Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jsou nejnovější kruhové obrazce v obilí?

15. 07. 2017 14:37:13
Na přelomu června a července obvykle začíná vyvrcholení sezóny záhadných obrazců v obilí. Letos jich sice není tolik, ale i tak jsou poměrně zajímavé. A jaké jsou ty poslední?

V noci z 25. na 26. června 2017 se u Thorn Hillu v anglickém Wiltshiru objevil další letošní obrazec v obilí, který mi tak trochu připomíná mravence. Te to taková trojčinka s obloučky. Jižní kruh však, jako kdyby z oka vypadl kroužku u West Kennett, o němž jsem psal v minulém agrosymbolovém zparvodajství "Za tajemstvím červnových obrazců v obilí" .Bylo v něm totiž zvláštním způsobem poskládáné obilí. Zhruba do třetiny kruhu bylo obilí stočeno pravotočivě. V

mezikruží ve druhé třetině kruhu bylo polořeno směrem ven a v poslení třetině opět pravotočivě. Povšiml jsem se i toho, že obrazec se nalézal na stejném poledníku, jako 2 km na sever vzáldílený kamenný kruh The Sanctuary a asi 5 km na jih vzdálený vrch Woodborough Hill. A tak se se všemi těmito třemi místy dá vést jeden a tentýž poledník. Co se týká smyslu obrazce trojčinky? Podíval jsem se na PC program Night Vision, a zjistil jsem, že 25, června se v souhvězdí Blíženců vytvořilo seskupení Slunce, Merkuru a Marsu (viz přiložená mapka. Má to snad nějakou souvislost? Další podrobnosti a hypotézy o tomto obrazci si můžete přečíst ma jeho stránce "Thorn Hill, Nr East Kennett,"

Na polohu Slunce v souhvězdí Blíženců možná odkazuje i další

obrazec v obilí. Ale začneme od počátku. 1. července 2017 se objevily hned dva obrazce v obilí. A to hned vedle sebe u dvou lesíků u Borehamu. Jednak to byl obrovský obrazec ve tvaru krychle v sedmicípé hvězdě a několik metrů vedle ní další málý obrazec ve tvaru sluneční soustavy. Pojďme se ale podívat zsehora na tvary obou lesíků. Vypadají jako jakési dvě líbající postavičky. Až to vypadá, že te název "Boreham", vymyslel nějaký Čech, podle tvaru těchto lesíků. Ale teď si představme, že by tyto dvy lesíky představovaly souhvězí Blíženců, bratry Polluxe a Kastora. Vždyť to podle mne vypadá tak, že poloha toho většího obrazce s krychlí odpovídá poloze Slunce 1. července 2017 v souhvězdí Blíženců.

Další informace a hypotézy o smyslu tohoto agrosymbolu si můžete prohlédnout na jeho stránce "Boreham Wood"

Nyní se přemistěme východně od města Warminister. Tady se totiž na pouhých dvou kilometrech nalézají hned tři hradiště z doby železné. Je to Battlesbury Hill, Middle Hill a Scratchbury Hill. A snad právě proto a přesně mezi dvěma prvně jmenovanými hradištmi se 5. července 2017 objevil obrazec ve tvaru keltského kříže. Byl ovšem ohraničen jakýmsi uzlem. Není bez zajímavosti, že i uzel je dalším významným keltským symbolem. Takže tady máme keltský kříž s uzlem mezi dvěma hradištmi z doby železné. Je to snad málo na to, abychom se začali hloběji zajímat o to, jaké že hlubší souvislosti má pradávná keltská kultura se současným jevem kruhů v obilí? Podrobnosti o tomto obrazci na jeho stránkách "Battlebury Hill".

8. července 2017 se objevil další obrazec v obilí, tentokrát u bílého koně u Hackpenu. A nebyl to žádný jednoduchý obrazece, ale šesticípá vytrojúhelníkovaná hvězda. Nejzajímavější na ní je ovšem to, že se objevila jen několik metrů vedle od místa, kde se vloni nalézal obrazec z 16. července 2016 (viz Sezóna kruhů v obilí se v červenci konečně rozjela). Při této příležitosti, jsem též upozornil na zajímavou linii, Barbury Castle - Liddington Castle, na které se v loňském roce v řadě vytvořilo hned několik obrazců v obilí. Že by to upozorňování na tuto ley lines pokračovalo i letos? (viz podrobnosti o obrazci na Hackpen Hill, nr Broad Hinton)

Už jsem se zmíňil o souvislosti s keltskou kulturou. O dalším obrazci v obilí to možná platí ještě víc než u Battlesbury Hill. Tentokrát se však musíme z Anglie přemístit do Švýcarska, kde se 27. června 2017 v pšenici objevil obrazec ve tvaru trojitého víru, což je opět starý keltský symbol. Ovšem ještě zajímavější je to, kde se tento obrazec objevil. Stalo se tak u Delley-Portaalban, které se nalézá na břehu Neuchatelského jezera. A mimochodem, na břehu toho samého jezera se nalézá i slavné archeologické naleziště La Tene, podle kterého se nazývá jedno celé keltské období, "doba laténská". Další informace viz "Delley-Portalban".

3. července se objevil další letošní nizozemský obrazec v obilí, a to centrální velký kruh, který obklopovalo dest menších kroužků. Stalo se tak na dosud neupřesněném místě v Severním Brbantsku. (viz http://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2017/07/03/NL20170703_A.html)

5. července 2017 se objevil obrazec v květiny v obilí ve státě, který dosud nepatří mezi tradiční oblasti výskytu agrosymbolů. A to v Bulharsku a hned přímo u hlavního města Sofie. Viz na "Sofia, Bulgaria" .

5. července 2017 nevznikly obrazce pouze v Bulharsku a u Battlesbury Hill. Ale také na dosud neupřesněném místě v Itálii. jedná se o trojúhelníkovou formaci s vepsanými kružnicemi a třemi trojicemi kroužků. (viz http://www.cropcirclecenter.com/ccdata/2017/07/05/IT20170705_A.html)

V tomto díle jsme navštívili celkem obrazce v obilí v pěti evropských státech. V Anglii, ve Švýcarsku, Nizozemí, Bulharsku a Itálii. Z předešlých částí bychom ještě přidali Francii. Takže v šesti evropských zemí se již letos objevily obrazce v obilí. V tuto chvíli nám nezbývá jen čekat, jednak na to, kde se objeví dál. A také na to, zda se náhodou v příštích dnech či týdnech neobjeví i na poli někde v České republice.

Použité zdroje: http://www.cropcirclecenter.com, http://www.cropcircleconnector.com/2017/2017.html, www.google.com/maps

související články:

Kruhy v obilí rok 2016

Kruhy v obilí - rok 2015

Kruhy v obilí - rok 2014

Kruhy v obilí - rok 2013

Kruhy v obilí - rok 2012

Kruhy v obilí - rok 2011

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Reportáže z letošního agrosymbolového zpravodajství

Za tajemstvím červnových obrazců v obilí

Květen plný zajímavých obrazců v obilí

Letošní sezona obrazců v obilí začala nečekaně brzy

Dále:

Jaká byla sezona kruhů v obilí v roce 1999?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí roku 1998?

Jaká byla sezóna kruhů v obilí v roce 1997?

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

Autor: Libor Čermák | sobota 15.7.2017 14:37 | karma článku: 19.92 | přečteno: 1692x

Další články blogera

Libor Čermák

Proti obnově mariánského sloupu tedy určitě nejsem!

V době, kdy se z fotek mažou kříže na kostelech, aby se náhodou vyznavači podivných náboženských kultů z ještě nesmyslnějších důvodů neurazili, se může naopak v Praze obnovit úžasná mariánská památka,která možná nemá jinde obdoby.

17.9.2017 v 5:33 | Karma článku: 29.90 | Přečteno: 610 |

Libor Čermák

Pěší výlet kolem Františkových Lázní

V pořadí druhý pěší výlet, který jsem udělal během své dovolené na Chebsku, vedl z Františkových Lázní přes Motýlí dům, přírodní rezervaci SOOS do města Skalná. I to byl velice zajímavý výlet.

14.9.2017 v 8:04 | Karma článku: 11.66 | Přečteno: 334 |

Libor Čermák

Lidice a Libice. Podobnost čistě náhodná?

Historie se opakuje. Říká se, že kdo ji zapomene, bude ji muset prožít znova. Souvislosti, které bych vám dnes nabídl, svědčí o tom, že vše je možná ještě daleko hlubší. A to až přímo záhadné. Lidice a Libice. Co pak vám to říká?

13.9.2017 v 0:13 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 679 |

Libor Čermák

Hrad Vildštejn

V dnešním fotoblogu bych vás rád pozval na jeden z nejstarších českých hradů, a to románský hrad Vildštejn v západočeském městě Skalná. A kupodivu má cosi společného i s Krkonošskými pohádkami.

4.9.2017 v 5:52 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 557 |

Další články z rubriky Věda

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii.- 4. „Šialene dlhý“ vek Zeme ako dôsledok ďalších metód

Po rozbore metódy rádioaktívneho uhlíka pristúpime k ďalším dvom metódam - draslík-argón a urán-olovo, na stanovovanie veku od miliónov až po miliardy rokov. Preskúmame polemiku okolo datovania hory Sv.Heleny.

20.9.2017 v 17:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 3. Problémy a pochybnosti o rádiouhlíkovej metóde

V predchádzajúcom článku sme stručne zopakovali a zhodnotili metódu rádioaktívneho uhlíka pri určovaní veku v geochronológii. Aké sú teda konkrétne pochybnosti o tejto metóde?

19.9.2017 v 21:13 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 230 |

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii. – 2. Geochronológia a metóda rádioaktívneho uhlíka

Geochronológia - stratigrafia a rádiometrické metódy sú jedným z pilierov evolucionizmu. Aké sú ich predpoklady, problémy a obmedzenia? Aké sú konkrétne pochybnosti o metóde rádioaktívneho uhlíka C-14.

19.9.2017 v 19:43 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 103 |

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii.- 1. Vedci sú veľmi skeptickí

Hlavné body polemiky svetonázorov. O čom sa diskutuje? Sú nejaké závery z polemík? Články z novej série nájdete v rubrike: Polemiky o evolúcii.

19.9.2017 v 17:12 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 194 |

Jan Fikáček

Vidíme hvězdy v minulosti, nebo v současnosti?

Jedno oblíbené klišé populárních astronomických a fyzikálních pořadů je, že hvězdy vidíme v minulosti, tedy zpožděně o dobu, po kterou letí paprsky od hvězd k nám. Jenže i samotný Einstein zmínil i jinou možnost.

19.9.2017 v 9:05 | Karma článku: 19.51 | Přečteno: 929 | Diskuse
Počet článků 1702 Celková karma 22.48 Průměrná čtenost 1746

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.