Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jarním kruhům v obilí dominuje řepka

8. 05. 2009 14:21:30
Je nádherné jaro. Všude to kvete, ptáčci zpívají, zelenají se louky. Jenom to obilí na polích je zatím moc mladé. Ale jak je vidět, záhadní tvůrci tajemných agrosymbolů nezahálejí, místo klasického obilí využívají řepku, která v těchto týdnech zdobí lány nádhernou žlutou barvou.
Zatím nejvetsi jarni agrosymbol. Clatford.Zatím nejvetsi jarni agrosymbol. Clatford.www.cropcircleconnector.com

Tak tomu je například v anglickém hrabství Wiltshire, kde se počet letošních agrosymbolů vyšplhal již na devět. Což, jak jsem psal minule (Šokující start letošní sezony agrosymbolů), když jich tam bylo pouze pět, je na tuto roční dobu nebývalé množství. Ten, kdo také pozorně sleduje moji mapu agrosymbolů (agrosymboly09 – kam zaznamenávám každý nový případ), jistě ví, které nové obrazce tam přibyly od minula. Ten kdo ne, může se o tom dočíst v tomto článku.


05roundway.jpgNedaleko Devizes směrem k městu Calne nalézá se hradiště z doby železné známé pod jménem Olivers Castele. Zhruba 1,5 kilometru od něj na východ u obce Roundway, tam, kde se nalézá křídová hillfigura bílého koně, jsou na poli dva tumuly, tedy pravěké mohylové hroby. A právě mezi nimi se objevil 29. dubna 2009 šestý letošní obrazec. Objeven byl z letadla pilotem Olivierem Morelem a nalézal se stejně, jako všechny jeho letošní předchůdci v řepkovém poli. A právě odtud, je na něj nejhezčí pohled, protože jedině odtud lze vidět pohromadě jak piktogram, tak bílého koně, tak oba tumuly. Tvar agrosymbolu je také velice zajímavý. Vypadá jako prstence sluneční soustavy až po Mars obklopené jakýmsi vírem. Navíc si badatelé všimli toho, že oba tumuly odpovídají vůči této sluneční soustavě i případné poloze myšleného Jupiteru a Saturnu. Takže jeho poloha určitě nebude náhodná. Další info a fotografie o tomto posledním dubnovém obrazci naleznete na Roundway Hill, nr Devizes.


eastkennetlongbarrow.jpgNastal květen a prvního májového agrosymbolu se Anglie dočkala 3. května. To se objevil nový obrazec na řepkovém poli u obce East Kennett (3 km jihovýchodně od Avebury). Tedy abych to upřesnil. Nalézá se zde dlouhá hrobka East Kennett Long Barrow, což je menší obdoba známější West Kennett Long Barrow, jež se odtud nalézá asi kilometr na severozápad a u které, jak jsem psal minule, se také objevil letos 19. dubna agrosymbol v řepce. Že by souvislost? Tvar tohoto obrazce se skládá ze čtyř kruhů ze stojícího obilí a ze čtyř kruhů z ležícího obilí. Všechny tyto kruhy jsou navíc jaksi propleteny do jakési květiny. Jeho tvar tak trošku připomíná vnitřní část onoho obrazce u West Kennett Long Barrow, takže další možná souvislost. A já jsem si navíc všiml ještě jedné zajímavé souvislosti, oba dva obrazce byly objeveny ve stejný den v týdnu - v neděli. Další info tomto obrazci naleznete na East Kennett Longbarrow, nr Avebury.


07clatford.jpgDalší piktogram na sebe nenechal dlouho čekat, objevil se hned následující den - 4. května 2009 u Clatfordu, nalézající se asi dva kilometry na západ od města Marlborough. A svým tvarem mne opravdu překvapil, neboť co do délky se jedná o dosud nejdelší obrazec letošní sezony. Měří cca 240 metrů na délku a cca 75 metrů na šířku. Svým dlouhým tvarem hodně připomíná legendární obrazce typu „činky“ či „insektogramy“, které se hojně tvořily v první polovině 90. let. Ovšem tento obrazec je doplněný ještě o jakousi soustavu několika „keltských křížů“. Dle některých názorů se může jednat například o symboliku umístění čaker na lidském těle. Kdo by si tento nádherný piktogram chtěl prohlédnout důkladněji, doporučuji mi opět stránky cropcircleconnectoru.com , a to konkrétně Clatford, nr Manton.


allcanning.gifV pořadí devátý letošní obrazec v obilí hlásí 5. května 2008 All Cannings, nalézající se zhruba mezi městy Devizes s Pewsay. Tudy také protéká dlouhý umělý Kennettsko-Avonský kanál, díky kterému se dá doplout z Bristolu do Londýna. Pravda, není nijak široký. Vejdou se sem akorát úzké houseboaty. Ale i tak je to nepřehlédnutelné vodní dílo. A právě na jeho protilehlém břehu u All Cannings se objevil onen další obrazec v řepce. Má tvar jakési květiny. Ale co mne zde ohromilo, byly fotografie detailu postiženého obilí (viz zde). Takto dokonale ohnuté stonky ukazují, jaká mohutná síla zde asi působila. Myslím, že by si je měl hlavně prohlédnout každý, kdo si stále ještě myslí, že za celým fenoménem jsou pouze party padělatelů. Více detailů na stránkách All Cannings Bridge, nr Stanton St Bernard.


A to navíc přišla zpráva o údajném agrosymbolu z italské Sardegny, ale mnoho informací o něm zatím není. Co to, že se již takhle brzo objevuje tolik agrosymbolů? Devět obrazců v obilí bylo v loňském roce v Anglii až někdy v polovičce června a letos máme teprve začátek května. Může nám toto zjištění něco napovědět o případných autorech těchto obrazců? Budete se divit, ale může. Ty podivně zahnuté vzorky z piktogramu u All Cannings ukazují na to, že zde působila nějaká jiná síla, než prkna a provázky. Hypotéza circlemakerů-padělatelů tak zde selhává. Toto by dokázala jen nějaká zvláštní technologie, která je nám zatím neznámá. Má tedy ten, kdo nevěří na nadpozemský původ obrazců v obilí, ještě nějakou šanci najít nějakou pozemskou hypotézu? No jedna se nabízí a také se o ní hodně diskutuje. Nabízí se totiž hypotéza, že za celým jevem by mohly stát nějaké tajné pokusy nějakých laboratoří ať už pro vojenské nebo vědecké účely. Takovéto laboratoře by už mohly vyvinout nějakou takovou technologii, která by dokázala s obilím dělat takové divy, jako jsou na fotografii nebo jaké jsem popisoval v loňském seriálu. K jejím vznikům by se pak mohlo používat třeba bezdrátového přenosu energie, stratosféry či tajných satelitů. Jenomže je tu jedno ale. Svět od USA přes Evropu (včetně Velké Británie), Rusko, Japonsko a vůbec celý svět v současné době prožívá hlubokou ekonomickou krizi. V takové situaci je běžné že se z důvodu nedostatku financí snižuje výroba snad ve všech odvětvích. Jenomže množství záhadných kruhů v obilí se nejen, že se nesnižuje, ale naopak, jak píšu v posledních dvou dílech seriálu, se zvyšuje. To ve mne vzbuzuje domněnku, že ekonomická krize se tohoto fenoménu netýká. Vznik agrosymbolů je tedy dle mého názoru nezávislý na ekonomice, a tak vzbuzuje hypotézu, že by za ním mohlo být i něco, co nemá s naší na ekonomice závislé civilizací nic společného.


Zdroj: www.cropcircleconnector.com

www.cropcircle-archive.com

Související články:

Šokující start letošní sezony agrosymbolů

Kruhy v obilí - rok 2008

Autor: Libor Čermák | pátek 8.5.2009 14:21 | karma článku: 21.56 | přečteno: 3518x

Další články blogera

Libor Čermák

Proti obnově mariánského sloupu tedy určitě nejsem!

V době, kdy se z fotek mažou kříže na kostelech, aby se náhodou vyznavači podivných náboženských kultů z ještě nesmyslnějších důvodů neurazili, se může naopak v Praze obnovit úžasná mariánská památka,která možná nemá jinde obdoby.

17.9.2017 v 5:33 | Karma článku: 29.93 | Přečteno: 637 |

Libor Čermák

Pěší výlet kolem Františkových Lázní

V pořadí druhý pěší výlet, který jsem udělal během své dovolené na Chebsku, vedl z Františkových Lázní přes Motýlí dům, přírodní rezervaci SOOS do města Skalná. I to byl velice zajímavý výlet.

14.9.2017 v 8:04 | Karma článku: 11.69 | Přečteno: 348 |

Libor Čermák

Lidice a Libice. Podobnost čistě náhodná?

Historie se opakuje. Říká se, že kdo ji zapomene, bude ji muset prožít znova. Souvislosti, které bych vám dnes nabídl, svědčí o tom, že vše je možná ještě daleko hlubší. A to až přímo záhadné. Lidice a Libice. Co pak vám to říká?

13.9.2017 v 0:13 | Karma článku: 14.77 | Přečteno: 715 |

Libor Čermák

Hrad Vildštejn

V dnešním fotoblogu bych vás rád pozval na jeden z nejstarších českých hradů, a to románský hrad Vildštejn v západočeském městě Skalná. A kupodivu má cosi společného i s Krkonošskými pohádkami.

4.9.2017 v 5:52 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 567 |

Další články z rubriky Věda

Jan Fikáček

Supratekutá Schrödingerova kočka

Znáte Schrödingerovu kočku, která je současně živá i mrtvá? Je to vděčný fyzikální příklad. Není ale nesmyslný? Kvantové efekty totiž už od velikosti velkých molekul mizí. Ale jedna možnost, jak získat kvantovou kočku existuje.

25.9.2017 v 9:06 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 495 | Diskuse

Dana Tenzler

Jak bude vypadat srážka naší Galaxie s galaxií v Andromedě?

Co uvidí naši potomci na nočním nebi? Uvidí vůbec něco, co srážku prozradí? Poškodí je střet s galaxií v Andromedě? (délka blogu 3 min.)

25.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 20.00 | Přečteno: 416 | Diskuse

Dana Tenzler

Těžba nerostů na asteroidech – sen nebo realita?

Pod pojmem asteroid si jistě většina z nás vybaví hrozivého obra, schopného jedním úderem vyhladit většinu naší civilizace. Některé asteroidy by ale mohly být opakem. Mohly by se zasloužit o náš blahobyt. (délka blogu 5 min.)

21.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 19.83 | Přečteno: 428 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii.- 4. „Šialene dlhý“ vek Zeme ako dôsledok ďalších metód

Po rozbore metódy rádioaktívneho uhlíka pristúpime k ďalším dvom metódam - draslík-argón a urán-olovo, na stanovovanie veku od miliónov až po miliardy rokov. Preskúmame polemiku okolo datovania hory Sv.Heleny.

20.9.2017 v 17:14 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 215 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 3. Problémy a pochybnosti o rádiouhlíkovej metóde

V predchádzajúcom článku sme stručne zopakovali a zhodnotili metódu rádioaktívneho uhlíka pri určovaní veku v geochronológii. Aké sú teda konkrétne pochybnosti o tejto metóde?

19.9.2017 v 21:13 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 264 |
Počet článků 1702 Celková karma 23.08 Průměrná čtenost 1747

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.