Jsou v keltské mytologii odkazy na únosy do UFO?

2. 03. 2013 5:35:00
Tzv. únosy do UFO neboli blízká setkání čtvrtého druhu jsou záhadné jevy, nejčastěji známé z posledních desetiletí. Avšak s velkou pravděpodobností se odehrávaly i dobách dávnějších.

Před časem jsem navštívil zámek Nižbor. (viz Z Berouna kolem Staré řeky na keltské oppidum). Ten se nalézá na kopci, jenž je přímo naproti známému keltskému oppidu „Stradonice“. Snad právě proto je v tomto zámku umístěna i expozice věnovaná keltské historii. A část této expozice je interaktivní, kde se člověk může seznámit s nejrůznějšími keltskými svátky, božstvy a jejich symbolikou. A právě zde mne tenkrát napadla určitá souvislost mezi keltskou symbolikou a tzv. „únosy mimozemšťany“. Jaká, to přiblížím za chvíli.

aa101_1223.JPGJeště dřív, však pro ty, kteří o tomto záhadném fenoménu ještě neslyšeli, tak jen připomenu, že se jedná o podivné zážitky, které zažívá mnoho jedinců na naší planetě a které mají podivně obdobné průběhy. Postižený je buď z ložnice a nebo odněkud zvenku uprostřed přírody, tzv. unesen jakýmisi podivnými bytostmi někam pryč. Často si připadá, jako by se s nimi vznášel a byl dopraven k nějaké vesmírné lodi, kde na něm ony bytosti dělají jakési lékařské pokusy, nejčastěji pohlavně zaměřené. Po skončení těchto vyšetření je postižený dopraven zpět na původní místo. Většinou si nic nepamatuje. To že se s ním dělo něco podivného, pozná hlavně podle toho, že má mezeru v čase. Například, že ve skutečnosti je třeba o několik hodin více, než kolik předpokládal. To, co se s ním skutečně dělo, pak vyjde najevo například až během hypnotického sezení. O svých zážitcích se pak narozdíl od tzv. kontaktérů, ostýchá mluvit, což je podle mého je důkaz, že si to jen tak nevymyslel. Někdy mu jsou oněmi bytostmi naočkovány i tzv. krycí vzpomínky. Postižený si často vzpomíná na to, že se například setkal se zvířaty, které se v daném místě zpravidla nevyskytují nebo se chovají nějak nezvykle. Zpravidla jde o zvířata s velkýma očima. Nejčastěji to jsou jeleni a sovy, avšak to můžou být například i králíci, zajíci, vlci a jiné. Nejznámějším badatelem v oblasti krycích vzpomínek, či tzv. „mimikrů“ byl předčasně zesnulý německý badatel dr. Johannes Fiebag, jehož pražské přednášky v červnu 1995 jsem se osobně i účastnil.

Když jsem si však na zámku v Nižboru pročítal interaktivní expozici s keltskou symbolikou, nemohl jsem se ubránit jedné myšlence. Vždyť právě tato zvířata, která popisuji jako mimikrická, tak v ní hrají dost podstatnou roli. A co víc, jako kdyby měla nějakou přímou souvislost i s jejich božstvy. Tedy popsáno moderními slovy, s těmi, kteří tu někdy na naší planetě působili a primitivním národům připadali díky svým technologickým možnostem jako bohové. Nebo dokonce, kteří nás i možná za pomoci nějaké genetické manipulace přímo vytvořili (viz můj článek: „Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé“)

aa101_1248.JPGNapříklad o jelenu je tu napsáno, že to bylo jedno z hlavních totemových zvířat, a také že byl považován za mýtického předka nejen Keltů, ale i Germánů. Náhoda či souvislost? A je také jen náhoda, že jelen byl symbolem i jednoho z hlavních keltských bohů, Cernuna, jenž byl zobrazován s jeleními parohy?

A zrovna tak například i sova je ptákem velké královské mateřské bohyně, kterou Keltové zobrazovali jako „Soví bohyni“. Své místo v keltské mytologii má i zajíc (další totemové zvíře) a nebo i vlk a další obdobná zvířata.

Je to vše jen náhoda? Nebo zde máme prehistorickou či dokonce archeoastronautickou spojnici mezi symbolikou těchto zvířat, záhadou tzv. únosů mimozemšťany a krycími vzpomínkami?

Použité prameny:

Interaktivní expozice o Keltech na zámku Nižbor

http://www.kpufo.cz/oblasti/ufo/unosy/c_lenk1.htm (kapitola z knihy: Lenková, J.: Z říše tajemství a záhad. Dialog, Liberec, 2000)

Související články:

Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé

Záhady Artemidina chrámu v Efesu

Po stopách záhadných bytostí v České kotlině

Za zvířaty z chuchelské lesní ZOO (použité fotografie)

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | sobota 2.3.2013 5:35 | karma článku: 24.08 | přečteno: 2313x

Další články blogera

Libor Čermák

Objevena další zajímavá planetární soustava s možná obyvatelnou planetou

Objevování planet zemského typu v obyvatelných zónách cizích hvězd už dnes není nic mimořádného. Tento týden přišli astronomové s další 12 světelných let vzdálenou GJ 1061d, třetí planetou velmi zajímavé planetární soustavy.

16.8.2019 v 9:30 | Karma článku: 14.16 | Přečteno: 309 |

Libor Čermák

Vládo a prezidente, ne abyste teď odstupovali!

V uplynulých dnech mne potěšily minimálně 2 zprávy o tom, že jak ve Strakově akademii, tak na Pražském hradě máme v současné době to nejlepší, co si může běžný obyvatel ČR přát. A ne, že je teď nějací křiklouni doženou k demisi

14.8.2019 v 12:06 | Karma článku: 34.82 | Přečteno: 961 |

Libor Čermák

Přestaňme konečně vlastenectví chápat jako extrémismus!

Víte, co mají společného seriálové postavy F. L. Věk, Martin Nedobyl, Jan Born, Lumír Fajst nebo Josef Pumplmě? Byli to čeští vlastenci. A já se ptám, byli to extrémisti? Zcela určitě nikoliv. Proto vlastenectví není extrémismus!

13.8.2019 v 6:46 | Karma článku: 38.69 | Přečteno: 1030 |

Libor Čermák

Nemám rád, když mi někdo vnucuje nějakou politickou ideologii!

Před třiceti lety a dřív to byl socialismus, dnes je to politická korektnost. A tak bohužel i teď se mezi tzv. elitami objevují snahy povinně vnucovat lidem svojí politickou ideologii. Nic se mi nepříčí tak moc, jako právě toto.

11.8.2019 v 12:15 | Karma článku: 37.23 | Přečteno: 1028 |

Další články z rubriky Věda

Petr Hlinomaz

Jak správně předpovědět počasí

Nekoukej do mobilu, ale nahoru. Asi tak bych to shrnul. Zvykli jsme si spoléhat na moderní technologii, jenže i ta může často zklamat.

23.8.2019 v 8:49 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 166 | Diskuse

Dana Tenzler

O muži, který zachránil celý svět

Ne, dnešní blog nebude o ekologii. Nebude o samozvaných hrdinech, kteří se perou o místo před kamerou. Bude o člověku, který opravdu zachránil svět. Zcela potichu a bez účasti médií. (délka blogu 5 min)

22.8.2019 v 8:00 | Karma článku: 44.98 | Přečteno: 6777 | Diskuse

Petr Hlinomaz

Ochrany životního prostředí se ujal extrémismus

Antropogenní vliv skleníkových plynů úzce souvisí s ochranou životního prostředí, přesto někteří tento jasný fakt stále nedokáží pochopit, dokonce to považují za faul, neboť zejména oxid uhličitý přeci naopak životu prospívá.

21.8.2019 v 8:42 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 534 | Diskuse

Jan Mestan

V plochou Zemi podle časopisu Forbes věří zhruba třetina mileniálů

Mileniálové ve Spojených státech, zdá se, často nevnímají Zemi kulatě. Ale jako placku. Zbytek světa na tom nebude lépe.

20.8.2019 v 10:46 | Karma článku: 16.50 | Přečteno: 664 | Diskuse

Jan Fikáček

Naučte svého psa kvantovou mechaniku

Současná fyzika je zvláštní v tom, že někdy hledá podivné souvislosti tam, kde jsou souvislosti v principu prosté. Na jednu stranu je to logické, neboť fyzika 20. století je ve srovnání s newtonovskou fyzikou hodně zvláštní.

19.8.2019 v 9:03 | Karma článku: 40.73 | Přečteno: 2241 | Diskuse
Počet článků 2262 Celková karma 29.85 Průměrná čtenost 1768

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz