Na islámské fundamentalisty bych nasadil mimozemšťany

16. 11. 2013 7:55:00
Vlastně už od září 2001 se diskutuje o možném konfliktu dvou kultur, tedy západní a islámské. Kdyby k tomu někdy mělo dojít, dovolil bych si navrhnout jedno netradiční řešení této situace.
ilustrační obrázekilustrační obrázek

Přiznejme si, že taková situace teoreticky může kdykoliv nastat. Stačí k tomu pár zblblých teroristů a událost podobná situaci z 11. září 2001. A při těchto a podobných událostech nejsou nejhorší jenom ty ztráty na životech a hmotné škody. Ale i fakt, že k těmto činům jsou zneužita náboženství. Kdyby nebylo těchto zblblých fundamentalistů, mohla by západní převážně křesťanská společnost a islámský svět vedle sebe v pohodě existovat. Obě vznikly na společných základech monoteistických náboženství. Problémem jsou fundamentalisté. Ti kolikrát to, co je psáno, berou víc než obyčejný selský rozum. A pro mnoho islámských fundamentalistů navíc existuje jen to, co je psáno v Koránu a nic jiného je už nezajímá. A teď si představte, že by mělo dojít ke konfliktu obou kultur. Zatímco západní kultury vnímají válku jako nutné zlo, naopak islámské náboženství je z pěti hlavních světových duchovních proudů jediné, které má ve své doktríně zakotveno válku. Říká se tomu tzv. „džihád mečem“. Zkrátka a dobře z toho vyplývá, že ať se nám to líbí nebo ne, když někdo má na rozdíl od druhé strany něco ve své ideologické doktríně, tak by při tomto případném konfliktu byl ve výhodě. A nemluvě navíc ještě o tom, že války jsou samozřejmě také nehumánním řešení krizí.

A tak se ptám, zda by při řešení takto nastalé krize nemohla existovat ještě nějaká jiná možnost, než válka. Něco, co bude humánnější, avšak obdobně efektivní. A podle mého názoru taková možnost skutečně existuje. Co třeba takhle místo válek, ničení a zabíjení použít tzv. „kulturní šok“? To je situace, která nastane, když kultura na nižší úrovni se setká se společností, která ji kulturně i technologicky převyšuje. U nás na Zemi se to v minulosti stalo například indiánům, když byli konfrontováni s Evropany. A může se to stát i současné civilizaci. Kdy? V momentě, kdy bude konfrontována ze skutečností, že to není člověk, kdo je ve vesmíru tím nejvyspělejším a nejdokonalejším stvořením, jak se nám snaží namluvit mnozí náboženští fundamentalisté. Ale, že ve vesmíru žijí i jiné a vyspělejší civilizace než my. Co by při takovémto kulturním šoku nastalo? Těžko říci. V článku „Svět potřebuje zažít pořádný šok!“, jsem nastínil několik možných scénářů. (Popravdě řečeno, nikdo vám v tuto chvíli neřekne, co by se opravdu stalo. Jsou to vše jen teorie, jak by to na lidstvo zapůsobilo. Zda z kontaktu s vyspělejší společností lidstvo ovládne panika, zda se zde zhroutí naše politické, náboženské a ekonomické systémy či zda nás ovládne krize autorit, strach a chaos. Existuje i opačná možnost, a to taková, že díky onomu kontaktu zažijeme nebývalý rozvoj, a to jak vědeckotechnologický, tak duchovní).

V každém případě by to ale znamenalo jedno: nutnost se přizpůsobit nově zjištěným skutečnostem. Problém by to samozřejmě bylo i pro západní kulturu. Ovšem ta se na takovou situaci intenzivně připravuje. Především díky tomu, že její příslušníci jsou odmalička odkojeni nejrůznějšími science fiction příběhy a filmy o mimozemšťanech, budou pro ni takovéto věci stravitelnější, než pro tu kulturu, která za jedinou bytost mimo naší Zemi považují Aláha a nic jiného. (Například takový záhadolog Erich von Daniken nedávno v rozhovoru pro televizi Metropol http://www.youtube.com/watch?v=e40voQuqqYA přiznal, že právě z tohoto důvodu mu ještě v arabském světě nevyšla ani jedna kniha). A mám i další indicie, že muslimové na rozdíl od svaté války džihádu o takovýchto věcech vůbec neuvažují. To by byl pro takovouto společnost opravdu pořádný kulturní šok. Zcela určitě by byl větších rozměrů, než tady na západě.

Otázkou ovšem je, kde ty mimozemšťany vzít. Osobně se domnívám, že to tak těžké nebude (viz články v mé rubrice: „Havárie UFO (UFO crashes“).) Co když světové mocnosti tyto věci před světovou veřejností utajují ze strategických důvodů, a to až do doby, kdy přijde ten správný čas? Kdybych já byl jedním z vůdců některé ze světových mocností, která by cítila ohrožení nějakými náboženskými fundamentalisty, byla by situace kulturního šoku při případné takovéto konfrontaci jistě jedním z mých želízek v ohni. Určitě bych místo války spustil toto. A co když vlastně ty současné elity přemýšlejí obdobně a zveřejnění skutečného stavu o mimozemšťanech si doopravdy šetří pro situaci, kterou jsem nastínil?

Související články:

Svět potřebuje zažít pořádný šok!

Prozrazují armády na požádání své vojenské tajemství?

K čemu slouží Oblast 51?

Křesťanství a mimozemské civilizace, jde to k sobě?

Havárie UFO (UFO crashes)

Autor: Libor Čermák | sobota 16.11.2013 7:55 | karma článku: 16.66 | přečteno: 951x

Další články blogera

Libor Čermák

Budou současní umělci stejně odvážní jako tvůrci "Takové normální rodinky"?

Na internetu jsem narazil na článek, který se zabýval tím, proč už nepokračovalo natáčení nových dílů seriálu "Taková normální rodinky". Kvůli požadavkům ČST seriál zpolitizovat. A tím by se ale měli inspirovat i současní umělci!

14.11.2018 v 6:38 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 417 |

Libor Čermák

Autoři příběhů by se měli postavit proti ideologii genderismu-multikulturalismu

Genderismus-multikulturalismus představuje v současné době největší ohrožení svobody slova. A ohrožuje i literární tvorbu, zvláště chlapeckou, protože jí chce přikazovat, jak má správně ideologicky vypadat dobová prezentace.

13.11.2018 v 10:45 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 551 |

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Libor Čermák

Přístup k některým spisovatelům je barometrem stavu svobody a demokracie ve společnosti

Erich von Däniken a Jaroslav Foglar. Dva spisovatelé, kteří na první pohled spolu nemají téměř nic společného. Ale na ten druhý pohled zjistíme, že toho mají možná společného více, než si myslíme. Ukážu vám to:

10.11.2018 v 18:33 | Karma článku: 33.11 | Přečteno: 965 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Jan Fikáček

Kterak zařídit, aby zítra nevyšlo Slunce

Že nepochybujete o tom, že zítra vyjde Slunce? Že je to naprostá jistota? Ano! Je dobré si uvědomit, že je to tak extrémně jisté, že o tom nikdo trochu při smyslech vůbec nebude pochybovat. Nicméně...

12.11.2018 v 9:21 | Karma článku: 27.74 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Dana Tenzler

Fyzika na jezírku … co o ní víme my a co vodoměrky?

Vypadá to, jako by běhaly po tenké fólii, napnuté na vodní hladině. Nikdy ji neprošlápnou a nenamočí se. Jak se hmyz (vodoměrka nebo bruslařka) udrží na hladině, vysvětluje (jak jinak) fyzika. (délka blogu 3 min.)

12.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 23.98 | Přečteno: 575 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Tajemství svobodné vůle

Celý vesmír i život má být jeden řetězec příčin a následků. S tímto tvrze­ním se nedá nesouhlasit. Při pohledu zpět zjistíme, že vše, co se nám v životě přihodilo, co jsme udělali i neudělali, bylo nějak podmíněno.

11.11.2018 v 17:30 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 535 | Diskuse

Jan Mestan

Vidět Zemi růst

Chile je zemí, kde jsou častá zemětřesení. Dokonce tam nastalo to nejsilnější naměřené v roce 1960 o síle 9.5. Takové zemětřesení pak vede k vertikálním zdvihům. A to dost značným. Jednorázově se jedná o decimetry až metry.

10.11.2018 v 14:08 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 354 | Diskuse
Počet článků 2038 Celková karma 29.23 Průměrná čtenost 1775

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz