Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Počátek léta přichystal působivé obrazce v obilí

Start letošní sezóny agrosymbolů vypadal nejprve na to, že bude docela chudá, ale s létem přišel radikální obrat. Doslova a do písmene, téměř co den, to nějaký působivý obrazec v obilí.

Kosmický symbol devítky

Letošní sezona kruhů v obilí zažila jeden zajímavý fenomén. Říkám mu fenomén devítky. Proč devítky? Inu začneme jedním z obrazců, o kterém jsem psal již v minulém díle letošní série o nových obrazcích „Jaro ve znamení kruhů v obilí“. Dne 9. června 2012 se totiž u Woddborough Hill u Alton Barnes objevil zajímavý obrazec, který jsem přirovnal ke třem vodním živočichům, či ke třem spermiím. Tyto živočichové měly hlavy ve tvaru jakého si oka a pak jakési ploutve a ocas vytvořený kruhy. Nejzajímavější ovšem bylo, že tento obrazec dostal hne dva bratříčky. A to nejprve 25. června, kdy se na poli opět u Alton Barnes, a to hned přímo pod legendárním bílým koněm, na kterým jsem měl tu čest před čtyřmi roky osobně být. Tato hillfigura, jejíž velkost je asi 50 x 50 metrů, vznikla roku 1812. Postupem času však byl koníkovi ztenčen krk, upraveny mu také byly nohy, uši, rty a oko. A hned na poli pod ním se objevil ten samý motiv, jako u nedalekého Woodborough Hillu. Živočich měl opět stejnou hlavu ve tvaru oka, za ní opět dvě podlouhlé ploutve a pak tělo ze čtrnácti kroužků. Zajímavé bylo, že obilí v obrazci nebylo úplně podupané až k zemi, ale položené jaksi napůl, že to celé dělalo dojem, jako kdyby zde nikdo obilí neušlapával, ale jako kdyby se zde přehnal nějaký větrný vír či nějaká obdobná síla. Tento pocit ještě umocňují středy obrazců, které jako kdyby vytvářela hnízda. Zajímavé je, že i ten první obrazec u Woddborough Hill obsahoval podobné jevy. (viz Milk Hill). Vznikl snad stejným způsobem? Nejspíš ano.

A aby tomu nebylo málo, přesně měsíc od nálezu u Woodborough Hill, konkrétně 9. července 2012 se objevil třetí obrazec této série. Stalo se tak opět v okolí Alton Barnes, ovšem tentokrát u vrcholku Picked Hill. A mimochodem, ono nepodupané obilí se nalézá i zde. Opět stejná hlava, stejné ploutve a pak tělo z jedenácti kruhů a na závěr dlouhý ocas. Celý obrazec pak vytváří jakousi obří devítku. Že by poukázání na datum vzniku? Existuje ještě jedna hypotéza, a to ta, že se jedná o symbolické zobrazení dráhy komety C/2011 L4 na pozemské obloze, která by měla být příští rok viditelná prostým okem. (viz  Picked Hill).

Ještě ke kopci Picked Hill. Kolem tohoto vrcholu jsem osobně před čtyřmi lety procházel, když jsem tudy šel kolem Avonsko-Kennetského kanálu. Na vrcholu se mi zdálo jako kdyby se tam nalézal nějaký zaniklý křídový obrazec. Nevím, zda to skutečně nějaký křídový obrazec někdy byl, ale mohla by to být další souvislost s oněm letošním obrazcem pod Milk Hillem.

Jinak symbol devítky se objevil ještě jednou, a to 1. července u Saint Johns Church poblíž Lawley v hrabství Shropshire. Tentokrát se devítka skládaly z šestnácti různě velikých kroužků. (viz Saint Johns Church). Toto datum si však ještě zapamatujme.

Symboly čtverců a trojúhelníků

To, že obrazce v obilí nejsou zdaleka jen kruhy, svědčí četné obrazce, a to i z letošního roku. Například 29. června 2012 se u Stanton St Bernard u Alton Barnes objevil obrazec z pěti obdélníků, pěti trojúhelníků a pěti kapek, který se dle mého názoru nejlépe podobá buď nějakému zámku a nebo startující kosmické lodi. Celý obrazec si můžete prohlédnout na Stanton St Bernard

Ovšem jeden z nejhezčích letošních obrazců se objevil 1. července u Waden Hill poblíž proslulé mohyly Silbury Hill. Vypadal jako obrovská pyramida skládající se z květů nepolehlého obilí. Mezi každými lístky se navíc nalézaly malé trojúhelníčky polehlého obilí. A protože tento jev není v oblasti kruhů v obilí nijak častý, dovolil jsem si zde dát podrobný snímek jednoho z vnitřního trojúhelníčku, abyste viděli, jak je v něm obilí zajímavě poskládáno. Jako zajímavost ještě uvedu, že jeden vrchol pyramidy ukazoval na Silbury Hill a druhý na nedaleký kamenný kruh v Avebury. (další info v odkazu  Waden Hill, Nr Avebury na cropcircleconnectoru.

 

Mimochodem, všimli jste si, že 1. července je to již druhý anglický obrazec? První byl u Saint Johns Church  v hrabství Shropshire a druhá byla ta pyramida u Waden Hill. Tento den byl vzniku nových agrosymbolů zřejmě mimořádně nakloněn, protože ve stejný den vznikly ještě dva další. A ne zrovna nijak obyčejné. Dělaly totiž dojem třírozměrných objektů. Jednak to byla krychle u Chilcomb Down u Winchester v hrabství Hampshire. (viz  Chilcomb Down)

A čtvrtý obrazec toho dne byly dvě prolnuté pyramidy v kruhu, které se objevily u dálnice poblíž Wanborough Plain u Liddingtonu. V horní pyramidě byly navíc naznačeny i souřadnicové linie, takže celý obrazec dělal dojem jako by byl nějak hyperbolicky prohnutý. (více viz Wanborough Plain)

Anglických obilných obrazců však tentokrát bylo o mnohem víc (celkem již 27), ale já bych chtěl psát hlavně o těch nejzajímavějších, a tak jsem vybral tyto. A poslední anglický obrazec, o němž bychom se v tomto díle rád zmínil je úžasný obrazec z  Burrow Hill Fort v hrabství Warwickshire. Vznikl 11.července a skládal se z šesti hlavních kosočtverců seskládaných do květiny. A mezi každým květem se nalézalo dvanáct menších lístečků z malých trojúhelníků. Tento působivý obrazec si můžete prohlédnout na Burrow Hill Fort

Jede to i v Evropě

Na druhém místě v pomyslném žebříčku zemí, co se týká počtu případu výskytu tajuplných obrazců v obilí, tak je s dvanácti případy Itálie. Jako nejhezčí a nejsložitější přírůstek musím jednoznačně označit grandiózní obrazec z 25. června 2012 u Fabbrico v regionu Emillia. Skládá se z centrálního kruhu, ze kterého vede spirála o cca 60 kroužcích, jenž se postupně zvětšují podle velikosti. Posledních dvacet kroužků je navíc obkrouženo prstenci, což celému obrazci dodává ještě složitější výraz. (Viz Fabbrico (Reggio Emilia)

Jak jsem se již zmínil o mimořádném datu 1. července, kdy v Anglii vznikly hned čtyři obrazce v jednu noc, tak zde v Itálii si můžeme připsat ještě pátý. Stalo se to v kukuřičném poli u Villa Rosa v Regionu Santa Caterina na Sicílii. Jedná se o centrální kruh se dvěma prstenci a třemi satelitními kroužky. (Viz Villa Rosa, Santa Caterina).

Na prozatímním třetím místě v četnosti výskytu záhadných agrosymbolů je v tuto chvíli Nizozemí s devíti obrazci v obilí. Zde dominují hlavně kruhy v obyčejné trávě. Například poslední případ a zároveň na kroužky nejpočetnější holandský obrazec se objevil 4. července 2012 u Bosschenhoofdu. Obsahuje celkem 38 kroužků. Váže se k němu i svědectví o pozorování jakých si disků na obloze.  (viz Bosschenhoofd)

Netypický obrazec v obilí se objevil v Makedonii, ve státě, který zrovna nepatří mezi tradiční lokality výskytu tohoto obrazce. Objevil se u Karbinici a hádejte kdy. No přeci 1. července 2012. Tedy již šestý obrazec toho dne. Zajímavý je i tvar, jedná se o jakýsi ohnivý kruh. Jiné přirovnání mne zkrátka nenapadá. (více viz MACEDONIA na cropcirleconnectoru)

A na závěr ještě navštivme naše sousedy, protože tam se letos záhadné obrazce v obilí také již vyskytly. V Polsku se obrazce v obilí vrátily do oblasti Wylatowa. Tentokrát se však jev vyskytl u 8 kilometrů vzdálené obce Orchowo. Stalo se tak 6. července 2012. Jednalo se o skupinu 12 jednoduchých kroužků v obilí. (Viz POLAND)

Dva přírůstky se objevily i v Německu. Jednak přišla trochu opožděná zpráva o obrazci v Severním Porýní-Westfalsku, kde se objevil 28. května v mladém zeleném obilí poblíž zámku Wewelsburg. Obrazec se skládá z trojice jakých si dvojšroupovic.

A druhým obrazcem je jakási pěticípá hvězda v paprskách, jež se objevila 8. července 2012 na německo-švýcarském pomezí u města Büsingen. (viz GERMANY)

 

A svojí cestu tentokrát ukončíme u našich východních sousedů na Slovensku. Stalo se tak v den letního slunovratu 21. června 2012 u obce Hul v okrese Nové Zámky. Jedná se o centrální kruh s prstencem a šesti paprsky. Mimochodem, okolí obce Hul již hostilo záhadné agrosymboly několikrát. Například v letech 2007, 2008, a 2010. Znamená to, že Slováci zde mají svojí významnou kruhařskou oblast. Něco podobného, jako je u nás například Kolinec, v Polsku Wylatowo, v Nizozemí Hoeven nebo v Amglii Alton Barnes. Zkrátka a dobře, to, že záhadné agrosymboly se vrací velice často do stejných oblastí je zvláštní skutečnost, která celý fenomén dělá ještě o to víc zajímavější.  

Zdroj, použité fotografie a schémata:

Odkazy použité v článku, wikipedie

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2012/2012.html

 

Související články:

2) Jaro ve znamení kruhů v obilí

1) Sezona kruhů v obilí 2012 startuje

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

 

Autor: Libor Čermák | pátek 13.7.2012 6:27 | karma článku: 19,87 | přečteno: 3777x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,51 | Přečteno: 148x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 230x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 186x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza

Libor Čermák

Proč jsem přestal fandit politickým ideologiím

A to nejen nějakým těm mnou vybraným, čím bych se stal antiixxxistou, ale všem. Schválně, už jste se někdy zkusili zamyslet nad tím, co že vlastně mají všechny politické ideologie současnosti společného?

10.2.2023 v 7:20 | Karma: 26,09 | Přečteno: 599x | Politika

Libor Čermák

Vzhůru do Nového Mexika

Sci-fi western "Cesta za tajemnou čelenkou" naše přátele zavede do Nového Mexika, které musí procestovat celé až téměř na sever. A i tam zažijí mnoho tajuplných až záhadných dobrodružství.

4.2.2023 v 7:07 | Karma: 7,11 | Přečteno: 152x | Poezie a próza

Libor Čermák

Vytušil J. Verne i Bermudský trojúhelník?

O spisovateli J. Vernovi se říká, že ve svých knihách napsaných v 19. století předpověděl celou řadu vynálezů běžně používaných až ve stoletím 20. A tak bych se dnes zamyslel nad jeho příběhem Vynález zkázy.

15.1.2023 v 8:24 | Karma: 17,06 | Přečteno: 390x | Věda

Libor Čermák

Jak to, že jsi tam neudělal žádné postavy tmavé pleti?

Nedávno jsem pro děti z mých kroužků udělal deskovou hru. Doplnil jsem ji i figurkami. Co mne ale během hry zaskočilo, byla poznámka jednoho dítěte. „Libore, proč jsi tam neudělal žádného černocha? To jsi rasista?"

13.1.2023 v 9:53 | Karma: 38,72 | Přečteno: 1200x | Společnost

Libor Čermák

Kandidáty pražské kavárny vždy jen přecházím a nevolím

Vždy, když jsou nějaké volby, tak ty kandidáty, které kandidují nebo je podporují strany tzv. pražské kavárny, tak je vždy přejdu a nevolím je. Jedním z důvodů je například to, jaký mají postoj k otázce tzv. "pravdy a hodnot."

12.1.2023 v 10:23 | Karma: 36,53 | Přečteno: 1183x | Politika

Libor Čermák

Legenda o Manitouovi a jeho pomocnících

Dnes začíná můj nový seriál ze žánru sci-fi western. „Cesta za tajemnou čelenkou“, kde se budete setkávat s mladým kovbojem Tomem a jeho indiánským kamarádem Tokakuou. A nejen s nimi, ale i se záhadnými a tajuplnými úkazy.

1.1.2023 v 11:51 | Karma: 7,07 | Přečteno: 213x | Poezie a próza

Libor Čermák

Letní Vánoce Páti a Zláti

Dnes na Štědrý den bych sem dal další vánoční pokračování mého cyklisticko - cestovatelského seriálu pro děti a mládež "Páťa a kolo Zláťa". Tentokrát se vydáme do Orlických hor do dělostřeleckých pevností a k pohyblivému betlému.

24.12.2022 v 6:24 | Karma: 10,02 | Přečteno: 131x | Cestování

Libor Čermák

Zásadně vyjmenovávám třináct planet sluneční soustavy. Propadl bych také u dětí?

To byla zase aféra. Jeden z kandidátů na prezidenta před dětmi špatně vyjmenoval planety sluneční soustavy. Kdyby se ale zeptali mně, já bych jim planet vyjmenoval rovnou třináct. A je mi jedno, zda se jim to bude líbit nebo ne.

20.12.2022 v 6:20 | Karma: 34,40 | Přečteno: 1186x | Společnost

Libor Čermák

Záhadné tajemství českých vulkánů

Komorní hůrka, Říp, Bezděz, Zebín a další. To jsou místa, která spojují dvě věci. Jednak to jsou hory sopečného původu a pak se k nim vážou lidové pověsti, které odkazují na skutečný původ těchto hor a předhonily tak i vědce.

6.12.2022 v 9:45 | Karma: 16,37 | Přečteno: 537x | Věda

Libor Čermák

Používal někdo v dávnověku podobné zeměpisné souřadnice jako my?

Zajímavost, která mě v poslední době fascinuje, se nazývá 50. rovnoběžka. U nás v Česku na ni můžeme vysledovat velmi zajímavé archeologické lokality, které se navíc nalézají poblíž křížení s významnými poledníky. Co to?

1.10.2022 v 10:36 | Karma: 22,77 | Přečteno: 1631x | Věda

Libor Čermák

Páťa a Zláťa ve Foglarově ráji Sluneční zátoky

Dnes bych pokračoval se svým seriálem "Páťa a kolo Zláťa". Teď bude naše přátelé čekat folglarovské dobrodružství u Sázavy v okolí Ledče nad Sázavou. Co tam asi vše zažijí?

22.9.2022 v 9:45 | Karma: 10,37 | Přečteno: 234x | Poezie a próza

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci bojovat proti populismu". Já: "Takže vlastně proti lidem?"

Každou chvíli mi na FB vyběhne placená propagace nějakého prezidentského kandidáta, který se chce stavět proti tzv. populismu. A co si mám o takovém kandidátovi, který se bije do hrudi, že bude bojovat s populismem, myslet?

20.8.2022 v 16:25 | Karma: 31,16 | Přečteno: 701x | Politika

Libor Čermák

Cesta do okolí Miličína za Foglarem a záhadami

Dnes bych vám chtěl vyprávět o své cestě na Českou Sibiř, kde jsem navštívil bývalé tábořiště Pražské Dvojky a město Miličín, kterému se přezdívá český Roswell, neboť se k němu váže mnoho záhad, včetně pozorování UFO.

16.8.2022 v 11:04 | Karma: 17,30 | Přečteno: 537x | Cestování

Libor Čermák

Z politického slovníku bych rád zrušil slovo "Elita"

To proto, že pojem "elita" zkrátka a dobře vyvolává pocit nadřazenosti někoho nad někým. A já jsem na jakékoliv nadřazenecké ideologie byl vždy velmi alergický.

14.8.2022 v 8:13 | Karma: 23,66 | Přečteno: 448x | Politika

Libor Čermák

Nad naším městem bylo pozorováno UFO

Událost, o které chci psát se stala před necelým měsícem, lidé tu pozorovali letět cosi, o čem nevěděli, co to je. Své pozorování dali na FB. Ale, jak se k tomu postavili někteří další jedinci, nad tím lze jen rozum stát.

12.8.2022 v 7:38 | Karma: 16,93 | Přečteno: 617x | Věda
  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám