Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou v keltské mytologii odkazy na únosy do UFO?

2. 03. 2013 5:35:00
Tzv. únosy do UFO neboli blízká setkání čtvrtého druhu jsou záhadné jevy, nejčastěji známé z posledních desetiletí. Avšak s velkou pravděpodobností se odehrávaly i dobách dávnějších.

Před časem jsem navštívil zámek Nižbor. (viz Z Berouna kolem Staré řeky na keltské oppidum). Ten se nalézá na kopci, jenž je přímo naproti známému keltskému oppidu „Stradonice“. Snad právě proto je v tomto zámku umístěna i expozice věnovaná keltské historii. A část této expozice je interaktivní, kde se člověk může seznámit s nejrůznějšími keltskými svátky, božstvy a jejich symbolikou. A právě zde mne tenkrát napadla určitá souvislost mezi keltskou symbolikou a tzv. „únosy mimozemšťany“. Jaká, to přiblížím za chvíli.

aa101_1223.JPGJeště dřív, však pro ty, kteří o tomto záhadném fenoménu ještě neslyšeli, tak jen připomenu, že se jedná o podivné zážitky, které zažívá mnoho jedinců na naší planetě a které mají podivně obdobné průběhy. Postižený je buď z ložnice a nebo odněkud zvenku uprostřed přírody, tzv. unesen jakýmisi podivnými bytostmi někam pryč. Často si připadá, jako by se s nimi vznášel a byl dopraven k nějaké vesmírné lodi, kde na něm ony bytosti dělají jakési lékařské pokusy, nejčastěji pohlavně zaměřené. Po skončení těchto vyšetření je postižený dopraven zpět na původní místo. Většinou si nic nepamatuje. To že se s ním dělo něco podivného, pozná hlavně podle toho, že má mezeru v čase. Například, že ve skutečnosti je třeba o několik hodin více, než kolik předpokládal. To, co se s ním skutečně dělo, pak vyjde najevo například až během hypnotického sezení. O svých zážitcích se pak narozdíl od tzv. kontaktérů, ostýchá mluvit, což je podle mého je důkaz, že si to jen tak nevymyslel. Někdy mu jsou oněmi bytostmi naočkovány i tzv. krycí vzpomínky. Postižený si často vzpomíná na to, že se například setkal se zvířaty, které se v daném místě zpravidla nevyskytují nebo se chovají nějak nezvykle. Zpravidla jde o zvířata s velkýma očima. Nejčastěji to jsou jeleni a sovy, avšak to můžou být například i králíci, zajíci, vlci a jiné. Nejznámějším badatelem v oblasti krycích vzpomínek, či tzv. „mimikrů“ byl předčasně zesnulý německý badatel dr. Johannes Fiebag, jehož pražské přednášky v červnu 1995 jsem se osobně i účastnil.

Když jsem si však na zámku v Nižboru pročítal interaktivní expozici s keltskou symbolikou, nemohl jsem se ubránit jedné myšlence. Vždyť právě tato zvířata, která popisuji jako mimikrická, tak v ní hrají dost podstatnou roli. A co víc, jako kdyby měla nějakou přímou souvislost i s jejich božstvy. Tedy popsáno moderními slovy, s těmi, kteří tu někdy na naší planetě působili a primitivním národům připadali díky svým technologickým možnostem jako bohové. Nebo dokonce, kteří nás i možná za pomoci nějaké genetické manipulace přímo vytvořili (viz můj článek: „Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé“)

aa101_1248.JPGNapříklad o jelenu je tu napsáno, že to bylo jedno z hlavních totemových zvířat, a také že byl považován za mýtického předka nejen Keltů, ale i Germánů. Náhoda či souvislost? A je také jen náhoda, že jelen byl symbolem i jednoho z hlavních keltských bohů, Cernuna, jenž byl zobrazován s jeleními parohy?

A zrovna tak například i sova je ptákem velké královské mateřské bohyně, kterou Keltové zobrazovali jako „Soví bohyni“. Své místo v keltské mytologii má i zajíc (další totemové zvíře) a nebo i vlk a další obdobná zvířata.

Je to vše jen náhoda? Nebo zde máme prehistorickou či dokonce archeoastronautickou spojnici mezi symbolikou těchto zvířat, záhadou tzv. únosů mimozemšťany a krycími vzpomínkami?

Použité prameny:

Interaktivní expozice o Keltech na zámku Nižbor

http://www.kpufo.cz/oblasti/ufo/unosy/c_lenk1.htm (kapitola z knihy: Lenková, J.: Z říše tajemství a záhad. Dialog, Liberec, 2000)

Související články:

Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé

Záhady Artemidina chrámu v Efesu

Po stopách záhadných bytostí v České kotlině

Za zvířaty z chuchelské lesní ZOO (použité fotografie)

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | sobota 2.3.2013 5:35 | karma článku: 21.84 | přečteno: 2255x


Další články blogera

Libor Čermák

Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?

Je možné, že řada tzv. uvědomělých pedagogů a vedoucích řeší problém, zda do svých svěřenců indoktrinovat multukulturalismus a nebo v nich pěstoavat vlastenectví. Jenže u mne se ale děti indoktrinace multikullturalismu nedočkají.

17.7.2018 v 12:43 | Karma článku: 26.19 | Přečteno: 579 |

Libor Čermák

Cože? Na tábor s keramickým talířem?

"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.

17.7.2018 v 5:44 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 473 |

Libor Čermák

Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře

Pražská kavárna obviňuje našeho p. prezidenta za to, že prý rozděluje národ. Hm, zajímavá myšlenka. Ale já se ptám, jak by ten náš stát měl vypadat, aby nebyl rozdělený? Jediné, kde je rozdělení národa protizákonné je, diktatura.

16.7.2018 v 7:13 | Karma článku: 46.79 | Přečteno: 6625 |

Libor Čermák

Autoři, nenechejte si den kazit hlupákama

Všichni vy, co někam píšete, už se vám také určitě stalo, že na vaší práci někdo reagoval způsobem, který má od inteligence daleko. Takový člověk není nic jiného, než obyčejný závistivka a chce vám zkazit dobrý pocit ze psaní.

15.7.2018 v 13:50 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 772 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Je Země placatá a objevili jsme černé díry v roce 1783?

Víte, kdo formuloval představu černé díry v roce 1783 a že si stále myslíme, že je Zem placatá a nehybná? To a mnoho dalšího se dovíte ve fyzikálních a filosofických komentářích první kapitoly/přednášky knihy Carla Rovelliho.

16.7.2018 v 9:08 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 960 | Diskuse

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - jak vyčistit stříbro?

Proč se stříbro špiní - Kde vzít v kuchyni elektrony - Malé drama v hrnci - Další metody. (délka blogu 5 min.)

16.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 20.69 | Přečteno: 399 | Diskuse

Libor Čermák

Obrazce v obilí i v Česku. A konečně i fraktál!

Co přinesly události v oblasti obrazců v obilí poslední dva týdny? Nejen nádherný fraktálový obrazec v Anglii,nejen dva nové agrosymboly v Česku. Ale i další zajímavosti. O tom všem v mém novém vydání agrosymbolového zpavodajství.

15.7.2018 v 7:08 | Karma článku: 17.44 | Přečteno: 677 |

Libor Čermák

Jak by měl vypadat záhadologický kroužek pro děti?

Tak. Teď určitě začnou skeptikové zas křičet. Jak někoho může napadnout vytvořit záhadologický kroužek pro děti? Tak, ať se to někomu líbí či ne, tak mne už to napadlo. A myslím si, že to jistě není pro děti nezajímavá aktivita.

13.7.2018 v 9:13 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 250 |

Jaroslav Jirát

Jak se zbavit migrény

bez léků. Migréna začne, když se rozšíří cévy v mozku. K tomu dojde, je-li mozek špatně vyživován kyslíkem nebo glukózou, v důsledku přiškrcení některé z cév, které do mozku vedou.

12.7.2018 v 16:31 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 614 | Diskuse
Počet článků 1899 Celková karma 28.20 Průměrná čtenost 1789

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz