Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. února 2020 Gizela

Obrazce v obilí na sklonku léta

12. 09. 2013 19:23:00
Tak jsme se už zřejmě ocitli na konci letošní sezony záhadných kruhů v obilí. To je čas, kdy se zpravidla objevují ty nejzajímavější formace v sezóně. A jak tomu bylo letos? Opět přináším svůj agrosymbolový občasník.

fharewell.jpgI letos se v závěru sezóny objevily nádherné a složité formace. Například 12. srpna 2013 vznikla dvojitá šesticípá hvězda u Harewell lane v hrabství Worcestershire. Kromě těchto okvětních lístků, agrosymbol ještě obsahoval centrální kruh a do dalšího kruhu byl navíc ještě vepsán. Viz Harewell lane, Nr Besford. Mne osobně připadá, že tento obrazec zapadá do stejné série, jako byl letošní obrazec u Stonehenge, kde obdobně bylo do sebe vepsáno několik čtverců (viz Obrazce v obilí uprostřed léta).

IM000884.JPGOvšem zajímavější obrazec se objevil o den později 13. srpna 2013. A tajuplní jeho autoři si k vytvoření nevybrali jen tak nějaké místo. Půl kilometru jižně od Silbury Hill, v kopcích se nalézá West Kennet Long Barrow. Řekl bych, že tato stavba je v této oblasti tak trochu ve stínu známějšího kamenného kruhu Avebury nebo mystické hory Silbury Hill. Ale myslím si, že je neméně zajímavá. Jedná se o nejlépe zachovalou anglickou mohylu, jež pochází z let cca 3500 let před naším letopočtem. Je to dokonce o tisíc let starší dílo než Avebury či Silbury Hill. Na délku měří 104 metrů a na šířku 23 metrů. Je zde dokonce několikametrový otvor, do kterého lze vstoupit a prohlédnout si vnitřek. Jeho střechu tvoří gigantické kameny, jenž vytváří jakési překlady. Ví se, že pochází ze stejného lomu jako kameny ze Stonehenge. A aby tomu nebylo málo i vlastní vchod je chráněný obrovskými pískovcovými menhiry. Při průzkumu zde prý bylo nalezeno celkem 50 koster. Tuto památku jsem před pěti lety osobně navštívil, a tak přidávám i svojí fotku. A právě v ten den, jenž datum obsahoval dvě magické třináctky, se zde objevil nádherný flongbarow.jpgobrazec ve tvaru dvojitého trojúhelníku. V jeho středu se nalézal mandlovitý útvar ve tvaru hlavy mimozemšťana, ze které vedla trojice paprsků do rohů trojúhelníku. A aby tomu nebylo málo celý trojúhelník byl ponořený do ukret.jpgměsíčního srpku složeného ze čtyř mezikruží. V ose onoho měsíčitého srpku pak byla ještě jakási šipka ukazující právě na mohylu. A jaký může být význam tohoto obrazce? Na jeho specializované stránce na cropcircleconnectoru, na West Kennett Longbarrow, si můžete najít různé hypotézy. Mne také jedna napadla. Měsíc a trojúhelník? Proto jsem si vzpomněl na jednu anomálii, která se nalézá na Měsíci. Když se na něj koukáte ze Země, víte, že k nám má stále jednu svojí polovinu přivrácenou. Říká se tomu vázaná rotace. Ve středu tohoto měsíčního kotouče z pohledu ze Země, to znamená i nejblíže Zemi, se nalézá oblast Sinus Medii (v překladu „Záliv středu“). A v ní kráter Ukert o velice zvláštním tvaru. Na rozdíl od jiných kráterů na Měsíci i jiných tělesech není kulatý, ale má tvar rovnostranného trojúhelníku (viz obrázek). Co když tento obrazec v obilí měl na tuto anomálii nějak poukázat? (viz odkaz na googlemapu Měsíce: http://www.google.cz/moon/#lat=7.781751&lon=1.801757&zoom=8&map=visible&apollo=&q=ukert

beckh.jpgAgrosymbol od West Kennet Long Barrow měl ještě brášku. Tím myslím, co se týče tvaru mandlovité hlavy uprostřed. Nedaleko Avebury (viz Avebury – místo zasvěcené záhadám), se nalézá víska Beckhampton. A poblíž ní se 23. srpna 2013 objevila další ufounská mandlovitá hlava, obkroužená krajkovým prstencem. Tento prstenec byl rozdělen na třináct segmentů, a tak zde máme další obrazec v obilí, který vychází z čísla třináct. Jen tak se zamýšlím, jak rozdělit kruh přesně na třináct segmentů? Není to nic jednoduchého, co by se zvládlo levou zadní, jako kdybyste ho chtěli rozdělovat na čtyři, na šest, na osm či na dvanáct segmentů. Tady musíte přesně vyměřit segment o úhlu cca 27,69 stupňů. Obrazec si můžete prohlédnout na Cooks Plantation, nr Beckhampton.

fhackpen.jpgV letošním roce si tvůrci obrazců v obilí nějak oblíbili bílého koně u Hackpenu poblíž Broad Hintonu. (viz Po stopách obřích křídových postav) Tento křídový obrazec byl vytvořen v letech 1838 na počest korunovace královny Victorie. Jeden ze zdejších letošních obrazců v obilí jsem popisoval v článku „Obrazce v obilí ze začátku léta“ a další v článku „Červencové obrazce v obilí“. A další obrazec se tu objevil ve stejný den, jako u West Kennet Long Barrow, tedy 13. srpna 2013. Byl to prstenec vytvořený z dvaceti dvou kruhů. Takže obrazec vytvořil jakýsi řetěz. Prohlédnout si ho můžete na Hackpen Hill (4), nr Broad Hinton. novadelphini2013.jpgTento obrazec byl však mimořádným tím, že to byl takový, který prorokoval budoucí astronomický objev, obdobně jako například obrazce z roku 1995 (viz Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad) prorokovaly objev komety Hale Bopp. Všimněte se prosím data, kdy se tento obrazec objevil. Stalo se to 13. srpna 2013. A přesně o den později, 14. srpna 2013, se na hvězdné obloze stalo něco nečekaného a z astronomického hlediska mimořádného. V souhvězdí Delfína vzplála nova. Dostala název „Nova Delphini 2013“ Teď si prosím všimněte okolí obrazce. Nalézají se zde tři remízky, které vytvoří trojúhelník. Poloha tohoto obrazce vůči těmto remízkům odpovídá přesně poloze novy Delphini vůči hvězdám letního trojúhelníku (Altair, Vega a Deneb). A to prosím o celý jeden den dřív, než se nova objevila! A aby tomu nebylo málo, tak i obrazec z 15. července (viz „Červencové obrazce v obilí“) odpovídá další jasné hvězdě ze souhvězdí Labutě, a to hvězdě Gienah, neboli epsilon Cygni.

fetchilhampton.jpgZajímavý obrazec vznikl 19. srpna u Etchilhampton Hill, a to přímo na dohled obrazce u Monument Hill ze začátku srpna (viz Obrazce v obilí uprostřed léta). Tvořil ho jakýsi vír složený ze šesti ohnutých trojúhelníků, které obkružoval prstenec, kde obilí bylo křížem propleteno. Víz na Etchilhampton Hill.

fmarden.jpg23. srpna pak záhadný agrosymbolový jev navštívil další významnou neolitickou památku staré Anglie. Marden Henge je ze svými 14 hektary jedna z největších anglických neolitických lokalit vůbec. Bohužel zemědělské práce ji však už hodně poškodili. A právě na tomto poli se objevil obrazec ve tvaru dvanáctilisté květiny. Listy zde byly dvoubarevné (na střídačku položené, postavené). Obrazec neměl dlouhého trvání, neboť krátce po svém vzniku byl pokosen. (viz Marden Henge)

A poslední anglický obrazec, o kterém bych se rád v tomto díle svého agrosymbolového občasníku zmínil, se objevil 30. srpna 2013 u Ashmore v hrabství Dorset. Tvořila ho hvězda podobná symbolu Severoatlantické aliance, s tím rozdílem, že nebyla čtyřcípá, ale pěticípá. Viz Ashmore, nr Shaftesbury.

kukur.jpgOvšem tím to ještě z daleka nekončí, protože v tomto uplynulém období se objevilo ještě několik obrazců vytvořených v kukuřici. Což je naprosto úžasné, protože kukuřice, jak známo, má o mnoho tlustší stéblo než pšenice nebo ječmen. A tak jen samotný pohled na položenou kukuřici je kolikrát pastva pro oči. Dva z těchto obrazců byly zaznamenány v Nizozemí. Zhruba patnáctimetrový kukuřičný kruh vznikl 18. srpna u Palinstraaut u Hoevenu. Formace zhruba šesti kruhů seřazených do kříže vznikly 3. září u Bosschenhoofdu. A všechno doplňovala ještě formace dvou kruhů v kukuřici u polského Wylatowa. Větší kruh měl velikost cca 12-13 metrů, menší 7-8 metrů. V každém případě do okolí tohoto na agrosymboly asi fradnice.jpgnejproslulejšího polského místa se jev letos vrátil. Další informace v odkaze Wylatowo.

A úplně na závěr si nechám ještě jeden český obrazec v obilí. U města Radnice na Rokycansku vznikl kolem 23. srpna letošní v pořadí již osmý český obrazec v obilí. Informací o něm však bylo dost málo, a tak čerpám z toho, co jsem se dozvěděl na facebooku. Skládal se z centrálního kruhu, který byl vnořen do dalších třech měsíčitých srpků, kterého obklopovaly. Ale to není všechno. Dovolil bych si totiž ještě poukázat na jednu souvislost s jedním před chvílí zmíněným anglickým agrosymbolem

ustekradniceskalice.jpg

Jako hledače geometrických souvislostí, mne zaujalo něco velice zvláštního, čehož jsem si všiml na mapě letošních českých agrosymbolů. Z Úštěku, kde byl obrazec, který jsem osobně navštívil (viz Obrazce v obilí ze začátku léta), je to do Radnice je zhruba stejně daleko (cca 97 km), jako z Úštěku do Skakice na Benešovsku, kde též letos vznikl obrazec v obilí, o němž jsem informoval v článku „Obrazce v obilí uprostřed léta“. Vznikne nám tak rovnoramenný trojúhelník Úštěk – Skalice – Radnice. A aby tomu nebylo málo, něco obdobného platí i o obrazci u Paceřovic (viz „Obrazce v obilí uprostřed léta“). I z něj je to zhruba stejně daleko (cca 164-7 km) jednak do Rohozné v jižních Čechách a pak do Drnovic na Blanensku. Poblíž této spojnice navíc leží i Rozseč u Kunštátu. (o těchto třech obrazcích jsem referoval v článku „Červencové obrazce v obilí“). Takže máme druhý rovnoramenný trojúhelník. Takže když pomineme údajný obrazec na Znojemsku, jehož přesnou lokalizaci neznáme, tak všech ostatních sedm českých agrosymbolů vytvoří další dohromady obrazec, který se skládá ze dvou rovnoramenných trojúhelnících. A aby tomu nebylo málo, tak obě západní strany těchto dvou trojúhelníků jsou takřka rovnoběžné. Takže, vážení přátelé, máme tady vlastně další obrazec spojený s agrosymboly. Když se tak zamyslím nad smyslem tohoto obrazce, opět mi to připomene to, o čem jsem se zmiňoval u anglického obrazce u Hackpenu. Poloha obrazce u Radnice v něm odpovídá poloze novy „Delphini 2013“ vůči hvězdám letního trojúhelníku, které v tomto případě zastupují agrosymboly u Paceřovic, Rohozné a Drnovic. A agrosymbol u Úštěku i zde odpovídá poloze hvězdy Gienah v Labuti (viz výše). A navíc agrosymbol u Skalice zas hvězdě Albireo, což je beta Cygni, neboli druhá nejjasnější hvězda souhvězdí Labutě. Je to jenom náhoda?

Zdroj, použité fotografie a schémata:

Odkazy použité v článku, wikipedie včetně obrázků

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2013/2013.html

Související články:

5. díl: Obrazce v obilí uprostřed léta

4. díl: Červencové obrazce v obilí

3. díl: Obrazce v obilí ze začátku léta

2. díl: Co mají společného anglické a italské obrazce v obilí?

1. díl: Opožděná sezona záhadných kruhů v obilí už začala

Vděčíme snad za obilí mimozemšťanům?

Kruhy v obilí - rok 2012

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 12.9.2013 19:23 | karma článku: 24.58 | přečteno: 3509x

Další články blogera

Libor Čermák

Má gratulace Stanislavu Křečkovi ke zvolení ombudsmanem

Gratuluji Stanislavu Křečkovi ke zvolení veřejným ochráncem práv. Věřím, že dokáže zlepšit obraz veřejnosti k této instituce na rozdíl od toho, co v této funkci vyváděla jeho předchůdkyně paní Šabatová.

13.2.2020 v 7:23 | Karma článku: 38.75 | Přečteno: 980 |

Libor Čermák

Stoupenci pražské kavárny by se měli naučit dívat na jiné názory jako sobě rovné.

V posledních letech mám pocit, že nejrůznější sluníčkáři, pražskokavárníci a politickokorektisti se chovají tak, jako kdyby jen a jen oni měli tu jedinou správnou pravdu. A nikdo jiný. Jenže v demokracii si jsou názory ale rovné.

11.2.2020 v 18:30 | Karma článku: 39.22 | Přečteno: 1125 |

Libor Čermák

Učitelek z Řeporyj se musím zastat!

To bylo humbuku, který vytvořil jistý starosta pražské MČ Řeporyje, jehož jméno nechci na svém blogu nijak propagovat. Jak je možné, že se učitelky ze školky vůbec snažily, aby jim a jejich svěřencům neujel vlak?

8.2.2020 v 8:02 | Karma článku: 48.53 | Přečteno: 24482 |

Libor Čermák

Smutný osud inspektora Brůžka

Kdo by neznal televizní seriál „Hříšní lidé města pražského“ a slavnou policejní mordpartu ze čtyřky, jejíž členové tvoří hlavní hrdiny. Seriál a jeho pokračování „Panoptikum města pražského“ vznikl na motivy povídek Jiřího Marka.

8.2.2020 v 7:00 | Karma článku: 33.10 | Přečteno: 1287 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Co bylo před multivesmírem, před multi-multivesmírem, před multi-multi-multivesmírem......

Řešíme-li otázku, co bylo před velkým třeskem, dojdeme asi k názoru, že to byl bůh nebo multivesmír. Hned se pak ale musíme zeptat, co bylo před nimi! A mohli bychom v řadě "před" asi pokračovat do nekonečna. Opravdu mohli?

18.2.2020 v 9:15 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 196 | Diskuse

Jan Tomášek

Cesty elektrické energie 2

Rozvody vysokého napětí se staly součástí české krajiny, často k nelibosti výtvarníků - či mnoha dalších jedinců - nicméně elektřina je potřeba a rozvodné a distribuční soustavy slouží v zásadě spolehlivě.

18.2.2020 v 4:40 | Karma článku: 10.29 | Přečteno: 300 | Diskuse

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - dá se otrávit muškátovým oříškem?

Muškátový oříšek a muškátový květ - dá se přílišnou dávkou koření dobře naladit nebo spíš otrávit? (délka blogu 3 min.)

17.2.2020 v 8:00 | Karma článku: 27.94 | Přečteno: 698 | Diskuse

Tomáš Flaška

Špionážní technika dříve a dnes

Totalitní režimy své odpůrce sledovaly ve dne v noci. V Technickém muzeu v Praze byla výstava té techniky z doby komunismu. A když to porovnáme s dneškem, nelze se než pousmát.

16.2.2020 v 10:56 | Karma článku: 29.71 | Přečteno: 969 | Diskuse

Robert Šimeček

Lidstvo jako nekonečný vesmír

Stojíme na prahu období skutečně radikálních změn ve všech oblastech našeho života. Na cokoliv pomyslíme, je možné uskutečnit. Předpokladem skutečné vývojové akcelerace je tento fakt přijmout jako fakt a plně si to uvědomit.

15.2.2020 v 15:59 | Karma článku: 8.68 | Přečteno: 236 | Diskuse
Počet článků 2314 Celková karma 30.88 Průměrná čtenost 1794

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

První slečna Kateřina Zemanová přiznala po letech účast na pornovečírku

Kateřina Zemanová (26) přiznala v rozhovoru pro časopis Téma svou účast na pornovečírku. Ten se konal před sedmi lety,...

Rád Lucince barvím vlásky a starám se o ni jako o své miminko, říká Matuš

Vztah Bohuše Matuše (46) a jeho partnerky, o třicet let mladší studentky Lucie (16) vzbuzuje v posledních dvou letech...

Napřed dezinfekce, pak manželka, šokoval Tomáš z Výměny svými prioritami

Jestli se televizním divákům zdál Tomáš z Výměny manželek jako docela starostlivý otec, při závěrečném setkání obou...

RECENZE: Pád až na nula procent. Snímek Chlap na střídačku je nestydatost

Třebaže kritikovu odolnost už zocelily Špindl 2, Ženská na vrcholu, Šťastný nový rok či Příliš osobní známost,...

Sex máme se ženou několikrát denně, mobil do ložnice nesmí, říká Bieber

Justin Bieber (25) prozradil svůj recept na úspěšné manželství. Důležité prý je, najít k sobě toho pravého člověka....