Jsou v keltské mytologii odkazy na únosy do UFO?

2. 03. 2013 5:35:00
Tzv. únosy do UFO neboli blízká setkání čtvrtého druhu jsou záhadné jevy, nejčastěji známé z posledních desetiletí. Avšak s velkou pravděpodobností se odehrávaly i dobách dávnějších.

Před časem jsem navštívil zámek Nižbor. (viz Z Berouna kolem Staré řeky na keltské oppidum). Ten se nalézá na kopci, jenž je přímo naproti známému keltskému oppidu „Stradonice“. Snad právě proto je v tomto zámku umístěna i expozice věnovaná keltské historii. A část této expozice je interaktivní, kde se člověk může seznámit s nejrůznějšími keltskými svátky, božstvy a jejich symbolikou. A právě zde mne tenkrát napadla určitá souvislost mezi keltskou symbolikou a tzv. „únosy mimozemšťany“. Jaká, to přiblížím za chvíli.

aa101_1223.JPGJeště dřív, však pro ty, kteří o tomto záhadném fenoménu ještě neslyšeli, tak jen připomenu, že se jedná o podivné zážitky, které zažívá mnoho jedinců na naší planetě a které mají podivně obdobné průběhy. Postižený je buď z ložnice a nebo odněkud zvenku uprostřed přírody, tzv. unesen jakýmisi podivnými bytostmi někam pryč. Často si připadá, jako by se s nimi vznášel a byl dopraven k nějaké vesmírné lodi, kde na něm ony bytosti dělají jakési lékařské pokusy, nejčastěji pohlavně zaměřené. Po skončení těchto vyšetření je postižený dopraven zpět na původní místo. Většinou si nic nepamatuje. To že se s ním dělo něco podivného, pozná hlavně podle toho, že má mezeru v čase. Například, že ve skutečnosti je třeba o několik hodin více, než kolik předpokládal. To, co se s ním skutečně dělo, pak vyjde najevo například až během hypnotického sezení. O svých zážitcích se pak narozdíl od tzv. kontaktérů, ostýchá mluvit, což je podle mého je důkaz, že si to jen tak nevymyslel. Někdy mu jsou oněmi bytostmi naočkovány i tzv. krycí vzpomínky. Postižený si často vzpomíná na to, že se například setkal se zvířaty, které se v daném místě zpravidla nevyskytují nebo se chovají nějak nezvykle. Zpravidla jde o zvířata s velkýma očima. Nejčastěji to jsou jeleni a sovy, avšak to můžou být například i králíci, zajíci, vlci a jiné. Nejznámějším badatelem v oblasti krycích vzpomínek, či tzv. „mimikrů“ byl předčasně zesnulý německý badatel dr. Johannes Fiebag, jehož pražské přednášky v červnu 1995 jsem se osobně i účastnil.

Když jsem si však na zámku v Nižboru pročítal interaktivní expozici s keltskou symbolikou, nemohl jsem se ubránit jedné myšlence. Vždyť právě tato zvířata, která popisuji jako mimikrická, tak v ní hrají dost podstatnou roli. A co víc, jako kdyby měla nějakou přímou souvislost i s jejich božstvy. Tedy popsáno moderními slovy, s těmi, kteří tu někdy na naší planetě působili a primitivním národům připadali díky svým technologickým možnostem jako bohové. Nebo dokonce, kteří nás i možná za pomoci nějaké genetické manipulace přímo vytvořili (viz můj článek: „Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé“)

aa101_1248.JPGNapříklad o jelenu je tu napsáno, že to bylo jedno z hlavních totemových zvířat, a také že byl považován za mýtického předka nejen Keltů, ale i Germánů. Náhoda či souvislost? A je také jen náhoda, že jelen byl symbolem i jednoho z hlavních keltských bohů, Cernuna, jenž byl zobrazován s jeleními parohy?

A zrovna tak například i sova je ptákem velké královské mateřské bohyně, kterou Keltové zobrazovali jako „Soví bohyni“. Své místo v keltské mytologii má i zajíc (další totemové zvíře) a nebo i vlk a další obdobná zvířata.

Je to vše jen náhoda? Nebo zde máme prehistorickou či dokonce archeoastronautickou spojnici mezi symbolikou těchto zvířat, záhadou tzv. únosů mimozemšťany a krycími vzpomínkami?

Použité prameny:

Interaktivní expozice o Keltech na zámku Nižbor

http://www.kpufo.cz/oblasti/ufo/unosy/c_lenk1.htm (kapitola z knihy: Lenková, J.: Z říše tajemství a záhad. Dialog, Liberec, 2000)

Související články:

Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé

Záhady Artemidina chrámu v Efesu

Po stopách záhadných bytostí v České kotlině

Za zvířaty z chuchelské lesní ZOO (použité fotografie)

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | sobota 2.3.2013 5:35 | karma článku: 22.52 | přečteno: 2289x

Další články blogera

Libor Čermák

Kdo dnes nejvíc ohrožuje svobodu a demokracii v ČR?

17. listopad je dnes vnímán jako "den boje za svobodu a demokracii". A bohužel i dnes je svoboda a demokracie docela dost ohrožená. A ze strany koho? Ne, ze strany současného prezidenta republiky to rozhodně není.

17.11.2018 v 7:08 | Karma článku: 23.72 | Přečteno: 337 |

Libor Čermák

Podívej se, Kalousku, kolik je nás na kousku!

Velmi se stydím za lidi, kteří takového politika, proti kterému jsem chodil mezi roky 2010-2013 na masové mnohatisícové demonstrace, tak místo toho, aby ho vypískali jak Štěpána v ČKD, dokážou naopak skandovat jeho jméno.

16.11.2018 v 6:48 | Karma článku: 41.98 | Přečteno: 1785 |

Libor Čermák

Další nové nebezpečí Istanbulské úmluvy

O celé řadě ukrytých nebezpečí pro svobodu a demokracii v Istanbulské úmluvě informoval už kněz Petr Piťha. A s objevem dalšího ukrytého nebezpečí přišel před několika dny publicista Ondřej Neff. Pozor! Namířeno proti Česku!

15.11.2018 v 8:40 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 1084 |

Libor Čermák

Velké poděkování české vládě

Vážená a milá česká vládo, chtěl bych ti poděkovat za to, jak jsi se postavila čelem k něčemu, co je nám diktováno snad odkud z nějaké "supermasivní černé díry ve středu naší galaxie" a odmítla jsi globální pakt o migraci.

14.11.2018 v 10:43 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 998 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Monstrum v centru naší galaxie ztrácí na tajemnosti

​Nikdy ji nikdo neviděl, skrývá se totiž za mraky mezihvězdného plynu. Přesto o sobě dává vědět svou gigantickou gravitací. Jak vypadá černá díra, která určuje takt v Mléčné dráze? (délka blogu 5 min.)

15.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 732 | Diskuse

Jan Mestan

Planetární extrémy. Co způsobuje superhustotu exoplanet?

Vešla by se 'Země do Země' třeba desetkrát? Dvacetkrát? Nebo dokonce vícekrát? Zcela určitě, v jádrech plynných obrů a hvězd to možné je. Zarážející je potom fakt, že dané 'superhustoty' jsou hustotami průměrnými.

14.11.2018 v 22:36 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 256 | Diskuse

Julius Maksa

UFO Létající objekty.

Může někdo přežít přetížení 100 G a více? Jsou v létajících strojích živé bytosti? Je možné přetížení odstranit?

14.11.2018 v 22:09 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 298 | Diskuse

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 482 |

Jan Fikáček

Kterak zařídit, aby zítra nevyšlo Slunce

Že nepochybujete o tom, že zítra vyjde Slunce? Že je to naprostá jistota? Ano! Je dobré si uvědomit, že je to tak extrémně jisté, že o tom nikdo trochu při smyslech vůbec nebude pochybovat. Nicméně...

12.11.2018 v 9:21 | Karma článku: 33.16 | Přečteno: 1301 | Diskuse
Počet článků 2042 Celková karma 29.72 Průměrná čtenost 1775

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz