Modlí se kandidát na prezidenta USA k mimozemšťanovi?

20. 06. 2012 6:02:00
Republikánský kandidát na úřad prezidenta USA Mitt Romney je svým náboženským vyznáním mormon, což je sekta, založená Josephem Smithem v roce 1830. Ten ji založil po zážitku, kdy se mu zjevila bytost zvaná „Moroni“.
takto nějak vypadal mormonská knihatakto nějak vypadal mormonská knihahttp://1.bp.blogspot.com

Psal se rok 1820 a Josephu Smithovi bylo 14 let. Protože celá jeho rodina byla silně nábožensky orientovaná, v noci se modlil ve svém pokoji. Najednou spatřil silné světlo, které ozářilo celou místnost a v něm se objevila bytost v bílém obleku. Silně věřící hoch ho samozřejmě nepovažoval za nic jiného, než za zjevení anděla či božího posla. Bytost se mu představila jako Moroni a sdělila mu, že na vrchu Cumorah, poblíž jeho bydliště ve státě New York, je ukryta zvláštní zlatá kniha a několik dalších předmětů (štít a božský kompas), které mu ji prý umožní číst a přeložit. Joseph se druhý den na zmíněné místo hned vydal a všechny předměty tam skutečně našel. Jenomže, jak se jich dotkl, dostal ránu, jako kdyby ho zasáhl blesk. A dokonce opakovaně! Že by elektřina? Není bez zajímavosti, že v té době byl její výzkum ještě v plenkách. Teprve za několik let si mohl Joseph Smith onu knihu vyzvednout a přeložit, aby jí pak Moronimu opět vrátil nazpět. Na to, že Smith tuto knihu skutečně vlastnil, existuje písemná přísaha jedenácti svědků, mezi nimiž byli i takoví, kteří nepatřili k jeho náboženskému společenství. Ba i dokonce někteří, co byli zapřísáhlí odpůrci jeho nové víry. Velikost této knihy byla cca 20 cm vysoká, 15 cm široká a taktéž 15 cm tlustá. Skládala se ze zlatých desek, které byly tenčí než tehdy běžně používaný plech. Jednotlivé listy byly spojeny třemi kroužky, díky nimž šlo stránkami otáčet. Třetinou kovových listů šlo volně listovat, zatím co zbytek byl spojen do jednoho celku a jaksi zapečetěn. Znaky, kterým byla kniha popsána, byly reformované egyptské hieroglyfy. To pro představu, jak asi ta kniha vypadala.

A na základě této knihy, která mimo jiné vypráví o osudech Izraelitů, kteří se kolem roku 600 před naším letopočtem měli přeplavit do Ameriky, vznikla náboženská sekta „Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů“, známá spíš pod označením „mormoni“. Toto označení bylo odvozeno od jména onoho anděla, který se tehdy J. Smithovi zjevil.

Nemůžu si pomoci, ale mne toto všechno, o čem jsem se zmiňoval (silné světlo, předměty vydávající elektrický náboj, předměty, které umí přečíst a přeložit knihy) připadá až moc technické. John Smith ani nikdo další z jeho současníků na začátku 19. století zcela jistě neznal žádné takové věci. A tak to všechno na něj muselo působit jaksi nepozemsky, tudíž božsky, že ho to vedlo až k založení náboženské sekty. Ovšem pro naší dobu jsou výše popsané věci už technologicky možné, a tak pokud by se taková událost odehrála dnes, asi by se to těžko považovalo za projev někoho z nebes. S největší pravděpodobností se jednalo skutečně o předměty s nějakou technologií. A protože naše civilizace, takové věci tehdy ještě produkovat neuměla, spíš bych se přikláněl k tomu, že šlo o produkt nějaké nám nadřazené civilizace, třeba z nějaké z vesmíru. Jsem dokonce přesvědčen, že pro vyspělou civilizace není problém provést ani ono náhlé zjevení. Stačilo by ji, aby překonala bariéry našeho 3D prostoru a pohybovala se ve vyšších rozměrech. To se pak taková bytost může zjevit z ničeho nic, stačí když do uzavřené místnosti vstoupí z paralelního prostoru.(viz rubrika multidimenzionální prostor) Mimochodem, lidé, kteří zažívají tzv. únosy do UFO, také tvrdí, že ty bytosti, které je unesly, se najednou u jejich postele objevili z ničeho nic, a to i když měli všechny okenní a dveřní otvory zavřené.

Od věci také jistě není ani to, že mormoni nejsou jedinou náboženskou sektou, která vznikla na základě setkání jejího zakladatele s nějakým zjevením. Obdobný zážitek měl například i známý reverend Moon, zakladatel tzv. „Církve sjednocení“ a našly by se jistě i další. Na mne proto všechny takovéto sekty působí spíš jako tzv. „cargo kulty“, tedy jako náboženství vzniklé na základě setkání lidí s jim nadřazenou technologií, například nějakou tou mimozemskou. Případný pravý Bůh, stvořitel vesmíru je přeci nejvýše dokonalá bytost, kterému stačí pouhá myšlenka. A tak dle mého názoru nemá zapotřebí používat něco, co vydává světlo, hromy a blesky - tedy nějakou technologii, jako to dělají i současné výdobytky naší civilizace. A pokud ano, tak to není bůh, ale příslušník vyšší technologické civilizace, kterého dotyčný vzhledem ke své fascinaci jím, pouze za boha nebo božího posla považuje.

Přesto dnes žije po světě 14 milionů lidí, kteří věří, že bytost Moroni byl nějaký posel boží. A tak se také stal předmětem jejich náboženské, tedy mormonské víry. Dva členové této církve se dokonce letos ucházeli i o republikánskou nominaci na úřad prezidenta USA. Jedním z nich byl Jon Huntsman, bývalý guvernér Utahu, tedy státu z velice silnou populací mormonů. Ovšem svojí kandidaturu ukončil už 15. ledna 2012, a to po dvou neúspěšných nominačních kolech v Iowě a v New Hampshire, aby podpořil jiného republikánského kandidáta a zároveň svého mormonského souvěrce, Mitta Romneyho. Tomu se, jak známo, vede v primárkách daleko lépe a zřejmě mu ani neunikne konečná nominace jeho strany pro hlavní volby v listopadu 2012.

Jak známo v případě Mitta Romneyho se jedná o silně věřícího mormona. V mládí strávil jako mormonský misionář dva roky ve Francii, takže nespíš tam chodil a snažil se lidi obracet na svojí víru nějak tak obdobně, jako to u nás známe například od jehovistů. Proto není těžké uhodnout, jak se asi tento kandidát na šéfa Bílého domu staví k oné události z roku 1820. Domnívám se, že by to vzhledem k jeho náboženskému přesvědčení bylo asi hodně troufalé, kdyby se ke zjevení bytosti „Moroni“ stavěl takovým způsobem jako já. Nejspíš tak bude věřit v to, že se jednalo o anděla a božího posla. A tuto mojí myšlenku, že všechno může být zcela jinak, bude nejspíš vůči své víře považovat za rouhání. A kdo ví, zda jeho víra a tato sekta vůbec povoluje svým ovečkám mít otevřenou mysl ohledně existence jiných vesmírných civilizací? Hold jsou to jejich názory, ať si je mají, ale já mám také svoje.

A tak si myslím, že na obdobná zjevení údajně božských bytostí se je třeba dívat nejen z hlediska náboženského, ale také z hlediska vědeckého a badatelského. Kdo ví, co vše se za tím vším může všechno skrývat?

Zajímavou paralelu jsem objevil v knížce „Druhá strana archeologie“ od Ericha von Dänikena. Tam se v kapitole „Kult hvězd a mapy hvězdné oblohy – mimozemští návštěvníci u indiánských kmenů Odžibvejů a Skidiů“, kterou napsala Gisela Ermelová, zmiňuje pověst indiánského kmene Skidiů, což je kmen Pónyů, jejichž území se na divokém západě nalézalo v Nebrasce a Kansasu. Cituji:

„Jednou navštívil mladého pónyjského muže velký černý meteorit a vzal ho s sebou do nebes na místo, kde se vznášela hvězda. Po návratu na Zemi se indiánovi zjevila ve snu hvězdná bytost a sdělila mu, že se na jistém pahorku nalézá předmět, který by měl najít a přinést. Druhého dne se mladý Póny vydal na cestu a našel balík, v němž byla zabalena mapa a mosazný disk.“

Tato legenda se sice vztahuje k záhadné hvězdné mapě zhotovené z jelení kůže, kterou v roce 1906 získalo Chicagské Field muzeum of Natural History. Ale paralely s výše popsanou událostí se zkrátka popřít nedají. Je to vše jen náhoda?

Použitá literatura: wikipedie

Däniken E.: Strategie Bohů, Naše vojsko, Praha, 1996

Däniken E.: Druhá strana archeologie, Dialog, Liberec, 2012

Použitý obrázek: http://1.bp.blogspot.com/-ewvR8MB-AfM/Thqp95TZN3I/AAAAAAAAFEY/hM-20e71Tio/s320/gold+plates.png

Související články: v rubrice archeoastronautika

Dále Předpovídám vítězství Baracka Obamy v prezidentských volbách

Křesťanství a mimozemské civilizace, jde to k sobě?

Autor: Libor Čermák | středa 20.6.2012 6:02 | karma článku: 17.63 | přečteno: 2209x

Další články blogera

Libor Čermák

Budou současní umělci stejně odvážní jako tvůrci "Takové normální rodinky"?

Na internetu jsem narazil na článek, který se zabýval tím, proč už nepokračovalo natáčení nových dílů seriálu "Taková normální rodinky". Kvůli požadavkům ČST seriál zpolitizovat. A tím by se ale měli inspirovat i současní umělci!

14.11.2018 v 6:38 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 417 |

Libor Čermák

Autoři příběhů by se měli postavit proti ideologii genderismu-multikulturalismu

Genderismus-multikulturalismus představuje v současné době největší ohrožení svobody slova. A ohrožuje i literární tvorbu, zvláště chlapeckou, protože jí chce přikazovat, jak má správně ideologicky vypadat dobová prezentace.

13.11.2018 v 10:45 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 551 |

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Libor Čermák

Přístup k některým spisovatelům je barometrem stavu svobody a demokracie ve společnosti

Erich von Däniken a Jaroslav Foglar. Dva spisovatelé, kteří na první pohled spolu nemají téměř nic společného. Ale na ten druhý pohled zjistíme, že toho mají možná společného více, než si myslíme. Ukážu vám to:

10.11.2018 v 18:33 | Karma článku: 33.11 | Přečteno: 965 |

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Křesťanské záhady a zázraky v USA

USA nejsou časté na křesťanské záhady. Ale i tak několik zajímavých případů se mi tu podařilo vypátrat. I zde došlo k mariánským zjevením a dalším podobným podivuhodnostem. A co víc? Tři z nich podporují i moje hypotézy!

13.11.2018 v 5:55 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 413 |

Jan Fikáček

Kterak zařídit, aby zítra nevyšlo Slunce

Že nepochybujete o tom, že zítra vyjde Slunce? Že je to naprostá jistota? Ano! Je dobré si uvědomit, že je to tak extrémně jisté, že o tom nikdo trochu při smyslech vůbec nebude pochybovat. Nicméně...

12.11.2018 v 9:21 | Karma článku: 27.74 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Dana Tenzler

Fyzika na jezírku … co o ní víme my a co vodoměrky?

Vypadá to, jako by běhaly po tenké fólii, napnuté na vodní hladině. Nikdy ji neprošlápnou a nenamočí se. Jak se hmyz (vodoměrka nebo bruslařka) udrží na hladině, vysvětluje (jak jinak) fyzika. (délka blogu 3 min.)

12.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 23.98 | Přečteno: 575 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Tajemství svobodné vůle

Celý vesmír i život má být jeden řetězec příčin a následků. S tímto tvrze­ním se nedá nesouhlasit. Při pohledu zpět zjistíme, že vše, co se nám v životě přihodilo, co jsme udělali i neudělali, bylo nějak podmíněno.

11.11.2018 v 17:30 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 535 | Diskuse

Jan Mestan

Vidět Zemi růst

Chile je zemí, kde jsou častá zemětřesení. Dokonce tam nastalo to nejsilnější naměřené v roce 1960 o síle 9.5. Takové zemětřesení pak vede k vertikálním zdvihům. A to dost značným. Jednorázově se jedná o decimetry až metry.

10.11.2018 v 14:08 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 354 | Diskuse
Počet článků 2038 Celková karma 29.23 Průměrná čtenost 1775

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz