Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Přidejte se mezi archeoastronautické badatele

Naše znalosti zřejmě stojí před prahem nového poznání o historii pozemské civilizace. To proto, že existuje čím dál víc indicií o tom, že celá historie mohla probíhat trochu jinak, než jak se učíme ve školách.

Myslím si, že neexistuje obor lidského vědění, ve kterém by bylo tolik záhad, jako je v historii. Doslova den co den, vynášejí archeologové na denní světlo nové nálezy a objevy. Řada z nich však obsahuje takové věci, které by dle současného platného světonázoru mít neměly.

Jiný příklad. Proč po celém světě naprostá většina historických kultur dle svých legend tvrdí, že se kdysi dávno setkaly s jakými si bohy, kteří sestoupili z nebes, či jinak řečeno přiletěli z vesmíru? Tvrdí to severoameričtí indiáni, středoameričtí Mayové, jihoameričtí Inkové, Egypťané, antičtí Řekové, Sumerové, bibličtí prorokové, Indové, Číňané, malijští Dogoni a mnozí další. Tyto bohové se zpravidla vyznačovali tím, že přilétali za světla či za zvuku hromu a bůhví, jak všelijak možně se to popisuje. Když se na všechny tyto události díváme moderním pohledem člověka 21. století, musíme konstatovat, že to všechno, co se tam říká, nejsou žádné projevy božství, ale projevy vyspělé technologie, kterou tehdy ty pradávné národy nemohly znát. A tak se to všechno zkrátka považovalo za božstva. S velkou pravděpodobností tato jejich setkávání s „bohy“ nebyla nic jiného, než kontakty se zástupci jiné, tehdy už vyspělé civilizace, která nás navštívila odněkud z vesmíru.

 

Nebo z jiného soudku. Proč většina výše uvedených kultur má ve své mytologii takové věci, jako jsou jakési epochy, které tady na Zemi předcházely naší civilizaci? Nebo proč se občas nalézají dobře zakonzervované předměty, a to v takových historických vrstvách, kdy by podle naších současných znalostí ještě neměly existovat? Nemůžou tyto a další indicie být ukazatelem na to, že naše civilizace, jakou jsme si za těch cca 6 tisíc let vybudovali, není na této planetě tou úplně první?

 

Zkrátka a dobře, čím víc tyto záhady sleduji, tím víc přicházím k názoru, že to v historii naší civilizace skutečně mohlo být trochu jinak, než jak se dosud učí ve škole. Proto jsem se rozhodl, že z těchto záhad učiním jednoho ze svých koníčku a i já se tedy budu věnovat tzv. archeoastronautice, tedy oboru, který se touto problematikou zabývá.

 

A samozřejmě, že k tomuto názoru nepřicházím zdaleka jen já. Jedním z otců archoastronautiky je bezesporu spisovatel, cestovatel a badatel Erich von Däniken. Tento muž je bezesporu fenomén 20. a 21. století. Ve svých cca 40 knihách dokázal přesvědčit tisíce a možná i miliony lidí po celém světě, že na těchto hypotézách skutečně něco je. I když někteří vědci s ním nesouhlasí a třeba se mu dokonce i vysmívají, jsem naprosto přesvědčen, že budoucnost ukáže, že se ani tak moc nemýlil.

 

Erich von Däniken vydal svojí první knížku v roce 1968, to je před 44 lety. Byl to tehdy ještě mladý autor, bylo mu 33 let. Zažil tehdy fenomenální úspěch. Od té doby vydal téměř čtyřicet knih, kterých se po celém světě prodalo na 60 milionů výtisků. Dnes už je to starší pán a víceméně stále těží z toho, co napsal ve svých dřívějších knihách. A to jsou také jeho hlavní myšlenky, ke kterým se nyní spíše vrací, než že přichází ze stále novými věcmi.

Naštěstí má mnoho následovníků, kteří jdou v jeho stopách a ti se pod jeho vedením sdružili například v A.A.S., tedy Ancienit Astronaut Society, což je celosvětová organizace, která se zaměřuje na problematiku všech možných záhad v historii. A to včetně hypotézy o návštěvách mimozemšťanů v historii lidstva i té hypotézy, že naše civilizace není první na planetě Zemi. Tito Dänikenovi pokračovatelé se také věnují těmto záhadám a samozřejmě o nich i píší. A právě tato skutečnost přiměla samotného Dänikena k zajímavému projektu, že občas vydá jakýsi sborník těchto prací, kde jsou publikovány ty nejlepší statě těchto autorů. V češtině tyto sborníky vyšly pod názvy: „Neznámé z vesmíru“ (rok 1996), „Lovci ztraceného vědění“ (2005), „Výbušná archeologie“ (2009) a „Druhá strana archeologie“ (2012). Já osobně jsem si tyto sborníky velice oblíbil, protože se tam dá najít mnoho nových věcí z oblasti archeoastronautiky. A skoro pokaždé, když si z nich něco přečtu, mne k oné problematice napadne něco dalšího. Takže pak mám na svém blogu pořád o čem psát.      

 

Zajímáte se i vy o takovouto problematiku? Nebo víte o nějaké dosud nepublikované či málo publikované záhadě? Nebo máte z tohoto oboru nějakou zajímavou hypotézu? Nebo chcete takovým hypotézám nějak aktivně pomoci? Pokud jste k takovýmto věcem otevření, není nic jednoduššího, než se takové problematice také aktivně věnovat a něco nabídnout veřejnosti. Můžete si třeba založit blog tady na idnes, a tam to můžete zveřejnit. Pokud jste, jako já, amatéři, to znamená, že se o vědu a její záhady zajímáte jen jako koníčka, tak přeci nemusíte mít z ničeho obavy. Protože vás věda neživí, nemusíte se obávat, že zveřejněním vaší hypotézy spácháte tzv. „akademickou sebevraždu.“  A pokud jste vědci a máte k této problematice co říct a zároveň se oné „akademické sebevraždy“ nebojíte, o to víc jste vítáni!

A tak každý, kdo se do tohoto druhu badatelské činnosti vrhne, tak má můj obdiv. Chce to však, aby to nebyla vyloženě nějaká fantasmagorie, která by byla pouze otcem myšlenky. Vždy by ten Váš názor měl být nějak podložen něčím, z čeho jste vyšli.

 

A pro ty, kteří by chtěli působit i nějak organizovaně, mám takovou informaci, že i tady v ČR působí organizace s názvem Československá archeoastronautická asociace, která je i současně členem danikenovské A.A.S  Takže i toho byste mohli využít. Ale hlavním Vaším cílem by samozřejmě mělo být hledání nových záhad. Z nich pak nových souvislostí a následně nových hypotéz, které by na ty případné historické problémy dávaly přijatelnou odpověď. A to i takovou, která by mohla být řešením, a to i přesto, že by zrovna nezapadala do stávajícího vědeckého paradigmatu.

 

A tak se ničeho nebojte. Já osobně jsem toho názoru, že většina vědeckých teorií a světonázorů jsou jen od toho, aby jednou byly opět překonány.   

 

Použité fotografie: wikipedie

Související články: v rubrice  archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | úterý 3.7.2012 6:16 | karma článku: 23,84 | přečteno: 1602x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,51 | Přečteno: 148x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 230x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 186x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza

Libor Čermák

Proč jsem přestal fandit politickým ideologiím

A to nejen nějakým těm mnou vybraným, čím bych se stal antiixxxistou, ale všem. Schválně, už jste se někdy zkusili zamyslet nad tím, co že vlastně mají všechny politické ideologie současnosti společného?

10.2.2023 v 7:20 | Karma: 26,09 | Přečteno: 599x | Politika

Libor Čermák

Vzhůru do Nového Mexika

Sci-fi western "Cesta za tajemnou čelenkou" naše přátele zavede do Nového Mexika, které musí procestovat celé až téměř na sever. A i tam zažijí mnoho tajuplných až záhadných dobrodružství.

4.2.2023 v 7:07 | Karma: 7,11 | Přečteno: 152x | Poezie a próza

Libor Čermák

Vytušil J. Verne i Bermudský trojúhelník?

O spisovateli J. Vernovi se říká, že ve svých knihách napsaných v 19. století předpověděl celou řadu vynálezů běžně používaných až ve stoletím 20. A tak bych se dnes zamyslel nad jeho příběhem Vynález zkázy.

15.1.2023 v 8:24 | Karma: 17,06 | Přečteno: 390x | Věda

Libor Čermák

Jak to, že jsi tam neudělal žádné postavy tmavé pleti?

Nedávno jsem pro děti z mých kroužků udělal deskovou hru. Doplnil jsem ji i figurkami. Co mne ale během hry zaskočilo, byla poznámka jednoho dítěte. „Libore, proč jsi tam neudělal žádného černocha? To jsi rasista?"

13.1.2023 v 9:53 | Karma: 38,72 | Přečteno: 1200x | Společnost

Libor Čermák

Kandidáty pražské kavárny vždy jen přecházím a nevolím

Vždy, když jsou nějaké volby, tak ty kandidáty, které kandidují nebo je podporují strany tzv. pražské kavárny, tak je vždy přejdu a nevolím je. Jedním z důvodů je například to, jaký mají postoj k otázce tzv. "pravdy a hodnot."

12.1.2023 v 10:23 | Karma: 36,53 | Přečteno: 1183x | Politika

Libor Čermák

Legenda o Manitouovi a jeho pomocnících

Dnes začíná můj nový seriál ze žánru sci-fi western. „Cesta za tajemnou čelenkou“, kde se budete setkávat s mladým kovbojem Tomem a jeho indiánským kamarádem Tokakuou. A nejen s nimi, ale i se záhadnými a tajuplnými úkazy.

1.1.2023 v 11:51 | Karma: 7,07 | Přečteno: 213x | Poezie a próza

Libor Čermák

Letní Vánoce Páti a Zláti

Dnes na Štědrý den bych sem dal další vánoční pokračování mého cyklisticko - cestovatelského seriálu pro děti a mládež "Páťa a kolo Zláťa". Tentokrát se vydáme do Orlických hor do dělostřeleckých pevností a k pohyblivému betlému.

24.12.2022 v 6:24 | Karma: 10,02 | Přečteno: 131x | Cestování

Libor Čermák

Zásadně vyjmenovávám třináct planet sluneční soustavy. Propadl bych také u dětí?

To byla zase aféra. Jeden z kandidátů na prezidenta před dětmi špatně vyjmenoval planety sluneční soustavy. Kdyby se ale zeptali mně, já bych jim planet vyjmenoval rovnou třináct. A je mi jedno, zda se jim to bude líbit nebo ne.

20.12.2022 v 6:20 | Karma: 34,40 | Přečteno: 1186x | Společnost

Libor Čermák

Záhadné tajemství českých vulkánů

Komorní hůrka, Říp, Bezděz, Zebín a další. To jsou místa, která spojují dvě věci. Jednak to jsou hory sopečného původu a pak se k nim vážou lidové pověsti, které odkazují na skutečný původ těchto hor a předhonily tak i vědce.

6.12.2022 v 9:45 | Karma: 16,37 | Přečteno: 537x | Věda

Libor Čermák

Používal někdo v dávnověku podobné zeměpisné souřadnice jako my?

Zajímavost, která mě v poslední době fascinuje, se nazývá 50. rovnoběžka. U nás v Česku na ni můžeme vysledovat velmi zajímavé archeologické lokality, které se navíc nalézají poblíž křížení s významnými poledníky. Co to?

1.10.2022 v 10:36 | Karma: 22,77 | Přečteno: 1631x | Věda

Libor Čermák

Páťa a Zláťa ve Foglarově ráji Sluneční zátoky

Dnes bych pokračoval se svým seriálem "Páťa a kolo Zláťa". Teď bude naše přátelé čekat folglarovské dobrodružství u Sázavy v okolí Ledče nad Sázavou. Co tam asi vše zažijí?

22.9.2022 v 9:45 | Karma: 10,37 | Přečteno: 234x | Poezie a próza

Libor Čermák

Prezidentský kandidát: "Chci bojovat proti populismu". Já: "Takže vlastně proti lidem?"

Každou chvíli mi na FB vyběhne placená propagace nějakého prezidentského kandidáta, který se chce stavět proti tzv. populismu. A co si mám o takovém kandidátovi, který se bije do hrudi, že bude bojovat s populismem, myslet?

20.8.2022 v 16:25 | Karma: 31,16 | Přečteno: 701x | Politika

Libor Čermák

Cesta do okolí Miličína za Foglarem a záhadami

Dnes bych vám chtěl vyprávět o své cestě na Českou Sibiř, kde jsem navštívil bývalé tábořiště Pražské Dvojky a město Miličín, kterému se přezdívá český Roswell, neboť se k němu váže mnoho záhad, včetně pozorování UFO.

16.8.2022 v 11:04 | Karma: 17,30 | Přečteno: 537x | Cestování

Libor Čermák

Z politického slovníku bych rád zrušil slovo "Elita"

To proto, že pojem "elita" zkrátka a dobře vyvolává pocit nadřazenosti někoho nad někým. A já jsem na jakékoliv nadřazenecké ideologie byl vždy velmi alergický.

14.8.2022 v 8:13 | Karma: 23,66 | Přečteno: 448x | Politika

Libor Čermák

Nad naším městem bylo pozorováno UFO

Událost, o které chci psát se stala před necelým měsícem, lidé tu pozorovali letět cosi, o čem nevěděli, co to je. Své pozorování dali na FB. Ale, jak se k tomu postavili někteří další jedinci, nad tím lze jen rozum stát.

12.8.2022 v 7:38 | Karma: 16,93 | Přečteno: 617x | Věda
  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám