Byl Prorok Mohamed kontaktérem s mimozemšťany?

27. 12. 2013 6:11:00
Můj názor je ten, že islám je jen tzv. „cargo kultem“, co vznikl ze setkání primitivních lidí s vyspělou technologií, kterou jen nesprávně pochopili, a tak si z toho v 7. století udělali nové náboženství.
KoránKoránwikipedie

Domnívám se, že jako „cargo kult“ pravděpodobně vznikly i jiné náboženské systémy, kdy se primitivní lidé setkali s nějakou technologicky jim nadřazenou společností. Ale protože ji neuměli správně pochopit, tak ji tenkrát začali považovat za projev božstva. A u proroka Mohameda a posléze u jím založeného islámu je to podle mého názoru až příliš okaté. Důvod je ten, že i podle nám známých historických pramenů Mohamed založil své učení na základě setkávání s jakousi cizí bytostí, patrně příslušníkem technologicky nám nadřazené, podle mého názoru mimozemské civilizace. Kdo to byl? Zda to byl mimozemšťan, či někdo podobný? Ale prorok Mohamed mu říkal „archanděl Džibril“. Je to naprosto logické, že onu bytost považoval za archanděla. Vždyť nejen s možnou existenci mimozemských civilizacích, ale i jen s obyčejným vědeckým vnímáním vesmíru mají mnozí muslimové problém dokonce ještě i v dnešní době! Tím spíš v 7. století. Jeho první setkání s onou bytostí proběhlo údajně kolem roku 610 n.l. v jedné jeskyni, když prorokovi bylo cca 40 let. Bytost se později Mohamedovi zjevila ještě několikrát a on na základě těchto setkávání a kontaktů založil učení, kterému se začalo říkat islám a které se později dokonce stalo jedním z hlavních pěti světových náboženství.

Mohl být Džibril příslušníkem nějaké vyspělejší mimozemské civilizace? Proč ne? Kdo zná například příběhy o tzv. únosech mimozemšťany, ví, že i dnes se neznámé bytosti dokážou u člověka postiženého únosovým syndromem najednou a z ničeho nic zjevit. Podle mého názoru je tzv. „zjevování“ jen a pouze nějaká, nám zatím neznámá technologie, na jehož princip třeba časem také přijdeme. Tak proč by to neměla být dovednost nějaké vyspělé mimozemské civilizace, která je technologicky třeba o tisíciletí před námi? Spisovatelé science fiction to také vědí a říkají takovéto technologii například buď „teleportace“ nebo „přesun mezi paralelními časoprostory“. To jsou podle mého názoru procesy, které se dají přirovnat právě ke „zjevování se“.

Je to sice jen moje hypotéza. Ale vím, že podnět k založení nějakého náboženství na základě zjevení neznámé bytosti jejímu zakladateli je častým jevem. Jak už jsem psal, tak obdobně vznikla i jiná náboženství. Například náboženská sekta „Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů“, které se obecně říká mormoni. Jejich zakladatel se také setkával s obdobnou bytostí (viz Modlí se kandidát na prezidenta USA k mimozemšťanovi?). A určitě by se našly i další případy. Ovšem já si myslím, že ve všech těchto případech nešlo o žádný kontakt s nějakým svyslancem z nebe, ale s někým, kdo má tak vyspělou technologii, že už nebyla primitivními pozemšťany pochopena, že místo toho na ně přirozeně působila až tzv. božsky. Není na tom nic složitého a podle mne je takovýto vznik těchto náboženství velice pravděpodobný. A tak se domnívám, že s rozvojem kulturní antropologie a archeosatronautiky by tyto zmíněné druhy náboženství měly moderního člověka spíš, než k nějaké náboženské horlivosti, motivovat k tomu, aby byly podrobeny nepředpojatému vědeckému výzkumu. Abychom přišli na to, kdo byly ve skutečnosti ty neznámé bytosti, které se tenkrát tzv. zjevovaly.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mohamed

http://cs.wikipedia.org/wiki/Cargo_kult

Související články:

Modlí se kandidát na prezidenta USA k mimozemšťanovi?

Na islámské fundamentalisty bych nasadil mimozemšťany

Měl někdo ve starověku ponorky?

Přicházeli starověcí bohové také z paralelního časoprostoru?

Biblické ponorky?

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | pátek 27.12.2013 6:11 | karma článku: 19.38 | přečteno: 2187x

Další články blogera

Libor Čermák

Budou současní umělci stejně odvážní jako tvůrci "Takové normální rodinky"?

Na internetu jsem narazil na článek, který se zabýval tím, proč už nepokračovalo natáčení nových dílů seriálu "Taková normální rodinky". Kvůli požadavkům ČST seriál zpolitizovat. A tím by se ale měli inspirovat i současní umělci!

14.11.2018 v 6:38 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 417 |

Libor Čermák

Autoři příběhů by se měli postavit proti ideologii genderismu-multikulturalismu

Genderismus-multikulturalismus představuje v současné době největší ohrožení svobody slova. A ohrožuje i literární tvorbu, zvláště chlapeckou, protože jí chce přikazovat, jak má správně ideologicky vypadat dobová prezentace.

13.11.2018 v 10:45 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 551 |

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Libor Čermák

Přístup k některým spisovatelům je barometrem stavu svobody a demokracie ve společnosti

Erich von Däniken a Jaroslav Foglar. Dva spisovatelé, kteří na první pohled spolu nemají téměř nic společného. Ale na ten druhý pohled zjistíme, že toho mají možná společného více, než si myslíme. Ukážu vám to:

10.11.2018 v 18:33 | Karma článku: 33.11 | Přečteno: 965 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Jan Fikáček

Kterak zařídit, aby zítra nevyšlo Slunce

Že nepochybujete o tom, že zítra vyjde Slunce? Že je to naprostá jistota? Ano! Je dobré si uvědomit, že je to tak extrémně jisté, že o tom nikdo trochu při smyslech vůbec nebude pochybovat. Nicméně...

12.11.2018 v 9:21 | Karma článku: 27.74 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Dana Tenzler

Fyzika na jezírku … co o ní víme my a co vodoměrky?

Vypadá to, jako by běhaly po tenké fólii, napnuté na vodní hladině. Nikdy ji neprošlápnou a nenamočí se. Jak se hmyz (vodoměrka nebo bruslařka) udrží na hladině, vysvětluje (jak jinak) fyzika. (délka blogu 3 min.)

12.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 23.98 | Přečteno: 575 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Tajemství svobodné vůle

Celý vesmír i život má být jeden řetězec příčin a následků. S tímto tvrze­ním se nedá nesouhlasit. Při pohledu zpět zjistíme, že vše, co se nám v životě přihodilo, co jsme udělali i neudělali, bylo nějak podmíněno.

11.11.2018 v 17:30 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 535 | Diskuse

Jan Mestan

Vidět Zemi růst

Chile je zemí, kde jsou častá zemětřesení. Dokonce tam nastalo to nejsilnější naměřené v roce 1960 o síle 9.5. Takové zemětřesení pak vede k vertikálním zdvihům. A to dost značným. Jednorázově se jedná o decimetry až metry.

10.11.2018 v 14:08 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 354 | Diskuse
Počet článků 2038 Celková karma 29.23 Průměrná čtenost 1775

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz