Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Modlí se kandidát na prezidenta USA k mimozemšťanovi?

Republikánský kandidát na úřad prezidenta USA Mitt Romney je svým náboženským vyznáním mormon, což je sekta, založená Josephem Smithem v roce 1830. Ten ji založil po zážitku, kdy se mu zjevila bytost zvaná „Moroni“.

takto nějak vypadal mormonská knihahttp://1.bp.blogspot.com

Psal se rok 1820 a Josephu Smithovi bylo 14 let. Protože celá jeho rodina byla silně nábožensky orientovaná, v noci se modlil ve svém pokoji. Najednou spatřil silné světlo, které ozářilo celou místnost a v něm se objevila bytost v bílém obleku. Silně věřící hoch ho samozřejmě nepovažoval za nic jiného, než za zjevení anděla či božího posla. Bytost se mu představila jako Moroni a sdělila mu, že na vrchu Cumorah, poblíž jeho bydliště ve státě New York, je ukryta zvláštní zlatá kniha a několik dalších předmětů (štít a božský kompas), které mu ji prý umožní číst a přeložit. Joseph se druhý den na zmíněné místo hned vydal a všechny předměty tam skutečně našel. Jenomže, jak se jich dotkl, dostal ránu, jako kdyby ho zasáhl blesk. A dokonce opakovaně! Že by elektřina? Není bez zajímavosti, že v té době byl její výzkum ještě v plenkách. Teprve za několik let si mohl Joseph Smith onu knihu vyzvednout a přeložit, aby jí pak Moronimu opět vrátil nazpět. Na to, že Smith tuto knihu skutečně vlastnil, existuje písemná přísaha jedenácti svědků, mezi nimiž byli i takoví, kteří nepatřili k jeho náboženskému společenství. Ba i dokonce někteří, co byli zapřísáhlí odpůrci jeho nové víry. Velikost této knihy byla cca 20 cm vysoká, 15 cm široká a taktéž 15 cm tlustá. Skládala se ze zlatých desek, které byly tenčí než tehdy běžně používaný plech. Jednotlivé listy byly spojeny třemi kroužky, díky nimž šlo stránkami otáčet. Třetinou kovových listů šlo volně listovat, zatím co zbytek byl spojen do jednoho celku a jaksi zapečetěn. Znaky, kterým byla kniha popsána, byly reformované egyptské hieroglyfy. To pro představu, jak asi ta kniha vypadala. 

A na základě této knihy, která mimo jiné vypráví o osudech Izraelitů, kteří se kolem roku 600 před naším letopočtem měli přeplavit do Ameriky, vznikla náboženská sekta „Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů“, známá spíš pod označením „mormoni“. Toto označení bylo odvozeno od jména onoho anděla, který se tehdy J. Smithovi zjevil.

Nemůžu si pomoci, ale mne toto všechno, o čem jsem se zmiňoval (silné světlo, předměty vydávající elektrický náboj, předměty, které umí přečíst a přeložit knihy) připadá až moc technické. John Smith ani nikdo další z jeho současníků na začátku 19. století zcela jistě neznal žádné takové věci. A tak to všechno na něj muselo působit jaksi nepozemsky, tudíž božsky, že ho to vedlo až k založení náboženské sekty. Ovšem pro naší dobu jsou výše popsané věci už technologicky možné, a tak pokud by se taková událost odehrála dnes, asi by se to těžko považovalo za projev někoho z nebes. S největší pravděpodobností se jednalo skutečně o předměty s nějakou technologií. A protože naše civilizace, takové věci tehdy ještě produkovat neuměla, spíš bych se přikláněl k tomu, že šlo o produkt nějaké nám nadřazené civilizace, třeba z nějaké z vesmíru. Jsem dokonce přesvědčen, že pro vyspělou civilizace není problém provést ani ono náhlé zjevení. Stačilo by ji, aby překonala bariéry našeho 3D prostoru a pohybovala se ve vyšších rozměrech. To se pak taková bytost může zjevit z ničeho nic, stačí když do uzavřené místnosti vstoupí z paralelního prostoru.(viz rubrika multidimenzionální prostor) Mimochodem, lidé, kteří zažívají tzv. únosy do UFO, také tvrdí, že ty bytosti, které je unesly, se najednou u jejich postele objevili z ničeho nic, a to i když měli všechny okenní a dveřní otvory zavřené.

Od věci také jistě není ani to, že mormoni nejsou jedinou náboženskou sektou, která vznikla na základě setkání jejího zakladatele s nějakým zjevením. Obdobný zážitek měl například i známý reverend Moon, zakladatel tzv. „Církve sjednocení“ a našly by se jistě i další. Na mne proto všechny takovéto sekty působí spíš jako tzv. „cargo kulty“, tedy jako náboženství vzniklé na základě setkání lidí s jim nadřazenou technologií, například nějakou tou mimozemskou. Případný pravý Bůh, stvořitel vesmíru je přeci nejvýše dokonalá bytost, kterému stačí pouhá myšlenka. A tak dle mého názoru nemá zapotřebí používat něco, co vydává světlo, hromy a blesky - tedy nějakou technologii, jako to dělají i současné výdobytky naší civilizace. A pokud ano, tak to není bůh, ale příslušník vyšší technologické civilizace, kterého dotyčný vzhledem ke své fascinaci jím, pouze za boha nebo božího posla považuje.

Přesto dnes žije po světě 14 milionů lidí, kteří věří, že bytost Moroni byl nějaký posel boží. A tak se také stal předmětem jejich náboženské, tedy mormonské víry. Dva členové této církve se dokonce letos ucházeli i o republikánskou nominaci na úřad prezidenta USA. Jedním z nich byl Jon Huntsman, bývalý guvernér Utahu, tedy státu z velice silnou populací mormonů. Ovšem svojí kandidaturu ukončil už 15. ledna 2012, a to po dvou neúspěšných nominačních kolech v Iowě a v New Hampshire, aby podpořil jiného republikánského kandidáta a zároveň svého mormonského souvěrce, Mitta Romneyho. Tomu se, jak známo, vede v primárkách daleko lépe a zřejmě mu ani neunikne konečná nominace jeho strany pro hlavní volby v listopadu 2012.

Jak známo v případě Mitta Romneyho se jedná o silně věřícího mormona. V mládí strávil jako mormonský misionář dva roky ve Francii, takže nespíš tam chodil a snažil se lidi obracet na svojí víru nějak tak obdobně, jako to u nás známe například od jehovistů. Proto není těžké uhodnout, jak se asi tento kandidát na šéfa Bílého domu staví k oné události z roku 1820. Domnívám se, že by to vzhledem k jeho náboženskému přesvědčení bylo asi hodně troufalé, kdyby se ke zjevení bytosti „Moroni“ stavěl takovým způsobem jako já. Nejspíš tak bude věřit v to, že se jednalo o anděla a božího posla. A tuto mojí myšlenku, že všechno může být zcela jinak, bude nejspíš vůči své víře považovat za rouhání. A kdo ví, zda jeho víra a tato sekta vůbec povoluje svým ovečkám mít otevřenou mysl ohledně existence jiných vesmírných civilizací?  Hold jsou to jejich názory, ať si je mají, ale já mám také svoje.

A tak si myslím, že na obdobná zjevení údajně božských bytostí se je třeba dívat nejen z hlediska náboženského, ale také z hlediska vědeckého a badatelského. Kdo ví, co vše se za tím vším může všechno skrývat?

Zajímavou paralelu jsem objevil v knížce „Druhá strana archeologie“ od Ericha von Dänikena. Tam se v kapitole „Kult hvězd  a mapy hvězdné oblohy – mimozemští návštěvníci u indiánských kmenů Odžibvejů a Skidiů“, kterou napsala Gisela Ermelová, zmiňuje pověst indiánského kmene Skidiů, což je kmen Pónyů, jejichž území se na divokém západě nalézalo v Nebrasce a Kansasu. Cituji:

„Jednou navštívil mladého pónyjského muže velký černý meteorit a vzal ho s sebou do nebes na místo, kde se vznášela hvězda. Po návratu na Zemi se indiánovi zjevila ve snu hvězdná bytost a sdělila mu, že se na jistém pahorku nalézá předmět, který by měl najít a přinést. Druhého dne se mladý Póny vydal na cestu a našel balík, v němž byla zabalena mapa a mosazný disk.“

Tato legenda se sice vztahuje k záhadné hvězdné mapě zhotovené z jelení kůže, kterou v roce 1906 získalo Chicagské Field muzeum of Natural History. Ale paralely s výše popsanou událostí se zkrátka popřít nedají. Je to vše jen náhoda?

 

 

Použitá literatura: wikipedie

Däniken E.: Strategie Bohů, Naše vojsko, Praha, 1996

Däniken E.: Druhá strana archeologie, Dialog, Liberec, 2012

Použitý obrázek: http://1.bp.blogspot.com/-ewvR8MB-AfM/Thqp95TZN3I/AAAAAAAAFEY/hM-20e71Tio/s320/gold+plates.png

Související články: v rubrice archeoastronautika

Dále Předpovídám vítězství Baracka Obamy v prezidentských volbách

Křesťanství a mimozemské civilizace, jde to k sobě?

 

Autor: Libor Čermák | středa 20.6.2012 6:02 | karma článku: 18,75 | přečteno: 2259x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,52 | Přečteno: 149x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 230x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 186x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza

Libor Čermák

Proč jsem přestal fandit politickým ideologiím

A to nejen nějakým těm mnou vybraným, čím bych se stal antiixxxistou, ale všem. Schválně, už jste se někdy zkusili zamyslet nad tím, co že vlastně mají všechny politické ideologie současnosti společného?

10.2.2023 v 7:20 | Karma: 26,09 | Přečteno: 599x | Politika

Libor Čermák

Vzhůru do Nového Mexika

Sci-fi western "Cesta za tajemnou čelenkou" naše přátele zavede do Nového Mexika, které musí procestovat celé až téměř na sever. A i tam zažijí mnoho tajuplných až záhadných dobrodružství.

4.2.2023 v 7:07 | Karma: 7,11 | Přečteno: 152x | Poezie a próza

Libor Čermák

Vytušil J. Verne i Bermudský trojúhelník?

O spisovateli J. Vernovi se říká, že ve svých knihách napsaných v 19. století předpověděl celou řadu vynálezů běžně používaných až ve stoletím 20. A tak bych se dnes zamyslel nad jeho příběhem Vynález zkázy.

15.1.2023 v 8:24 | Karma: 17,06 | Přečteno: 390x | Věda

Libor Čermák

Jak to, že jsi tam neudělal žádné postavy tmavé pleti?

Nedávno jsem pro děti z mých kroužků udělal deskovou hru. Doplnil jsem ji i figurkami. Co mne ale během hry zaskočilo, byla poznámka jednoho dítěte. „Libore, proč jsi tam neudělal žádného černocha? To jsi rasista?"

13.1.2023 v 9:53 | Karma: 38,72 | Přečteno: 1200x | Společnost

Libor Čermák

Kandidáty pražské kavárny vždy jen přecházím a nevolím

Vždy, když jsou nějaké volby, tak ty kandidáty, které kandidují nebo je podporují strany tzv. pražské kavárny, tak je vždy přejdu a nevolím je. Jedním z důvodů je například to, jaký mají postoj k otázce tzv. "pravdy a hodnot."

12.1.2023 v 10:23 | Karma: 36,53 | Přečteno: 1183x | Politika

Libor Čermák

Legenda o Manitouovi a jeho pomocnících

Dnes začíná můj nový seriál ze žánru sci-fi western. „Cesta za tajemnou čelenkou“, kde se budete setkávat s mladým kovbojem Tomem a jeho indiánským kamarádem Tokakuou. A nejen s nimi, ale i se záhadnými a tajuplnými úkazy.

1.1.2023 v 11:51 | Karma: 7,07 | Přečteno: 213x | Poezie a próza

Libor Čermák

Letní Vánoce Páti a Zláti

Dnes na Štědrý den bych sem dal další vánoční pokračování mého cyklisticko - cestovatelského seriálu pro děti a mládež "Páťa a kolo Zláťa". Tentokrát se vydáme do Orlických hor do dělostřeleckých pevností a k pohyblivému betlému.

24.12.2022 v 6:24 | Karma: 10,02 | Přečteno: 131x | Cestování

Libor Čermák

Zásadně vyjmenovávám třináct planet sluneční soustavy. Propadl bych také u dětí?

To byla zase aféra. Jeden z kandidátů na prezidenta před dětmi špatně vyjmenoval planety sluneční soustavy. Kdyby se ale zeptali mně, já bych jim planet vyjmenoval rovnou třináct. A je mi jedno, zda se jim to bude líbit nebo ne.

20.12.2022 v 6:20 | Karma: 34,40 | Přečteno: 1186x | Společnost

Libor Čermák

Záhadné tajemství českých vulkánů

Komorní hůrka, Říp, Bezděz, Zebín a další. To jsou místa, která spojují dvě věci. Jednak to jsou hory sopečného původu a pak se k nim vážou lidové pověsti, které odkazují na skutečný původ těchto hor a předhonily tak i vědce.

6.12.2022 v 9:45 | Karma: 16,37 | Přečteno: 537x | Věda

Libor Čermák

Používal někdo v dávnověku podobné zeměpisné souřadnice jako my?

Zajímavost, která mě v poslední době fascinuje, se nazývá 50. rovnoběžka. U nás v Česku na ni můžeme vysledovat velmi zajímavé archeologické lokality, které se navíc nalézají poblíž křížení s významnými poledníky. Co to?

1.10.2022 v 10:36 | Karma: 22,77 | Přečteno: 1631x | Věda

Libor Čermák

Páťa a Zláťa ve Foglarově ráji Sluneční zátoky

Dnes bych pokračoval se svým seriálem "Páťa a kolo Zláťa". Teď bude naše přátelé čekat folglarovské dobrodružství u Sázavy v okolí Ledče nad Sázavou. Co tam asi vše zažijí?

22.9.2022 v 9:45 | Karma: 10,37 | Přečteno: 234x | Poezie a próza

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci bojovat proti populismu". Já: "Takže vlastně proti lidem?"

Každou chvíli mi na FB vyběhne placená propagace nějakého prezidentského kandidáta, který se chce stavět proti tzv. populismu. A co si mám o takovém kandidátovi, který se bije do hrudi, že bude bojovat s populismem, myslet?

20.8.2022 v 16:25 | Karma: 31,16 | Přečteno: 701x | Politika

Libor Čermák

Cesta do okolí Miličína za Foglarem a záhadami

Dnes bych vám chtěl vyprávět o své cestě na Českou Sibiř, kde jsem navštívil bývalé tábořiště Pražské Dvojky a město Miličín, kterému se přezdívá český Roswell, neboť se k němu váže mnoho záhad, včetně pozorování UFO.

16.8.2022 v 11:04 | Karma: 17,30 | Přečteno: 537x | Cestování

Libor Čermák

Z politického slovníku bych rád zrušil slovo "Elita"

To proto, že pojem "elita" zkrátka a dobře vyvolává pocit nadřazenosti někoho nad někým. A já jsem na jakékoliv nadřazenecké ideologie byl vždy velmi alergický.

14.8.2022 v 8:13 | Karma: 23,66 | Přečteno: 448x | Politika

Libor Čermák

Nad naším městem bylo pozorováno UFO

Událost, o které chci psát se stala před necelým měsícem, lidé tu pozorovali letět cosi, o čem nevěděli, co to je. Své pozorování dali na FB. Ale, jak se k tomu postavili někteří další jedinci, nad tím lze jen rozum stát.

12.8.2022 v 7:38 | Karma: 16,93 | Přečteno: 617x | Věda
  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám