkého UFO, které lidem svým tvarem připomínalo koně.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pegas

Trutnov a nebo Brno

Na svém blogu jsem už několikrát napsal myšlenku, zda dávná vyprávění o dracích nemůžou být vlastně opět svědectví o pozorování UFO, které si tehdejší lidé nedokázali vysvětlit. A tak to byli pro ně draci (viz například můj článek Draci jako pradávná pozorování UFO). Ale několik pověstí také vypráví o smrti draků. Když tedy spojím onu hypotézu s těmito pověstmi, vychází mi, že by mohlo jít opět o nějakou havárii UFO. Asi nejznámější českou pověstí je trutnovský či brněnský drak. Trutnovská pověst vypráví, jak uhlíř Trut narazil v jedné jeskyni na spícího draka. A tak zabarikádoval vchod do jeskyně a pak vše podpálil. Mrtvého draka vycpal a pak nechal odvézt do Brna. O brněnském drakovi zas pověst vypráví, že se usadil v Brně-Líšni na Slatinské skále. A protože se ho všichni báli,byla vypsaná odměna na jeho zabití. Jednoho hrdinu však napadlo nakrmit ho vápnem. Když drak pak šel k potoku se napít, vápno se začalo hasit a drak zemřel.

Zdroj: Stejskal M.: Labyrintem tajemna aneb průvodce po magických místech Československa, Paseka, Praha, 1991

A tak se domnívám, že i těmito starými příběhy bych mohl doplnit svůj katalog údajných havárií UFO, který postupně zveřejňuji ve své rubrice Havárie UFO (UFO crashes ) nebo v níže uvedených odkazech.

Související články a další studie údajných havárií UFO:

Kdy dochází nejčastěji k haváriím kulových UFO?

Souvisí španělské havárie UFO s geometrií Pyrenejského poloostrova?

Souvisí spolu havárie UFO a egyptské pyramidy?

Souvislosti afrických havárií UFO

Geometrie texaských havárií UFO

Zvláštní záhada německých havárií UFO

Co vše by mohly být havárie UFO?

Historie je plná havárií UFO

Dopadlo to jako u Roswellu

Jihoamerické havárie UFO

Jsou to návraty antických bohů?

Měsíc ovlivňuje i havárie doutníkových UFO

Z čeho jsou vyrobená UFO?

Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?

Jak velké jsou létající talíře?

Záhadné písmo z havárií UFO

Skandinávské havárie UFO

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | neděle 25.1.2015 14:39 | karma článku: 14.17 | přečteno: 1155x

Další články blogera

Libor Čermák

Proti obnově mariánského sloupu tedy určitě nejsem!

V době, kdy se z fotek mažou kříže na kostelech, aby se náhodou vyznavači podivných náboženských kultů z ještě nesmyslnějších důvodů neurazili, se může naopak v Praze obnovit úžasná mariánská památka,která možná nemá jinde obdoby.

17.9.2017 v 5:33 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 679 |

Libor Čermák

Pěší výlet kolem Františkových Lázní

V pořadí druhý pěší výlet, který jsem udělal během své dovolené na Chebsku, vedl z Františkových Lázní přes Motýlí dům, přírodní rezervaci SOOS do města Skalná. I to byl velice zajímavý výlet.

14.9.2017 v 8:04 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 370 |

Libor Čermák

Lidice a Libice. Podobnost čistě náhodná?

Historie se opakuje. Říká se, že kdo ji zapomene, bude ji muset prožít znova. Souvislosti, které bych vám dnes nabídl, svědčí o tom, že vše je možná ještě daleko hlubší. A to až přímo záhadné. Lidice a Libice. Co pak vám to říká?

13.9.2017 v 0:13 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 768 |

Libor Čermák

Hrad Vildštejn

V dnešním fotoblogu bych vás rád pozval na jeden z nejstarších českých hradů, a to románský hrad Vildštejn v západočeském městě Skalná. A kupodivu má cosi společného i s Krkonošskými pohádkami.

4.9.2017 v 5:52 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 611 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Tekoucí písek – dá se v něm utopit?

Původně pevná země se najednou otevře, aby spolkla dům. Fikce nebo realita? Tekoucí písek je skutečně schopný pohltit celé domy. Dá se v něm utopit? (délka blogu 3 min.)

19.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 384 | Diskuse

Pavel Suk

Mochovce – jaderná elektrárna, nebo past na peníze

Dnešní článek bude věnován slovenské jaderné elektrárně Mochovce, která je ve výstavbě již od roku 1981. Podle plánů měly být v komplexu 4 jaderné reaktory VVER-440 ale během let došlo k událostem, které vedly ke zpoždění výstavby

18.10.2017 v 20:02 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 242 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii-8.Bunkový genóm ako báseň. Posunieme „hranice“ života?

Ukázalo sa, že na procesy genetických zmien je možné, ba nutné, aplikovať princípy informatiky a kombinatoriky. Aké sú niektoré závery týchto empirických vied pre biológiu? - Je živá už molekula RNA? Kde vlastne začína život?

16.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 83 | Diskuse

Jan Fikáček

Dnešní fyzice trochu chybí.... fyzika, aneb proč je matematika někdy fyzikálně slepá

Matematika je náš nejlepší "smysl", kterým vidíme nejhlouběji do světa elementárních částic, či nejostřeji do minulosti vesmíru. Tento superiorní "smysl" má ale, bohužel, i své "optické klamy" a nedostatky.

16.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 19.95 | Přečteno: 507 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč jsou stopy v mokrém písku nakrátko suché?

Když se procházíte po mokrém písku, můžete si všimnout zajímavého jevu. Písek, na kterém právě stojíte, se zdá být světlejší a sušší než zbytek pláže. Je to trik nebo optický klam? (délka blogu 5 min.)

16.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 516 | Diskuse
Počet článků 1702 Celková karma 22.31 Průměrná čtenost 1753

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.