Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak bylo vyspělé zdravotnictví předešlé pozemské civilizace?

24. 02. 2014 14:11:00
Podle starých legend se v dávných dobách lidé dožívali mnoho stovek let. Píše o tom Bible, sumerské spisy nebo čínské legendy. S nejnovějšími objevy se ale tyto legendy začínají jevit v novém světle.
Operace srdce na kameni z IcaOperace srdce na kameni z Ica

Život lidí se neustále prodlužuje. Například legendární babička Boženy Němcové. Ta, když přijela do Starého Bělidla, bylo ji něco kolem padesáti let a už byla spíše vnímána jako stařena. Dnešní padesátnice jsou však fešandy, a to prakticky ještě v rozpuku života. Od té doby se totiž kvalita zdravotnictví i délka života značně prodloužila. Předpokládá, že dnes narozené děti se už budou moci bez problému dožít i jednoho sta let. Může za to jak životní styl, tak především vědecký pokrok v lékařství. A aby tomu nebylo málo, nedávno vědci oznámili objev skutečného elixíru mládí, kdy objevili, že buňky myší v určité lázni lze skutečně omladit (Vědci odhalili tajemství elixíru mládí, dokážou omladit buňky). Je docela možné, že takovéto věci lze skutečně nějak dosáhnout. A také je možné, že v dávných dobách to někdo už nějak uměl. Protože ve starých legendách z nejrůznějších částí světa se takovýmito příběhy často hemží.

Pojďme se podívat, co o věku tehdejších lidí říká například Bible:

„Všech dnů Adamova života bylo devět set třicet let, a umřel.“ (Genesis 5, 5)

„Všech dnů Šétových bylo devět set dvanáct let, a umřel.“ (Genesis 5, 8)

„Všech dnů Enóšových bylo devět set pět let, a umřel.“ (Genesis 5, 11)

„Všech dnů Kénanových bylo devět set deset let, a umřel.“ (Genesis 5, 14)

„Všech dnů Mahalalelových bylo osm set devadesát pět let, a umřel.“ (Genesis 5, 17)

„Všech dnů Jeredových bylo devět set šedesát dvě léta, a umřel.“ (Genesis 5, 20)

„Všech dnů Henochových bylo tři sta šedesát pět let.“ (Genesis 5, 23)

„Všech dnů Metúšelachových bylo devět set šedesát devět let, a umřel.“ (Genesis 5, 27)

„Všech dnů Lámechových bylo sedm set sedmdesát sedm let, a umřel.“ (Genesis 5, 31)

„Všech dnů Noeho bylo devět set padesát let, a umřel.“ (Genesis 9, 29)

Máme zde deset starozákonních hrdinů. Devět z nich se podle biblického vyprávění dožilo mezi 700 a 1000 let. Z dnešního pohledu se to zdá být jako nesmysl. Ale když si představíme, že zde v dávných dobách mohla klidně vzniknout nějaká civilizace s takovými vědeckými a technickými znalostmi, kterou naše věda ještě nedokázala odhalit, může se nám i toto jevit v úplně jiném světle. V době Noema pak přišla ona známá potopa. Protože ji ve svých vyprávěních nemá jen Bible, ale i legendy mnoha jiných národů světa (viz článek Mají pověsti o potopách reálný základ?), jedná se pravděpodobně o událost, která se skutečně mohla stát. A podle mého názoru, to právě byla tato událost, která tu předešlou pozemskou civilizace smetla z povrchu zemského. Přežila ji jen hrstka lidí, na kterých bylo, aby založili civilizaci novou, tu naší. To, že zmíněná událost mohla být koncem jedné velké civilizace, svědčí ještě něco jiného. Od teď se totiž začíná věk biblických hrdinů zkracovat, (namátkou. Šém žil 600 let, Terach 205 let, Abrahám 175 let, Jákob 147 let a tak dále), a to postupně až na takovou délku, jak ho známe z dnešních dnů. Domnívám se, že v případě zániku vyspělého zdravotnictví, ke kterému mohlo se zkázou předešlé pozemské civilizme dojít, je to naprosto logické.

O dlouhověkosti tehdejších lidí se však nedočítáme jen z Bible. Podobné legendy známe například i ze Sumeru. O dlouhověkosti se například píše v Eposu o Gilgamešovi, kde je hlavní hrdina tak zarmoucen smrtí přítele Enkidua, že se pokusil najít legendární bylinu věčného mládí. Další sumerský epos „Etana“ vypráví o třináctém králi Kyšské dynastie, jehož vláda prý trvala 1500 let. Kromě toho existuje i seznam mezopotamských prakrálů, jejichž délky života se též počítají v tisících letech. A aby tomu nebylo málo, opět jsou zde králové před potopou a po potopě. A těm po potopě se opět značně zkrátila délka života na dobu, jaká je běžná u nás.

A do třetice podobné zprávy lze nalézt i v čínské mytologii. Podle ní měl každý z legendárních vládců, synů nebes, žít úctyhodných 18000 pozemských let. A též se v těchto legendách objevují zprávy o pilulkách nesmrtelnosti, či nápojích života.

A podobné pověsti lze nalézt i jinde. Je to vůbec možné, aby se někdo mohl dožívat až stovek let? Z pohledu současné vědy a ve vztahu k jiným pozemským živočichům asi těžko. Ale díky novým objevům není vyloučeno, že by to jednou teoreticky bylo možné. Bylo tedy někdy v dávných dobách pozemské zdravotnictví na takové úrovni, že by takováto kouzla dokázalo? A nejen to. Kromě abnormálně dlouhé délky života víme, že v pradávných dobách znali tehdejší lidé i další medicínské zázraky.

Z dávných dob jsou známé například úspěšné provedení operace hlavy a dalších částí lidského těla, kdy jí pacient nejen že přežil, ale se i vyléčil. Takovéto věci jsou známé i z našich zeměpisných šířek (viz například Jaká tajemství se ukrývají v Býčí skále?).

Další záhada se objevila na tajuplných kamenech nalezených v řece nedaleko peruánského města Ica. Na některých z nich je zobrazena například výjev moderní operace srdce. (viz obrázek)

Z této části světa a z té samé kultury pochází i tzv. genetický kotouč, na kterém je zobrazen vývoj plodu člověka od vajíčka i přes spermii. A bez použití mikroskopu. Jak toto vše mohli dávní lidé, neznalí moderních vědeckých postupů, znát? O tomto a o další podobné záhadě jsem se zmiňoval v článku „Tajuplné nálezy ze Skotska“ Věděli snad dávné civilizace i o dělení buněk?

Bez použití mikroskopu zřejmě staří Egypťané a Řekové znali dvoušroubovici DNA (viz článek Egyptské symboly z hlediska archeoastronautiky)

A tak se ptám, zda nejnovější výdobytky naší civilizace nejsou jen znovuobjevání něčeho, co už někdo před tisíciletími znal? A bylo by prokázání nám předešlých civilizacích řešením této záhady?

Použité prameny: wikipedie,

Bible – Starý zákon (Projekt Gutenberg)

Dopatka U.: Velká encyklopedie Ericha von Danikena: Vašut, Praha, 1999

Obrázek: http://survincity.com/2012/11/peru-ica-stones-the-library-of-the-past

Související články:

Mají pověsti o obrech reálný základ?

Co když lidstvo pozná, že tu není první?

Dlouhé stráně – netradiční reportáž z budoucnosti

Dokument z příštího věku lidstva

Byl už na Zemi ještě někdo před lidstvem?

Co když existovala v druhohorách civilizace?

Mají pověsti o potopách reálný základ?

Bude si něco o nás myslet příští pozemská civilizace?

Existují nějaké stopy po předešlých technických civilizacích?

Jsou leylines obrazce otisky předchozích civilizací?

Co můžou být nově objevené geoglyfy v Asii a Africe?

Byl už u nás nalezen fragment dřívějších civilizací?

Autor: Libor Čermák | pondělí 24.2.2014 14:11 | karma článku: 20.44 | přečteno: 3315x


Další články blogera

Libor Čermák

Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?

Je možné, že řada tzv. uvědomělých pedagogů a vedoucích řeší problém, zda do svých svěřenců indoktrinovat multukulturalismus a nebo v nich pěstoavat vlastenectví. Jenže u mne se ale děti indoktrinace multikullturalismu nedočkají.

17.7.2018 v 12:43 | Karma článku: 25.68 | Přečteno: 561 |

Libor Čermák

Cože? Na tábor s keramickým talířem?

"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.

17.7.2018 v 5:44 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 471 |

Libor Čermák

Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře

Pražská kavárna obviňuje našeho p. prezidenta za to, že prý rozděluje národ. Hm, zajímavá myšlenka. Ale já se ptám, jak by ten náš stát měl vypadat, aby nebyl rozdělený? Jediné, kde je rozdělení národa protizákonné je, diktatura.

16.7.2018 v 7:13 | Karma článku: 46.78 | Přečteno: 6614 |

Libor Čermák

Autoři, nenechejte si den kazit hlupákama

Všichni vy, co někam píšete, už se vám také určitě stalo, že na vaší práci někdo reagoval způsobem, který má od inteligence daleko. Takový člověk není nic jiného, než obyčejný závistivka a chce vám zkazit dobrý pocit ze psaní.

15.7.2018 v 13:50 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 771 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Je Země placatá a objevili jsme černé díry v roce 1783?

Víte, kdo formuloval představu černé díry v roce 1783 a že si stále myslíme, že je Zem placatá a nehybná? To a mnoho dalšího se dovíte ve fyzikálních a filosofických komentářích první kapitoly/přednášky knihy Carla Rovelliho.

16.7.2018 v 9:08 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 960 | Diskuse

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - jak vyčistit stříbro?

Proč se stříbro špiní - Kde vzít v kuchyni elektrony - Malé drama v hrnci - Další metody. (délka blogu 5 min.)

16.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 20.69 | Přečteno: 399 | Diskuse

Libor Čermák

Obrazce v obilí i v Česku. A konečně i fraktál!

Co přinesly události v oblasti obrazců v obilí poslední dva týdny? Nejen nádherný fraktálový obrazec v Anglii,nejen dva nové agrosymboly v Česku. Ale i další zajímavosti. O tom všem v mém novém vydání agrosymbolového zpavodajství.

15.7.2018 v 7:08 | Karma článku: 17.44 | Přečteno: 677 |

Libor Čermák

Jak by měl vypadat záhadologický kroužek pro děti?

Tak. Teď určitě začnou skeptikové zas křičet. Jak někoho může napadnout vytvořit záhadologický kroužek pro děti? Tak, ať se to někomu líbí či ne, tak mne už to napadlo. A myslím si, že to jistě není pro děti nezajímavá aktivita.

13.7.2018 v 9:13 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 250 |

Jaroslav Jirát

Jak se zbavit migrény

bez léků. Migréna začne, když se rozšíří cévy v mozku. K tomu dojde, je-li mozek špatně vyživován kyslíkem nebo glukózou, v důsledku přiškrcení některé z cév, které do mozku vedou.

12.7.2018 v 16:31 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 614 | Diskuse
Počet článků 1899 Celková karma 28.20 Průměrná čtenost 1789

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz