Věděly dávné civilizace o potopeném kontinentu?

O tom, že mnohé starověké civilizace měly tak pozoruhodné vědomosti, jako by je získaly ve 20 a 21. století, jsem se na svém blogu zmiňoval už několikrát. Věděli snad i o potopeném kontinentu? 

V článku Podivuhodné znalosti dávných civilizací jsem se takovýmito věcmi zabýval.  Například Mayové měli podivuhodný kalendářní systém, který se skládal ze zvláštních kalendářních cyklů, které se nazývaly: Kin (den), Unial (20 dní), Tun (360 dní), Katun, Baktun, Pictun, a tak dále. Tou největší byl Alautun, který odpovídá cca 64 milionům let. Je jen pouhá náhoda, že právě takováto doba se zhruba rovná době, před kterou došlo ke zkáze dinosaurů? Věděli snad něco o nich staří Mayové?  

 

Nyní bych se chtěl zamyslet nad další zajímavou věcí, která se též údajně vyskytla v mayských spisech. V 19. století zkoumal mayské rozvaliny na Yucatanu jistý badatel jménem Augustus Le Plongeon. Tvrdil, že tam nalezl spisy, kde je zmínka o příběhu jistého potopeného kontinentu. Tento kontinent se měl nalézat v Tichém oceánu a nazván byl MU. Zprávy o této informaci údajně byly údajně nalezeny i v dalších mayských spisech.

 

A kupodivu to nebylo na světě jediné místo, kde se našly zprávy o takovémto tichomořském kontinentu. Zprávu o podobné potopené pevnině údajně objevil i anglický plukovník James Churchward na reliéfu v jednom indickém chrámu.

 

Kontinent Mu se dnes považuje za bájný kontinent, jehož existence se nikdy neprokázala. Podle zastánců existence Mu se měl rozprostírat v Tichém oceánu. Ti ho začali umísťovat do oblasti tichomořských, záhadami obestřených ostrovů (viz Velikonoční ostrovy: Souvislosti mezi místy na protilehlé straně Zeměkoule? nebo Archeoastronautické Markézy, Archeoastronautické souostroví Tonga, Havajské ostrovy z pohledu archeoastronautiky). Potopit se prý měl před 12000 lety.

 

Popravdě řečeno, v místech těchto ostrovů, kde tyto teorie předpokládají existenci této země, pravděpodobně nikdy žádná taková ucelená pevnina nebyla. Možné je jen to, že když panovala na naší planetě doba ledová, bylo moře skutečně o více než 100 metrů níže (viz Mají pověsti o potopách reálný základ?). Poslední doba ledová končila před cca 11-12000 lety. Náhoda?

 

Jenomže před několika lety vědci potvrdili velice zajímavý objev. V Tichém oceánu před dávnými časy skutečně existoval menší kontinent, který se ponořil do oceánu! Bylo to ovšem o miliony let dříve. Zhruba před 100 miliony lety totiž byla dnešní Antarktida o něco větší než je teď. A to proto, že v místě, kde se do tohoto jižního kontinentu dnes zakusuje Rossovo moře, se kdysi odloupl poměrně velký kus pevniny a začal putovat k severu. Jeho rozloha byla neuvěřitelných 3500000 kilometrů čtverečních, což je víc než současný největší ostrov světa – Grónsko (2100000 km čtverečních) a zhruba polovička sousední Austrálie (8000000 km čtverečních). Jaktak putoval k severu, dostal se východně od Austrálie. Zde však postupně začal cca před 80 miliony let klesat pod mořskou hladinu. Jediné, co po něm zbylo jsou jeho nejvýše položená místa, které se nám dochovala ve formě ostrovů, a to konkrétně Nové Kaledonie na severu a největšího pozůstatku Nového Zélandu. A právě pro něm začali vědci této zaniklé pevnině říkat „Zealandia“. Když se podíváte na googlemapu, kde je možné sledovat i hloubku oceánů, jsou zde hranice Zealandie stále patrné jako světle modrá, tedy mělčí část moře (viz obr.).

Toť objev vědy novověku. Augustus de Plongeon ani James Churchward o něm vědět ještě nemohli. Otázkou však je, odkud se to, že v Tichém oceánu skutečně existuje potopený kontinent, dozvěděli dávné civilizace. Jaká asi další překvapení ještě nalezneme v pozůstalosti starých kultur?

 

Použité zdroje:

http://www.kpufo.cz/portal/view.php?cisloclanku=2012100201

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mu_%28ztracen%C3%BD_kontinent%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Zealandia_%28continent%29

 

viz též rubrika archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | neděle 10.2.2013 6:56 | karma článku: 27,79 | přečteno: 3129x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88