Vznikají vesmíry díky černým dírám?

10. 12. 2010 6:15:00
Co jsem si to zase vymyslel? To už vidím ty vytřeštěné oči skeptiků, jak zas kroutí hlavou nad tím, co to ten Čermák zase vytvořil za bláboly! Ale i přesto bych zde chtěl přestavit jednu svojí hypotézu o vzniku nejen našeho vesmíru. Podtrhuji však, že se jedná pouze o hypotézu, tedy nic, co bych považoval za hotové. Ale zkuste, čtenáři, se nad tím alespoň zamyslet.
ilustrační obrázek
ilustrační obrázekwikipedie

Než popíšu tuto svojí hypotézu, v krátkosti musím nastínit to, na čem je postavena a co popisuji ve své rubrice multidimenzionální prostor. Protože bez toho byste to asi jen těžko pochopili. Takže, jak nám říká Einsteinova obecná teorie relativity, tak každý libovolný objekt s vlastní hmotností zakřivuje „prostor“ v okolí, ve kterém se nachází. A právě toto zakřivení se projevuje jako gravitace. S trochou fantazie si tak vlastně vesmír můžeme představit jako něco na způsob plata na vajíčka, avšak rozšířeného o další geometrický rozměr. Pokud však existuje nějaké soustava vesmírů paralelních, umístěných například někde ve čtvrtém či dalším rozměru, dá se dle mé hypotézy předpokládat, že toto zakřivení se do něj otiskne, stejně jako se rýha vyrytá na jedné stránce sešitu přenese i na další stránky (Jsou paralelní vesmíry navzájem svoje kopie?). V prostoru onoho paralelního vesmíru pak vzniknou obdobné prohlubně jako ve vesmíru našem a právě tam se usadí hmota obdobně jako zde. Pak už je jen otázkou, zda se tak vesmíry kopírují donekonečna a nebo jen do několika paralelních prostorů „lokálně“ (Můžou být vesmírná tělesa multirozměrná?). Třeba by tak dohromady vzniklo jen hypotetické čtyř či více rozměrné těleso kulovitého tvaru, obdoba například planet a hvězd ve vesmíru našem.

Nyní si ovšem představme černé díry. To jsou původně natolik hmotné hvězdy (až mnohotisíckrát víc než naše Slunce), že se v závěrečné fázi svého života zhroutí sami do sebe pod tíhou vlastní gravitace. Stále je velkou neznámou, do jak velkého prostoru se hmota celé hvězdy vlastně smrskne. Tento prostor může být klidně i poměrně malý. Avšak díky tomu vznikne gravitační pole tak silné, že ho ani světlo nedokáže překonat (odtud název černá díra). Díky tomu zde bude i onen prostor zakřiven mimořádným způsobem. Při předpokladu, že toto mohutné zakřivení by se promítlo i do okolních paralelních prostoru, se dá uvažovat i o tom, že nebude pouze lokální, ale zabere mnoho paralelních vesmírů zároveň. Takže tam všude na odpovídajícím místě se budou nalézat obdobné černé díry, jako v tom jednom konkrétním vesmíru.

Když se však nad tím zamyslím více, stále více mne napadá hypotéza, kterou se až bojím domyslet. Protože nám tak vznikne na skrz všemi paralelními vesmíry těleso, jehož celkový objem hmoty tak může vystoupat do závratných výšek. Nemůže se tak nakonec stát i to, že ona celková hmota oné vícerozměrné černé díry bude obsahovat takové množství materiálu, které by stačilo pro vznik hmoty nového paralelního vesmíru?

A jak se předpokládá, že vznikl náš vesmír? Z velkého třesku, jemuž předcházela tzv. singularita, tj., že všechen materiál vesmíru byl ve svém počátku v jednom bodě. No, řekněte, není právě tato vlastnost hodně podobná právě černým dírám? A co když právě hmota, kterou známe z našeho vesmíru, ve skutečnosti tak dohromady pochází z mnoha různých paralelních vesmírů?

Související články:

Má čas více rozměrů?

Existuje vesmírný pramateriál?

Můžou být vesmírná tělesa multirozměrná?

Jsou paralelní vesmíry navzájem svoje kopie?

Nekonečnorozměrný prostor?

Existují i jiné světy či vesmíry?

Autor: Libor Čermák | pátek 10.12.2010 6:15 | karma článku: 18.54 | přečteno: 2465x

Další články blogera

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma článku: 7.68 | Přečteno: 144 |

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma článku: 6.83 | Přečteno: 227 |

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma článku: 6.39 | Přečteno: 177 |

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 185 |

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Barvy v kuchyni (3) - přírodní červená

Blíží se Velikonoce. Napadlo vás někdy, čím se vlastně barví velikonoční vajíčka? Jakými přírodními nebo umělými barvivy se dá jídlo barvit dnes a jak tomu bylo v minulosti? (délka blogu 3 min.)

28.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 7.67 | Přečteno: 75 | Diskuse

Zdenek Slanina

Problém co začal už Arrhenius: Kysličník uhličitý a doba ledová - a teď i sopečné aktivity

Už S. Arrhenius řešil vztah obsahu CO2 v atmosféře i k době ledové. Tehdy hlavně ukázal, že jeho navyšování v atmosféře povede k nárůstu její teploty. Nyní výzkumy z univerzity v Sydney ukazují na roli sopek v nástupu ochlazování.

26.3.2024 v 5:22 | Karma článku: 23.31 | Přečteno: 505 |

Martin Tuma

Berte Viagru, dokud si na to vzpomenete

Rozsáhlá studie odhalila významné snížení výskytu Alzheimerovi nemoci u pravidelkných uživatelů Viagry

25.3.2024 v 14:17 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 303 | Diskuse

Dana Tenzler

Barvy v kuchyni (2) - průmyslová žlutá

Blíží se Velikonoce. Napadlo vás někdy, čím se vlastně barví velikonoční vajíčka? Jakými přírodními nebo umělými barvivy se dá jídlo barvit dnes a jak tomu bylo v minulosti? (délka blogu 3 min.)

25.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 183 | Diskuse

Dana Tenzler

Barvy v kuchyni (1) - přírodní žlutá

Blíží se Velikonoce. Napadlo vás někdy, čím se vlastně barví velikonoční vajíčka? Jakými přírodními barvivy se dá jídlo barvit dnes a jak tomu bylo v minulosti? První díl seriálu o barvách.

21.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 285 | Diskuse
Počet článků 2384 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1897

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...