Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přemýšlel Albert Einstein i o archeoastronautice?

9. 06. 2014 6:09:00
Mohl tento muž, jeden z nejznámějších vědců 20. století, přemýšlet i o některých hypotézách archeoastronautiky? Jeden z jeho nejznámějších citátů by na to podle mého názoru mohl poukazovat.
Albert EinsteinAlbert Einsteinwikipedie

Archeoastronautika je záhadologický obor, který:

Za prvé: hledá důkazy, že planeta Země byla v minulosti navštěvována jinými nepozemskými civilizacemi.

Za druhé: hledá důkazy, že naše civilizace není na planetě Zemi první vyspělou civilizací. Že už tu něco podobného, jako nyní máme my, mohlo být už v dávné minulosti.

Za třetí: snaží se upozorňovat na nejrůznější historické záhady, podivuhodnosti a nesrovnalosti

Za čtvrté: kombinace všech předchozích bodů.

Mezi autory, které se archeoastronoutikou zabývají, můžeme nalézt taková jména, jako například Erich von Däniken, Hartwig Hausdorf, Zecharia Sitchin a mnohé další. Je ale možné, aby se mezi těmi lidmi, co o těchto hypotézách alespoň trochu uvažují, mohlo objevit i jméno fyzika, objevitele m.j. teorie relativity a nositele Nobelovy ceny Alberta Einsteina? Osobně jsem se zatím nikdy nedočetl, že by se Einstein vyslovoval pro návštěvy mimozemšťanů v dávné historii lidstva. Alespoň tedy ne tak nějak podobně, jako to třeba píše Erich von Däniken. Ale všiml jsem si, že jeden z nejznámějších Einsteinových citátů má k některým archeoastronautickým teoriím až moc blízko. Einstein totiž krátce po druhé světové válce, která jak známo byla ukončena použitím jaderných zbraní, pronesl toto:

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“

Jsem přesvědčen, že pokud lidstvo nezmění své myšlení, tak k tomu, co zde Einstein prohlásil, skutečně může jednou dojít. Lidstvo se vyhubí, a vše bude muset začít zas pěkně od začátku. Od pravěku, přes první výdobytky civilizace až za několik tisíciletí opět k pokročilé technice, jakou máme my. A pak třeba opět znovu. Albert Einstein byl, jak je všeobecně známo, mimořádně inteligentní člověk. Pokud, čtenáři, umíte číst mezi řádky, tak vám dojde to, že se výše popsaným výrokem vlastně přiklonil k cyklickému střídání pozemských civilizací. A tedy i vlastně k tomu, co vyplývá z bodu „dvě“ výše uvedeného seznamu. Znovupostavení celé naší civilizace. A tak koloběhy vyspělých civilizací a prvotně pospolných společností můžou klidně v historii pozemských civilizací chodit neustále dokolečka. A dle fyzikových slov to bude i v budoucnosti. A to tak dlouho, dokud se člověk ve svém uvažování nevyvine na takovou rozumovou úroveň, že pozná, že zlo, válčení a nepřátelství by měly patřit jednou a pro vždy do starého železa.

Mimochodem, byl to tento Einsteinův výrok, díky němuž jsem i já začal před lety o cyklických pozemských civilizací více přemýšlet. Zkuste se nad ním, čtenáři, hlouběji zamyslet i vy. A třeba z něj kromě nesmyslnosti válečnických počínání vytušíte i to, jak že by to v dějinách planety Země vlastně mohlo chodit s vyspělými pozemskými civilizacemi. Skutečně jsme to my, tady ti první? A nebo jsme jen potomci těch přeživších po zkáze té civilizace, která tu byla před námi? Myslím si, že by se tím zodpověděla celá řada dosud nevyřešených záhad dávné historie.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein

Související články:

Dokažme Erichu von Dänikenovi, že se mýlí

Byl už na Zemi ještě někdo před lidstvem?

Přidejte se mezi archeoastronautické badatele

Existují nějaké stopy po předešlých technických civilizacích?

Dlouhé stráně – netradiční reportáž z budoucnosti

Dokument z příštího věku lidstva

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | pondělí 9.6.2014 6:09 | karma článku: 16.75 | přečteno: 1155x

Další články blogera

Libor Čermák

Na kterých amerických základnách můžou ukrývat UFO?

Už od 40. let 20. století se proslýchá, že americká armáda ukrývá havarovaná UFO a těla mimozemšťanů. Ale na kterých základnách by se měly ukrývat? Ufologové a záhadologové mají několik typů.

18.1.2018 v 9:42 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 315 |

Libor Čermák

Jak se prezident Miloš Zeman zasloužil o českou ekonomiku?

Myslím si, že hodně. Miloš Zeman je ekonom, a proto je i takovým prezidentem, který se snaží, aby naše země bohatla i hospodářsky. Pojďme se tedy podívat na nejzajímavější jeho úspěchy v této oblasti:

17.1.2018 v 18:21 | Karma článku: 27.53 | Přečteno: 887 |

Libor Čermák

Proč je Miloš Zeman naším nejlepším prezidentem za posledních 70 let

Nadpis tohoto článku není žádné prázdné pláctnutí do vody. To je konstantování, za kterým si plně stojím. A pokud budete číst dál, dozvíte se proč.

16.1.2018 v 5:13 | Karma článku: 38.11 | Přečteno: 1832 |

Libor Čermák

Skalní hrad Sloup

Skalní hrad Sloup je nezapomenutelné místo nedaleko Nového Boru. Já jsem zde byl v roce 2012. A tak jsem si v tomto fotoblogu na tuto úžasnou památku v pískovcových skalách zavzpomínal.

15.1.2018 v 10:30 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 599 |

Další články z rubriky Věda

Jakub Kouřil

Na konci vesmíru

Už několik světelných let jsem nikoho nepotkal. Poslední planety, kolem kterých jsem proletěl, byly prázdné a bez života. Čenichám konec vesmíru, vnímám jej ve svých kostech, musí tu už někde být. Prostor je čím dál řidší

18.1.2018 v 12:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 8 | Diskuse

Libor Čermák

Na kterých amerických základnách můžou ukrývat UFO?

Už od 40. let 20. století se proslýchá, že americká armáda ukrývá havarovaná UFO a těla mimozemšťanů. Ale na kterých základnách by se měly ukrývat? Ufologové a záhadologové mají několik typů.

18.1.2018 v 9:42 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 315 |

Dana Tenzler

Jak se pozná stáří hornin? (2) Vesmírné hodiny

Stáří hornin dnes umíme určit hned několika na sobě nezávislými metodami. Tomu, že je Země stará 6000 let, proto už věří jen hrstka zaslepených fanatiků. Na jedné metodě datování hornin se podílí i kosmické vlivy. (délka 5 min.)

18.1.2018 v 8:00 | Karma článku: 12.87 | Přečteno: 212 | Diskuse

Dana a Rudolf Mentzlovi

Kosmická strava

Americký astronaut John Glenn již při svém prvním letu prokázal to, co Jurij A.Gagarin tušil. I v kosmu se musí jíst.

17.1.2018 v 8:00 | Karma článku: 10.07 | Přečteno: 182 | Diskuse

Dana Tenzler

Jak se odhalí stáří hornin?

Stvořil Zemi Bůh nebo se stvořila jaksi sama od sebe? A jak je vlastně stará? To, že je Bible jen pohádka, se podařilo prokázat pomocí zirkonu, nepatrného krystalu, který hraje roli geologických hodin. (délka blogu 5 min.)

15.1.2018 v 8:00 | Karma článku: 21.61 | Přečteno: 545 | Diskuse
Počet článků 1733 Celková karma 23.45 Průměrná čtenost 1768

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.