Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak velké jsou létající talíře?

13. 10. 2012 13:33:00
Druhů UFO je mnoho druhů. V tomto článku bych se rád zaměřil na jeden konkrétní typ, na létající talíře. Jak jsou vůbec veliké?
ilustrační modelilustrační modelLibor Čermák

Když něco letí po obloze, je velice obtížné určit správnou velikost toho objektu. A o UFO to platí dvojnásobně, neboť pořádně nevíme, o co vlastně jde. Úhlová velikost může udělat mnohé a svědkové tak můžou typovat leccos. Proto jsem opět zahloubal do své sbírky případů údajných havárií UFO, kde svědkové těchto incidentů popisují, že v případě havarovaného UFO šlo o typ „létající talíř“ nebo „disk“. Z těchto případů jsem ještě vytřídil ty, kde je alespoň nějaká přibližná zmínka o jeho velikosti. Z toho vyplývá, že neexistuje jediný typ těchto lodí, protože velikosti havarovaných objektů se různí.

A tak jsem se rozhodl ony případy rozlišit podle velikosti. Proto jsem si zavedl takovou kvalifikaci. První písmeno je „D“ – jako disk a pak malé písmeno abecedy určující průměr: ( a – velikost do 5 metrů, b – od 5do 10 metrů, c – od 10 do 15 metrů, d – od 15 do 20 metrů, e – od 20 do 25 metrů, f – od 25 do 30 metrů, g – od 30 do 35 metrů, h – od 35 – 40 metrů, i – od 40 – 45 metrů, j – od 45 – 50 metrů, k – od 50 – 60 metrů, l – více než 60 metrů ). A toto jsem pak přiřadil k jednotlivým případům.

Z těch případů údajných havárií UFO, které jsem již na svém blogu publikoval, jsem udělal jednochuchou tabulku:

případ

Odkaz na článek

průměr

klasifikace

Talin

Co je záhadný objekt na dně Baltu?.

16 metrů

Dd

Baltské moře

Co je záhadný objekt na dně Baltu?

60 metrů

Dk

Leden 1947: Globe, Arizona

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

10 metrů

Db

31. května 1947: Socorro

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

30 metrů

Df

2. a 4. července 1947: Roswell

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

5-7 metrů a 7-8 metrů

2 x Db

25. března 1948: Aztec

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

30 metrů

Df

1948: základna White Sands

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

30 metrů

Df

19. srpna 1949, Údolí smrti, Kalifornie

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

8 metrů

Db

21. května 1953: Kingman, Arizona

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

9 metrů

Db

12. dubna 1954: Roswell

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

15 metrů

Dd

A přidávám ještě další, na mém blogu dosud nepublikované případy údajných havárií UFO, kde je nějaká zmínka o velikosti disku (zvýraznil jsem ji). Samozřejmě, že opět uvádím zdroje.

1944: Kanehoeská pláž, Havaj. USA

Údajně byl tu sestřelen diskovitý stroj o průměru 17 metrů. Po pádu se zapíchl do písku na pláži. Později byl odvlečen lodí do San Diega.

Klasifikace:Dd

Numerologický výpočet: neznámé

Zdroj: :Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

1950: Bahia Blanca, Argentina

V roce 1955 sdělil svůj zážitek jistý Dr. Botta, jenž jel v roce 1950 po dálnici v argentinské oblasti Bahia Blanca. Jak tak jel, najednou spatřil poblíž dálnice na zemi světlý disk. Zvědavost mu nedala, a tak zastavil a šel se podívat blíž. Jeho velikost byla zřejmě 11metrů v průměru a 4,5 metrů na výšku. Dvéře objektu byly pootevřeny a tak se podíval dovnitř. Byla tam čtyři sedadla a na třech z nich seděly malé mrtvé bytosti v šedivých oděvech. Jejich obličeje byly tmavé nebo sežehnuté. Dr. Botta se rychle vrátil do hotelu a své příhodě řekl svým přátelům. Druhý den se vyrazili podívat na ono místo. Když tam dorazili, spatřili na obloze doutníkové těleso, kolem kterého kroužili dva disky. Místo havarovaného disku však tu byla jen hromada popele.

Klasifikace:Dc

Zdroj: Patrovský V. : UFO stále záhadné, Radost 1991

6.12. 1950: Del Rio u Lareda, Texas, USA

O této havárii poskytl v roce 1977 informace plukovník Robert Willingham, jenž v té době pracoval na letecké základně Dyess v Texasu. Tehdy se na obrazovce radiolokátoru objevil neidentifikovatelný létající objekt snad létající talíř o velikosti 30 metrů, který letěl vysokou rychlostí. Když ho pak spatřili, chtěli za ním letět, jenže velení základny jim to nedovolilo. Na vlastní oči viděli, jak objekt provádí složité letecké manévry, jako například otáčky o 90 stupňů. Když ho pak sledovali radarem, zjistili, že objekt havaroval někde na hranicích mezi Texasem a Mexikem. Našli ho v písečné duně, kde po sobě údajně zanechal 300 – 450 metrovou dráhu. Willingham se domnívá, že objekt explodoval nebo se začal rozpadat. Nalezl zde i podivný šestihranný kus kovu z neznámého materiálu z množstvím uhlíku, jenž se neroztavil ani působením autogenu z teplotou kolem 2000 stupňů Celsia.. Robert Willingham po události dostal příkaz, aby o události s nikým nemluvil a též musel podepsat přísahu mlčenlivosti. Podle vyprávění místních kovbojů se zde údajně nalézal i jeden ohořelý člen posádky. Pilot byl 130 cm vysoký s extrémně velkou hlavou, úzkým tělem a rukama delšíma než u lidí.

Klasifikace:Df

Zdroj: : Schmitt D., Randle K.: Havárie UFO u Roswellu, Etna, Praha 1995

Hesemann M.: UFO –Důkazy, Etna, Praha 1992

polovina června 1952: Špicberky

Když přelétalo šest norských tryskových stíhaček zledovatělou pláň na Špicberkách, tak údajně spatřili havarovaný stříbrný disk o průměru 40 – 50 metrů. Po pár hodinách pak u něj přistálo pět norských letadel. Disk byl zhotoven z neznámého materiálu, jenž vysílal na vlně 934 Hz.

Klasifikace:Di

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

Kolem roku 1954: Venezuela

Členové výpravy, kteří se vydali do venezuelských pralesů hledat zlato a drahé kameny, údajně spatřili na svahu jednoho z kopců záblesky. Když k tomuto místu dorazili, spatřili zde havarovaný kulatý objekt o průměru 10 metrů. Měl i kupoli o průměru cca 1,5 m. Prý vydával pískavé zvuky, něco jako morseovka. Byla zde i mrtvola podivné bytosti, oblečené v kombinéze.

Klasifikace:Db

Zdroj: Miloš Jesnský: Katasrtofa UFO vo Venezuele, Ufomagazín, únor 2001

26.3. 1956: Nový Zéland

Spisovatel a bývalý letec Bruce Leonard Cathie tvrdí, že 26. března 1956 spatřil jako druhý pilot letadla DC-3 záhadný neidentifikovaný objekt. Nacházeli se zrovna jižně od Waverley, když z kokpitu zpozorovali neznámé těleso, které se ve velké výšce pohybovalo od východu na západ. Mělo tvar bledě zeleného disku o průměru asi 500 m a po jeho obou stranách z něj vycházely úzké pruhy podobné kouřovým stopám. Najednou v záblesku světla zmizel nad ostrovem D ́Urville, avšak krátce na to se zas objevil nad Cookovým průlivem. Tam, se od něj oddělil menší objekt, jenž z něj klesal střemhlav dolů k zemi. Druhý den regionální noviny Nelson přinesly zprávu, že právě v této oblasti došlo k neznámé explozi a následná vlna vyrazila okna skleníků.

Klasifikace:Dl

Zdroj: Koridory pro UFO, Magazán 2000 záhad č. 11, ročník 2003

únor 1961 nebo 1962: Timmendorf u Lübecku, SRN

Podle tehdejšího vrchního štábního šikovatele byl nedaleko pláže v Timmendorfu u Lübecku nalezen 33 metrů dlouhý a 5 metrů vysoký vrak neidentifikovatelného létajícího objektu diskového tvaru. Na místo přijel anglický technický prapor, jenž pod záminkou, že zde probíhá cvičení s americkými vojáky, uzavřel celou oblast. Údajně zde bylo nalezeno dvanáct mrtvých těl o velikosti 100 – 120 cm, s velkou hlavou, štíhlým tělem a velikýma mandlovitýma očima. Na místo přijelo i několik Američanů, kteří disk rozložili na šest dílů a ty odvezli těžkými armádními transportéry. Materiál z něhož byl stroj zhotovený, byl velice pružný a zároveň nesmírně odolný. Vypadal jako kombinace mezi kovem a plastem.

Klasifikace:Dg

Zdroj: Hesemann M.: Tajná věc UFO II, Etna, Praha, 1995

31.10. 1963: řeka Peropava, oblast Sao Paulo, Brazílie

Toho dne si devítiletá Ruth Souzaová a několik dalších kamarádů hráli na břehu řeky Peropavy. Najednou děti uslyšely podivný zvuk. Když zvedly hlavu spatřily svítící disk o průměru cca 5 m, jak se pohybuje ve výšce korun stromů a přitom ztrácí výšku. Najednou narazil do kmene stromu. Pak zakolísal, vypadal jakoby chtěl znova nabrat výšku, ale místo toho se zřítil do vody. Řeka se na místě dopadu i jaksi vařila. Hluk slyšelo i několik rybářů a také Ruthina matka a strýc, kteří vyběhli se na podivnou událost podívat. Posledně jmenovaný ohlásil případ policii ve městě Iguape. Podivné však je, že brazilská nejvyšší místa o něj neprojevila zájem. Disk se pak z vody několikrát pokusilo vyzvednout i několik skupin potápěčů, ale bezvýsledně. Klasifikace:Db

Zdroj: Jackson R.:Velká tajemství UFOs, Svojtka a Vašut 1994,

Hausdrorf H.: UFO A přece létají, KK, Praha, 2012

1967: Kalifornie, USA

Podle jistého svědka se 2,5 hodiny letu od Camp Pendletonu u San Diega zřítil mimozemský diskovitý objekt o průměru 10 metrů. Posádka byla zřejmě mrtvá, protože svědek viděl jen pytle, do kterých se dávají mrtvoly.

Klasifikace:Db

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

3.11. 1968: Sverdlovsk, SSSR

Podle ruského ufologa Benjamina G. Verešagina bylo pozorováno pět koulí, které manévrovali nad tehdejším Sverdlovskem. Jeden objekt se přitom zřítil nedaleko města do lesa, následkem čeho vznikla ohlušující exploze. Nejprve se myslelo, že se jedná o neštěstí v místím skladu obilí, ale když jeden rolník objevil matně zelený, asi pět metrů široký kovový kotouč, vedlo to k okamžitému vojenskému zásahu. Údajně byla nalezena i podivná malá bytost a následně pitvána.

Klasifikace:Da

Zdroj: Dokonalý dokument nebo podvod?, Magazín 2000, č. 3, roč. 1999)

Heseman M.: UFO je realitou II, díl, Magazín 2000 č. 4, roč. 1999

1968: Big Springs, Texas, USA

Jistý svědek , co byl vojákem, pozoroval na tajné základně vynucené přistání létajícího objektu tvaru talíře. Jeho velikost odhadoval na 15 – 30 metrů.

Klasifikace:Df

Zdroj: Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.,: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha 2002

Konec sedmdesátých let: Burela, Španělsko

Vše začalo tím, že několika svědky byl nad přístavním městečkem Ferrol pozorován podivně manévrující světelný objekt. Pozorování se konalo za jasné noci, takže bylo prý vidět zřetelný tvar létajícího talíře s kupolí. Po 20 minutách objekt odletěl směrem k Bazánu. Několik dní nato se objevila zpráva, že rybáři z přístavu Burela. Objevili v moři zbytky záhadného stroje. Byly vyrobeny z něčeho, co připomínalo žlutý plastový materiál o délce asi čtyři metry.

Klasifikace:Da

Zdroj: Havárie UFO ve Španělsku, Magazín 2000, č. 24, roč. 99

17 nebo 18.8. 1995: Metan, Argentina

Ufolog Guillermo Aldunti tvrdí, že 17 nebo 18. 8. 1995 byl v Argentině ve městě Metan pozorován obrovský šedý talíř o průměru až 200 metrů. Prý ho vidělo stovky lidí, jak prováděl manévry na obloze a vzápětí byl zasažen raketami, které odpálilo neznámé letadlo. Objekt se začal kymácet a zřítil se na nedalekou horu Cerro del Crestone. Místo havárie chtělo přeletět i soukromé letadlo, ale zjistilo silné elektromagnetické poruchy. Argentinská armáda následně celé území na několik dní uzavřela. Údajně zde bylo nalezeno až 200 těl neznámých bytostí. Pokud by se případ potvrdil, jednalo by se tedy nejspíš o nejtragičtější havárii UFO v historii.

Klasifikace:Dl

Zdroj: Sestřelené UFO?:, Magazín 2000 č. 4, roč. 97

16. 12. 2003: Kedah, Malajsie

Neidentifikovatelný objekt tvaru disku znepokojil obyvatele několika obcí v Malajsii ve státě Kedah. Údajně nazelenale zářil a patrně byl velikosti automobilu. Pohyboval se na obloze asi čtyři minuty a pak začal klesat a u hranic z Thajskem zřejmě dopadl na Zem.

Klasifikace:Da

Zdroj: viděno, natočeno, popsáno, Magazín 2000 záhad, č. 8, roč. 2004

Máme tady 25 případů údajných havárií UFO, kdy byly konkrétně popisovány disky o určité velikosti. Lze tedy z toho něco vyčíst? V zásadě ano. Nejčastěji se vyskytují havárie disků o velikosti 5-10 metrů (tj. kategorie Db). Těch je osm, což je 32 procent, tedy necelá třetina. Na druhém místě se vyskytují disky o velikosti od 25 do 30 metrů (kategorie Df). Těch je pět, což je 20 procent, tedy pětina. Na třetím místě jsou případy menších disků do 5 metrů (Da) a disků od 16 do 20 metrů (Dd). V obou kategoriích se týká třech případů, tj. 12 procent. Pak tu máme dva případy disků nad 60 metrů (dl), což je osm procent. A v kategorii „Dc“, „Dg“ „Dj“ a „Dk“ po jednom případě (tedy po čtyřech procentech).

graflettalire.jpg

Co z toho vyplývá?

Vyplývají z toho dvě věci, Především to, že není žádná jednotná velikost havarovaných létajících talířů či disků. Neexistuje tedy žádný jednotný typ UFO ve tvaru létajícího talíře, ale zcela určitě jich je mnoho. Tímto zjištěním se dostáváme i k možné hypotéze, že za těmito stroji se můžu ukývat nějaké tajné stroje nějakých armád. V mém posledním článku o haváriích UFO Záhadné písmo z havárií UFO jsem se o jednom takovém čerstvě odtajněném projektu zmínil. Ovšem šlo o technologicky velice náročný projekt, o němž se ani pořádně neví, zda byl realizován nebo nikoliv. Při existenci tolika rozdílných velikostí havarovaných létajících talířů je proto krajně nepravděpodobné, že by za tolika druhy objektů byly jen takovéto projekty. Zkrátka a dobře, toto zjištění tuto hypotézu činí zas o něco méně pravděpodobnou

A druhá věc, o níž jsem se zmínil, je dominanta těch cca 5-10 ti metrových (Kanehoeská pláž, Globe, Roswell, Údolí Smrti, Kingman, Venezuela, Peropava, Kalifornie 1967) a těch 30 metrových (Socorro, Aztec, White Sands, Del Rio, Big Sprinte a možná by se sen mohl zařadit i Timmendorf). Je to velice nápadné. Možná, že v těchto případech přece jen mohlo jít o nějaký obdobný typ tohoto stroje.

V každém případě si myslím, že udělání takovéto menší ufologické statistiky je zajímavé. Především je vidět, jak je samotný výzkum UFO složitá záležitost. Možná, že skeptikové se pousmějí, ale to je jejich problém. Záhadologové a svědkové takovýchto případů vědí svoje.

Související články:

Záhadné písmo z havárií UFO

Skandinávské havárie UFO

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | sobota 13.10.2012 13:33 | karma článku: 16.49 | přečteno: 2977x


Další články blogera

Libor Čermák

Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?

Je možné, že řada tzv. uvědomělých pedagogů a vedoucích řeší problém, zda do svých svěřenců indoktrinovat multukulturalismus a nebo v nich pěstoavat vlastenectví. Jenže u mne se ale děti indoktrinace multikullturalismu nedočkají.

17.7.2018 v 12:43 | Karma článku: 26.54 | Přečteno: 579 |

Libor Čermák

Cože? Na tábor s keramickým talířem?

"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.

17.7.2018 v 5:44 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 473 |

Libor Čermák

Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře

Pražská kavárna obviňuje našeho p. prezidenta za to, že prý rozděluje národ. Hm, zajímavá myšlenka. Ale já se ptám, jak by ten náš stát měl vypadat, aby nebyl rozdělený? Jediné, kde je rozdělení národa protizákonné je, diktatura.

16.7.2018 v 7:13 | Karma článku: 46.79 | Přečteno: 6625 |

Libor Čermák

Autoři, nenechejte si den kazit hlupákama

Všichni vy, co někam píšete, už se vám také určitě stalo, že na vaší práci někdo reagoval způsobem, který má od inteligence daleko. Takový člověk není nic jiného, než obyčejný závistivka a chce vám zkazit dobrý pocit ze psaní.

15.7.2018 v 13:50 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 772 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Je Země placatá a objevili jsme černé díry v roce 1783?

Víte, kdo formuloval představu černé díry v roce 1783 a že si stále myslíme, že je Zem placatá a nehybná? To a mnoho dalšího se dovíte ve fyzikálních a filosofických komentářích první kapitoly/přednášky knihy Carla Rovelliho.

16.7.2018 v 9:08 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 960 | Diskuse

Dana Tenzler

Chemie v kuchyni - jak vyčistit stříbro?

Proč se stříbro špiní - Kde vzít v kuchyni elektrony - Malé drama v hrnci - Další metody. (délka blogu 5 min.)

16.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 20.69 | Přečteno: 399 | Diskuse

Libor Čermák

Obrazce v obilí i v Česku. A konečně i fraktál!

Co přinesly události v oblasti obrazců v obilí poslední dva týdny? Nejen nádherný fraktálový obrazec v Anglii,nejen dva nové agrosymboly v Česku. Ale i další zajímavosti. O tom všem v mém novém vydání agrosymbolového zpavodajství.

15.7.2018 v 7:08 | Karma článku: 17.44 | Přečteno: 677 |

Libor Čermák

Jak by měl vypadat záhadologický kroužek pro děti?

Tak. Teď určitě začnou skeptikové zas křičet. Jak někoho může napadnout vytvořit záhadologický kroužek pro děti? Tak, ať se to někomu líbí či ne, tak mne už to napadlo. A myslím si, že to jistě není pro děti nezajímavá aktivita.

13.7.2018 v 9:13 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 250 |

Jaroslav Jirát

Jak se zbavit migrény

bez léků. Migréna začne, když se rozšíří cévy v mozku. K tomu dojde, je-li mozek špatně vyživován kyslíkem nebo glukózou, v důsledku přiškrcení některé z cév, které do mozku vedou.

12.7.2018 v 16:31 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 614 | Diskuse
Počet článků 1899 Celková karma 28.20 Průměrná čtenost 1789

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz