Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?

21. 10. 2012 10:01:00
Kdysi jsem se na svém blogu zabýval údajnými haváriemi UFO a dal jsem je do souvislosti s měsíčními fázemi. Nyní jsem ze své sbírky vytáhl všechny případy, kde se vyloženě píše, že šlo o havárii diskovitého tělesa. A výsledek je opět mimořádně zajímavý.

Bylo to v článku „Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?“, ve kterém jsem dospěl k velice zajímavému zjištění, že ke zvýšené četnosti havárií údajných UFO dochází v závislosti na měsíčních fázích. K největšímu maximu dochází v době úplňku a v novu a částečně i v době první a poslední čtvrti. Připadá mi to velice zajímavé, a tak jsem se na tuto zajímavost opět zaměřil a zkoumal, jak tento jev působí konkrétně na jednotlivé druhy UFO. Nejznámějším typem neidentifikovaných létajících objektů jsou létající talíře. Na ty jsem se zaměřil už v mém posledním článku (viz Jak velké jsou létající talíře?) Ale teď jsem si vypsal všechny případy, kde je zmínka o diskovitém předmětu a k tomu datum údajné havárie, z něhož bych mohl určit měsíční fázi. Nejprve případy, o kterých jsem se již ve svých článcích zmínil. Viz tabulka:

datum

Případ

Stáří měsíce

Kde jsem o případu psal

5. srpna 1608

Nice

24

Dokumenty o středověkých havárií UFO

11.června 1619

Odranec

0

Došlo už na našem území k havárii UFO?

31. května 1947

Socorro

12

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

2. července 1947

Roswell

14

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

4. července 1947

Roswell

16

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

25. března 1948

Aztec

15

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

6.prosince 1950

Del Rio u Lareda

27

Jak velké jsou létající talíře?

21. května 1953

Kingman

8

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

26. března 1956

Nový Zéland

15

Jak velké jsou létající talíře?

1.dubna 1959

Cascade Range

23

Jak velké jsou létající talíře?

12. června 1962

Nové Mexiko

10

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

31.října 1963

řeka Peropava

13

Jak velké jsou létající talíře?

3. listopadu 1968

Sverdlovsk

13

Jak velké jsou létající talíře?

17 nebo 18. srpna 1995

Metan

22

Jak velké jsou létající talíře?

16. prosince 2003

Kedah

23

Jak velké jsou létající talíře?

A pak samozřejmě přidám i nějaké další případy, neboť se nejedná o nic ojedinělého. Opět samozřejmě přidávám i zdroje, odkud jsem se o případu dozvěděl.

15. září 1957: Ubatuba, Brazílie

Několik mužů při rybaření v oceánu zde údajně spatřilo létající talíř, jak se k nim velice rychle přiblížil. Pak udělal velkou otáčku a explodoval. Zůstalo prý po něm tisíce kousků, jenž dopadli na břeh i do moře. Případu se chopil i dr. Olavo Fontes z brazilské Organizace pro výzkum vzdušných jevů. Společně s novináři se mu podařilo získat jeden úlomek a nechal ho prozkoumat u místního chemika. Jednalo se o příliš lehký kov, ale ne o hliník. Podle spektroskopické analýzy se ukázalo, že se jedná o velice čistý hořčík, jakého lze v pozemských podmínkách dosáhnout velice obtížně, a to jen v malých laboratorních množstvích.

Fáze měsíce: 22

Zdroj: Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswelu, Etna, Praha 1995

21 ledna 1959: Gdyně, Polsko

zaměstnanci v Gdyni, spatřili, jak se od jihovýchodu přibližuje obrovskou rychlostí zářící těleso diskovitého tvaru. Zářilo žlutorůžovým světlem a z jeho boků šly plameny. Také to vydávalo podivný zvuk, jakoby se kovové kusy třely o sebe. Najednou se to zastavilo a nedaleko přístavního mola se zřítilo do vody. Prý bylo údajně sestřeleno stíhačkami, neboť porušilo polský vzdušný prostor. O případu informovalo několik deníků a několik novinářů se snažilo věc najít, ale marně. Následně se pátrání ujala speciální vojenská jednotka a všem civilistům bylo doporučeno, aby na celou událost zapomněli. Některé zprávy uvádí dokonce nález kusu z neobvykle lehkého kovu a neznámé bytosti na pláži u Gdyně, která později zemřela.

Fáze měsíce: 12

Zdroj: Červinka V.: Polský Roswell, Magazín 2000 záhad 2000 č. 2, roč. 2005

14. srpna 1962: Bogou, Burkinea Faso

Ve zdejší buši byl pozorován disk, jenž pozvolna letěl po obloze. Pak se najednou prudce zakolébal, naklonil a za ohlušujícího rachotu spadl na zem, kde explodoval. Po výbuchu zůstaly v okolí pouze ohořelé pahýly stromů. Podle vědecké expedice, jež se sem vypravila, se nalezly pozůstatky velice zvláštního meteoritu. V troskách však prý byly nalezeny zbytky neznámých součástek a podle nepotvrzených zpráv i zcela ohořelá těla nějakých neznámých tvorů. Vše bylo prý převezeno do Spojených států amerických k výzkumu, ale už nikdy vráceno.

Fáze měsíce: 14

Zdroj: Vašíček A.: Planeta záhad – Bytosti odjinud, Baronet, Praha 1999

4. října 1967: Shag Harbour, Kanada

Podle ufologa Chrise Stylese a dalších očitých svědků zde došlo k zřícení, neidentifikovatelného létajícího objektu snad diskového do vod Atlantického oceánu. V tu noc hlásila i letadla kanadské armády četná pozorování neznámých objektů. Podle rybářů byly vidět čtyři postupně se rozsvěcující objekty, z nichž jeden se oddělil, naklonil pod úhlem 40 stupňů a zřítil do moře. Podle svědků zůstala na hladině podivná pěna, kterou nejprve považovali za zbytky pádu letadla. Kanadská armáda však potvrdila, že se nejednalo o nic běžného jako letadlo raketa a podobně.

Fáze měsíce: 1

Zdroj: Sightings – Tajemné příběhy TV Prima

12. únor 1968: Orocué, Kolumbie

Obyvatelé spatřili na obloze diskovitý objekt kovové barvy a následně tři hlasité exploze. Když začali prohledávat oblast, kde k havárii mělo údajně dojít, nalezli velký kus kovu, který byl lehký a nešel rozřezat. Měl barvu zeleného a oranžového odstínu a po úhozu kladivem se zdálo, že zesiluje zvuk. Oficiální zprávy hovoří , že tento kov pochází z rozpadlého amerického satelitu. Ale co pak na zemi, existuje takový materiál? Nevím o tom, a tak toto oficiální prohlášení považuji pouze za důkaz, že se zde něco skutečně odehrálo.

Fáze měsíce: 14

Zdroj: Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswelu, Etna, Praha 1995

15. července 1974: Španělsko

Podle některých zpráv vojenští vědci nalezli ve Španělsku diskovitý objekt, který byl převezen k dalšímu studiu na vojenskou základnu.

Fáze měsíce: 26

Zdroj: Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswelu, Etna, Praha 1995

25. srpna1974: Chihuahua, Mexiko

Další zmínku o údajné havárií UFO jsem nalezl na http://www.cseti.org/crashes/050.htm. Jednalo se o objekt diskovitého tvaru, který byl sledován americkými radary a pak se zřítil do zřídka osídlené oblasti Chihuahua v Mexiku.

Fáze měsíce: 8

Zdroj: http://www.cseti.org/crashes/050.htm

22. srpna 1981: Argentina

Tehdy několik svědků prohlásilo, že viděli padat na zem diskovitý objekt. Ten najednou explodoval a jeho trosky dopadly na zem. Našlo se údajně mnoho zvláštností, jako třeba kovové fragmenty, části nějakého zařízení nebo dvě silně ohořelá těla.

Fáze měsíce: 23

Zdroj: Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswelu, Etna, Praha 1995

1. května 1994: La Roda, Španělsko

Z parkoviště restaurace u La Roda ve Španělsku pozorovalo několik lidé předmět tvaru zářícího disku „velký jako dvě auta“, otáčejícího se kolem své osy. Údajně z něj sršelo spoust jisker. Po velkém záblesku se pak najednou rozpůlil a změnil v jakýsi „hrot šípu“.

Fáze měsíce: 21

Zdroj: Létající ohnivé koule, Magazín 2000, č. 24, roč. 2000

2. května 1997: Jahuel, Chile

K netypické havárii UFO došlo 2. května u města Jahuel. V noci pozorovali obyvatelé města, jak velký zářící disk vrazil do jednoho ze stožárů vysokého napětí, což způsobilo v oblasti rozsáhlý výpadek elektrického proudu. Objekt pak odletěl vzhůru a zmizel.

Fáze měsíce: 25

Zdroj: Viděno, natočeno, popsáno: Magazín 2000 č. 1, roč. 98

2. června 2003: Jizan, Saudská Arábie

Několik svědků popsalo reportérům zdejšího denního tisku Al-Watan, jak vidělo nehodu objektu, který vypadal jako létající talíř a vyzařoval zvláštní světlo. K události došlo v oblasti Jizan, která je vzdálený od hlavního města Rijádu přibližně 700 km. příslušníci místní policie se hned vydali do oblasti havárie, aby po záhadném stroji pátrali.

Fáze měsíce: 3

zdroj: Magazín 2000 záhad č. 16, roč. 2003

A tak jsem si zjištěné údaje dal do grafu a zjištění mne mimořádně překvapilo.

grafhavlettalir.jpg

Vyšší četnost havárií UFO ve tvaru létajícího talíře se i zde podivně nakumuluje! A to za prvé, v době úplňku a za druhé, v době poslední čtvrti. Znamená to, že by tu skutečně mohla být nějaká souvislost s Měsícem? Zarážející je to, že v době měsíčního novu, kdy se také zvyšuje četnost údajných havárií UFO (viz Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?)“ se však tentokrát četnost havárií diskovitých UFO drží statisticky na té samé úrovni, jako v jakémkoliv běžném dnu. Z toho vyplývá že v době novu spíše havarují jiné druhy neidentifikovaných létajících objektů, než jsou létající talíře.

Co z toho vyplývá?

Zjištěný fakt, že nejvíc havárií létajících talířů se uskutečňuje v době úplňku a v době poslední čtvrti je zcela určitě zajímavý statistický fenomén, který už tak do této záhady vnáší záhadu novou, ale opět mimořádně zajímavou. Vždy, když něco takového zjistím, tak ve mne stoupne podezření, že se skutečně jedná o reálnou událost, kterou si nikdo nevymyslel.

Ale co zatím je? Napadají mne tři možné hypotézy. Podtrhuji slovo hypotézy. Za prvé. Buď, že tyto stroje řídí nějaké živé bytosti a i na ně působí Měsíc obdobně jako na nás. Vždyť i u nás se v době měsíčního úplňku projevuje větší počet havárií. Druhá hypotéza by mohla být taková, že Měsíc nějakým způsobem ovlivňuje chod samotných diskovitých UFO. Jak, to nedokážu říci, protože systém, jakým jsou tyto stroje poháněny, je pro nás neznámý. A třetí moje hypotéza vychází z toho, že by to mohl být přímo Měsíc, jediný přirozený satelit Země, kde by mohly mít ony neznámé civilizace létajících talířů svojí základnu. V tomto případě, by z ní vylétávaly v závislosti na tom, jaké světelné podmínky panují v místě jejich základny. Ale protože Měsíc má vázanou rotaci k Zemi, rovná se na něm jeden den jednomu oběhu kolem Země, tedy jednomu měsíci. I toto by mohlo být příčinou toho, proč k těmto událostem dochází v závislosti na měsíčních fázích. Třeba další badatele napadne nějaké další vysvětlení tohoto jevu. Ale i tak mi tato souvislost připadá mimořádně zajímavá.

Související články:

Jak velké jsou létající talíře?

Záhadné písmo z havárií UFO

Skandinávské havárie UFO

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | neděle 21.10.2012 10:01 | karma článku: 12.84 | přečteno: 1799x


Další články blogera

Libor Čermák

Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?

Je možné, že řada tzv. uvědomělých pedagogů a vedoucích řeší problém, zda do svých svěřenců indoktrinovat multukulturalismus a nebo v nich pěstoavat vlastenectví. Jenže u mne se ale děti indoktrinace multikullturalismu nedočkají.

17.7.2018 v 12:43 | Karma článku: 26.67 | Přečteno: 595 |

Libor Čermák

Cože? Na tábor s keramickým talířem?

"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.

17.7.2018 v 5:44 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 477 |

Libor Čermák

Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře

Pražská kavárna obviňuje našeho p. prezidenta za to, že prý rozděluje národ. Hm, zajímavá myšlenka. Ale já se ptám, jak by ten náš stát měl vypadat, aby nebyl rozdělený? Jediné, kde je rozdělení národa protizákonné je, diktatura.

16.7.2018 v 7:13 | Karma článku: 46.79 | Přečteno: 6631 |

Libor Čermák

Autoři, nenechejte si den kazit hlupákama

Všichni vy, co někam píšete, už se vám také určitě stalo, že na vaší práci někdo reagoval způsobem, který má od inteligence daleko. Takový člověk není nic jiného, než obyčejný závistivka a chce vám zkazit dobrý pocit ze psaní.

15.7.2018 v 13:50 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 774 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Je Země placatá a objevili jsme černé díry v roce 1783?

Víte, kdo formuloval představu černé díry v roce 1783 a že si stále myslíme, že je Zem placatá a nehybná? To a mnoho dalšího se dovíte ve fyzikálních a filosofických komentářích první kapitoly/přednášky knihy Carla Rovelliho.

16.7.2018 v 9:08 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 962 | Diskuse

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - jak vyčistit stříbro?

Proč se stříbro špiní - Kde vzít v kuchyni elektrony - Malé drama v hrnci - Další metody. (délka blogu 5 min.)

16.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 20.69 | Přečteno: 399 | Diskuse

Libor Čermák

Obrazce v obilí i v Česku. A konečně i fraktál!

Co přinesly události v oblasti obrazců v obilí poslední dva týdny? Nejen nádherný fraktálový obrazec v Anglii,nejen dva nové agrosymboly v Česku. Ale i další zajímavosti. O tom všem v mém novém vydání agrosymbolového zpavodajství.

15.7.2018 v 7:08 | Karma článku: 17.44 | Přečteno: 678 |

Libor Čermák

Jak by měl vypadat záhadologický kroužek pro děti?

Tak. Teď určitě začnou skeptikové zas křičet. Jak někoho může napadnout vytvořit záhadologický kroužek pro děti? Tak, ať se to někomu líbí či ne, tak mne už to napadlo. A myslím si, že to jistě není pro děti nezajímavá aktivita.

13.7.2018 v 9:13 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 250 |

Jaroslav Jirát

Jak se zbavit migrény

bez léků. Migréna začne, když se rozšíří cévy v mozku. K tomu dojde, je-li mozek špatně vyživován kyslíkem nebo glukózou, v důsledku přiškrcení některé z cév, které do mozku vedou.

12.7.2018 v 16:31 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 614 | Diskuse
Počet článků 1899 Celková karma 28.20 Průměrná čtenost 1789

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz