Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dlouhé stráně – netradiční reportáž z budoucnosti

Píše se 3. září roku 5133 pátého věku lidstva. Na jednom ze zdejších televizních  okruhů probíhá pořad o záhadách minulosti. Objevil se v něm opět spisovatel Chiraniken, jenž se divákům přihlásil z hor.

„Milí televizní diváci, zdravím Vás z nejvyšších míst Jesenských hor. V minulém díle (viz Dokument z příštího věku lidstva), jsem vás informoval o podivných válcových stavbách a o soustavách podzemních tunelů. Dnes bych vás rad informoval o něčem dalším podobném. Právě se nacházím v nadmořské výšce 1350 metrů nad mořem. Právě tady se nalézá jedno velice záhadné a tajuplné místo, které našim vědcům nedává spát. My mu říkáme „Horní svatyně“. Podívejte se na ni, je to velice zvláštní stavba. Někdo tu v pradávných dobách úplně seřízl kopec v délce tři čtvrtě kilometrů a navíc do něj vykopal takovouhle obří oválnou, 26 metrů hlubokou díru, že to vypadá jako sopečný kráter. Zaujímá celkovou plochu více než patnáct hektarů. Sopka to samozřejmě nikdy nebyla, žádné zbytky lávy se tu nenašly. Bylo to uměle vytvořeno. Víme to proto, že se v ní zachovaly zbytky jakéhosi asfaltu, který sem někdo dopravil, a to podle rozboru až z tisíc kilometrů vzdáleného jihu kontinentu. Kromě toho i zde se nalézají podzemní chodby, jichž bylo objeveno v délce více 8 kilometrů. Archeologové tvrdí, že to bylo prastaré kultovní místo, ze kterého tito lidé vzývali boha těchto hor. To proto, že nejvyšší zdejší vrchol je odtud doslova na dohled. A to téměř přesně na východ a jen přes pouhé jedno údolí. Vyskytla se i další hypotéza, která tvrdí, že to například mohlo být dávné sportoviště, něco, jako jsou naše stadiony. Ale proč by ho stavěli v takovýchto vysokých nadmořských výškách? A nebo to snad mohlo být letiště nějakých mimozemšťanů? Jak je „Horní svatyně“ stará, nikdo pořádně neví. Ale její stáří jde určitě do tisíců let.

Já jsem ve své poslední knížce navrhl teorii, že se o žádné hřiště ani náboženské centrum původně vůbec nejednalo. Podle mého se jednalo nějaký technický prostředek. To proto, že o více než dva kilometry dál a o více než 700 metrů níž, se nalézá další podobná svatyně, jejíž okraje jsou dělány stejnou technologií. Tyto obě svatyně mohly být spolu klidně i nějak spojeny, což už samozřejmě čas zlikvidoval. A tak jsem navrhl hypotézu, že se tady mohlo jednat o prastarou přečerpávací elektrárnu. Teď se možná berete za hlavu. Co pak před tisíciletími tady mohl být někdo na tak vysoké technické úrovni, jako jsme my a kdo by něco takového dokázal? Ve škole jsme se o tom samozřejmě neučili. Ale možné to je. A co víc, zhruba před rokem zde byl učiněn šokující objev, který mojí hypotézu jen potvrzuje. A tak předávám slovo mému hostovi archeologovi Chariasitcinovi:“

„Vážení diváci, dobrý den, chtěl bych vás informovat o nálezu, který jsme učinili nedaleko tzv. „Dolní svatyně“. Mezi dalšími archeologickými nálezy, zde byla nalezena nedotčená kovová schránka, která obsahovala velice zajímavé svitky. Bohužel jsme ji museli odevzdat na bližší archeologický výzkum, a tak mám strach, že když se nepodařilo tento objev utajit před veřejností, tak z důvodu, že nezapadá do stávajícího vědeckého světonázoru, bude vše bud bagatelizováno a my budeme označeni za snílky, fantasty ne li dokonce za podvodníky. Ale podle toho, co se nám ze svitků podařilo vyluštit a přeložit, jsme se dozvěděli asi toto: Možná, že obě dvě svatyně někdy skutečně sloužily jako svatyně, ale jejich původní smysl byl úplně jiný. Podle toho, co se v těchto svitcích skrývalo, se s největší pravděpodobností skutečně jednalo o pradávnou přečerpávací elektrárnu.“

Chiraniken vykulil na Chariasitcina oči: „je to vůbec možné?“

„Ano je,“ odpověděl Chariasitcin. Pokud by Horní svatyně byla nádrž, nebyl by žádný problém, aby se tam nakumulovala voda, která tam buď naprší a nebo přečerpá ze spodní nádrže. Z ní by se pak spádovým potrubím spouštěla přes turbínu do dolní nádrže, čímž by teoreticky mohla vznikat elektrická energie o výkonu až 600 MV. Z nalezených svitků dokonce vyplývá, že podle nich byly obě stavby dokončené v jakémsi mýtickém roce označovaném jako „rok 1996“ nějakého tehdejšího prastarého letopočtu. Pokud tomu tak skutečně bylo, zkusili jsme z fotografií udělat takovou rekonstrukci, jak to tady asi tenkrát mohlo vypadat.

Takhle by asi vypadala „Horní svatyně“, která by tak skutečně mohla sloužit jako horní nádrž:

 

Takto by asi vypadaly vchody do podzemních chodeb:

A takto Spodní svatyně, též by to byl zajímavý pohled jako na spodní nádrž.“:

„Děkuji Vám pane Chariasitcine“. Je docela možné, že nám tyto objevy totálně změní pohled nejen na některé záhadné stavby minulosti. Ale dokonce i na naší minulost jako takovou. Jak totiž z mnoha archeologických nálezů vyplývá, je velice pravděpodobné, že podobná civilizace jako jsme my, už tady v dávné minulosti skutečně někdy působila. A dokonce možná ne jediná. Vždyť jak tvrdí někteří indiáni či Indové na druhé straně světa, nyní žijeme dokonce už v pátém věku. Kdo ví, kdo tu všechno před námi ještě byl?

Když se však nad tím zamýšlím, je docela možné, že právě ti, co tu byli před námi, se i na svojí civilizaci dívali stejně jako my. Třeba si také o sobě mysleli, že oni jsou tím nejdokonalejším, co lidská civilizace dokázala vytvořit a že před nimi tu už nic podobného nebylo. Na pozůstatky těch, co tu byli před nimi, se také dívali jen jako na náboženské svatyně, nebo na hrobky nějakých panovníků. A přitom je vůbec nenapadlo, že to mohlo být něco úplně jiného. Kdyby jim to došlo, třeba by si z nich vzali poučeni a nedopadli by tak, jako dopadli. Až nakonec zanikli či se nejspíš zničili. A kdyby se to tenkrát nemuselo stát, my bychom pak dneska nelétali jen kolem Země a Měsíce, ale nejspíš bychom osidlovali nejbližší galaxie. Dokážeme to pochopit alespoň my? A nebo se zničíme také? A po nás zas musejí přicházet nové a další pozemské civilizace, dokud se některá z nich nepoučí, jak že to ve skutečnosti s civilizacemi na této planetě chodí.“

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99e%C4%8Derp%C3%A1vac%C3%AD_vodn%C3%AD_elektr%C3%A1rna_Dlouh%C3%A9_str%C3%A1n%C4%9B

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dlouh%C3%A9_str%C3%A1n%C4%9B_%28horn%C3%AD_n%C3%A1dr%C5%BE%29

Foto: Libor Čermák

 

Související články:

Dokument z příštího věku lidstva

Byl už na Zemi ještě někdo před lidstvem?

 Co když existovala v druhohorách civilizace? (o možnosti existence vyspělé civilizace v druhohorách)

Mají pověsti o potopách reálný základ? (mohla tu už někdy být nějaká dřívější civilizace?)

Bude si něco o nás myslet příští pozemská civilizace?

Existují nějaké stopy po předešlých technických civilizacích?

dovolená 2013 - Jeseníky

Autor: Libor Čermák | úterý 3.9.2013 11:15 | karma článku: 21,49 | přečteno: 2249x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53 | Přečteno: 151x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 230x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Další případ zpožděné dodávky zbraní. Česká firma se soudí na Ukrajině

26. dubna 2024

Premium Vztahy mezi Českem a Ukrajinou nejsou vždycky idylické. Svědčí o tom soudní spor, na který narazila...

Světlušky mění válčení ve městech. Nové drony snížily počet padlých Izraelců

26. dubna 2024

Premium Jen několik decimetrů velký přístroj může znamenat revoluci městské války: minivrtulník, který...

Dva ruští vojáci se doznali k trojnásobné vraždě na Ukrajině

25. dubna 2024  23:07

V okupované části Chersonské oblasti na jihovýchodu Ukrajiny zadrželi dva ruské vojáky, kteří se...

Architektonickou cenu EU získal univerzitní pavilon, blízko byla i ostravská galerie

25. dubna 2024  21:23

Studijní pavilon Technické univerzity v německém Braunschweigu se stal vítězem prestižní...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám