Další marsovské pyramidy v oblasti Cydonia

23. 01. 2014 6:16:00
Nedávno oblétla světem zpráva o zajímavém objektu, který je možné nalézt pomocí aplikace Google Earth v jednom měsíčním kráteru. Stejnou aplikaci používám i k hledání podobných věcí na Marsu.

neconamesici.jpg

Minulý týden se na internetu objevila zpráva o objevu podivné věci, kterou lze nalézt v jednom měsíčním kráteru. (viz např. http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/85794-ufo-na-mesici-tajemny-objekt-desi-vedce-video) Je to pravoúhlý objekt ve tvaru jakési šipky, který jakoby vypadá, že by dokonce mohl být i nepřirozeného původu. A tak se začalo spekulovat o tom, co by se mohlo jednat. Například o vesmírný odpad, optický klam, tajnou základnu některé z velmocí, základnu nějaké mimozemské civilizace, havarovaný neidentifikovaný létající objekt a mnoho dalších. Protože se o takovéto věci zajímám, nedalo mi to, a tak jsem otevřel Google Earth, abych se přesvědčil. A skutečně zpráva nelhala, tohle to tam doopravdy je!

Obdobným způsobem používám Google Earth i pro hledaní na jiném tělese sluneční soustavy, a to na Marsu. Podařilo se mi tam tak nalézt zajímavé pyramidy, obrazce, obličeje a další zajímavosti. Dokonce jsem těmto podivným objektům věnoval několik článků na mém blogu. (viz související články dole). V nich jsem svým čtenářům také slíbil, že jakmile tam zas něco zajímavého objevím, tak že dám vědět. A tak svůj slib plním.

pyramidycydonia.jpg

To jsem se jednou v aplikaci Google Earth zase pohyboval po staré známé oblasti Cydonia, která je známá například výskytem několika záhadných tváří (viz Sedm nejznámějších tváří z Marsu), záhadných pyramid (Pyramidové struktury na Marsu) a také několik obrazců ve tvaru ryb nebo ptáků (viz Marťanská obrázková galérie). A tak jsem se vydal na druhou stranu oblasti Cydonia. Zhruba o pět marsovských stupňů severní šířky jižněji, než je známá tvář, jsem narazil na další zajímavé pyramidové místo, které se té nejznámější cydonijské lokalitě dost podobá. A tam jsem se na souřadicích 35°20 ́ s.š. a 14° z.d. všiml minimálně dvou podivných struktur, vypadajících jako čtyřboké pyramidy. Viz obrázek. A pravděpodobně třetí se vyskytuje ještě od nich východně a tvoří s nimi rovnostranný trojúhelník.

cydoniadalsi.jpg

K mému úžasu, to však není ani zdaleka všechno. O několik kilometrů severněji, zhruba na souřadnicích. 36°00 ́ s.š. a 14°14 ́ z.d. se vyskytují další zajímavé útvary. Jednak další podobná pyramidová struktura a jižně od ní symetrický útvar připomínající lidskou hlavu. Zřetelně z útvaru vystupuje centrální hřeben připomínající nos a pod ním i ústa. Ke spatření jsou zde dokonce i stíny vyvolávající dojem očí. Východně od tohoto obrazce se nalézá další podobný útvar připomínající kost a na stejné linii, jen zhruba dvakrát dál další podobná pyramida. Všechny čtyři obrazce jako kdyby mezi sebou vytvářeli pravoúhlý trojúhelník, kde jednotlivé odvěsny jsou vůči sobě v poměru 1:2. Není to zajímavé? A tak se ptám, zda takovéto zvláštní pravidelné a navíc geometricky uspořádané formace můžou vzniknout jen sami od sebe od přírody a nebo zda se náhodou nejedná o nějaké artefakty po někom inteligentním, kdo zde nějak v pradávných dobách působil.

cydonia2.jpg

Zkrátka a dobře, podobných zajímavostí nejen na Marsu se nalézá mnoho. Stačí si jen otevřít správnou fotoaplikaci a s velkou pravděpodobností tam nějaký podobný objekt najdete také.

Související články:

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Marťanská obrázková galérie

Pyramidové struktury na Marsu

Sedm nejznámějších tváří z Marsu

Nalézají se na Marsu i další záhadné artefakty?

Že by marťanská Nazca?

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 23.1.2014 6:16 | karma článku: 21.89 | přečteno: 3091x

Další články blogera

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma článku: 7.68 | Přečteno: 144 |

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma článku: 6.83 | Přečteno: 227 |

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma článku: 6.39 | Přečteno: 177 |

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 185 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Barvy v kuchyni (3) - přírodní červená

Blíží se Velikonoce. Napadlo vás někdy, čím se vlastně barví velikonoční vajíčka? Jakými přírodními nebo umělými barvivy se dá jídlo barvit dnes a jak tomu bylo v minulosti? (délka blogu 3 min.)

28.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 132 | Diskuse

Zdenek Slanina

Problém co začal už Arrhenius: Kysličník uhličitý a doba ledová - a teď i sopečné aktivity

Už S. Arrhenius řešil vztah obsahu CO2 v atmosféře i k době ledové. Tehdy hlavně ukázal, že jeho navyšování v atmosféře povede k nárůstu její teploty. Nyní výzkumy z univerzity v Sydney ukazují na roli sopek v nástupu ochlazování.

26.3.2024 v 5:22 | Karma článku: 25.00 | Přečteno: 520 |

Martin Tuma

Berte Viagru, dokud si na to vzpomenete

Rozsáhlá studie odhalila významné snížení výskytu Alzheimerovi nemoci u pravidelkných uživatelů Viagry

25.3.2024 v 14:17 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 303 | Diskuse

Dana Tenzler

Barvy v kuchyni (2) - průmyslová žlutá

Blíží se Velikonoce. Napadlo vás někdy, čím se vlastně barví velikonoční vajíčka? Jakými přírodními nebo umělými barvivy se dá jídlo barvit dnes a jak tomu bylo v minulosti? (délka blogu 3 min.)

25.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 14.44 | Přečteno: 189 | Diskuse

Dana Tenzler

Barvy v kuchyni (1) - přírodní žlutá

Blíží se Velikonoce. Napadlo vás někdy, čím se vlastně barví velikonoční vajíčka? Jakými přírodními barvivy se dá jídlo barvit dnes a jak tomu bylo v minulosti? První díl seriálu o barvách.

21.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 294 | Diskuse
Počet článků 2384 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1897

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Velikonoce 2024: Na Velký pátek bude otevřeno, v pondělí obchody zavřou

Otevírací doba v obchodech se řídí zákonem, který nařizuje, že obchody s plochou nad 200 čtverečních metrů musí mít...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...