Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na islámské fundamentalisty bych nasadil mimozemšťany

16. 11. 2013 7:55:00
Vlastně už od září 2001 se diskutuje o možném konfliktu dvou kultur, tedy západní a islámské. Kdyby k tomu někdy mělo dojít, dovolil bych si navrhnout jedno netradiční řešení této situace.
ilustrační obrázekilustrační obrázek

Přiznejme si, že taková situace teoreticky může kdykoliv nastat. Stačí k tomu pár zblblých teroristů a událost podobná situaci z 11. září 2001. A při těchto a podobných událostech nejsou nejhorší jenom ty ztráty na životech a hmotné škody. Ale i fakt, že k těmto činům jsou zneužita náboženství. Kdyby nebylo těchto zblblých fundamentalistů, mohla by západní převážně křesťanská společnost a islámský svět vedle sebe v pohodě existovat. Obě vznikly na společných základech monoteistických náboženství. Problémem jsou fundamentalisté. Ti kolikrát to, co je psáno, berou víc než obyčejný selský rozum. A pro mnoho islámských fundamentalistů navíc existuje jen to, co je psáno v Koránu a nic jiného je už nezajímá. A teď si představte, že by mělo dojít ke konfliktu obou kultur. Zatímco západní kultury vnímají válku jako nutné zlo, naopak islámské náboženství je z pěti hlavních světových duchovních proudů jediné, které má ve své doktríně zakotveno válku. Říká se tomu tzv. „džihád mečem“. Zkrátka a dobře z toho vyplývá, že ať se nám to líbí nebo ne, když někdo má na rozdíl od druhé strany něco ve své ideologické doktríně, tak by při tomto případném konfliktu byl ve výhodě. A nemluvě navíc ještě o tom, že války jsou samozřejmě také nehumánním řešení krizí.

A tak se ptám, zda by při řešení takto nastalé krize nemohla existovat ještě nějaká jiná možnost, než válka. Něco, co bude humánnější, avšak obdobně efektivní. A podle mého názoru taková možnost skutečně existuje. Co třeba takhle místo válek, ničení a zabíjení použít tzv. „kulturní šok“? To je situace, která nastane, když kultura na nižší úrovni se setká se společností, která ji kulturně i technologicky převyšuje. U nás na Zemi se to v minulosti stalo například indiánům, když byli konfrontováni s Evropany. A může se to stát i současné civilizaci. Kdy? V momentě, kdy bude konfrontována ze skutečností, že to není člověk, kdo je ve vesmíru tím nejvyspělejším a nejdokonalejším stvořením, jak se nám snaží namluvit mnozí náboženští fundamentalisté. Ale, že ve vesmíru žijí i jiné a vyspělejší civilizace než my. Co by při takovémto kulturním šoku nastalo? Těžko říci. V článku „Svět potřebuje zažít pořádný šok!“, jsem nastínil několik možných scénářů. (Popravdě řečeno, nikdo vám v tuto chvíli neřekne, co by se opravdu stalo. Jsou to vše jen teorie, jak by to na lidstvo zapůsobilo. Zda z kontaktu s vyspělejší společností lidstvo ovládne panika, zda se zde zhroutí naše politické, náboženské a ekonomické systémy či zda nás ovládne krize autorit, strach a chaos. Existuje i opačná možnost, a to taková, že díky onomu kontaktu zažijeme nebývalý rozvoj, a to jak vědeckotechnologický, tak duchovní).

V každém případě by to ale znamenalo jedno: nutnost se přizpůsobit nově zjištěným skutečnostem. Problém by to samozřejmě bylo i pro západní kulturu. Ovšem ta se na takovou situaci intenzivně připravuje. Především díky tomu, že její příslušníci jsou odmalička odkojeni nejrůznějšími science fiction příběhy a filmy o mimozemšťanech, budou pro ni takovéto věci stravitelnější, než pro tu kulturu, která za jedinou bytost mimo naší Zemi považují Aláha a nic jiného. (Například takový záhadolog Erich von Daniken nedávno v rozhovoru pro televizi Metropol http://www.youtube.com/watch?v=e40voQuqqYA přiznal, že právě z tohoto důvodu mu ještě v arabském světě nevyšla ani jedna kniha). A mám i další indicie, že muslimové na rozdíl od svaté války džihádu o takovýchto věcech vůbec neuvažují. To by byl pro takovouto společnost opravdu pořádný kulturní šok. Zcela určitě by byl větších rozměrů, než tady na západě.

Otázkou ovšem je, kde ty mimozemšťany vzít. Osobně se domnívám, že to tak těžké nebude (viz články v mé rubrice: „Havárie UFO (UFO crashes“).) Co když světové mocnosti tyto věci před světovou veřejností utajují ze strategických důvodů, a to až do doby, kdy přijde ten správný čas? Kdybych já byl jedním z vůdců některé ze světových mocností, která by cítila ohrožení nějakými náboženskými fundamentalisty, byla by situace kulturního šoku při případné takovéto konfrontaci jistě jedním z mých želízek v ohni. Určitě bych místo války spustil toto. A co když vlastně ty současné elity přemýšlejí obdobně a zveřejnění skutečného stavu o mimozemšťanech si doopravdy šetří pro situaci, kterou jsem nastínil?

Související články:

Svět potřebuje zažít pořádný šok!

Prozrazují armády na požádání své vojenské tajemství?

K čemu slouží Oblast 51?

Křesťanství a mimozemské civilizace, jde to k sobě?

Havárie UFO (UFO crashes)

Autor: Libor Čermák | sobota 16.11.2013 7:55 | karma článku: 16.66 | přečteno: 932x


Další články blogera

Libor Čermák

Samozřejmě, že odebírání dětí od rodičů je vždy zvrácenost

V USA vypukla aféra s odebíráním dětí rodičům, kteří ilegálně překročili jejich státní hranice. To bylo řevu! Jen by mne zajímalo, zda ti sami lidi by se též zastali obětí zvrácení praktik juvenilní justice tady v Evropě.

23.6.2018 v 15:15 | Karma článku: 27.87 | Přečteno: 526 |

Libor Čermák

Koho autorská práva porušují autoři badatelé v oblasti kruhů v obilí?

Nedávno se mi přihodilo, že mi jeden čtenář napsal myšlenku, zda náhodou tím, že, když se zabývám záhadnými obrazci v obilí, neporušuji autorská práva někoho toho, kdo je vytváří. A to je kdo?

23.6.2018 v 14:13 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 456 |

Libor Čermák

Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

23.6.2018 v 7:42 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 340 |

Libor Čermák

Už chtějí zakazovat i modelářské stavebnice!

Firma na modelářské stavebnice Revell prý musela stáhnout jednu ze svých nových stavebnic. Proč? Přišla s velice zajímavým nápadem udělat stavebnici létajícího talíře, což je pro mne naprosto fantastický nápad.

22.6.2018 v 6:13 | Karma článku: 34.68 | Přečteno: 2819 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Koho autorská práva porušují autoři badatelé v oblasti kruhů v obilí?

Nedávno se mi přihodilo, že mi jeden čtenář napsal myšlenku, zda náhodou tím, že, když se zabývám záhadnými obrazci v obilí, neporušuji autorská práva někoho toho, kdo je vytváří. A to je kdo?

23.6.2018 v 14:13 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 456 |

Libor Čermák

Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?

Již 11. rokem svým čtenářům přináším agrosymbolová zpravodajství, která mají upozornit a zamyslet se nad záhadnými obrazci v obilí, které vznikly v poslední době. Je docela však možné, že ty poslední upozornují na hvězdnou oblohu.

23.6.2018 v 7:42 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 340 |

Jiří Turner

Kurvovec!

Kůrovci, brouci čeledi Scolytidae žijí téměř všude tam, kde rostou stromy. Kurvovci žijí asi jenom v České republice. Vyvinuli se jako mutace pod dohledem Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí.

23.6.2018 v 6:56 | Karma článku: 19.25 | Přečteno: 567 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ako historici zistia, čo sa udialo v dávnej minulosti – 2.časť

Prečo sa stredovekí európski a arabskí učenci venovali opisovaniu antických prác? A ako sa historici vyporiadajú s protirečivými svedectvami antických autorov?

21.6.2018 v 18:31 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 198 | Diskuse

Dana Tenzler

Jsou v mléce opravdu opiáty?

Chemické laboratoře vylepšují náš jídelníček už po celá desetiletí. Zašly by ale tak daleko, aby do jídla míchaly opiáty? (délka blogu 2 min.)

21.6.2018 v 8:00 | Karma článku: 22.11 | Přečteno: 542 | Diskuse
Počet článků 1877 Celková karma 27.47 Průměrná čtenost 1783

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz