Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Byl Prorok Mohamed kontaktérem s mimozemšťany?

27. 12. 2013 6:11:00
Můj názor je ten, že islám je jen tzv. „cargo kultem“, co vznikl ze setkání primitivních lidí s vyspělou technologií, kterou jen nesprávně pochopili, a tak si z toho v 7. století udělali nové náboženství.
KoránKoránwikipedie

Domnívám se, že jako „cargo kult“ pravděpodobně vznikly i jiné náboženské systémy, kdy se primitivní lidé setkali s nějakou technologicky jim nadřazenou společností. Ale protože ji neuměli správně pochopit, tak ji tenkrát začali považovat za projev božstva. A u proroka Mohameda a posléze u jím založeného islámu je to podle mého názoru až příliš okaté. Důvod je ten, že i podle nám známých historických pramenů Mohamed založil své učení na základě setkávání s jakousi cizí bytostí, patrně příslušníkem technologicky nám nadřazené, podle mého názoru mimozemské civilizace. Kdo to byl? Zda to byl mimozemšťan, či někdo podobný? Ale prorok Mohamed mu říkal „archanděl Džibril“. Je to naprosto logické, že onu bytost považoval za archanděla. Vždyť nejen s možnou existenci mimozemských civilizacích, ale i jen s obyčejným vědeckým vnímáním vesmíru mají mnozí muslimové problém dokonce ještě i v dnešní době! Tím spíš v 7. století. Jeho první setkání s onou bytostí proběhlo údajně kolem roku 610 n.l. v jedné jeskyni, když prorokovi bylo cca 40 let. Bytost se později Mohamedovi zjevila ještě několikrát a on na základě těchto setkávání a kontaktů založil učení, kterému se začalo říkat islám a které se později dokonce stalo jedním z hlavních pěti světových náboženství.

Mohl být Džibril příslušníkem nějaké vyspělejší mimozemské civilizace? Proč ne? Kdo zná například příběhy o tzv. únosech mimozemšťany, ví, že i dnes se neznámé bytosti dokážou u člověka postiženého únosovým syndromem najednou a z ničeho nic zjevit. Podle mého názoru je tzv. „zjevování“ jen a pouze nějaká, nám zatím neznámá technologie, na jehož princip třeba časem také přijdeme. Tak proč by to neměla být dovednost nějaké vyspělé mimozemské civilizace, která je technologicky třeba o tisíciletí před námi? Spisovatelé science fiction to také vědí a říkají takovéto technologii například buď „teleportace“ nebo „přesun mezi paralelními časoprostory“. To jsou podle mého názoru procesy, které se dají přirovnat právě ke „zjevování se“.

Je to sice jen moje hypotéza. Ale vím, že podnět k založení nějakého náboženství na základě zjevení neznámé bytosti jejímu zakladateli je častým jevem. Jak už jsem psal, tak obdobně vznikla i jiná náboženství. Například náboženská sekta „Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů“, které se obecně říká mormoni. Jejich zakladatel se také setkával s obdobnou bytostí (viz Modlí se kandidát na prezidenta USA k mimozemšťanovi?). A určitě by se našly i další případy. Ovšem já si myslím, že ve všech těchto případech nešlo o žádný kontakt s nějakým svyslancem z nebe, ale s někým, kdo má tak vyspělou technologii, že už nebyla primitivními pozemšťany pochopena, že místo toho na ně přirozeně působila až tzv. božsky. Není na tom nic složitého a podle mne je takovýto vznik těchto náboženství velice pravděpodobný. A tak se domnívám, že s rozvojem kulturní antropologie a archeosatronautiky by tyto zmíněné druhy náboženství měly moderního člověka spíš, než k nějaké náboženské horlivosti, motivovat k tomu, aby byly podrobeny nepředpojatému vědeckému výzkumu. Abychom přišli na to, kdo byly ve skutečnosti ty neznámé bytosti, které se tenkrát tzv. zjevovaly.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mohamed

http://cs.wikipedia.org/wiki/Cargo_kult

Související články:

Modlí se kandidát na prezidenta USA k mimozemšťanovi?

Na islámské fundamentalisty bych nasadil mimozemšťany

Měl někdo ve starověku ponorky?

Přicházeli starověcí bohové také z paralelního časoprostoru?

Biblické ponorky?

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | pátek 27.12.2013 6:11 | karma článku: 18.95 | přečteno: 2153x


Další články blogera

Libor Čermák

Samozřejmě, že odebírání dětí od rodičů je vždy zvrácenost

V USA vypukla aféra s odebíráním dětí rodičům, kteří ilegálně překročili jejich státní hranice. To bylo řevu! Jen by mne zajímalo, zda ti sami lidi by se též zastali obětí zvrácení praktik juvenilní justice tady v Evropě.

23.6.2018 v 15:15 | Karma článku: 27.87 | Přečteno: 526 |

Libor Čermák

Koho autorská práva porušují autoři badatelé v oblasti kruhů v obilí?

Nedávno se mi přihodilo, že mi jeden čtenář napsal myšlenku, zda náhodou tím, že, když se zabývám záhadnými obrazci v obilí, neporušuji autorská práva někoho toho, kdo je vytváří. A to je kdo?

23.6.2018 v 14:13 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 456 |

Libor Čermák

Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

23.6.2018 v 7:42 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 340 |

Libor Čermák

Už chtějí zakazovat i modelářské stavebnice!

Firma na modelářské stavebnice Revell prý musela stáhnout jednu ze svých nových stavebnic. Proč? Přišla s velice zajímavým nápadem udělat stavebnici létajícího talíře, což je pro mne naprosto fantastický nápad.

22.6.2018 v 6:13 | Karma článku: 34.68 | Přečteno: 2819 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Koho autorská práva porušují autoři badatelé v oblasti kruhů v obilí?

Nedávno se mi přihodilo, že mi jeden čtenář napsal myšlenku, zda náhodou tím, že, když se zabývám záhadnými obrazci v obilí, neporušuji autorská práva někoho toho, kdo je vytváří. A to je kdo?

23.6.2018 v 14:13 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 456 |

Libor Čermák

Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

23.6.2018 v 7:42 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 340 |

Jiří Turner

Kurvovec!

Kůrovci, brouci čeledi Scolytidae žijí téměř všude tam, kde rostou stromy. Kurvovci žijí asi jenom v České republice. Vyvinuli se jako mutace pod dohledem Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí.

23.6.2018 v 6:56 | Karma článku: 19.25 | Přečteno: 567 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ako historici zistia, čo sa udialo v dávnej minulosti – 2.časť

Prečo sa stredovekí európski a arabskí učenci venovali opisovaniu antických prác? A ako sa historici vyporiadajú s protirečivými svedectvami antických autorov?

21.6.2018 v 18:31 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 198 | Diskuse

Dana Tenzler

Jsou v mléce opravdu opiáty?

Chemické laboratoře vylepšují náš jídelníček už po celá desetiletí. Zašly by ale tak daleko, aby do jídla míchaly opiáty? (délka blogu 2 min.)

21.6.2018 v 8:00 | Karma článku: 22.11 | Přečteno: 542 | Diskuse
Počet článků 1877 Celková karma 27.47 Průměrná čtenost 1783

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz