Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 10. srpna 2022 Vavřinec

Sezóna kruhů v obilí se naplno rozjela

20. 06. 2014 14:09:00
Když jsem v předchozí části svého agrosymbolového zpravodajství psal, jak je zatím málo kruhů v obilí, tak je už tento stav minulostí. Sezóna letošních obrazců v obilí se už naplno rozjela.

cchilcomb.jpg
Zatím se zdá, že jedním z nejčastějších letošních motivů jsou spirály a labyrinty. To je případ i letošního prvního červnového obrazce u Hod Hillu, o němž jsem psal v minulém díle „Letošní sezóna kruhů v obilí pomalu pokračuje“. Zvláštní spirála se objevila i 6. června 2014 v poli s ječmenem u Chilcombu v hrabství Hampshire poblíž Winchesteru. A to pod kopcem Telegraph Hill, jenž je jedním z nejčastějších míst s výskytem záhadných agrosymbolů v Anglii. Naposled to bylo předloni, v roce 2012 (viz Počátek léta přichystal působivé obrazce v obilí). Ten letošní obrazec si přichystal velkou čtyřotáčkovou spirálu, na které byly znázorněny čárky a kroužky. Zcela zřetelně se jednalo o nějaký kódovaný vzkaz. A tak badatele napadlo převést tento kód do morseovky. A vyšel tam vzkaz: „NO MORE WAR“. Jedná se snad o varování před situací mezi Ruskem a Ukrajinou? Obrazec si můžete prohlédnout na cropcircleconnnectoru na „Gipsy Lane, Chilcomb Down“.

ccpadak.jpg
ccbadbury.jpg
Spirála byla dominantním prvkem i u obrazce, který vznikl 17. června 2014 v poli s ječmenem u hradiště z doby železné, známého jako „Badbury Rings“v hrabství Dorset. Je to zvláštní pravěké hradiště složené ze třech soustředných kruhových valů. A těsně u něj se v inkriminovaný den objevil obrazec ve tvaru jakého si abstraktně ztvárněného padáku s parašutistou. Samotný padák tvořily dvě symetrické čtvercově uspořádané spirály. A parašutistu dvě trojúhelníkově uspořádané soustavy ozdobené jedenácti kroužky. Není jistě bez zajímavosti, že parašutisti jsou také nejčastěji využívaní právě při válečných konfliktech. Že by tedy další varování proti válce? Tento zvláštní obrazec si můžete prohlédnout na Badbury Rings.

ccherhill.jpg
Další spirála, tentokrát vepsaná v šestiúhelníku a kruhu se objevila 18. června 2014 v pšeničném poli u Cherhillu (poblíž jednoho z nejznámějších bílých koní v hrabství Wilthshire, které popisuji v článku Po stopách obřích křídových postav.)

ccharewell.jpg
Opusťme na chvíli spirály a pojďme se podívat na další anglické obrazce. Zvláštním dnem byl 14. červen, kdy se na anglických obilných polích objevily hned dva poměrně složité agrosymboly. U Harewell Lane v hrabství Worcestershire se v pšeničném poli objevila velká pěticípá hvězda v pětiúhelníku. Můžeme si zde všimnout několik souvislosti. Jednak toho, že nedaleko obrazce se nalézá astronomický radioteleskop. Že by snad pokus o kontakt? A jednak také toho, že i v této oblasti se podobný obrazec, avšak tvořený šestiúhelníky se objevil i v loňské sezóně (viz „Obrazce v obilí na sklonku léta“). Ten letošní obrazec si můžete prohlédnout na Harewell Lane, nr Besford.

cctemplefarm.jpg
Druhým obrazcem tohoto dne je trojúhelník v šestiúhelníku, který dále obkružuje další prstenec polehlé pšenice. Ten se objevil u Temple Farm poblíž Southend-on-Sea v hrabství Essex na jihu Anglie . Viz Temple Farm.

cturija.jpg
Z Anglie se však teď přesuneme do kontinentální Evropy, kde se také projevila éra spirál a labyrintů. Jeden z labyrintů se objevil 8. června 2014 u Turiji v Srbsku. Znázorňuje jeden z klasických labyrintů, jaké jsem například popisoval v článku „Škola tvorby labyrintů“. Obrazec si pak můžete prohlédnout v článku Turija, Serbia

ccele.jpg
O to zajímavější je však další labyrint, který se objevil 12. června ve Francii v pšenici u vesničky Cellé. Tam totiž přes noc vznikla doslova kopie labyrintu z katedrály v Chartres, jehož origiánál se odtud nalézá cca 80 kilometrů severovýchodně (viz Cellé, ds Loir et Cher).

ccstandaar.jpg
Z dalších zajímavých obrazců z posledních dnů bych se měl zmínit o soustavě pěti kruhů z 4. června 2014 z holandského Standdaarbuitenu. Tyto kruhy mají velikost 3,4 m, 4,3 m, 8 m, 9,9 m a 14. m. Kolem největšího se nalézá ještě asi 16metrový prstenec. Takže výsledný obrazec může někomu například připomínat pijavici. Další informace na jeho stránce Standdaarbuiten.

ccgastel.jpg
V Nizozemí ještě chvíli zůstaneme. 13. června se totiž v pšeničném poli u Oud-Gastel objevili hned dva agrosymboly. Jeden tvořil zhruba 13 metrový kruh a 39 metrů od něj další trojice zhruba dvoumetrových kruhů. (viz Oud-Gastel). Koukám tedy, že si tu ti záhadní autoři s těmi třináctkami doslova vyhráli. A to nejen v datumu (13.6.), ve velikostech 13 m a 39 m), ale vlastně i ve významu celého agrosymbolu (1 kruh versus 3 kruhy)

ccerkvenjak.jpg
Trojice kruhů (jeden velký centrální, kterého obklopovaly dva menší) vznikla i 6. června 2014 i u slovinského Cerkvenjaku. (viz Cerkvenjak, Slovenia).

ccbenicia.jpg
A úplně na závěr se přenesme do Benicia ve slunné americké Kalifornii. Tam se 18. června 2014 objevila formace tří kruhů spojených do trojúhelníku.

Jak je tedy vidět, už i letošní sezóna záhadných kruhů v obilí se rozjela naplno. A víte, že jsou to právě červnové obrazce, které jsou něčím mimořádně zajímavé? Kdo z vás si totiž někdy všiml toho, že mladé zelené obilí, jaké je právě teď v červnu, je pokryté zvláštním bílím povlakem. A tento povlak lze sebemenším mechanickým poškozením z obilí strhnout. A právě toto je pro případné padělatele toto hodně tvrdý oříšek.

zdroj, použité fotografie a schémata:

Odkazy a obrázky použité v článku, wikipedie

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2014/2014.html

Související články:

Letošní sezóna kruhů v obilí pomalu pokračuje

Sezona obrazců v obilí 2014 už začala

Kruhy v obilí - rok 2014

Kruhy v obilí - rok 2013

Kruhy v obilí - rok 2012

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

Autor: Libor Čermák | pátek 20.6.2014 14:09 | karma článku: 21.36 | přečteno: 3090x

Další články blogera

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci spojovat lidi." Já: "Děkuji od vás nechci"

S blížící se prezidentskou volbou se objevují kandidáti, kteří o sobě tvrdí, že chtějí lidi spojovat. Je to sice hezké, ale v současném politickém systému nereálné. V systému založeném na politických ideologiích tohle nejde.

9.8.2022 v 7:13 | Karma článku: 29.03 | Přečteno: 863 |

Libor Čermák

Propagace LGBT do pohádek nepatří

To snad není pravda. Norský remake slavné české pohádky "Tři oříšky pro Popelku" obsahuje scénu s líbáním dvou mužů. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale něco takového do pohádek v žádném případě nepatří.

4.12.2021 v 7:36 | Karma článku: 38.27 | Přečteno: 1100 |

Libor Čermák

Pravda? Ta je jen někde tam venku

Určitě jste si všimli, jak mnoho rádoby tzv. "uvědomělých" aktivistů šermuje s pojmem pravda. Jenže já tvrdím, že žádná univerzální pravda neexistuje a že každý máme jen tu pravdu svou.

4.11.2021 v 8:01 | Karma článku: 27.96 | Přečteno: 603 |

Libor Čermák

Pěší výlet po válečných památkách Benešovska

V sobotu 12. září 2021 jsem podnikl jeden z dalších svých pěších výletů. Moje cesta tentokrát vedla z Olbramovic do Bystřice u Benešova a na této cestě jsem potkal mnoho zajímavých míst.

7.10.2021 v 10:00 | Karma článku: 18.44 | Přečteno: 400 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Syndrom zmizelé ruky aneb když se vám rozdvojí ruka

Ve čtvrtek (4.8.2022) se mi přihodil zcela fascinující zážitek. Zažili jste někdy stav, ve kterém jste nemohli najít vlastní ruku, i když jste ji měli? A to bez drog, bez alkoholu a za zcela střízlivého stavu?

9.8.2022 v 9:07 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 533 | Diskuse

Dana Tenzler

Jak by se dalo přežít na Merkuru?

Přežít na Merkuru by nemuselo být tak složité, jak se to na první pohled zdá. Trénink na přežití budeme mít už díky kolonizaci Měsíce - i na něm chybí atmosféra. (délka blogu 5 min.)

8.8.2022 v 8:00 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 222 | Diskuse

Dana Tenzler

Co by obnášel život na Merkuru?

Merkur není na první pohled moc atraktivním cílem pro kolonizaci. Jak by vypadal život v kolonii na Merkuru? (délka blogu 5 min.)

4.8.2022 v 8:00 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 374 | Diskuse

Jan Fikáček

Proč se vesmír vyvíjel podle zákonů, které neexistovaly

Když si představíme, co se dělo po velkém třesku, je tak nějak intuitivně jasné, že se tento vývoj musel řídit fyzikálními zákony, z nichž alespoň některé už známe. Ale přece se dá se říci, že žádné zákony v té době ještě nebyly.

3.8.2022 v 9:23 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 1013 | Diskuse

Zdenek Slanina

Stále živá aktivita Pacifického ohňového kruhu: Teď jako erupce japonské sopky Sakuradžima

Japonsko nabízí bezkonkurenčně pestrý výběr živlů: tajfuny, zemětřesení, cunami, přívalové deště, sesuvy, sopečné erupce. Výskyt sopek je zde nejbohatší na planetě, je zde umístěno kolem desetiny všech aktivních světových vulkánů.

3.8.2022 v 6:22 | Karma článku: 30.26 | Přečteno: 370 |
Počet článků 2364 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1878

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz