Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Měsíc ovlivňuje i havárie doutníkových UFO

25. 12. 2012 17:10:00
Už delší dobu se snažím přesvědčit laickou, odbornou i záhadologickou veřejnost, že události typu údajných havárií UFO mají jakousi souvislost s měsíčními fázemi. Dnes bych si vzal na paškál tzv. doutníková UFO.

Článků na téma „havárie UFO“ jsem na svém blogu napsal už hodně. Ale první úvahu o jejich souvislosti s měsíčními fázemi jsem uveřejnil před necelým rokem v článku „Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?“. Když se na něj podívám zpětně, tak popravdě musím přiznat, že z ufologického hlediska to bylo takové míchání jablek a hrušek. To proto, že jsem do této studie zahrnul všechny případy havárií UFO, které jsem na svém blogu do té doby představil. Šlo o případy, kde byl znám přesný datum události, ale zatím to tam ještě nebylo rozlišeno na jednotlivé typy UFO. Teprve až v mojí druhé studii o souvislostech s Měsícem, v článku „Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?“, jsem se zaměřil výhradně na UFO, typu „disk“ nebo „létající talíř“. A výsledek byl hodně podobný. Nejvíc havárií tohoto druhu UFO dochází v období úplňku nebo poslední čtvrtě (plus, mínus dva dny). A v dnešním článku se chci zaměřit na další speciální typ UFO ve tvaru válcovitých, elipsoidních či doutníkových objektů. A tak jsem tentokrát udělal to samé, a ze své sbírky jsem vytáhl všechny tyto případy u nichž je uvedeno datum, aby bylo možné vyhledat v jaké fázi tenkrát zrovna byl měsíc. Není bez zajímavosti, že tento typ havárií neidentifikovatelných létajících objektů je po diskovitých a kulovitých objektech třetí nejčetnější. Případů, které odpovídají těmto požadavkům, je dohromady patnáct. A tak jsem byl zvědavý co to udělá.

Jistě není bez zajímavosti, že v prvním článku „Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?“ bylo těchto případů použito celkem pět. O dalších třech případech jsem se zmínil v následující článcích věnovaném fenoménu havárií UFO. A tak jsem je všechny pro přehled vypsal do následující tabulky:

Datum

Fáze měsíce

lokalita

Odkaz na článek:

18. srpna 1783

20

Itálie

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Uprostřed dubna 1847

Kolem úplňku

Rockland, Texas

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

6.června 1884

13

Lincoln, USA

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

17. dubna 1887

16

Aurora, USA

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

5. května 1981

2

Vesmír nad jižní Afrikou

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

21.4.1987

15

Haifa, Izrael

Z čeho jsou vyrobená UFO?

7.5.1989

2

Kalahari, JAR

Záhadné písmo z havárií UFO

24.11. 1992

0

Long Island, USA

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

A k tomu přidám dalších sedm případů, dosud v mých článcích nezmíněných. Už se u mě stalo železnou zásadou, že současně s jednotlivými příběhy přidávám i zdroj, odkud jsem se o události dozvěděl:

15. února 1914: Chile

Tehdy čtrnáctiletá dívka Juana Andaurová spatřila tmavé doutníkové těleso, za nímž se táhl ohnivý ohon. Pak ale s mohutným výbuchem dopadlo do hor. Objekt kromě ní sledovali i obyvatelé okolních vesnic. Podle svědků dopadl objekt někde u hranic s Argentinou. Jediná stopa po havárii však bylo jen vzplanutí lesa, ale nic jiného objeveno nebylo.

Fáze měsíce: 21

Zdroj: UFO se zřítilo v Chile, Magazín 2000 č. 20, roč. 2000

9. června 1954: Rickerode (poblíž Münsteru)

Zajímavou součástí pozorování neidentifikovatelných objektů jsou opravy možná porouchaných neidentifikovatelných létajících objektů. S jednou takovou se setkal filmový předváděč Hoge, když u Rickerode u Münsteru spatřil ve vzdálenosti asi 70 metrů modrý válcový objekt. Pod ním pracovalo několik malých bytostí vysokých kolem 1, 2 metrů. Měly tenké nohy, neúměrně velký hrudní koš a oblečeny byly v jakých si gumových kombinézách. Nedaly se vůbec rušit okolím, a tak se o ně pan Hoge už dále nestaral a pokračoval domů.

Fáze měsíce:8

Zdroj: Fiebag J.: UFO – únosy lidí, ETC Publishing, Praha, 1995

22. dubna 1959: Gonen, Turecko

Zhruba ve 21 hodin zde explodoval velmi jasný, asi 50 metrů dlouhý a 5 metrů široký objekt. Bylo při tom slyšet velký hukot a prý se i zachvěla země. V městě Tekirdagu exploze dokonce vyhnala lidi do ulic. Objekt se zřítil v Gonenu, obci, jež se nalézá poblíž Cappodocie (místa s podivnými podzemními labyrinty přírodních a umělých jeskyní ze starověku. Je opředeno mnohými nezodpovězenými záhadami– pozn. aut.) podle vesničanů vznikl na místě dopadu kráter 40 – 50 metrů hluboký a asi kilometr široký. Oblast byla i uzavřena, kdy dokonce ani vesničané se nesměli vrátit do svých domovů.

Fáze měsíce: 15

Zdroj: Záhady na tureckém nebi, Magazín 2000 č. 8, roč. 99

6. května 1978: El Taire, Argentina, Bolívie

Stovky lidí údajně pozorovaly podivný podlouhlý válcový objekt s dlouhým ohonem, který narazil do hory El Taire. Byl čtyři metry dlouhý a způsobil tlakovou vlnu, která byla slyšet v okruhu 200 km a v okruhu 50 km rozbila okenní tabule. Vládní představitelé později nechali uzavřít oblast.

Fáze měsíce: 0

Zdroj: Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswelu, Etna, Praha 1995

20. července 1984: Baku, Ázerbajdžán

Se v horách severně od ázerbajdžánského hlavního města údajně udála havárie neidentifikovatelného létajícího objektu doutníkového tvaru. Podle zprávy moskevské komise pro studium paranormálních úkazů bylo UFO přepraveno do vojenské základny v Žititljoru.

Fáze měsíce: 22

Zdroj: Stonehill P. , Mantle P. : Sovětská akta UFO, Rebo, Čestlice, 1999

20. ledna 1996: Varghina, Brazílie

Spojené státy americké informovali Brazílii, že jejich satelity zachytily neznámé těleso, které míří do jeho vzdušného prostoru a chystá se buď přistát nebo havarovat. Svědkové Oralina Augusta a její manžel Eurico Rodrigues prohlásili, že v časných ranních hodinách je probudil hluk, který vydával šedivý objekt tvaru ponorky a velikostí malého autobusu, který nad nimi proletěl ve výšce 5 metrů. Popsali též, že z něj vycházel kouř. Odpoledne pak zpozorovaly tři mladé dívky Lilliane de Fátima (16), Valquíria Aparecida Silva (16) a Kátia de Andrade Xavier (22) podivnou bytost. Tu popsaly jako 80 cm vysokou, s hnědou kůží, velkou hlavou bez vlasů, vyboulenýma červenýma očima bez panenek, malými ústy a nosem, malým krkem, naběhlými žílami, obrovskými chodidly a se třemi vyčnívajícími boulemi na hlavě. Jejich tělo nemělo žádné oblečení, ale budilo dojem, že je pomazáno olejem. Dívky se silně polekaly a utíkaly domů. Bytosti údajně zahlédli i jiní svědci. Mnozí také tvrdí, že ráno viděli armádní vozy s personálem nedaleko onoho místa, kde se dívky setkaly s bytostí. Ve snaze zjistit, o co jde, se ufologové dr. Ubirajara Frank Rodriguez a Vitório Pacaccini, kteří případ zkoumali, rozhodli, že navštíví několik seržantů a vojáků. Od jednoho z nich, který se rozhodl tajně promluvit, se dozvěděli, že bylo zajištěno podivné stvoření. Při odchytu prý zranilo jednoho policistu, jenž o dva dny později zemřel. Odpoledne byla chycena ještě druhá bytost, ta však při převozu zemřela. Mimozemšťané pak byli údajně dopraveny do USA.

Fáze měsíce:1

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

Pacaccini V., Rodrigues U., Gewaerd A. J.,: Havárie u Varghiny, Magazín 2000, č.3. roč.1997

Gewaerd A. J.: Záhadné bytosti z Varghiny, Magazín 2000 č. 7, roč. 1996

7. října 1998: Paihuano, Chile

Občané tohoto města sledovali, jak se nad nedalekou horou Las Mollacas objevil protáhlý kovově se lesknoucí objekt, jenž byl dlouhý asi 15 metrů. Najednou se zastavil a pak začal stoupat. Na to se prudce otočil a rozlomil se na dvě poloviny. Svědkové sledovali, jak se pak obě části zřítily na hřeben hory. Nejprve jedna a pak druhá. To však nebylo vše. Zem se lehce zatřásla, došlo k výpadku elektřiny a poruchám rozhlasového a televizního vysílání. Příští den, celou oblast uzavřela armáda, která důkladně pročesala horu i její okolí a vše co vojáci našli, odvezli. Další svědek si všiml, jak vojáci měli něčím naplněné pytle, které se požívaly k přepravě mrtvol. Následující den hledali na místě i členové místní ufologické organizace. Kromě šlápot vojáků, stop po kolech vojenských aut nalezli 5 metrů dlouhou a 40 cm hlubokou rýhu

Fáze měsíce: 17

Zdroj: UFO se zřítilo v Chile: Magazín 2000, č. 20, roč. 2000

Jaký je výsledek této záhadologické studie? Opět mi připadá velice jednoznačný. Ještě jsem při své badatelské činnosti nezažil lepší vzorek případů havárií UFO, aby se takhle krásně jejich četnost nakumulovala, a to právě podle jednotlivých čtyř měsíčních fází. Nejpočetněji je opět zastoupen nov (0.-1.den) a úplněk (14.-15.) a v menší míře i první (7.-8. den) a poslední čtvrt (21.-22. den). Vše je názorně vidět v přiloženém grafu, kde jsou nakumulované případy ještě označeny červeným kroužkem.

grafhavufodout.jpg

Opravdu bych každému badateli přál takový pocit, že když by vytvořil nějakou hypotézu, tak že se mu po dalších nových datech jeho hypotéza opět více utvrdí. A podle mého názoru je to i případ té hypotézy mé, která předpokládá souvislost havárií UFO s měsíčními fázemi. Je to snad důkaz že za tímto fenoménem nejsou žádné „kachny“ ale skutečné události?

Související články a další studie údajných havárií UFO:

Z čeho jsou vyrobená UFO?

Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?

Jak velké jsou létající talíře?

Záhadné písmo z havárií UFO

Skandinávské havárie UFO

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | úterý 25.12.2012 17:10 | karma článku: 16.77 | přečteno: 3308x

Další články blogera

Libor Čermák

Proč budu volit tak, aby se nedostali Piráti do vlády

Když se mě někdo zeptá, koho budu volit, zpravidla mu odpovím, že budu volit tak, aby se do vlády nedostali Piráti. Proč? Nejdůležitější důvod najdeme v jejich volebním programu v kapitole "Chytrá válka s desinformátory".

6.9.2021 v 13:08 | Karma článku: 39.41 | Přečteno: 1501 |

Libor Čermák

Předjarní pěší výlet po pražských rozhlednách

Tak sezení doma už bylo dost. Proto jsem se rozhodl, že po dlouhé době musím vyrazit zas na nějaké své toulky. A k výletu jsem zvolil dvě pražské rozhledny. A nejen je. I hezké rybníky, parky a jedno legendární bojiště.

7.3.2021 v 6:48 | Karma článku: 18.30 | Přečteno: 491 |

Libor Čermák

Jen ať se pěkně stane hlavním tématem letošních voleb tzv. politická hyperkorektnost

Pořád nevíte, jaké by mělo být hlavní téma letošních voleb? Já bych si přál, aby strany daly pěkně najevo, jak se chtějí stavět k tématům tzv. hyperkorektností. Zda jsou za nimi anebo za svobodné názory každého jednotlivce.

14.2.2021 v 13:57 | Karma článku: 34.12 | Přečteno: 985 |

Libor Čermák

Chtít zakazovat filmy kvůli módním politickým trendům je špatnost na entou

To mne zase nadzdvihly mandle názory, které jsem se dozvěděl z jednoho článku na idnes.cz. Prý film, který by se měl podle nich zakázat, je muzkiál Pomáda. Cože? Zakázat film či příběh? Takhle že myslí demokrati? Ne!

3.2.2021 v 11:29 | Karma článku: 40.30 | Přečteno: 1263 |

Další články z rubriky Věda

Jan Tomášek

Oblouková míra - stupně, Ludolfovo číslo a radiány (výkon a točivý moment 3)

Bádání nad "obloukovými mírami" - v podstatě by se mělo jednat o něco jako mezipříspěvek na téma "výkon a točivý moment" - tedy příspěvek "3".

16.9.2021 v 10:10 | Karma článku: 6.21 | Přečteno: 275 | Diskuse

Dana Tenzler

Co je nového na Marsu? Čínský rover Zhurong

Číně se podařilo umístit na povrch Marsu fungující rover. Má jméno Zhurong. Jak si momentálně vede? Délka blogu ca. 3 minuty.

16.9.2021 v 8:00 | Karma článku: 24.78 | Přečteno: 390 | Diskuse

Karel Sýkora

Zabezpečená šifrovaná e-mailová komunikace

Šifrovat můžete e-mailovou komunikaci. E-mailové zprávy mohou po Internetu putovat přes různé e-mailové servery spravované neznámými správci. Právě proto je v případě důvěrných zpráv vhodné šifrovat.

16.9.2021 v 7:32 | Karma článku: 3.45 | Přečteno: 75 |

Jan Fikáček

Je nekonečno minulostí nebo budoucností vědy?

Nekonečno je pro mnohé synonymem špičkové vědy a zároveň tajemnosti. V mnohém směru právem, protože zavedení nekonečna do matematiky způsobilo její bouřlivý rozvoj. A představa nekonečného vesmír také povznáší naši představivost.

15.9.2021 v 10:06 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 503 | Diskuse

Dmitrij Michajlov

Definice novodobého zločince

Naposled, když jsem zveřejnil tento názor, 185 lidi na Facebooku se do mně pustilo a nazývalo mně dementem, blbcem, chtěli abych táhnul zpátky do Ruska....

14.9.2021 v 18:56 | Karma článku: 15.54 | Přečteno: 698 | Diskuse
Počet článků 2359 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1856

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz