Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sezona kruhů v obilí je v plném proudu

Máme polovinu léta a počet kruhů v obilí, které se po světě letos vyskytly, již překročil hranici jednoho sta případů. Pojďme se tedy podívat na ty nejzajímavější z poslední doby.

Lunární symboly

A začněme jedním zajímavým symbolem, který se v různých variantách opakoval po celou druhou půlku července. Symbolizoval srpek měsíce, jehož středem procházel jakýsi šíp. První z této série se objevil 25. července u místa s nejstarším pravěkým osídlení v okolí Avebury, a to u vrcholku Windmill Hill. Skládal se z onoho lunárního symbolu, pak k němu vedla housenka z šestnácti kroužků a samotný kotouč měsíce tak doplňovalo ještě 10 kroužků dalších. Obrazec tak vlastně vytvářel obří trojzubec, jaký například známe od boha Neptuna. Právě proto mnozí badatelé upozorňují, že obrazec může upozorňovat na setkání Měsíce a planety Neptun, kterému dochází na nebeské klenbě letos 3. a 4. srpna 2012. celý tento obrazec je možné si prohlédnout na cropcircleconnectoru na Windmill Hill, nr Avebury.

Tento obrazec měl bratříčka, který se objevil 28. července na poli u Etchilhamptonu nedaleko Devizes. Byl ještě úžasnější neboť se skládal hned ze dvou protilehlých měsíčitých srpků. Jeden ve vnitř a druhý vně. Vnější srpek se skládal z 22 kroužků, rozmístěných podle velikosti a vnitřní dokonce z 33 kroužků. Že by tajuplní autoři chtěli upozornit z nějakého důvodu na číselnou posloupnost násobků jedenácti? Vše to doplňoval opět šíp tvořený ze třinácti kroužků. Že by obrazec měl obdobné vysvětlení jako ten předešlý? Navíc ve většině středů z celkového počtu 67 kroužků, se nalézalo stojící obilí, které bylo úžasně propleteno do prazvláštních hnízd (viz foto).

Zajímalo by mne, jak by si přes jednu pouhou noc s takovýmto prazvláštním prvkem mohli případní padělatelé vyrábět. (viz Etchilhampton (2), Nr Devizes)

A třetí obrazec z této série se objevil hned následující den 29. července 2012 u Allingtonu. Opět měsíc, tentokrát spojený ze čtyřcípou hvězdou typu „orion“. Celá formace opět vzbuzovala dojem trojzubce. Za pozornost zde stál centrální kruh ve středu hvězdy, ve kterém nebylo obilí položeno do spirály, jak je a takovýchto obrazců obvykle zvykem, ale místo ní bylo položeno do jakési vlny. (více viz Allington (2), Nr All Cannings)

A k měsíčitému trojzubci by se dal přirovnat symbol ve tvaru vikingské helmy, jenž se objevil na poli o Oliver Castle dne 26. července 2012. Někomu může připomínat brouka, jinému měsíc a jinému již zmíněnou vikingskou helmici. A co připomíná vám? (viz Oliver's Castle, nr Devizes)

A když už jsme u obrazců, které zobrazují seskupení planet, nesmíme vynechat ani obrazec z Wrekinu v hrabství Shropshire z 21. července. Obrazec vyjadřoval seskupení planet Saturn a Mars, ke kterému v tuto dobu dochází poblíž hvězdy Spica v souhvězdí Panny. (více viz The Wrekin)

 

P o s e l s t v í   m i m o z e m s k ý c h   b y t o s t í ?

A že by některé letošní obrazce měly vztah i k nějakým mimozemšťanům? Co například může znamenat humanoidní obličej, který se v onom lánu obilí doprovázen dalšími obrazci objevil 25. července u Fox Hill v severním Wiltshiru? (viz Fox Hill, nr Hinton Parva)

A co obrazec ve tvaru dvou tříprstých rukou s nezvykle dlouhými prsty? Ten se objevil jen o jednu noc později na Hill Barn u East Kennett. Nemůžu si pomoci, ale onen tvar rukou mi připadá až moc nepozemský. Takový, jako popisují oběti takzvaných únosů do UFO. A krása tohoto obrazce donutila správce největších anglických stránek týkající se záhadných agrosymbolů, tedy http://www.cropcircleconnector.com, že ho zařadili do galerie nejhezčích letošních přírůstků. Takže chcete-li se i vy pokochat , stačí kliknout na Hill Barn, nr East Kennett

 

Z a š i f r o v a n é   z p r á v y

Pokud rádi jezdíte na tábory nebo pokud jste tam jako děti rádi jezdili (viz Dalších nejméně 100 let klasických letních táborů) a pokud jste tam rádi luštili zašifrované zprávy, tak Vám možná letošní obrazce v obilí udělali radost, neboť i tam se několik takovýchto šifer vyskytuje. Například 28. července 2012 se u Jubilee Copse poblíž Hanningtonu ve Wiltshiru objevil čtverec skládající se z mřížky obsahující množství malých čtverečků. Badatelé přemýšleli, co že by to mohlo znamenat, až jim to došlo. Zkuste se také podívat, zda Vás to napadne. A pokud ne, tak Vám dám vysvětlení. To co se tam nalézá, je vzkaz v Braillově slepeckém písmu. Osobně se domnívám, že šifrovat toto písmo by se měl naučit každý. Nikdo nikdy neví, zda ho náhodou nebude někdy potřebovat. Proto si myslímm, že znát ho je dokonce užitečnější, než znát například  Morseovu abecedu. Proto jsem svého času sestavil jako pomůcku na jeho učení zvláštní systém, který jsem popsal v článku „Braillovo písmo - jak se ho jednoduše naučit“. No vida a nyní nám to pomůže i při luštění vzkazu z obrazce v obilí. V tomto případě je vzkaz v angličtině „“knowledge of this child shall give you more time with this quiet planet”. Chtějí nám snad autoři tohoto obrazce sdělit, že z pohledu mimozemských civilizací jsme stále ještě děti a že ještě bude dlouho trvat, než dosáhneme znalostí jaké mají oni? (více o tomto obrazci na Jubilee Copse, Nr Hannington).

Další šifra, tentokrát ve spirále, se objevila 31. července opět u vrcholku Windmill poblíž Avebury. Bohužel, jen co se obrazec objevil, nechal majitel pole zdejší obilí posekat, aby mu zvědavci neponičili úrodu. Škoda. Jednalo se totiž o soustavu plných a prázdných koleček a také mezer. Opět zřejmě nějaký zašifrovaný vzkaz. Tentokrát šlo o šifru v „ASCII kódu“, a jeho vyluštění bylo opět v angličtině a znělo „PEACE“.  Netřeba překládat.

 

P ř í r o d n í   p r v k y

A v neposlední řadě se jedná o obrazce, které v sobě ukrývají odkaz na živou i neživou přírodu. Typickým případem je dvanáctilistá květina ze 17. července, která se objevila ještě v zeleném lánu obilí u Juggler's Lane. Z hlediska cerealogického se  v obrazci nalézala netypicky zvětšená kolínka stébel. Že by důkaz toho, že zde při jeho vzniku nepůsobili žádní vandalové s prkýnky a provázky? (viz Juggler's Lane).

A co čtvercová pavučina u Bishop Cannings? Ta vznikla 24. července 2012. Jednotlivé strany čtverce vlastně tvoří jakési asymptoty pro případné hyperboly, které by se zde daly myšleně dokreslit. (viz  Bishop Cannings Down).

Zajímavý obrazec vznikl u Four Mile Clumpu, jenž se nalézá nedaleko pevnosti z doby železné, známé pod názvem Barbury Castle. Objevil se 29. července 2012 a měl tvar jakého si oblouku, u kterého se nalézá řetězec dvaceti dvou spojených  koleček, kolem kterých se nalézají ještě několik menších. Tento řetězec však naprosto přesně odpovídá složení molekuly „vítamínu A“. Že by nějaké upozornění na naše zdraví? (viz Four Mile Clump).

A poslední anglický obrazec, o kterým bych se chtěl rád v tomto díle zmínit se objevil hned u legendárního kamenného kruhu v Avebury, a to hned 1. srpna na prastarý keltský svátek lugnasad. Tvoří ho vlastně jacísi tři hadi, kteří z jedné poloviny omotávají centrální kruh. Co se týká tvaru těchto hadů, zdá se, jakoby byly pokračováním oněch mořských živočichů, o nichž jsem se zmínil v předešlé části letošního seriálu o kruzích v obilí, v části „Počátek léta přichystal působivé obrazce v obilí“. Hlavu totiž mají velice podobnou. Takže viz Avebury Stone Circle.

 

M i m o   A n g l i i

Na druhém místě v pomyslném počtu obrazců v obilí je nyní Nizozemí s 15 případy. Zajímavá je například formace šesti kruhů (jednoho centrálního a pěti satelitními  -čtyřmi menšími a jednoho většího), který ve vzdálenosti cca 45 metrů doprovázela ještě další trojice kruhů. Stalo se tak v pšeničním lánu dne 26. července 2012 u města Standdaarbuiten. (viz Standdaarbuiten na cropcircleconnectoru). Když se nad tím zamyslím, napadá mne, zda se nejedná o symbolické znázornění planety Pluto. Centrální kruh by představoval Pluto a ten druhý největší kruh představuje velký satelit Charón. A pak jsou to čtyři malé měsíce. Nejdřív je to Nyx a Hydra, které byly objeveny v roce 2005, další měsíček byl objeven vloni a pátý letos. Pluto je tak co se týká na počet svých měsíců pátou nejbohatší oběžnicí kolem Slunce. (viz Hubblův dalekohled objevil pátý měsíc Pluta). Dokonce tak předčí i některé řádné planety (včetně naší Země nebo Marsu), které astronomy dosud vyškrtnuté ze seznamu planet nebyly. Pluto je tak minimálně soustava šesti těles, obíhající naší centrální hvězdu a tento agrosymbol, by ho mohl velice klidně symbolizovat.

Druhý případ zaznamenali i u našich sousedů v Polsku. Zde se tajuplný obrazec v obilí objevil 29. července u města Białystok na východě Polska. Obrazec tvořili dva kruhy. Kolem jednoho se nalézal prstenec, jenž byl spojený s druhým kruhem. (viz Białystok).

Opravdu nádherný kousek se objevil v Německu. Ve stejný den, jako předešlý obrazec v Polsku, tedy 29. července se objevil 20 km jihozápadně od Mnichova, u Andechs Abbey, velice složitý a nádherný obrazec, který by svojí dokonalostí překonal i leckterý letošní obrazec anglický. Tvoří ho dvanácticípá hvězda v kruhu. Ovšem každý cíp je ještě pětkrát pruhovaný.

A aby tomu nebylo málo, v obvodovém kruhu se nacházelo obilí propletené tak, jak se to už několikrát objevilo i v anglických kruzích. Vlastně se tam vyskytoval tentýž jev, jako v loňském roce u obrazce Etchilhamptonu u města Devizes v Anglii z 25. července 2011 (viz Tajuplné obrazce v obilí opět zdobí Anglii i Česko). Pochází snad tento letošní německý obrazec a loňský Etchilhamptonský z dílny stejného záhadného mistra? Že by snad ten dotyčný cestoval z Anglie až do Německa, aby až tam v místě, kde široko daleko žádný další obrazec není, vyfupal to dosud nejhezčí dílo letošní sezóny obrazců v obilí? A nebo to tam někdo vyrobil ze vzduchu oním neznámým způsobem, někdo, komu je v zásadě jedno, že tak udělá třeba stovky a tisíce kilometrů od sebe?  Však se i tento obrazec dostal také do té galerie cropcircleconnectoru nejlepších děl. (tento obilný skvost si můžete prohlédnout na  Andechs Abbey, Bayern).

Další obrazce byly v uplynulých třech týdnech zaznamenány i v Norsku, Belgii, Švýcarsku a také ve státě Washington v USA. A co víc, také v České republice. Tím jistě potěším naše české nadšence.

Č e s k é   o b r a z c e

Ano, přátelé, i když se o nich asi moc ve sdělovacích prostředcích nepíše, tak květnovému obrazci u Uhřic (viz Jaro ve znamení kruhů v obilí) přibyli v letošním červenci dva bratříčci. První se objevil 15. července v Mohelnici nad Jizerou (okres Mladá Boleslav). V pšeničném lánu se tu objevil obrazec skládají se z několika skupin kruhů. Když bych ho měl popsat, tak obrazec začínal velkým kruhem polehlého obilí, následovala trojice propletených kroužků, pak kruh s prstencem, na než navazovala dvojice dalších polehlých kruhů. Obrazec jsem neviděl, tak nedokáži říci, zda je pravý a nebo falešný. Akorát svým umístěním zapadá do oblasti okolí Turnova, kde se v posledních letech tvoří obrazce hodně často (rok 2007: Dneboh, rok 2006: Paceřice, rok 2005: Svijany). A teď rok 2012: Mohelnice nad Jizerou. Okolí Trutnova je tedy v současné době zřejmě nejaktivnější kruhařskou oblastí v Čechách. (obrazec si můžete prohlédnout už jen například na Mohelnice Jizerou, protože mám takovou zprávu, že už je bohužel posekaný.

A další agrosymbol se objevil 18. července v Proseči u Skutče na Chrudimsku. Obrazec se hodně podobal tomu výše popsanému obrazci v Polsku. Tedy dva kruhy, kolem jednoho se nalézal prstenec, jenž byl spojený s tím druhým kruhem. Od toho polského se však lišil tím, že ten prstenec byl s centrálním kruhem pospojován ještě deseti paprsky. I ten lze nalézt na cropcircleconnectoru na odkaze  Proseč nr. Skuteč.

Závěr

Zdá se Vám, že záhadných agrosymbolů vzniká málo? Vůbec není podstatné, kolik takových obrazců vznikne u nás v České republice. Podstatné je, že vznikají. Sice hlavně po celé Evropě či po celém světě, ale vznikají. Když se na d tím zamyslíme, tak v současné době se nacházíme ve vrcholné fázi letošní agrosymbolové sezony. Vždyť v druhé půlce července vznikalo každý den třeba až 3-5 nových případů! A to je pro celý fenomén daleko důležitější fakt. A tak přeji všem čtenářům, krásný zbytek léta a dovolených. Třeba se někde s oním tajuplným jevem obilných obrazců na svých cestách setkáte. A kdyby ne, tak tam jistě budou další hezké věci a zážitky.

 Zdroj, použité fotografie a schémata:

Odkazy použité v článku, wikipedie

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2012/2012.html

 

Související články:

3) Počátek léta přichystal působivé obrazce v obilí

2) Jaro ve znamení kruhů v obilí

1) Sezona kruhů v obilí 2012 startuje

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

Autor: Libor Čermák | sobota 4.8.2012 8:07 | karma článku: 23,46 | přečteno: 6659x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,50 | Přečteno: 147x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 230x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 186x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza

Libor Čermák

Proč jsem přestal fandit politickým ideologiím

A to nejen nějakým těm mnou vybraným, čím bych se stal antiixxxistou, ale všem. Schválně, už jste se někdy zkusili zamyslet nad tím, co že vlastně mají všechny politické ideologie současnosti společného?

10.2.2023 v 7:20 | Karma: 26,09 | Přečteno: 599x | Politika

Libor Čermák

Vzhůru do Nového Mexika

Sci-fi western "Cesta za tajemnou čelenkou" naše přátele zavede do Nového Mexika, které musí procestovat celé až téměř na sever. A i tam zažijí mnoho tajuplných až záhadných dobrodružství.

4.2.2023 v 7:07 | Karma: 7,11 | Přečteno: 152x | Poezie a próza

Libor Čermák

Vytušil J. Verne i Bermudský trojúhelník?

O spisovateli J. Vernovi se říká, že ve svých knihách napsaných v 19. století předpověděl celou řadu vynálezů běžně používaných až ve stoletím 20. A tak bych se dnes zamyslel nad jeho příběhem Vynález zkázy.

15.1.2023 v 8:24 | Karma: 17,06 | Přečteno: 390x | Věda

Libor Čermák

Jak to, že jsi tam neudělal žádné postavy tmavé pleti?

Nedávno jsem pro děti z mých kroužků udělal deskovou hru. Doplnil jsem ji i figurkami. Co mne ale během hry zaskočilo, byla poznámka jednoho dítěte. „Libore, proč jsi tam neudělal žádného černocha? To jsi rasista?"

13.1.2023 v 9:53 | Karma: 38,72 | Přečteno: 1200x | Společnost

Libor Čermák

Kandidáty pražské kavárny vždy jen přecházím a nevolím

Vždy, když jsou nějaké volby, tak ty kandidáty, které kandidují nebo je podporují strany tzv. pražské kavárny, tak je vždy přejdu a nevolím je. Jedním z důvodů je například to, jaký mají postoj k otázce tzv. "pravdy a hodnot."

12.1.2023 v 10:23 | Karma: 36,53 | Přečteno: 1183x | Politika

Libor Čermák

Legenda o Manitouovi a jeho pomocnících

Dnes začíná můj nový seriál ze žánru sci-fi western. „Cesta za tajemnou čelenkou“, kde se budete setkávat s mladým kovbojem Tomem a jeho indiánským kamarádem Tokakuou. A nejen s nimi, ale i se záhadnými a tajuplnými úkazy.

1.1.2023 v 11:51 | Karma: 7,07 | Přečteno: 213x | Poezie a próza

Libor Čermák

Letní Vánoce Páti a Zláti

Dnes na Štědrý den bych sem dal další vánoční pokračování mého cyklisticko - cestovatelského seriálu pro děti a mládež "Páťa a kolo Zláťa". Tentokrát se vydáme do Orlických hor do dělostřeleckých pevností a k pohyblivému betlému.

24.12.2022 v 6:24 | Karma: 10,02 | Přečteno: 131x | Cestování

Libor Čermák

Zásadně vyjmenovávám třináct planet sluneční soustavy. Propadl bych také u dětí?

To byla zase aféra. Jeden z kandidátů na prezidenta před dětmi špatně vyjmenoval planety sluneční soustavy. Kdyby se ale zeptali mně, já bych jim planet vyjmenoval rovnou třináct. A je mi jedno, zda se jim to bude líbit nebo ne.

20.12.2022 v 6:20 | Karma: 34,40 | Přečteno: 1186x | Společnost

Libor Čermák

Záhadné tajemství českých vulkánů

Komorní hůrka, Říp, Bezděz, Zebín a další. To jsou místa, která spojují dvě věci. Jednak to jsou hory sopečného původu a pak se k nim vážou lidové pověsti, které odkazují na skutečný původ těchto hor a předhonily tak i vědce.

6.12.2022 v 9:45 | Karma: 16,37 | Přečteno: 537x | Věda

Libor Čermák

Používal někdo v dávnověku podobné zeměpisné souřadnice jako my?

Zajímavost, která mě v poslední době fascinuje, se nazývá 50. rovnoběžka. U nás v Česku na ni můžeme vysledovat velmi zajímavé archeologické lokality, které se navíc nalézají poblíž křížení s významnými poledníky. Co to?

1.10.2022 v 10:36 | Karma: 22,77 | Přečteno: 1631x | Věda

Libor Čermák

Páťa a Zláťa ve Foglarově ráji Sluneční zátoky

Dnes bych pokračoval se svým seriálem "Páťa a kolo Zláťa". Teď bude naše přátelé čekat folglarovské dobrodružství u Sázavy v okolí Ledče nad Sázavou. Co tam asi vše zažijí?

22.9.2022 v 9:45 | Karma: 10,37 | Přečteno: 234x | Poezie a próza

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci bojovat proti populismu". Já: "Takže vlastně proti lidem?"

Každou chvíli mi na FB vyběhne placená propagace nějakého prezidentského kandidáta, který se chce stavět proti tzv. populismu. A co si mám o takovém kandidátovi, který se bije do hrudi, že bude bojovat s populismem, myslet?

20.8.2022 v 16:25 | Karma: 31,16 | Přečteno: 701x | Politika

Libor Čermák

Cesta do okolí Miličína za Foglarem a záhadami

Dnes bych vám chtěl vyprávět o své cestě na Českou Sibiř, kde jsem navštívil bývalé tábořiště Pražské Dvojky a město Miličín, kterému se přezdívá český Roswell, neboť se k němu váže mnoho záhad, včetně pozorování UFO.

16.8.2022 v 11:04 | Karma: 17,30 | Přečteno: 537x | Cestování

Libor Čermák

Z politického slovníku bych rád zrušil slovo "Elita"

To proto, že pojem "elita" zkrátka a dobře vyvolává pocit nadřazenosti někoho nad někým. A já jsem na jakékoliv nadřazenecké ideologie byl vždy velmi alergický.

14.8.2022 v 8:13 | Karma: 23,66 | Přečteno: 448x | Politika

Libor Čermák

Nad naším městem bylo pozorováno UFO

Událost, o které chci psát se stala před necelým měsícem, lidé tu pozorovali letět cosi, o čem nevěděli, co to je. Své pozorování dali na FB. Ale, jak se k tomu postavili někteří další jedinci, nad tím lze jen rozum stát.

12.8.2022 v 7:38 | Karma: 16,93 | Přečteno: 617x | Věda
  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám